Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

niečo takéto prevratné nevymysleli ani za socíku na zvýšenie úspešnosti vo voľbách z 99,98 ma 115 % ...

 

pán Mikloško mal možnosť a má ešte stále vyprodukovať zo desať detí, kým neumre, a hlasy nech si naháňajú poctivo a pre voličov prijateľným programom.

 

 

nemusím pána Rafaja, keď ho vidím, je mi nevoľno, ale jeho reakcia na túto kdhácku nehoráznosť je presne to, čo si zaslúži ...

 

Podľa poslanca SNS Rafaela Rafaja Národná rada SR nie je tá správna inštitúcia, ktorá by mala novelu z dielne KDS riešiť. "Skôr by to mala riešiť inštitúcia, kde sa chodí v bielych plášťoch. Tam by mohli zaklopať na dvere," skonštatoval predseda poslaneckého klubu národniarov. Podľa poslanca z najväčšej koaličnej strany Smer-SD Miroslava Číža je krok poslancov Vladimíra Palka, Františka Mikloška, Pavla Minárika a Rudolfa Bauera len ich mediálne zviditeľňovanie sa.

 

"Môžeme diskutovať o možnosti rozšíriť vekovú hranicu tých, ktorí môžu voliť. Ale návrh, aby rodičia mohli voliť za svoje neplnoleté deti pokladám za dosť zvláštny," skonštatovala poslankyňa za KDH Mária Sabolová. Podľa nej sa ani jeden politik k tejto téme nepripojí a návrh pôsobí len na prezentáciu tejto skupiny poslancov, ktorá sa odčlenila od KDH.

 

"Nečítala som tento návrh, ale pre mňa je to viac ako úsmevné," povedala pre agentúru SITA poslankyňa za koaličnú ĽS-HZDS Katarína Tóthová. "Nepoznám žiadnu krajinu, kde by rodičia volili za svoje neplnoleté deti," uviedla a dodala, že tento návrh opozičných poslancov slúži len na ich zviditeľnenie.

 

Poslanec za SDKÚ-DS Stanislav Janiš si podľa jeho slov musí najskôr tento výtvor prečítať. "Musím to vidieť na vlastné oči, až potom sa k tomu vyjadrím," povedal. Podobne zareagoval predseda parlamentného klubu SMK Gyula Bárdos. "Budeme sa tým zaoberať. Najprv to musíme prerokovať, potom sa k tomu vyjadríme," povedal.

zdroj ... toto treba zvečniť ...

 

páni z bývalej kdh museli veľa premýšľať, kým na toto prišli ?

zasa máme unikát ... a to boli schopní odovzdať Národnej rade SR návrh na zmenu Ústavy SR ... akosi som stratila glanc :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brucho ma začalo bolieť od smiechu keď som si prečítal niektoré reakcie politikov, vraj najprv to musia prejednať a potom sa vyjadria. Dúfam že si na tieto jednania donesú aj svoje deti a budú akceptovať ich návrhy he he.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Starý Dezider: No čo Dežko koho by si volil?

Malý Dežko: Toho uja čo na Madalov nadáva.

Pleeeeeeeeeeesk

Starý Dezider: Dežko ale ten aj na nás Cigánov nadáva, tak ešte raz skús.

Malý Dežko: Tak toho malého uja s fúzami.

Pleeeeeeeeeeeeeeeeeeesk

Starý Dezider: Dežo nerob ujoviny lebo ti vrazím aj tretiu!

 

 

No asi takto by to prebiehalo, rodičia by za svoje decká volili toho koho by im nahovorili že je najlepší. Takže tí štyria by si mali prestať robiť prdel z vážnych vecí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takúto ujovinu nevymyslel ani Texasan v Hlave XXII a to bol veľmi milý spoločník, ktorého za chvíľu mal každý plné zuby. Aj tí najotrlejšií simulanti včítane Orra a Yossariana nevydržali jeho spoločnosť, náhle vyzdraveli, opustili nemocnicu a hlásili sa do bojovej služby na nálety.

 

Ten vymyslel, že slušný Američan (teda majetný) mal by mať niekoľko hlasov a ######... a buzeranti (teda nemajetní) žiadny.

 

Rafaj má pravdu, to je na psychiatra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zvýšenie spoločenskej prestíže rodín s deťmi chcú dosiahnuť nezávislí poslanci Národnej rady (NR) SR Vladimír Palko, František Mikloško, Pavol Minárik a Rudolf Bauer úpravou ústavného zákona, v ktorej navrhujú dať rodičom vo voľbách právo voliť aj za každé svoje dieťa mladšie ako 18 rokov.

 

zdroj

 

takže predsa len sa bude o tomto stupídnom zákone rozhodovať. Bude to 15.4 a som velice zvedavý na ten výsledok :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je zla myslienka, oni sa chcu pozriet do buducnosti ako to bude o takych 15 - 20 rokov. Len vizionari velmi dobri nebudu, lebo to velmi pekny pohlad nebude. Ci sa chysta nejaka velka evanielizacia na vychode? Nebudu sa minat peniaze na telecvoking -marketing, ale na gulas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je zla myslienka, oni sa chcu pozriet do buducnosti ako to bude o takych 15 - 20 rokov.

Je to zvratena myslienka, pretoze porusuje rovnost obcanov, a zavadza parameter, ktory urcuje, kto je viac obcan. Ako obcan mas jeden hlas.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktorý z rodičov by mal vlastne podľa tohoto geniálneho návrhu hlasovať za svoje dieťa? Alebo by to malo byť iba na základe ich dohody? A čo v prípade, že sa nedohodnú, bude o využití volebného práva za dieťa rozhodovať súd?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to zvratena myslienka, pretoze porusuje rovnost obcanov, a zavadza parameter, ktory urcuje, kto je viac obcan. Ako obcan mas jeden hlas.

Ono ani dnes niesu si vsetci obcania rovni. Ked sa sedemnast rocni moze mnozit a sobasit, moze aj volit. A preco nie desat rocni?

 

Ked som videl volit ludi z roztrasenymi rukami, mozno hlava v poriadku. Ale ak poznas starsich ludi najde sa ze im o uz tak nesluzi a vidis ako za nich skrta iny clovek. desat rocny ma vacsiu pravdepodobnost ze zaskrtne spravne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celý tento návrh má za cieľ zvýšiť demografickú krivku

 

začnem trochu pomimo, kam ste tak trochu zatiahli

skutočne si myslíte, že rómovia pôjdu voliť,

keď nevolia teraz za klobásky?

inak Vaše názory zaváňajú dosť silno rasizmom

 

riešenie pri nepárnom počte detí je tým najmenším problémom

mala by to byť matka, s tým by súhlasili aj prívrženci prochoice, či nie?

a nadôvažok volí sa za stenou, takže okrem Vás nikto nevie,

čo ste do obálky hodili

 

nemyslíte, že tento návrh je jedným z mála riešení

ako skutočne prinútiť ľudí pri moci

podporiť rodinu a pôrodnosť

miesto sľubov o zvyšovaní počtu bytov, uprednostňovaní mladých rodín a pod.

veď koľko sa hovorí o starnutí národa - nebude mať kto robiť na dôchodky a pod.

 

tu sa vrchnosť skutočne bude biť o čo najvyšší počet voličov

 

nemá rodič náhodou "prívlastok" zákonný zástupca ???

 

ak máte lepší návrh ako zvýšiť pôrodnosť sem s ním?

čo tak napr. zákaz interupcie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslíte, že tento návrh je jedným z mála riešení

ako skutočne prinútiť ľudí pri moci

podporiť rodinu a pôrodnosť

miesto sľubov o zvyšovaní počtu bytov, uprednostňovaní mladých rodín a pod.

veď koľko sa hovorí o starnutí národa - nebude mať kto robiť na dôchodky a pod.

nie, nemyslím / e

budem hovoriť len za seba ... a nemá to nič spoločné s interrupciami a cigáňmi a kdečím ... z nášho hľadiska určite nemá

 

nedovolím si položiť krk na klát za to, čo mal na mysli predkladateľ alebo "vymysliteľ" tohto návrhu - ako vyletel z vane s výkrikom heuréka a ako v kreslenom filme mu geniálne myšlienky ako hviezdičky vystreľovali z hlavy ... jedine takto si zrod tohto nápadu viem predstaviť ,

a tak, že dotyčnému záležalo na hlasoch viac a mnohodetných, akéhokoľvek etnika, lebo ináč celý zákon nemá z jeho strany absolútne žiadny zmysel

 

ináč ... pripomína mi to čosi, a silne ... zasa raz s krížom po funuse :

v deväťdesiatych rokoch sa zatvárali škôlky, prestavovali sa na malé firmy, byty, butiky a kdečo, čo kto podmázol a zaplatil ...

práve dnes som hovorila s bratom o predstavenstve jedného mestečka, kde ešte nie tak dávno tajomník či ktorý to vykrikoval, že deti sa nerodia, ani nebudú,treba vymyslieť ´dalšie plány čo so školami, lebo len zaberajú miesto a sú neziskové ... pán tajomník má prorocké vízie, zrejme ... len akosi nakrivo

 

základné školy ziskové byť nemôžu ... majú inú funkciu

 

malých detí je zrazu toľko, že dva roky dopredu treba nahlasovať deti do škôlky, aj to je neskoro, lebo viac než polovici detí sa z tých škôlok, ktoré milostivo zostali, miesto neujde ... toto je problém každého mešieho väčšieho mesta, doradu.

 

tehotných žien je toľko, že v oklieštených okresných nemocniciach majú problém kam s nimi

 

život sa nezastaví ... posledné roky sa hýbali hypotéky, úvery, bolo kde bývať, práca bola, prirodzený dôsledok bol boom detí a kopa tehotných žien,

 

takže toto ako off topic k tomu návrhu zákona .

nejde o nič iné, len o absurdné zachraňovanie klesajúcich preferencií ... toto nie je cesta na zastavenie ich pádu, lebo sa nám bude rehotať celý svet ... za chvíľu skutočne budeme voliť aj za umrelých predkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

Jasne, pri dnesnom zaujme o volby nam takyto navrh rozhodne zvysi porodnost :lol:

Cloveka, co toto prinuti mat o dieta naviac povazujem za maximalne nezodpovedneho. Z hlasu to dieta nezabezpeci, neda mu strechu nad hlavou, neosati ho, nekupi mu kocik. Vacsina dovodov, preco ludia s detmi cakaju su ekonomicke.

 

nemá rodič náhodou "prívlastok" zákonný zástupca ???

Pri volbach neexistuje zakonny zastupca. Taku malickost by si mohol vediet. Nemozem dat niekomu plnu moc, nech ide odvolit zamna. Musim volit sam, ako obcan. Volby prezentuju tvoj nazor na chod statu, pricom vsetky nazory su si rovnocenne.

Ked zacnes pridelovat hlasy podla toho, kto ma kolko deti, tak preco ich nepridelovat podla toho, kto ma ake dane a akou mierou dotuje chod statu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trošku ma mrzí, že nielen s tým návrhom nesúhlasite,

ale ho zhadzujete, dokonca na úroveň Cupera a spol.

 

samozrejme, že má tento návrh nahnať percentá,

ale štylizovanie ho do podoby, že má iba túto úlohu

je isto nesprávne

veď Palkovci sú tí, kt. sa nepáči alibizmus a vyčkávanie alá Brocka a spol.

kt. buď percentá naháňajú za každú cenu alebo sú ochotní pridať sa k najpočetnejším percentám

 

Cloveka, co toto prinuti mat o dieta naviac povazujem za maximalne nezodpovedneho. Z hlasu to dieta nezabezpeci, neda mu strechu nad hlavou, neosati ho, nekupi mu kocik. Vacsina dovodov, preco ludia s detmi cakaju su ekonomicke.

práve o toto ide

nielen sľuby, ale priama pomoc, podľa ktorej sa budú voliči rozhodovať

dieťa sa narodí do systému, kt. bude rodinu priamo podporovať (byty, kočíky, finančná podpora, etc.),

lebo pánom zhora pôjde o hlasy, o početne viac hlasov ako doteraz

je to navzájom prepletené a pospájané

tu by mali aj dedovci vidieť, kto podporuje ich deti a vnúčatá

lebo im človek nevysvetlí, že treba čas

tieto výsledky, by mohli byť vidieť priamo a hneď

 

Rodič je zodpovedný za výchovu dieťaťa

čiže má povinnosti, takže čo tak mu dať aj práva

osobne by som návrh upravil do 14 roku života

 

a to, že návrh je netradičný,

podľa niektorých až kontroverzný je len dobre

už v 90. rokoch výskumy ukazovali problémy so starnutím obyvateľstva a nízkou pôrodnosťou

vtedy sa však do úvahy moc nebrali a bohužiaľ sa im neprikladá patričný dôraz ani dnes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna mrzi, ze nevidis absurdnost toho navrhu, ktory podkopava jeden zo zakladnych principov volieb - a to je rovnost obcanov.

Volba vyjadruje tvoj nazor. Nemas pravo, ani ako rodic, vnucovat svoj nazor detom. A hlasovat, ako keby tvoj nazor bol ich. A preco podla poctu deti? Ten co ma 2 deti a vychova ich poriadne je horsi rodic ako ten, kto ich ma 5 a absolutne sa o ne nestara? (podla tvojej logiky 2hlasy vs 5hlasov ano)

 

Aboslutne obchadzas problemy ktore tu vznikli (ale to je u teba typicke), preco podla deti? Preco nie podla dani?

 

Co brani politikom podporovat rodiny dnes? Ved by im to nahnalo percentna zo skupiny ludi, ktory pochadzaju z popuplacneho boomu v 70tych a 80tych rokoch... co skutocne nie je malo volicov, aj bez hlasov ich deti?

Je to tym, ze uspokojit mladych, produktivnych ludi, ktory si zakladaju rodinu je daleko zlozitejsie ako raz za rok dat 13. dochodok. Nejaky smiesny prispevok na kocik si mladu rodinu neziska. To si ziada komplexnejsie a dlhodobejsie riesenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to je pekna blbost, nechapem preco by mali rodicia volit za svoje deti :lol: presne ako darkman spomenul, volba je nazor jednotliveho cloveka a nie aby rodicia volili za svoje deti..fakt stupidita

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trošku ma mrzí, že nielen s tým návrhom nesúhlasite,

ale ho zhadzujete, dokonca na úroveň Cupera a spol.

mna skor mrzi, ze vobec niekto s takymto navrhom vysiel na svetlo bozie ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno ako hovoríte

treba komplexnejšie a dlhodobejšie riešenia

no to vôbec nikto neprináša

tu sa to rieši skutočne jednorázovo a neefektívne

dúfam, že tento návrh naštartuje aspoň akú takú diskusiu

o potrebe podpory rodiny

veď rodina je základ . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, ze rodina je zakladnou bunkou spolocnosti, mali plne usta uz komunisti

ale to len naokraj

 

nezda sa mi ale velmi pravdepodobne, ze by navrh tohto druhu mal za dosledok zlepsenie starostlivosti statu o rodinu, skor to je cesta podpory romskej populacie formou rodinnych pridavkov ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov