Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

To, že tam chybaju "štandartne aplikacie" je podľa mňa obrovske plus. Môžeš si tam dať čo chceš, nič ťa neotravuje debilnymi hlaškami. Je to jednoduchšie. Ďalšia super vec je (ako už pisal weirdo), že Sedmička si sama inštaluje ovladače takmer na všetko. Žiadne babranie sa s CD, či hľadanie a sťahovanie driverov z netu. Dokonca aj tlačiareň, s ktorou som sa pri XP je*al vyše hodiny, podarilo sa mi ju nainštalovať na 3. krat a pri tom som postupoval presne podľa stupidneho navodu. Pri Win 7 som len vopchal USB a tlačiareň bola nainštalovana za par sekund! Takych prikladov je mnoho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho co si spomenula bol v XP len mail cleint (a za to, ze v 7 nieje mozes vdacit europskej komisii), malovanie tam je. Vsetko ostatne nebolo ani v XP, len si si to tam za roky pouzivania doinstalovala. Dovolim si tvrdit, ze rovnake problemy (ak nie vacsie) by si mala, aj keby si presla na ciste XP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spomínam si, že W7 (aj game to spomínala, že ju to otravuje) má debilné hlášky, že keď chcete v emaily otvoriť nejakú prílohu tak sa W7 debilne spýta či to má naozaj otvoriť. Dúfam že takéto debilné hlášky sa dajú vypnúť lebo na takéto debiliny ja nemám čas. Nechcem od OS jedinú debilnú otázku, aj keby som mal spustiť OneHalf, ináč letí von aj s harddiskom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15sekund na googli a dopracoval som sa k http://download.live.com/wlmail - nastupcovi Outlook Expressu. pravdupovediac game, toto si musela najst, keby si pouzila google .. kopu hysakov a slz si si mohla usetrit na nieco uzitocnejsie

 

Axel

hlasky sa daju kompletne vypnut, i ked oproti Viste (co som mal par hodin docinenia) ich je minimum

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spomínam si, že W7 (aj game to spomínala, že ju to otravuje) má debilné hlášky, že keď chcete v emaily otvoriť nejakú prílohu tak sa W7 debilne spýta či to má naozaj otvoriť.

Tie hlašky hadže Windows Firewall a Kontrola použivateľskych kont. Obe sa samozrejme daju vypnuť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dúfam že takéto debilné hlášky sa dajú vypnúť lebo na takéto debiliny ja nemám čas. Nechcem od OS jedinú debilnú otázku, aj keby som mal spustiť OneHalf, ináč letí von aj s harddiskom.

 

Da sa to nastavit dokonca tak, ze sa ta to spyta na vsetko, okrem vanhalfa, ktoreho spusti automaticky na pozadi :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm :)

celý win7 mi už piaty deň ide na nervy a včera som druhýkrát v živote začínala dostávať hysák a rozrevala som sa z paniky, a na vine bol win7 a bill. ináč proti billovi nič nemám, ale začínam ho neznášať :lol:

 

15sekund na googli a dopracoval som sa k http://download.live.com/wlmail - nastupcovi Outlook Expressu. pravdupovediac game, toto si musela najst, keby si pouzila google .. kopu hysakov a slz si si mohla usetrit na nieco uzitocnejsie

 

zasa z toho preboha nerob celú veľhoru hysákov a sĺz, bola som z toho nešťastná, ale bola som aj vyčerpaná, aj chorá, a okrem inštalovania blbostí mám aj obrovskú hromadu iných vážnejších problémov, tak to prišlo jedno s druhým ...

a napísala som to, lebo to patrilo k tejto téme, a bol to môj momentálny pocit ... lebo jednoducho sa mi win7 skutočne nepáčil a mala som vtedy problémy pri inštalovaní kdečoho, aby reč nestála, napísala som, ako to práve vidím. bodka.

 

nehovororím o skicári ako maľovaní, ale o iných programoch, v ktorých maľujem ...

ešte stále sa mi až tak win7 nepáči, ale XP už neriešim, aj keď porovnávam - a pomáha mi to nachádzať niektoré veci vo win 7, ako darkovu pomoc pri zaspávaní pc, napríklad.

a všetko je už nainštalované, zoznamujem sa s win 7, a postupne dochádzam na veci, kde čo a ako. fungujem od druhého dňa, to som už tiež napísala.

jo, google. ja google milujem, ale inštalovať radšej inštalujem s niekoho fyzickou pomocou. to som už tiež vysvetlila. druhá bodka.

 

a určite sa budem ešte vypytovať na kdečo, čo ponachádzam, celkom určite, a vážim si vždy každú radu a ďakujem za ňu, a veľmi úprimne. taky bodka.

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jaj, tu som nedokončila, tam som nepísala, že je to súčasť xp, to je extra programík ...

win7 si pomaly krotím pre seba, sem tam ešte tápem, ale ide to ... alebo win7 si krotí mňa

pomaly ho prebádavam, ako užívateľovi to stačí : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, nerozumiem jednemu, vravis ze si laik, ale ja co poznam laikov, tak sa tolko "nehraju" s pocitacom

navyse ak si s XP nemala problemy, nerozumiem preco ich mas s WIN7 tolko a pretrvavaju tak dlho

 

v praci pracujem min 8hodin denne s XP, doma zvysok dna s WIN7 a nemam jediny problem

samozrejme ak clovek natrafi na nejaku "novinku", na nieco comu sa musi zrazu venovat, tak ma to mozno vytoci na chvilku, ale na par sekund a zas je vsetko ok

 

kde je potom problem vratit sa naspat k XP?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz je to už zamotané úplne.

nemala som s xp problémy, win7 bol na pohľad úplne iný, trochu som v ňom tápala, som natoľko laik, že preniesť napríklad mail s pôvodnou adresou .fsp tam, kde outlook nainštalovaný nebol, bol pre mňa problém, a prostredie iné. teraz už viem, ako sa toto napríklad robí, bolo to trochu zložité, pre mňa. zopakovať by som to všetko bez pomoci, za ktorú ďakujem talesovi, nezopakovala. ende.

zasa z toho preboha nerob celú veľhoru hysákov a sĺz, bola som z toho nešťastná, ale bola som aj vyčerpaná, aj chorá, a okrem inštalovania blbostí mám aj obrovskú hromadu iných vážnejších problémov, tak to prišlo jedno s druhým ...

a napísala som to, lebo to patrilo k tejto téme, a bol to môj momentálny pocit ... lebo jednoducho sa mi win7 skutočne nepáčil a mala som vtedy problémy pri inštalovaní kdečoho, aby reč nestála, napísala som, ako to práve vidím. bodka.

o nič viac nešlo, toto je vsjo.

win7 už neriešim.

 

 

až keď vyskočí nejaký problém, potom sa spýtam, ako hocikto iný. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak cez weekend idem instalovat na moje dva kompy win 7 :lol: Tesil som sa na neho dost dlho. Kedze Vistu som nemal(chvala bohu) kedze to bol asi najhorsi windows aky bill spavil. Takze bude to celkom skok s mojho milovaneho win xp na win 7 ale tesim sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK mam otazku. Kedze som zatial instaloval ten Win7 iba na mojom starsom kompe. Tak mam jednu otazku jeden znamej mi hovoril nech si v biose zapnem nejaky AHCP ci AHCI ci ako nieco proste so sata diskami. Ale ja to za nic neveim v tom biose najst to nastavenie. Inak moja zostava na tom mojom 4-5 rokov starom kompe je: zakladna doska GIGABYTE 8I945P-G-RH a procak je Intel Pentium 4 3.00Ghz a HDD Seagate 160GB Serial ATA II 7200ot. 8MB, 7200.9, no proste 4 roky stara sunka no :) Ale este fakci zatial :lol:

Niekde som pocul alebo cital ze to musim asi ten ovladac dodatocne nainstalovat ? A neviete kde ho najdem pls ? Dakujem pekne

 

Inak k tomu win 7 ma stve ze to spravili tak zlozito. Hlavne ten ovaldaci panel kua. Milion veci musim presjt aby som si vypol obnovenia systemu, alebo ked sa cem dostat k nejakej inej veci v ovladacom paneli tak kym to najdem ma porazi. Kde je ta jednoduchost z win xp kua ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco chces na taky stary stroj davat 7...nepochopim... len preto ze je to in a vsetci to maju?

Inak k tomu win 7 ma stve ze to spravili tak zlozito. Hlavne ten ovaldaci panel kua. Milion veci musim presjt aby som si vypol obnovenia systemu, alebo ked sa cem dostat k nejakej inej veci v ovladacom paneli tak kym to najdem ma porazi. Kde je ta jednoduchost z win xp kua ?

http://www.geekpolice.net/windows-7-tutorials-f36/change-windows-7-control-panel-to-classic-view-t3989.htm
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja budem musieť vystriehnuť kedy oficiálne končí podpora pre XP, potom naformátovať HDD a posledný krát nahodiť XP + všetky packy a updaty nech mi to ešte nejaký ten pátek vydrží. A potom keď už sa to nebude dať vydržať kúpim nový komp a až tam dám W7. Na ten môj Barton 2500XP+ sa to neoplatí dávať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel tak retardne pisem preto lebo v poslednom case mam preklepy v jednom kuse. Tak klud OK ?

 

A inak k tomu winu 7. JJ je to stara masina ale tak som to len cel vyskusat ako to vyzera. A musim povedat ze asi sa vratim k staremu dobremu xp. Kedze ma to uz zacina stvat ze na kazde kliknutie myskou sa ma opyta windows ci to moze povolit.

 

Inak Darkman: Skusam ako pisem ten win 7, ze o com to je. Preto ho skusam aj na svojej sunke kedze je to moj komp na ktorom si mozem robit co cem. Kedze chcem zistit ci to stoji za to ho dat neskor na rodinny Intel Core2Duo ten Windows alebo nechat na tom rodinnom kompe win xp radsej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A musim povedat ze asi sa vratim k staremu dobremu xp. Kedze ma to uz zacina stvat ze na kazde kliknutie myskou sa ma opyta windows ci to moze povolit.

To je taky strašny problem tie hlašky vypnuť? Treba na to AŽ 3 kliknutia myšou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

S W7 som na začiatku tiež mal problémy (podľa mňa je tam kopa vecí, ktoré by tam nemuseli byť, iné pôsobí chaoticky a pod.), ale časom sa na to dá zvyknúť. Ale na mojom PC mám stále XP a zrejme aj nejaký čas budem mať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejako sa v tom Windows 7 neviem poriadne zorientovať :hahaha:

 

Hmmm ... staré dobré XP! <_<

 

XP je problemovy šrot. Tiež som zo začiatku nevedel Sedmičke prisť na meno, no nemenil by som. Spoľahlivosť sama, aspoň u mňa. XP stale niečo namietal. 7 je ina liga.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práveže ja som s XP mal len samé dobré skúsenosti, žiadne problémy a vždy všetko jasné a výstižné. S touto sedmičkou mi to príde všetko také komplikované ... napr. ako dostanem ikonku "Show Desktop" (Zobraziť pracovnú plochu) do ľavého dolného rohu obrazovky hneď pri funkciu "Štart" ? Kukám na to ako debil, aby som to aspoň ako-tak dal do stavu na aký som zvyknutý z XP, ale zatiaľ nie práve úspešne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov