Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Neříkám že musíš upgradovat :lol: když si spokojený, tak proč ne...jen to že: "Viste mi hodně překážela svými blbýma otázkama a blokádama" jde jednodušše kliknutím přenastavit

Nemusíš psát česky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas

 

1) Windows XP nie je vylepsena verzie ME, mas to nejake pomiesane

2) 7 nie je oprava Visty, aj toto mas nejake pomiesane

3) 'muj ceskej kamarade' a 'unterwasserman' mi prijde ako od slaboducheho, ktory videl vsetky casti Slunce seno a robi zo seba frajera, ale ani sam nerozumie tomu co pise

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Len som si myslel lebo napríklad ME už ukazovala fotky v priečinkoch ako náhľady čo ešte 98 nerobila a XP už áno aj s ME.

2. Tak niekde som čítal dačo také že ondili na Vistu tak spravili 7 že pozbierali dobré vlastnosti z Visty aj XP

3. Hehééé dobrý si. Presne tak pa#### film to bol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

od včera sa pokúšam kamarátiť s Windows7, ale zatiaľ len nadávam :lol:

celé prostredie sa mi zdá ako nepriateľské územie, ktoré sa snaží zmiasť dobrého vojaka ... každý mi hovorí, že si musím zvyknúť, ok, ja si zvyknem, ale zatiaľ si ponadávam a poplačem za XP :) :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nemohla nájsť ako sa nastavujú farby okien / typy písma. Ponastavovať to je hôrza.

A nemám tam program na maľovanie (pozabudla som). Síce mi nechýba a nedá sa nijako doinštalovať, nemôžem na to prísť.

Aspoň že na mojom 4r pc je rýchlejšia (iba vymenené komponenty - aj Zákl.D.).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... :lol:

také niečo, že farby okien, k tomu som sa ešte zďaleka nedostala ... je to zvyk, dobre, ale prečo treba prekopať každý oznam a každé nastavenie a človek potom chodí po oknách ako rex ňuchajúci mrtvolu ... gr.

mimochodom, celý skicár je dokonale prekopaný rovnako ... jeden z obrovských rozdielov, že farby sú namiesto dole teraz hore.

že to nemá mail, ok, microsoft už nemá monopol ...

ovládací panel je jeden chaos ... a vôbec.

aj keď si samozrejme zvyknem, na tretí deň ešte stále nadávam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusis :lol: pokial pouzijes servis a nebudes kupovat sama novu dosku: normalne si ju nechas v servise vymenit a skusis preinstalovat. pokial ti nepojde aktivovat, tak potom sa mozes obratit na Microsoft a povedat ,ze si mala PC v servise...oni budu chiet ten papier zo servisu, kde sa bude pisat, ze oprava bola vykonana vymenenim dosky za novu a hotovo...to oni uznaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nadšenci prepáčte, ale celý win7 mi už piaty deň ide na nervy a včera som druhýkrát v živote začínala dostávať hysák a rozrevala som sa z paniky, a na vine bol win7 a bill. ináč proti billovi nič nemám, ale začínam ho neznášať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súcitim s game a desím sa chvíle keď budem musieť opustiť XP. Pracoval som na notebooku kde bol W7 a mal som pocit že to bolo za trest. Je to nezvyk, ale myslím že časom sa na to bude dať zvyknúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá doska má už asi 2 roky (po záruke)

 

Niečo podobné som si zažila s Linuxom. Prvý čo som mala bol Red hat (len tak zo srandy som si ho kúpila v KE). A potom po niekoľkých X rokoch som si nainštal. Linux, ale už to nebol Redhat už ani neviem čo to bolo. No nebol tam žiaden RH package manager/glint, žiaden LiLo, žiaden midnight commander, .... Úplne iné názvy programov. Všetko celkom iné - nejako menej intuitívne - od formátovania disku až po X win. Ešte že KDE tam bolo.

 

Vrátila som sa naspäť k Win (hoci mám tu menej "zabudovaných" programov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súcitim s game a desím sa chvíle keď budem musieť opustiť XP. Pracoval som na notebooku kde bol W7 a mal som pocit že to bolo za trest. Je to nezvyk, ale myslím že časom sa na to bude dať zvyknúť.

 

ale prd axel, ak nie si kripel, do troch dni fungujes s minimalnym zdrzanim
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak pr. ja nie som kripel, aspoň teda dúfam že len malý, a fungujem od druhého dňa, to sa dá, a s veľkou pomocou inštalujem pomaly doradu všetko, ale nadávať zato nadávam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co som ja prechadzal z XP na Vistu, tak tych rozdielov som tam postrehol skutocne minimum (co sa tyka terminologie a rozlozenia prvkov). Jediny najvacsi je ze, add/remove programs je premenovane na programs and features. A co som videl zatial sedmicky tak to je v tomto ohlade okopirovana vista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na co konkretne game??? moj jediny problem po 2 dnoch bolo neist mysou ku Startu ked som chcel stlacit Show Desktop. co sa tvojho vyuzivania tyka, pokial som ho spravne pochopil >> instalacia = rovnaka, desktop = rovnaky, start menu = trosku ine, lepsie, musis si zvyknut. pokial sa chces dostat k nastaveniu siete, trva to o klik viac

 

seriozne ludia, s cim tam mate problem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som len laik a užívateľ, v prvom rade ... mňa radosti z visty obišli, ani som ju len nevidela, ale od človeka, ktorý sa s ňou v práci zoznamoval, som počula, že to bol tiež zážitok. pre laika určite.

tie rozdiely sú v úplne inom vizuálnom prostredí, stále musím hľadať, čo je pod čím, je to hlavne vo zvyklostiach a v tom, že microsoft už nepredinštalováva štandardné aplikácie, do PC s XP som mala nainštalované všetko za dva dni, tu sa s tým drbkám už päť večerov za výdatnej pomoci / ako vždy ... moc ďakujem : ) /

fungujem, ale nadávam.

ja viem, že je to zvyk. zatiaľ sa mi win 7 nepáči. zvykám si, jasné, a zoznamujem sa s ním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale dostávam sa do toho ...

napríklad neuspávanie PC som nastavila podľa Darkmanovho starého / nedávneho / návodu už na druhý deň, aj keď cestu k nemu som pracne hľadala aj to vypadlo ináč ... a tak :lol:

 

možno to kúsok ubralo z mojej kriplovitosti a novonadobudnutej nevraživosti voči Billovi ale len taký minikúsok :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co su 'standardne aplikacie'?

 

XP

drivery - nutnost postahovat kazdy jeden driver a nakopnut to vsetko sam bez dalsieho pocitaca a moznosti stiahnut si driver na sietovu kartu si ani neprdnem

original soft - IE5

 

Vista

obisla ma, nezajem

 

W7

drivery - za 40minut postahovane a nainstalovane (vratane sietovky) s vynimkou nestandardnej 6rocnej grafiky, ale az na video slapalo vsetko ok

original soft - neviem ci IE8 bolo alebo nebolo v zakladnej instalacii, na net som sa dostal, Firefox som si stiahol. no problemo.

 

 

co KONKRETNE instalujes 5dni oproti XP za 2dni? zatial je to pomenovane 'nenavist voci billovi' ale z reality nic.

 

pri totalnej zufalosti a hnusnom pocite z vlastnej neschopnosti nam ujo google vyhodi na dotaz 'WINDOWS 7' mrte a mrte stranok s navodmi na kazdy jeden detail. ci sa nam nechce? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to, že píšem, že som úplný laik -

 

a že píšem že si zvykám,

že s tým robím od prvého dňa po prvom šokujúcom pohľade, že sa v tom zorientovávam, a mám nainštalované / s pomocou / takmer všetko,

aj keď niekedy hodne pracne, lebo je to účinná pomoc, ale na diaľku a bez winu7 na druhej strane, / v tomto dávam prednosť vysvetleniu človeka, ktorý sa vyzná, ktorého sa hneď môžem na všeko spýtať a pýtať, pred google /

prekladanie mailu so zachovanou adresou, čo by som sama nezvládla celkom určite, lebo mail už nie je štandardná výbava, a moje kresliace programy, a podobne ...

že v tom pracujem, píšem, robím s FTP, že som zlikvidovala IE8, lebo nestál za nič a stiahla si FF, že sa preklikávam a prichádzam na veci pomaly aj sama, že sú veci, ktoré nainštalujem sama, ale sú, kde potrebujem pomoc,

a že pre mňa slová ako drivery vrátane sieťovky sú len slová

- si myslím, že som to zvládla celkom dobre. čo povieš ?

 

proti billovi nmám akurát to, že prehráva súdy a komplikuje užívateľom život. mne ho skomplikoval s outlookom.

zato môžem byť trochu nevraživá, či ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov