Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

a presne pre toto vela ludi este pouziva XP...nie su schopni si zvyknut na nieco ine

ergonomicky je lepsie mat show desktop v uplnom pravom rohu....rychlejsie a lahsie sa k nemu dostanes ako hladat jednu z mnohych ikon v lavom rohu...staci len mysou pohnut bez hladania ikony

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

<_< A to fakt funguje! To som veru nikdy o tom nepočul ...

 

Ale tá ikona - no to už je človek na to dosť zvyknutý po tých rokoch

asi pôjdem na "Show-Desktop odvykačku" alebo čo ... :hahaha:

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia. Ináč keď používam počítač na také veci že písanie v office, občas zmenšiť dáku fotku v MS Paint-e, písať na fórum, dávať súbory na telefón či MP3-ku a opačne... Neni jedno aký Windows mám? Toto dokážu všetky od XP smerom hore. Len som si dal Vistu lebo XP mám také že nainštaluje sa angličtina a potom z druhého CD sa doinštaluje Slovak Interface Language Pack a to mi stále hádže chybové hlášky že nieč s tým Shell neni v poriadku a ajtak je tam polovica vecí po anglicky. Vista je už celá slovenská a rýchlejšie sa aj nainštaluje a viac sa mi páči ten Template vistový aj tie ikony a všetko, aj nastavovanie sa mi viacej lúbi že viem si zvoliť ktoré programy spúšťať atď. Sedmičku mám len v maďarčine ale aj napriek tomu keďže žijem v SR tak všetky PC kurzy atď. sú v SK a som na to viacej zvyknutý. Stojí sedmička za to aby som si zvykal na odborné výrazy v maďarčine? Keď používam PC na minimálne veci? Čo vlastne tá sedmička vie robiť čo Vista nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je blbost, kedze Vista a 7 su v jadre takmer totozne. (co myslis, preco mozes rovnake ovladace pchat do vist ako do 7?)

Visty presli od vydania hodne dlhou cestou - sp1, sp2 a dnes su uplne inde. Ja ich mam 2 roky a bez problemov. V pociatkoch (ako pri XP) boli problemove drivre, kedze islo o novu architekturu a ich bugy mali za nasledok hodne vela z popisanej nestability.

 

Kvoli browsovaniu je absolutne zbytocne prechadzat z vist na 7

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvom rade 7 žerie menej systemovych prostriedkov, ma neporovnateľne menej bugov, je menej deravy, jednoduchši atd.

A je to na 100% že žerie menej? Lebo keď som ešte nerozšíril RAM tak to bolo akurát na XP, Vistu ešte utiahlo, ale 7-ička už mrzla vtedy som mal 512-ku a 256-ku. Vistu vládalo a sedmičku už nie hneď po nainštalovaní zamrzla. Nehovorím o tom že sedmička potrebuje 15GB hardisku kým sa Vista vojde na 10 takže to je blbosť že menej žerie. Čím novší Windows tým viac žerie to je logické. Teraz mám 512-ku a 1024-ku spolu a Vista ide veľmi rýchlo. Teraz by mi už išla aj sedmička lebo mu vraj stačí jedna giga RAM-u.

 

To je blbost, kedze Vista a 7 su v jadre takmer totozne. (co myslis, preco mozes rovnake ovladace pchat do vist ako do 7?)

Visty presli od vydania hodne dlhou cestou - sp1, sp2 a dnes su uplne inde. Ja ich mam 2 roky a bez problemov. V pociatkoch (ako pri XP) boli problemove drivre, kedze islo o novu architekturu a ich bugy mali za nasledok hodne vela z popisanej nestability.

 

 

 

Kvoli browsovaniu je absolutne zbytocne prechadzat z vist na 7

Veď práve to hovorím. XP mi oveľa častejšie hádzalo chybové hlášky ako teraz Vista a ešte bol aj komplikovanejší že sa inštaloval dlhšie, z dvoch CD a slovenčina nebola úplná. Keby tieto problémy neboli tak stačí aj XP. Vravím ak píšem vo worde, pozerám obrázky, sťahujem z foťáku, pripájam mobil a empétrojku tak tam čo je rozdiel medzi vistou a sedmičkou? Keď mi pôjde rýchlejšie počítač tak OK.

 

Čo sa týka tých ovládačov. Ten počítač bol kupovaný v ére XP takže všetko k nemu je na XP teda aj to CD s drivermi, chipset, vga, audio atď. Pri Viste sa mi grafika našla sama aj bez CD ale zvukovku som musel nahodiť z CD a pasovalo aj to XP-ové. Na internete už pre tento model niesu novšie ovládače ako XP. Takže na vistu ani nevydali lebo keď ho vyrábali ani vista nebola. Tak len dúfajme že tie XP ovládače zoberie aj pri sedmičke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial ti to funguje ako ma, tak do toho pre boha nevrtaj. Nie aby si bol spokojny, ze vsetko funguje ako ma, ty ides vymyslat s novym os <_<

Nebude to v 7 rychlejsie, problem rychlosti tvojho stroja je jeho vek, a to ziaden OS nezachrani.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je blbost,

Blbosť to nie je kedže Sedmička vyšla de facto ako oprava Visty. Ak by bola Vista taka super, tak skoro by novy OS nevydavali. Oproti XP tu totiž Vista bola veľmi kratko. Prečo asi?

S tym samozrejme suhlasim, že kvôli browsovaniu sa to meniť neoplati.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze MS nezvladol s Vistou marketing a jej prvotne problemy sa s nou proste vliekli a nijaky SP by uz reputaciu (a predaje) nezachranili. Preto MS zmenil obal, oznacil to ako 7 a cuduj sa svete, vista 2.0 sa predava bez problemov.

Ved nieje technicky mozne aby za tak kratku dobu MS vyrobil novy OS a este zaroven vydal 2 SP na vistu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak to by naraz všetko MS nestíhal. Áno však to som sa divil že také zastaralé hardware ťahá vistu v pohode a 7 som chcel len zo zvedavosti ale ako hovoríte, kým to ide nemá zmysel. Rýchlejšie to nebude len som si myslel že sedmička je lepšia v tých veciach že ak dáš to diagnostikovanie pripojenia, tak to aj nejako opraví a nie len hlášku že či má odoslať problém do MS... A po druhé počul som že existuje aj OS pre minimalistov teda edícia Starter lebo sú že home premium, ultimate a také. Mne by úplne stačil taký windowsík že bez media playeru, lebo ja si vždy dám KM player a ten otvorí všetky formáty zvuku aj obrazu, ms paint, kalkulačka, office, ikony, priečinky a nič viac. Žiadnu inú funkciu tam ja nepotrebujem. Prehliadač si tiež dám dáky alternatívny a hotovo. Sedmička Starter napríklad?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalšia super vec je (ako už pisal weirdo), že Sedmička si sama inštaluje ovladače takmer na všetko. Žiadne babranie sa s CD

No toto by mohlo byť tiež parádne! Ako aj pri viste som spomínal väčšinu driverov okrem zvuku našlo samé a pri XP som musel doradu všetko inštalovať z Chipset CD. Možno sedmička spraví aj to. Veď mám rozdelený hardisk, súbory nestratím, nahodím zajtra na skúšku a uvidím. Keby nie, vrátim vistu.

 

Oné a ešte otázky na vas:

 

Ak chcete do osobného počítača nainštalovať systém Windows 7, musia byť splnené nasledujúce požiadavky:

 

 

32-bitový (x86) alebo 64-bitový (x64) procesor s frekvenciou 1 GHz alebo vyššou

 

1 gigabajt (GB) pamäte RAM (32-bitový) alebo 2 GB pamäte RAM (64-bitový)

 

16 GB (32-bitový) alebo 20 GB (64-bitový) voľného miesta na pevnom disku

 

Grafické zariadenie DirectX 9 s ovládačom WDDM 1.0 alebo novším

 

Prvé tri dokáže ten veterán ale to: WDDM 1.0 to si kde viem pozrieť či to mám? Napíšte mi konkrétny postup. Mám Vistu a po lopate poprosím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevidim dôvod, prečo by to nemalo byť možne.

 

Neda sa to stihnut. Vyvoj SW je narocny a zdlhavy proces.

 

Vista bola dokoncena 8.11. 2006, vyvoj zacal v maji 2001.

Beta 7 zacala v decembri 2008 (takze feature freeze musel byt daleko, daleko predtym), pricom prvy release candidate pre 7 vysiel 30. Aprila 2009. To je strasne malo casu na to, aby si prekopal zaklady niecoho tak zloziteho ako je OS.

 

95% vlastnosti, ktore 7 ma (napr. aj to "Ďalšia super vec je (ako už pisal weirdo), že Sedmička si sama inštaluje ovladače takmer na všetko. Žiadne babranie sa s CD"), ma uz aj Vista. Jedina vec na ktoru som potreboval ovladac bola zvukovka (Creative sa neunuval posunut MS drivre) a grafika (na ktoru som chcel mat aktualne drivre a nie tie stare, co boli pri instalacke).

Pri instalacii XP som potreboval drivre na vsetko.

 

Prvé tri dokáže ten veterán ale to: WDDM 1.0 to si kde viem pozrieť či to mám? Napíšte mi konkrétny postup. Mám Vistu a po lopate poprosím.

Ak ti bezi vista, bude ti bezat aj 7.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vista bola dokoncena 8.11. 2006, vyvoj zacal v maji 2001.

Ahaaa tak preto mi utiahne Vistu. Počítač bol kupovaný v roku 2005 takže vyrobený mohol byť okolo 2004 keď prirátame dovoz na slovensko, špedíciu, stál v sklade atď. A už 3 roky pred tým vyvýjali Vistu. Tak to neni až také staré. Takže hor sa Windows 7 čaká! Hurá hurá. Keď nebudem dlhšie na fóre, to znamená že inštalujem Win7, keď neprídem na fórum vôbec, tak som volačo pokazil...

 

Jedina vec na ktoru som potreboval ovladac bola zvukovka

Však to vám hovorím aj ja. Ku XP som musel dávať CD-čko Chipset. Pri Viste mi všetko našlo okrem zvukovky. Ale sranda je že nainštaloval som ixpéčkový audio driver a funguje. Len ja pre svoj model nemôžem sťahovať novšie ovládače lebo niesu. Pre tento ročník je všetko na XP som pozeral na stránke Aceru. Pre novšie modely už majú aj Vistové ovládače. Jedine ten keby som stiahol ale načo by som dával novší keď mi funguje aj starý.

 

A na otázku prečo inštalujem Win7 keď mi Vista funguje?

 

1. Možnosť: Zvedavosť

2. Možnosť: Lebo som debil

 

Vyberte si.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, takže ľudia moji zlatí. Okomentujem vám siedmy Windows z pohľadu nevzdelaného sedláka: Takže moc sa od visty nelíši výzorovo. Čo sa týka ovládačov a software je to to isté ako pri viste teda grafickú mi našlo samé a zvukovku nie, ale pasovala mu aj tá pre XP... Akurát že je taký čudnejší ten ovládací panel a tá spodná lišta čo sa mi docela ľúbi. Na mojom starom črepe to ide stejnako rýchlo ako vista takže žiadny problém. Jednu vec si musíme uvedomiť: Svet sa stále vyvíja a aj napriek tomu že je XP a vista možno pohodlnejšia a jednoduhšia sa musíme naučiť robiť s tými novšími windowsami a hlavne zvykať si na ne aby ste nedopadli tak ako keď som si šiel robiť PC kurz. Ja som mám doma zastaralé office a povedal som tomu ujovi ža ja mám doma PC ja viem na office robiť len potrebujem papier o absolvovaní pc kurzu aby som mohol ísť robiť aj volakam inam ako do maštale hnoj kydať. Tak mi zapol Office (2007) a nechápal som. Nevedel som na tom robiť absulútne nič. Všetky ikonky boli inde a podobne. Tak čo by sa mi stalo keby som si zvykol na XP, došiel by som do dákej firmy v roku 2015 a pustili by mi taký Windows 12 Second Edition že by som nevedel ani na priečinok kliknúť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem prečo sa niektorí tak desia W7. V kombinácii s novým hardvérom sú počítače konečne rýchle a stabilné. Neviem kto z vás zažil časy keď na trh prišli prvé Pentiá a začali sa inštalovať W95. To boli iné zážitky ako prechod z XP na W7.

 

Ja som mám doma zastaralé office a povedal som tomu ujovi ža ja mám doma PC ja viem na office robiť len potrebujem papier o absolvovaní pc kurzu aby som mohol ísť robiť aj volakam inam ako do maštale hnoj kydať. Tak mi zapol Office (2007) a nechápal som.

A bráni ti niečo aby si si nainštaloval Open Office 3.x ktorý je zadarmo a kompatibilný v podstate so všekými OS?

 

Nevedel som na tom robiť absulútne nič. Všetky ikonky boli inde a podobne. Tak čo by sa mi stalo keby som si zvykol na XP, došiel by som do dákej firmy v roku 2015 a pustili by mi taký Windows 12 Second Edition že by som nevedel ani na priečinok kliknúť!

Nie každý môže sedieť v kancelárii a hrajkať sa na počítači. Niekto musí aj s lopatou robiť, tým nechcem vôbec dehonestovať nikoho kto robí s lopatou alebo nejaké remeslo, to by sa viacerí divili, aký je problém v dnešnej dobe nájsť dobrého murára. Tak sa zbytočne neznásilňuj a rob len to v čom si myslíš že si dobrý. Napr. rozbehni si biznis s autorádiami alebo niečo s motorkami alebo hrávaj playstation.

 

A na otázku prečo inštalujem Win7 keď mi Vista funguje?

 

1. Možnosť: Zvedavosť

2. Možnosť: Lebo som debil

 

V tvojom prípade zrejme oboje, ale W7 je vlastne dokončená Vista, takže ide o zhruba rovnaký systém, len s vyladenými bugmi, Takže ak ti na PC išla Vista, tak W7 ti pôjde určite a zrejme aj lepšie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A bráni ti niečo aby si si nainštaloval Open Office 3.x ktorý je zadarmo a kompatibilný v podstate so všekými OS?

na kyho otca sa bude ucit robit v akomsi alternativnom softwari, ktory sa v biznis sfere nepouziva a ked uz, tak absolutne okrajovo? to je dobre pre ludi, ktori maju radi alternativu alebo neradi kradnu soft, ale pre lepsiu poziciu na trhu prace mu to je figu platne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V kombinácii s novým hardvérom

Ale u mňa je práve to že W7 v kombinácii so starým hardwarom čo nieje odporúčaný ani na vistu, nieto ešte na 7. My sme mali Pentium 3 prvý počítač s OS (atari, zx spectrum a také nerátam) ale to už bolo 98-kové. A časom sme na to dali XP tiež tak nasilu že vyšiel nový Windows a dali sme ho na zastaralí počítač.

 

A bráni ti niečo aby si si nainštaloval Open Office 3.x ktorý je zadarmo a kompatibilný v podstate so všekými OS?

Bráni iba nevedomosť. Som si myslel že Open Office je len taký demo poloprogram čo je len na otváranie office súborov. A ja potrebujem také ako je platený office kde viem písať, ukladať, obrázky pridávať, obtečený text, percentá a grafy robiť a bárčo podobné.

 

Tak sa zbytočne neznásilňuj a rob len to v čom si myslíš že si dobrý.

To si veľmi dobre vystihol. Človek čo nemá na viac sa snaží spôsobom že si spraví maturitu externe a pc kurz ale vždy bude len obyčajný 300 euroví sedlák. Ale toto už patrí do inej sekcie.

 

Takže ak ti na PC išla Vista, tak W7 ti pôjde určite a zrejme aj lepšie.

Ide to stejnako rýchlo len temu sa divím že keď som mal tie slabšie RAM-ky, tak vista išla ale sedmina už mrzla. Takže sedmina má firewall a ktomu som si dal antivír free edition a tak dúfam že na to čo občas idem na fórum a chatovať na pokeci mi nezavíruje hádam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov