Skočiť na obsah

Jozef50205

Odporúčané príspevky

tak ale treba spravit bububu na ludi ako vzdy...tam krasne povedal ze ludia co umreli akoze na tie chripkove epidemie umreli vlastne az na infekciu sposobenu bakteriami....takze sekundarne ochorenie....takze same bludy ako vzdy v mediach....skoda to citat...

 

ked teraz vsade citam a pocujem ludi ako stresuju (ano su aj taki co uz hned sama panika) tak neviem ci sa smiat ci plakat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chripkovy virus vyvolava akurat tak celkovo oslabenu imunitu....momentalne mas na bakterie antibiotika a na ten chripkovy virus existuje protilatka, kedze nie je voci nej imunny ako uz bezne chripkove viry

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Financna kriza, prasacia chripka, zemetrasenie, to vsetko v jednom roku ktory este len v podstate zacal.

 

Je mi ich luto..

 

 

Inak normalna chripka zabije za rok miliardu ludi, takze asi tak :lol: Ze by znova len velke bububu a nabalovanie sa cez vakciny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vred na zemi je cca 6 mld ludi...ak by kazdy rok zomrela miliarda len na chripku tak by to bolo trosku zaujimave :lol: nejak sa mi to cislo nezda ze by kazdy rok cela 1/6na svetovej populacie zomrela na chripku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak normalna chripka zabije za rok miliardu ludi, takze asi tak :) Ze by znova len velke bububu a nabalovanie sa cez vakciny?

zdroj ?

 

 

tu je jeden serióznejší :

 

chrípka zabije ročne desaťtisíce ľudí

 

....

Obyvateľov severnej pologule ohrozuje vírus spravidla od apríla do decembra, na južnej pologuli útočí prevažne v období od apríla do septembra. V tropických oblastiach môže chrípková epidémia prepuknúť takpovediac kedykoľvek. Všetky tri typy vírusu - A, B aj C postihujú každoročne asi 10 až 20 percent svetovej populácie. Rozdiel medzi typom A a B je aj v tom, že prvý rýchlo mení svoje podoby a to každoročne. Aj preto spôsobuje pandemické chrípkové epidémie, známe z minulosti. O chrípkovej epidémii pandemických rozmerov sa hovorilo už v roku 1918, keď išlo o tzv. Španielsku chrípku, ktorá pripravila o život 50 miliónov obyvateľov. V roku 1957 zasa útočila Ázijská chrípka. V jej dôsledku zomrel milión ľudí. Ďalší prípad úrady evidovali v roku 1968, keď Hongkonská chrípka usmrtila jeden až dva milióny ľudí.

....

ani dokopy to všetky celosvetové či lokálne či akékoľvek chrípky nezabili miliardu ľudí ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej s tou miliardou som dobru sprostost napisal :lol:

Mal som na mysli miliony? :) :)

 

btw:

 

V Mexiku len 7 mŕtvych na prasačiu chrípku

 

Len 7 mŕtvych, nie 152, vraví SZO

Člen Svetovej zdravotníckej organizácie (SZO) odmietol tvrdenia, že viac ako 150 ľudí zomrelo na prasačiu chrípku. Vivienne Allanová vraví, že bolo potvrdených len 7 úmrtí – všetky v Mexiku a 79 prípadov ochorenia.

“Bohužiaľ číslo 152 je nesprávna informácia, ktorá však nepochádza z SZO.“ „Toto číslo nepochádza zo Svetovej zdravotníckej organizácie a opakujem, že počet úmrtí je sedem a všetky sú z Mexika.“

 

http://dolezite.sk/V_Mexiku_len_7_mtvych_n...iu_chripku.html

 

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

WHO vyhlásila pandémiu

 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dnes členským krajinám oznámila, že vyhlasuje pandémiu v súvislosti so šírením chrípkového vírusu H1N1. Ide o prvú celosvetovú pandémiu chrípky za 41 rokov.

 

WHO sa rozhodla vyhlásiť najvyšší šiesty stupeň pandemickej pripravenosti po mimoriadnom zasadnutí, na ktorom jej experti hovorili o náraste počtu nakazených v USA, Európe, Austrálii, Južnej Amerike a iných regiónoch, informovala tlačová agentúra Associated Press.

A sme doma.

 

 

vred čo sa týka serveru dolezite.sk už som si dávnejšie všimol že je to len o demagogických článkoch a la prop.sk a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred chvíľou v ktorýchsi správach vyhlásili, že to nadobudlo rozmery pandémie, preto who vyhlásilo pandémiu, ale nie je nebezpečne smrteľný ... tak si vyberme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

prasacia chrípka chytá zrejme druhý dych, chrípka na ukrajine sa začína stupňovať, na hraniciach sú zdravotné kontroly, bulharsko vyhlásilo epidémiu prasacej chrípky, v Bratislave zomrela žena nakazená prasacou chrípkou

a prasacia chrípka sa skloňuje vo všetkých pádoch. očkovacie látky sú na rozdiel od ostatných krajín objednané až na koniec roka, tuším tristotisíc pre ozbrojené zložky a zdravotníctvo v prvom rade

dali by ste sa očkovať ? vlastne ... očakávate u nás vážnu epidémiu, či pandémiu ?

tá žena mala pravdepodobne podľa prvých správ aj srdcové problémy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Ukrajine maju epidemiu chripky a vacsiu umrtnost tam ma klasica sezona chripka, ako prasacia. To len sezonna sa nepredava tak dobre ako prasacia. V Bratislave umrela zena nakazena sezonnou chripkou nieje tak lakava titulka ako v Bratislave umrela zena nakazena prasacou chripkou. Pricom je to ukazkovu priklad, ako ludia na chripku umieraju, na hociaku, denne. Viacere zdravotne komplikacie, ktorym chripka zatlce ten posledny klinec.

 

Na Ukrajine sa umrtnost pocita v promile.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prasacia chrípka znie rovnako dobre ako vtáčia, a v televízii vysielajú doradu dokumenty o tom, aká bola španielska chrípka v 1918, a kmene vírusov sú nakoľko príbuzné a nakoľko zmutované a toto ide dokola.

nehovoriac o tom, že už pekných pár rokov sú médiá plné toho, že "pandémia už niekoľko rokov mešká" ... takže je tady, toto isté rozprávali pri vtáčej, nakoniec sa nič mimoriadne nedialo, dokonca nechce sa mi to teraz hľadať, ale kdesi som čítala, že vírus vtáčej chrípky je známy už dávno.

 

ale dnes v popoludňajších správach z toho v jednom štúdiu spravili správu večera, dobehol tam reportér v mikine, priamo z nemocnice, a dramatickým hlasom oznámil prvé úmrtie ... nakoniec, myslím že posledná veta bola o tom, že tá žena mala pravdepodobne ťažkosti so srdcom, a to nie je dobré ómen pri žiadnej silnejšej chrípke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buď aspoň mierne !!! :) ešte som nečítala giggsa vulgárneho :)

 

 

predvčerom bolo osem minút správ zabitých vyberaním a predstavovaním a odbornými výkladmi o vhodnosti a správnom výbere rúšok na tvár ... ktorá je dobrá, ktorá nie, ktorá najlepšia, ktorú máme nosiť, a ... ako som pozerala včera reportáž z ukrajinsko slovenských hraníc, všetci uniformovaní tam mali nesprávne rúška ... :lol: ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pán premiér to už tvrdí dávno

sú to: HYYYYYYYYYYYYYEEEEEEEEEEEEEENY

inak dnes ráno ma opäť pobavili, samozrejme na Markíze

už sa asi prejedli reportáži a sloganov typu: OHROZUJE NÁS CHRÍPKA

tak teraz začínajú vyťahovať pravdivé čísla o počte ochorení a úmrtí na:

prasaciu chrípku vs. bežnú chrípku,

kde tie čísla tej prasacej, vyzerajú skutočne smiešne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každá uhorková sezóna má svojho strašiaka. :lol:

šialené kravy pobehujú po troške stále, aj chrípkové kurčatá, a niečo bolo aj s ovcami tuším ... ale toto je toť zrazu v susedoch, je to aktuálne a zaujímavejšie, kosí normálna chrípka, prasacia chrípka, rúška idú na odbyt, a dá sa dobehnúť v teplákoch do štúdia s najnovšími správami ...

keby tak náhodou do toho ešte niekto ochorel na BSE, zmutovaný kmeň španielskej chrípky a h1n1, to by boli správy.

 

nemám chuť so z toho robiť srandu, ale čítala som články o tom, že

"vo švédsku viac ľudí umrelo na očkovanie proti prasacej chrípke, než na prasaciu chrípku",

" všetky okolité štáty majú zabezpečené očkovacie látky proti prasacej chrípke, slovensko ich bude mať až na konci roka",

"objednávame zrazu urýchlene neviemkoľko dávok vakcíny proti prasacej chrípke", ...

 

aha, a spomenula som si, že choroba šialených kráv a to oné, čo postihlo ovce, je vlastne to isté ... nevyhynulo, len teraz je číslo jedna chrípka, je chrípková sezóna a roky pred každou chrípkovou sezónou "vedci očakávajú novú pandémiu, lebo podľa harmonogramu mešká"

 

fakt. kde je choroba šialených kráv ?!

 

 

edit 17:03

tak práve odvysielali najnovšiu dôležitú správu ... ale bez teplákového reportéra: podľa pitvy žena v BA nezomrela na prasaciu chrípku, mala v sebe síce vírus normálnej chrípky A, ale zomrela na zlyhanie srdca.

pokoj jej ostatkom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inteligenti. Najprv mali spomenut, ze kolko ludi rocne zomrie na "obycajnu" chripku a potom panikarit, ze co robi tento novacik chripkovsky. :lol: A potom ze preco pred tymto nemam strach - ved poniektore tieto spravy su absurdne. Najprv urobia zo somara komara a potom sa idu hrat, ze ten somar je vlastne iba novorodeniatko a ani uska mu poriadne nenarastli.

 

Jo, at s tym fakt niekam idu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov