Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

ha ha ha....ja to tvrdim od zaciatku, ze tento vladny, mentalne neschopny, zlepenec, je tretotriedny cirkus.....no nejako podobne sa prejavuju aj nase "vedecke" (Mengeleho) kapacity..... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, alamo napísal:

Nie je to tragikomické samo o sebe?

A najväčšia bžunda je, že teraz v časoch totálnej krízy, keď by sa mali rozhodnutia prijímať čo najrýchlejšie. Musíme týždeň čakať na Kolára a jeho partaj kým si zorganizuje stranícku "zlezinu"..

V dobe digitálnych technológií, keď vláda všetkých vyzýva aby pracovali home office, oni sa nevedia dohodnúť do 24 hodín cez videokonferenciu..

Netreba byť politickým analytikom, aby si pochopil, že Boris Kollár chcel získať čas na ukľudnenie vášní. SAS a ZA ĽUDÍ neodhadlo Matoviča. Predpokladalo, že aj keď nemajú dostatočný počet poslancov, ich potenciál je v averzii mnohých občanov voči Matovičovi.

Averziu namierenú proti Matovičovi už dlhšie rozdúchavajú mienkotvorné médiá. Buď tie, ktoré sú v rukách oligarchov a majú záujem na páde vlády, nových voľbác a nástupe staronovej garnitúry HLAS. Alebo tie, ktoré propagujú hodnoty liberálo demokratickej aliancie. Tí druhí vidia hlavnú prekážku v osobe premiéra Matoviča. Strana Progresívne Slovensko sa k tomu verejne prihlásila: https://plus7dni.pluska.sk/domov/hlase-smerom-aj-progresivci-internetovej-kampani-ziadaju-odchod-premiera

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) žiada odchod Igora Matoviča (OĽANO) z postu premiéra alebo zásadnú rekonštrukciu vlády. Hnutie spustilo internetovú podpisovú kampaň, v nej občanov vyzýva na to, aby vyjadrili súhlas s odchodom premiéra. Podpisy chce adresovať predsedom koaličných strán SaS a Za ľudí - Richardovi Sulíkovi a Veronike Remišovej. Chce ich cez kampaň požiadať, aby dosiahli výmenu premiéra alebo odišli z jeho kabinetu. Hnutie nechce, aby jedinou alternatívou nesúhlasu s vládou bolo referendum iniciované Smerom-SD a Hlasom-SD, preto spustilo vlastnú podpisovú akciu.   

Teda presne to, čo žiada strana SAS a ZA ĽUDÍ. 

Je komické pozorovať, ako primitívne dnes médiá masírujú verejnú mienku. Ja by som od profesionálnych žurnalistov očakával intelektuálnejšie metódy ovplyvňovania verejnej mienky, ako manipulovanie s informáciami.   

Progresívne Slovensko sa nedokázalo vyrovnať s prehrou v parlamentných voľbách a využilo situáciu, keď väčšina občanov je už frustrovaná pandémiou a svoj hnev preorientovala na Matoviča, Krajčího a ich reformy. A v mnohom je ich hnev opodstatnený. Navyše, keď Matovič im svojím správaním sám ponúka dôvody naviac. 

Jedno je však zrejmé, ofenzíva proti Matovičovi nie je motivovaná snahou zvládnuť pandémiu, ani nespokojnosťou s Matovičovým spôsobom vládnutia, ale snahou o zmenu politickej moci. Buď v prospech rozpadu vlády a nástupu bývalej garnitúry SMER a HLAS, alebo v prospech liberálo demokratickej orientácie súčasnej vlády. Politický boj je pre mnohých politikov dôležitejší, ako zdravie občanov. 

Nech sa už situácia vyvinie akokoľvek, ani nová garnitúra by nemala v rukáve jednoduché riešenia. No politici, ktorý žiadajú zmenu sa tvária, že ich poznajú. Lebo hlupáci chcú vždy počuť jednoduché riešenia a už dnes.  

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Na oportunistu Kolára kašlem..

Ak nepadne Matovič, bude musieť s ministrovaním tresnúť Sulík.

Sám od seba, podať demisiu a odísť z vlády.

Ak to neurobí a neprestane Matovičovi robiť krovie tak sa odpíše, zodpovednosť za následky tohto vládnutia bude cez stratu priazne voličov už cítiť aj on a SAS.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, alamo napísal:

@Tono

Ak nepadne Matovič, bude musieť s ministrovaním tresnúť Sulík.

 

Matovič demisiu nepodá. Prečo by to robil? S kartami, akými hrali Sulík a Remišová nemohli vyhrať. Museli to od začiatku vedieť. Možno sa spoliehali na to, že frontálny útok na Matoviča v médiách ho "zlomí". Matoviča môže položiť iba to, ak by ho jeho strana nepodporila. Súlík by musel začať  "lobovať" na tomto poli, ak by chcel uspieť. Nepochybne má na to talent, ktorý už mnoho krát dokázal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak pán premiér Matovič posle zhuleneho a herecku do neznama, tak ma u mna jeden pozitivny bod a bozk na celo...sice celkovy dojem z neho sa u mna nezmeni, ale svetlo na konci tunela bude svetlejsie....no som skeptik a zda sa, ze zasa rozhodnu fondy z EU...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa chcete zbaviť Sulíka raz a navždy, tak sa modlite k Asmodeovi nech Sulovi zatemní rozum a zostane vo vláde s Marovičom ďalej.. Spáchal by tak politickú sebevraždu, rovnako ako Béla Bugár paktovaním sa s Ficom a Dankom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, alamo napísal:

Ak sa chcete zbaviť Sulíka raz a navždy, tak sa modlite k Asmodeovi nech Sulovi zatemní rozum a zostane vo vláde s Marovičom ďalej.. Spáchal by tak politickú sebevraždu, rovnako ako Béla Bugár paktovaním sa s Ficom a Dankom. 

To sú naivné predstavy. Politici nepozerajú ďalej, ako na jedno volebné obdobie. A o to viac teraz, keďže v nasledujúcich rokoch sa budú rozdeľovať financie z fondu Plánu obnovy, čo pre Slovensko predstavuje 5,84 miliardy eur. To je už vážna motivácia, byť vo vláde. Kvôli peniazom sa rozhádzajú aj najbližší príbuzní, nie to ešte politici. Aj pre Pellegríniho a Fica je nočnou morou, že pri tom nebude on a jeho suita participovať. Riešením pre nich sú iba predčasné voľby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď to je úplne na hlavu!

Tu na Slovensku policajti pomaly vyháňajú ešte aj deti z parku.

Moja teta čo má u nás na dedine barák sa bojí prísť dom skontrolovať z "pažravej", lebo má strach že jej policajti dajú pokutu za cestu z iného okresu.

A v správach ľudia počúvajú novinky o tom aký nový výrus dovliekla honorácia z exotickej dovolenky. 

Ako sa niekto môže čudovať že "spodina" je nasraná, má toho po krk a podpisuje referendum za predčasné voľby ako pominutá?

Tu niekto nemá ani "bunky", k tomu aby len pochopil prečo je dôležité udržať sociálny zmier?

Jezuskote väčšina Slovákov je predsa "proletariát", lepší recept na to ako ich vytočiť a presvedčiť aby volili nejakého Mečiara, Fica, Pelega alebo Kotkebu, než teraz tolerovať veľkopanské maniere neexistuje..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 6. 3. 2021 at 15:24, Tono napísal:

Jedno je však zrejmé, ofenzíva proti Matovičovi nie je motivovaná snahou zvládnuť pandémiu, ani nespokojnosťou s Matovičovým spôsobom vládnutia, ale snahou o zmenu politickej moci. Buď v prospech rozpadu vlády a nástupu bývalej garnitúry SMER a HLAS, alebo v prospech liberálo demokratickej orientácie súčasnej vlády. Politický boj je pre mnohých politikov dôležitejší, ako zdravie občanov. 

fakt je ten, že súčasná vláda nevyhovuje nikomu z tých čo si vymenoval. do veľkej miery je to spôsobené tým, že nechali policajtom a justícii voľné ruky, a tak porušili 30 ročné tabu, že špina predošlej garnitúry sa u nás zásadne nevyšetruje ... to nasr.. množstvo vplyvných ľudí.

lebo však si ešte niektorí pamätáme, čo sa v 90tych rokoch popísalo o Mečiarovskej privatizácii, aktívny bol v tomto najmä denník SME. a keďže ich nikto nežaloval o poškodenie dobrého mena, dá sa predpokladať že minimálne časť z toho bola založená na pravde. ale sadnúť si za to nešiel nikto. oni dokonca neboli schopní zavrieť ani len toho Lexu juniora, a tam už nešlo len o privatizáciu. s odstupom času to vyzerá tak, že aj ten teáter s jeho dovozom z JAR, bolo len divadlo pre plebs aby sa mohol legálne vrátiť. by ma zaujímalo, čo za to Dzurinda a spol vyhandlovali od Lexovského klanu...

takisto aj Gorila. Fico má do istej miery pravdu, že to je primárne bordel Dzurindovej garnitúry, a teraz hrozí, že by sa to konečne mohlo začať vyšetrovať. však na tom nemá záujem nikto z vrchnosti. v tomto kontexte je zaujímavá voľba Lipšica za špeciálneho prokurwátora, ktorý bol v gorilích časoch súčasťou garnitúry. tak je otázka, či tam nie je na to aby niektoré veci skôr upratal ako dotiahol pred súd...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, alamo napísal:

Jezuskote väčšina Slovákov je predsa "proletariát", lepší recept na to ako ich vytočiť a presvedčiť aby volili nejakého Mečiara, Fica, Pelega alebo Kotkebu, než teraz tolerovať veľkopanské maniere neexistuje..

Nejako tá tvoja teória o proletariáte nefunguje. Mečiar mal masívnu podporu "proletariátu" aby mohol vytvoriť "Slovenskú podnikateľskú elitu". Fico jeho "transformáciu spoločnosti" dotiahol do konca v podobe "našich ľudí". A čo na to proletariát? Dožaduje sa nových volieb, aby suita Pellegríniho, Žigu a spol mohla na základe sociálneho cítenia rozdeliť miliardy z Fondu obnovy podnikateľskej elite. 

"A v správach ľudia počúvajú novinky o tom aký nový výrus dovliekla honorácia z exotickej dovolenky."

 Predpokladám, že si mal na mysli aj Sulíka, ktorý trávil dovolenku v Dubai.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Ja za to nemôžem že čím väčší "pokrokár", tak tým zatrolenejší a nepoužiteľnejší pablb, ktorý sa dá od nejakého populistu stále znovu a znovu rovnakými praktikami vmanipulovať do škatuľky "nepriateľ národa" alt. "nepriateľ ľudu"..

Už je to nuda.. A keby to nebola tragédia, bola by to šialená komédia..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 56 minútami, alamo napísal:

@Tono

Ja za to nemôžem že čím väčší "pokrokár", tak tým zatrolenejší a nepoužiteľnejší pablb, ktorý sa dá od nejakého populistu stále znovu a znovu rovnakými praktikami vmanipulovať do škatuľky "nepriateľ národa" alt. "nepriateľ ľudu"..

Už je to nuda.. A keby to nebola tragédia, bola by to šialená komédia..

Môžeš mi tieto tvoje inotaje preložiť do zrozumiteľnejšej formy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentálne..

Tá požiadavka pána Kolára a SME rodina (na vymyslenie ktorej potrebovali týždeň...), "splňte päť želaní inak odídeme z vlády".

Vybilo mi poistky..

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boris Kollár chytil do siete zlatú rybku a začne s ňou "vyjednávať".

"Pustím ťa keď mi splníš päť želaní.."

Zlatá rybka si odflusne a povie mu "Ty ich splníš mne.. NAKA práve zatkla Pčolinského za korupciu.."

:yahoo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

46 minutes ago, alamo said:

Boris Kollár chytil do siete zlatú rybku a začne s ňou "vyjednávať".

"Pustím ťa keď mi splníš päť želaní.."

Zlatá rybka si odflusne a povie mu "Ty ich splníš mne.. NAKA práve zatkla Pčolinského za korupciu.."

:yahoo:

pobavilo,  ale toto je situacia ked by som bol jednoducho opatrny.  Aby neslo len o vojnu policajtov ako sa to uz par razy stalo. Tak minimalne na sud o vazbe by som si pockal.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Celá záhada, má veľmi jednoduché vysvetlenie. Je to sprostý hňup.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 11. 3. 2021 at 16:59, tyso napísal:

pobavilo,  ale toto je situacia ked by som bol jednoducho opatrny.  Aby neslo len o vojnu policajtov ako sa to uz par razy stalo. Tak minimalne na sud o vazbe by som si pockal.

@tyso všimla som si az teraz. čo si tymto myslel , vojna policajtov (?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia preferujú jednoduché priamočiare riešenia. Milujú heslá typu „Matovič je zlo pre Slovensko.“ Takéto vyhlásenia evokujú pocit že ak sa zbavme tohto zla, všetko bude OK. Lenže také jednoduché to nebude. Politici sú vizitkou intelektuálnej úrovne národa. Spomeňme si, ako sa Matovič dostal k moci? Ľudia boli frustrovaní korupciou v polícii a justícii, keď sa zo Slovenska stal mafiánsky štát. Keď sa oligrachovia spriaznení s bývalou vládou obohacovali na štátnych zákazkách, školstvo a zdravotníctvo upadalo a darilo sa iba „naším ľuďom“.

Po voľbách nastúpila k moci Matovičova vláda a mnohí očakávali zmenu. A k zmene naozaj došlo, keď mali vyšetrovacie orgány rozviazané ruky. Lenže iba to nestačí a nakoniec aj toto úsilie skončí v kategórii „skutok sa nestal“. Matovičove schopnosti kritizovať Ficovu vládu sa ukázali ako nedostatočné na to, aby bol schopný postaviť sa do čela novej vlády. A tak tu máme krízu, ktorá nemá racionálne riešenie. Strana HLAS je reinkarnovanou stranou SMER. Súlík s Remišovou a Borisom Kollárom nie sú autority, ktoré by zaručovali transformáciu Slovenska na úroveň vyspelého demokratického štátu.

A to, čo dnes robia médiá sa nedá nazvať inak, ako promiskuita v duchu, kto lepšie zaplatí tomu budem slúžiť. A ten kto platí chce, aby politickú sféru ovládli liberálne názory, ktoré na Slovensku prezentuje strana PS.

Ak sa na Slovenskú politiku po roku 1989  pozriem z retrospektívneho pohľadu, politici ako Mečiar, Dzurinda, Kováč, Gašparovič, Šuster, Raďičová, Fico, Čaputová, Matovič... Sú to všetko osobnosti na regionálnej úrovni slovenských pomerov, ktorí oslovili intelektuálnu úroveň voličskej základne v strede Gaussovskej krivky. To je ale plne v súlade s demokraciou. Východiskom z tejto tristnej reality je prestať sa zaoberať politikou.          

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov