Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

alamo, matovic je rozhodne tazky pripad.  Ale ved predsa ho sulik pozna davno,  nie je to novinka.  A bud teda nemal ist do vlady alebo mal hladat sposob ako to zvladnut. A Sulik ho zacal atakovat cez media,  mozno mal ciastocne pravdu ale dosledky jeho krokov mu zjavne nedosli.   A teraz sme uz daleko od racionality,   zakladne pravidlo ze pri vyjednavani musis umoznit druhej strane zachovat si tvar, to zabudli obaja.  A teraz sa hraju na to kto uplne znici toho druheho.  A vedlajsie skody su nepodstatne.

Uprimne, unikova cesta ze matovic dostane bezvyznamny post vo vlade, to je zvonku prijatelny kompromis. Ale Sulik chce mrtvolu, nie riesenie.  Tak to nestavaj ako epicky boj dobra so zlom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Práve tvoja snaha propagovať "rozumné" (podľa tvojho rozumu) dohody, vedie cez mŕtvoly.

Napríklad chválil si Bélu Bugára, za to ako "rozumne" sa dohodol s Ficom a išiel s ním do koalície (a s Dankom).

S Bélu je dnes politická mŕtvola.

S Radičovej je politická mŕtvola, s Dzurindu je politická mŕtvola atď.. 

Celé politické strany, sa premenili na politické mŕtvoly.

Pretože robili rozhodnutia, ktoré si ty nazval "rozumné"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozumne je  zvazovat alternativy,   potom je vyber zalozeny na zvazovani.   Napriklad aka bola Bugarova alternativa ?  Ist do vlady s Matovicom a Sulikom a SNS ?  S minimalnym poctom mandatov v parlamente ?  Skoncilo by to rychlo predcasnymi volbami a mrtvou stranou.   Navyse jeho snaha bola spojit madarov a ak by mu to vyslo, tak by boli aj dnes vo vlade.  Bugar ma dobry odhad a chapal ze to druhe je rovno katastrofa, s Ficom mal sancu ktora nevysla. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozumne..

Ja nie som ústavný právnik. Tiež sni len netuším čo dnes povie prezidentka Čaputová Hegerovi.

Mám len otázku, či bude môcť prezidentka oficiálne poveriť Hegera zostavovaním novej vlády, bez toho aby premiér Matovič podal oficiálne demisiu?

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto, ustavne nie je zakotvene ani poverenie na zostavenie vlady,  je to len ustavny zvyk.   Ci oficialne alebo nie, tak nie je podstatne.    Ide teda len o konzultaciu,  kde prezident vstupuje do kreovania novej vlady.  Existuju divoke scenare, kde prezidentka odmietne vymenovat novu vladu ale oznami to az pod matovicovej demisii,  ale nemyslim si ze to realne nastane. Caputova nie je Zeman,  ak sa obnovi spolahliva vacsina v parlamente, tak by prezident nemal vytvarat problemy.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak ta citacka z palaca vymenuje za ministra finanncii toho nedouka z TT, ktory ma svoju "danovu" minulost, tak prerazi este hlbsie dno, ako ten zhuleny podrzbalonik....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Toho že by prezidentka robila obštrukcie, sa neobávam. 

Obavy mám s trápneho momentu, ktorý môže nastať v prípade keď Pán stále ešte Premiér Matovič, začne vyskakovať ako opica na gumičke a vykrikovať "Naleteli! Naleteli! Stále som premiérom ja, lebo som nepodal demisiu! "

Uznaj, že to by bolo veľmi trápne.

A práve preto aby sa podobné trápnosti nestali, treba dôsledne trvať aj na zachovávaní napísaných ústavných zvyklostí.

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trápne je len to, ako to teba strašne trápi :zubiska:

Nepostrehol som, že by si si tak velice robil v starosti v prípade výmeny Fica a Pellegriniho. Vtedy si tu netancoval a nevyskakoval "Naleteli! Naleteli!". Však to bolo tiež len také divadielko a odrb na občanov, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

"Pri ďalších krokoch prezidentka dodrží ústavou stanovený postup týkajúci sa zloženia a vymenovania novej vlády," reagoval hovorca Čaputovej Martin Strižinec na otázku, či prezidentka súhlasí, aby bol Heger na čele kabinetu a či by menovala jeho vládu.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22627537/heger-vlada-prezidentka-caputova.html

Hmm.. :detektiv:

..

@tyso

Ja som sa ťa na to pýtal tiež, keď si tu nadával na Trumpa.

Čo zistíme keď Trumpa porovnáme s Matovičom?

Si vtedy neodpovedal..

Ja ti teraz tiež nemusím..

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekde mi unika pointa, co chces povedat.    Pokial Matovic nepoda demisiu, tak prezidentka nemoze vymenovat nikoho dalsieho.  To je ustava,   na druhej strane prezidentka sa moze rozpravat s kym chce.     Formalne by nastak problem, ak by parlament odvolal premiera a ten by odmietol ist podat demisiu,   ustava nema napisane co v takom pripade a nastal by dalsi cirkus.

Prezidentka moze vstupit do menovania novej vlady, to uz sme zazili a stale nie je jasne nakolko je to ustavne.  Keby sa Pellegrini zatal a odmietol vymenit Raza, tak by Kiska  spustil ustavnu krizu a mohol by napriklad menovat uradnicku vladu. 

A teraz by tiez mohli nastat divne okolnosti, napriklad parlament by zacal odvolavanie prezidentky.   A tazko sa odhaduje co by to znamenalo.   Ale ukludnenie situacie sotva. 

Ale nie je jasne co ziadas,  ustava nema detaily ako to ma prebiehat a nemame ani precedenty z minulosti o ktore by sa dalo opriet.  Ale ide o dost hypoteticke problemy,  existuje dohoda ku ktorej sa cela koalicia hlasi,   ak by ju teraz matovic hrubo porusil, tak pokracujeme v krize a zacne sa hladat ine riesenie.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nič nežiadam a prezidentka sa môže s Hegerom rozprávať.

Ale to, že ústava jej nenariaďuje pozerať televíziu ani sa riadiť tým čo v nej kto zablemcá, by Hegerovi mohla vysvetliť. 

Zatiaľ totiž Matovič o svojej demisii, iba blemcal v televízii. 

Totižto

Citát

Mám podozrenie že Heger bude od Čaputovej,  žiadať akési ofiko poverenie ihneď.

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, tak trochu odstupu. pozri sa na to bez hnevu a zaujatosti. matovic chce minimáizovat cas medzi demisiou a vymenovanim novej vlady. Kedze prezidentka nie je na jeho strane, tak sa trochu paranoje da chapat. Heger prinesie zoznam ministrov a prezidentka s nim neoficialne preberie dalsi postup. Ak sa dohodnu, tak do konca tyzdna prebehne demisia a menovanie premiera. 

technicky ti to moze byt jedno, aj tak by vladol matovic v demisii. A ide ciste o ukludnenie pre matovica, 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fakt nechápem čo furt riešite. Celé je to v štádiu, že ľudia o tom môžu viesť akurát len krčmové reči. Treba počkať čo sa z toho vyvinie a ak Heger bude premiér, tak sa mu dá mesiac-dva a potom sa zhodnotí či tá zmena stála za to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

"Riešime" toto..

Matovič trvá na tom, že demisiu podá až potom čo bude nová vláda "hotová" a teda aj Heger vymenovaný za nového premiéra.

To je oxymoron.. Tecnicky nemožné.. V rozpore s ústavou..

Najprv musí Matovič podať demisiu a až potom môže Čaputová vymenovať Hegera.

Ústavný postup: demisia premiéra, následne demisia celej vlády, poverenie nového človeka na zostavenie vlády, návrh na členov vlády, uchádzanie sa o dôveru parlamentu.

Niečo také ako výmena funkcií, s ktorou podľa všetkého ide Heger za Čaputovou.. V ústave SR jednoducho nie je..

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby bola prezidentka k čomusi (čož bohužiaľ neni, ale bodaj by prekvapila), tak by tejto šaškárne mohla urobiť škrt cez rozpočet. V momente jak by dal M a t e l k o demisiu a Heger by od nej chcel aby ho vymenovala a aj celú jeho vládu, mala by vyhlásiť :

"Bohužiaľ vzhľadom na predošlú situáciu a potrebu ukľudnenia emócií v spoločnosti nemôžem akceptovať aby v novej vláde figurovali predsedovia koaličných strán politicky zodpovední za vládnu krízu, nevymenujem teda Matoviča, Sulíka ani Remišovú za členov novej vlády. Vážený pán Heger doneste mi nový zoznam členov kde tieto osoby (vzhľadom na ich podieľ na traumatizácii spoločnosti) nebudú figurovať a potom Vás vymenujem za premiéra" (ešte aj toho Hollého od rodinkárov by mohla odfajčiť, keďže je to riadne kontroverzný človek)

(tak jak to urobil Kiska keď odmietol menovať Pelleho vládu kým tam bude figurovať ten Jožo Ráž mladší, aj ho museli smeráci vymeniť). Hotovo odchod dovidenia. A len by sa ukázalo komu záleží na vyriešení krízy a kto je ten kto sa len trasie za funkciou a stoličkami. Sulík by s týmto problém nemal, ale Igorko a bábkoherečka by sa veru riadne krútili. Daňový podvodník za ministra financií, ten sa len teraz bude mstiť nepriateľom v rámci koalície za to čo mu spravili, keď im bude škrtať prachy z rozpočtu. :smilieee: Hanba ostuda ! 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

K výmene na postoch dôjde už zajtra (30.03) v dopoludňajších hodinách. Heger informoval, že navštívi spolu s Igorom Matovičom prezidentku. Matovič podá demisiu a on prijme poverenie na zostavenie novej vlády.

https://www.cas.sk/clanok/1107210/dni-matovica-na-poste-premiera-su-spocitane-kedy-ho-nahradi-heger-je-znamy-datum-no/

Hmm.. "Vyjasnilo sa"..

810ab972c77c9b747f0367569e85c9b1.thumb.jpg.9f558810b38990d78648b2b4e6d3fd55.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, AlexRosberg napísal:

 

"Bohužiaľ vzhľadom na predošlú situáciu a potrebu ukľudnenia emócií v spoločnosti nemôžem akceptovať aby v novej vláde figurovali predsedovia koaličných strán politicky zodpovední za vládnu krízu, nevymenujem teda Matoviča, Sulíka ani Remišovú za členov novej vlády. Vážený pán Heger doneste mi nový zoznam členov kde tieto osoby (vzhľadom na ich podieľ na traumatizácii spoločnosti) nebudú figurovať a potom Vás vymenujem za premiéra" (ešte aj toho Hollého od rodinkárov by mohla odfajčiť, keďže je to riadne kontroverzný človek)

 

Ja si myslim,ze by to tak bolo lepsie,ale nejde to.  Nemoze to spravit prezidentka. Nepacilo sa to asi ani Remisovej. Ci vsetkym trom predsedom mensich stran. Nevedeli to,ci nechceli spravit. Kollar, Remisova aj Sulik. Keby to chceli - oni to mohli spolocne dosiahnut - nespravili to. 

Su tam taki poslanci. A je ich kludne aj 30 ci 50?

https://video.sme.sk/c/22627870/herak-z-olano-v-smere-su-fundovani-odbornici-napriklad-lubos-blaha.html

50% deti co maturuje z matematiky chce ist na zahranicnu vysoku skolu. Oni aj pojdu(ak to bude takto aj moje obe deti o 5-7 rokov). Tento ma dve tituly.Zenin synovec vystudoval 5 rocnu hasicsku vysoku skolu v Zvolene - je tam nejaka fakulta ci odbor(on titul ma a diplomovku si napisal asi sam), si nevie najst zamestnanie u hasicov - sa dal na studium policajta. Uz ma 24 rokov. Pritom on je sikovny,ze by bol sikovny aj ako hasic, ci aj vodoinstalater, pokryvac, bude sikovny ako aj policajt. Co normalne deti v tejto krajine maju robit? Ten cigan ma dve tituli, aj ten zenin synovec kludne moze mat dve tituli a aj ta hviezda Blaha a co oni chcu nieco robit? Niecim sa zivit? 

Inak ten cigan povedal,ze je vysokoskolsky ucitel ako blaha? Co by moje deti mali robit na tej vysokej skole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

SEBAREFLEXIA A TEBAREFLEXIA

Za posledné tri týždne rôzni politici vyzývali iných politikov na sebareflexiu. Inými slovami – žiadali Tebareflexiu. Žiadali od iných, aby sa zmenili, namiesto toho, aby začali od seba.

Kríza sa zhoršovala a uprostred pandémie hrozili predčasné voľby. Namiesto výziev na Tebareflexiu bolo treba urobiť čin. Bolo potrebné rozťať gordický uzol. Preto som urobil čin a začal som od seba – podal som demisiu.

Sme rodina počas celého roka pristupovala ku riešeniu pandémie i ostatných problémov Slovenska konštruktívne. Rezort, ktorý som viedol, konkrétne pomohol státisícom ľudí a podarilo sa nám ochrániť životy a zdravie tisícov ľudí, ktorí žijú v domovoch sociálnych služieb. Napriek pandémii sa nám podarilo zachrániť tisíce pracovných miest a pripravili sme zákony, ktoré vytvárali lepší priestor pre život rodín na Slovensku.

Nežiadali sme demisie od iných, nikoho sme nevydierali, snažili sme sa nájsť konštruktívne riešenie v každej situácii. Koalícia sa včera aj s našim prispením dohodla na pokračovaní.

Napriek tomu sa nemôžem tváriť, že sa nič nestalo. Za situáciu, v ktorej sme, nie sú zodpovední len M. Krajčí a I. Matovič. Nemyslím si, že stačia tieto dve „Tebareflexie“ a môžeme ísť ďalej akoby sa nič nestalo. Za situáciu vo vládnej koalícii i na Slovensku sú minimálne rovnakým dielom zodpovední aj ďalší.

V duchu vyššie napísaného nechám na nich, aby voči sebe vyvodili zodpovednosť, aby urobili sebareflexiu a prípadne zvážili, že sa vymenia. Alebo zmenia.

Po dôkladnom zvážení som sa rozhodol, že nebudem členom vlády E. Hegera. Aj preto, že som dal demisiu s vedomím, že podávam demisiu a nie ako “vydierku” s tým, že sa okamžite “hlásim do služby”. To je moja reflexia posledných týždňov.

Eduarda Hegera mám rád a považujem ho za čestného človeka. Želám mu v pozícii premiéra i v osobnom živote všetko dobré. Budem v parlamente podporovať jeho vládu.

Súčasťou toho dobrého na Slovensku bude, ak každý z nás začneme od seba.

Ak sa každý človek na Slovensku bude usilovať robiť dobré veci (byť konštruktívny) a zároveň – ak sa každý zdržíme deštruktívnych rečí i konania.

Prajem vám pokojný deň, priatelia.

https://www.facebook.com/krajniakmilan/posts/1857130051120440

 

Mna by zaujimalo,ked robi tu sebareflexiu aby povedal co doje...bal. Moze hodnotit jeho SNP. A ak dalej.AKo hlasoval dalej pred vianocami a dalej. Ci ako ovplyvnil dalej situaciu. Lebo tieto steky co tu dal moze si povedat na vlade(ti co tam boli by mozno rozumeli), len my sme tam neboli. My to nepozname. Teda kolko testov chcel objednat v septembri,oktobri,decembri,januari... a ake. Kolko vakcin chcel objednat v septembri,oktobri,decembri,januari a februari a ake.Co chcel otvarat a zatvarat vseptembri,oktobri decembri, v januari co a ako(zachytil som ze kostol posunul vyssie)? Koho chcel podporovat pomahame ludom, v aprili,maji,juni,juli.. cez pomahame + a dalej++,kolko na to penazi mal. Preco nechcel dat zdravotnikom 100% PN. Preco to nechcel dat ludom v karantene?

Tento clovek je asi treti,po matovicovi a krajcim co mali byt vykopnuti.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, slimak napísal:

Tento clovek je asi treti,po matovicovi a krajcim co mali byt vykopnuti.

ukaz v tejto vladnej skupine nejaky osobnostny svetly zjav....to uz Luptak by tam intelektualne precnieval...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov