Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

He..

Neviem kam inam to dať..

https://slovensko.hnonline.sk/1722623-boj-o-znacku-za-slusne-slovensko-je-to-snaha-o-zneuzitie-reaguju-organizatori-protestov

Od včera sa na ministerstve vnútra niekto pokúša zaregistrovať politickú stranu s rovnakým názvom – Za slušné Slovensko.

 

Ten "filuta" si to chce dať zaregistrovať aj ako "ochrannú známku" teda "duševné vlastníctvo"..

Znie to dobre.. "Mám patent na slušnosť.."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

po Catherine Denevue, ktorá pred časom vystúpila s podporou sto vplyvných Francúziek za zdravý rozum a proti zneužívaniu me too,

 

vystúpilo sto vo Francúzsku žijpcich vplyných osobností - Francúzov za pokrivovanie mnohého v reálnom živote a apertheidu naruby:

 

Sto francouzských osobností v Le Figaro

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ci som to dal do pravneho "oddelenia"......no ked uz sa tak casto pise o tom, ako bolo v case Husaka a spol. otrasne zit a podobne zarucene pravdive informacie, som bol celkom rad, ze sa  niekto nasiel si spravil srandu z tej dnesnej propagandistickej agendy....nevravim, ze vsetko bolo dobre...mne osobne vadilo jedine spolocenske prostredie, ale inak sa dalo slusne prezit.....ak teda si odmyslim nejaky ten slabo dostatkovy tovar...napr. take kruzky na zaclony :)  bez toho sa ale dalo zit a zrucny clovek si poradil....tu dolu je ten clanok...podla mna dobra satira na adresu siritelov, ze v nedavnej minulosti zili tu ludia v dobe kamennej...mozno sa nejaky nasli, ale tak isto su taky aj teraz... :(

 

 

31381211_185262452122461_416368462139253

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Predseda parlamentu si podľa svojich slov na cintorínoch kladie otázku, čo by povedali ľudia, ktorí ubližovali, a čo tí, ktorí trpeli. „Tí, čo ubližujú, by asi prosili odpustenie. A tí, čo trpeli, by im odpustili, lebo len súhra, dobro a láska dokážu zabezpečiť progres,“ dodal. (tasr)

 

https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/bratislava/52068-a-danko-niektori-si-mylia-demokraciu-s-tym-ze-mozu-vsetko

 

Podotýkam, predseda parlamentu je t.č. vážený pán kopírovač rigoróznych prác Danko.

ctrlC ... ctrlV mu ide :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k ojot co slovakom nezdvihne platy o tridsat percent?

 

A hovorí tiež, že zamestnávatelia potrebujú túto pracovnú silu, lebo ju diskriminujú platovo a v princípe len chcú ušetriť. Ubezpečujem pána poslanca, že podľa reálnych skúseností členov Klubu 500 sú náklady na zamestnancov tretích krajín o 20 percent vyššie ako náklady na slovenských zamestnancov. Každý člen Klubu 500 by radšej zamestnal slovenského zamestnanca, ak by tu bol. Pán poslanec by si mal naštudovať prieskumy, ktoré ukazujú, že až 35 percent podnikov obmedzuje výrobu pre nedostatok pracovnej sily. Konečne tu máme od vlády opatrenie, ktoré rieši akútny nedostatok pracovnej sily na Slovensku," skonštatoval Soták. 

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/1847661-sotak-sa-ostro-pustil-do-mihala-ked-chce-chodit-do-diskusii-mal-by-si-nastudovat-fakty

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

v sulade s touto temou, jeden fakt nevie, co brat vazne...

 

post-2373-0-73302700-1543768218_thumb.jpg

 

samozrejme, ze je to podprahove, aby to navodilo akysi diktat EU

v kontexte toho, co euradnici obcas dokazu vymysliet, by ma ale fakt zaujimalo, preco ma vigneta taku genezu...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a pripomenulo mi to staré mečiarovské slovensko. takto podelení sme už boli. už chýbajú len bitky s dáždnikmi.

jedna strana nenávidí druhú, neriešim, ktorá ktorú,

ale toto mi pripomenulo hlavne toho pána, čo sem chodil vypisovať celé komentáre o pekelníkoch a pekelných znameniach vo filmoch, hudbe, na obrázkoch, všade...

 

znamenia v adventných sviečkach:

 

post-3-0-18067700-1544980023.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

samozrejme, ze je to podprahove, aby to navodilo akysi diktat EU

v kontexte toho, co euradnici obcas dokazu vymysliet, by ma ale fakt zaujimalo, preco ma vigneta taku genezu...

To je presne v duchu súčasného Čínskeho bodovacieho systému, https://ekonomika.sme.sk/c/20366640/cina-chysta-bodovanie-nizky-kredit-vyradi-cloveka-z-dobrej-spolocnosti.html , kde občan, ktorý si kúpi alkohol, alebo cigarety sa stáva „menej cenným“ a musí byť komunistickou stranou, za tento priestupok nejako postihnutý. Snaha vytvoriť "dokonalého človeka" bola typická pre diktatúry. Hitler chcel mať dokonalého Árijca, Stalin Stachanovca, Mao budovateľa rýdzej komunistickej spoločnosti. EU zrejme úspešne nadviazala na tieto tradície budovania ideálu "dokonalého občana". Ani sa nedivým, keď produktom takýchto snáh je dokonalý blbec, ideálny občan pre diktátorov. Dúfam, že ja sa už takejto "ideálnej spoločnosti" nedožijem…

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám nič, proti zdravému životnému štýlu. Alkohol, drogy, nikomu neotvorili bránu k poznaniu, alebo rozvoju jeho talentu, skôr naopak. Je však otázka, čo je zmysel života? Byť zdravý a vitálny do 90 rokov života, alebo obetovať svoje zdravie a vitalitu v prospech nejakej idei. Samozrejme 99 % populácie žiadnu hlbšiu ideu nemá. Pre nich je cieľom ich existencie, užiť si život v zdravý a vitalite čo najdlhšie. Miliardy ľudí v minulosti prežilo svoj život v duchu tohto kréda a nezostalo tu po nich dnes nič. V starom grécku a neskôr aj v stredoveku tu boli snahy o askézu, ktorá uprednostňovala duchovný život pred jednoduchou živočíšnou existenciou. Dnes sme v EU svedkami úplného opaku. Zdravý životný štýl, zdravé stravovanie, pravidelné návštevy fitnescentier, preventívne prehliadky u lekára… cieľom ktorých je krédo „v zdravom tele, zdravý duch“. Lenže to tak bohužiaľ nefunguje. Duchovná a telesná podstata človeka sú v antagonizme a fungujú jeden na úkor druhého. Samozrejme tu nechcem propagovať ideál pustovníka, odopierajúceho si „zdravý životný štýl, racionálne stravovanie a preferujúceho sebatrýznenie“. Ale, snaha prežiť svoj život do 90 rokov a hedonisticky si užívať materiálne výdobytky dnešnej spoločnosti, nás zaradí do miliardovej bezduchej anonymnej komunity zosnulých, po ktorej tu naozaj nezostane nič iné, len bodrel. Absencia duchovných hodnôt mi akosi chýba v doktríne budúcej vízie EU. Ak to už nie je schopný jednotlivec, očakával by som nejakú víziu budúcnosti aspoň od lídrov. Ak si politici myslia, že ich úlohou je iba uspokojovať neustále rastúce materiálne potreby obyvateľov, tak zdegradovali človeka na najnižšiu priečku evolučného vývoja.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si teda neviem predstavit, akym sposobom by mohla EU vplyvat na to, ze myslivcovi z etikety zmizla fajka, puska a stamperla :)

Ten trend vytesnovat zobrazovanie zlozvykov z verejneho priestoru je, povedal by som, ze globalnejsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

EU samozrejme nič nenariaduje. EU predsa nezakázala Lídlu odstrániť z reklám bizantskych chrámov kríze. Vďaka osvetovej zdravotnej propagande EU sa postupne myslivec dobrovoľne vzdal svojich zlozvykov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

EU samozrejme nič nenariaduje. EU predsa nezakázala Lídlu odstrániť z reklám bizantskych chrámov kríze. Vďaka osvetovej zdravotnej propagande EU sa postupne myslivec dobrovoľne vzdal svojich zlozvykov.

 

Ok, ja by som bol za to, aby sa tu prestali placat nezmysly a venovali sme sa faktom. Lidl vo svojom statemente k situacii napisal, ze sucastou ich obchodnej politiky ako medzinarodnej obchodnej spolocnosti je zachovanie nabozenskej a politickej neutrality. Da sa debatovat o tom, ci bol ten "tah" vhodny (aj ked mne je uprimne jedno, ci na reklamnom letaku, kde ponukaju nejaky balkansky syr je na chrame kriz, alebo nie), avsak nie o tom, ze Lidlu nieco zakazuje EU, lebo je to neskutocna blbost :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vplyv EU svojou politikou dotácií, nepriamo ovplyvňuje politickú scénu jednotlivých krajín a tak pôsobí aj na verejnú mienku. Politici, ktorí by sa nesprávali v medziach demokratických princípov, porušovali by ľudské práva, náboženskú slobodu..., by rýchlo pochopili, že prídu sankcie. Výhoda členstva v EU, hlavne pre občanov štátov v ktorých ešte nedávno panovala totalita, nemá alternatívu. Stačí sa pozrieť na domácu politiku, koľko tu máme "geniálnych" vodcov, ktorým v EU chýbajú väčšie kompetencie a radšej by sa orientovali na východ. No tam by ich určite dostali... Niektoré frakcie intelektuálov sa ale snažia introdukovať do demokratických zákonov aj svoju predstavu o ideálnom občanovi a spoločnosti. Môžem spomenúť nedávne schválenie tretieho pohlavia v Nemecku, čo spôsobí iba chaos v kolónkach pohlavie, ktoré sa pravdepodobne z dokumentov odstránia. Niektoré jazyky poznajú 3 rody, ako budeme oslovovať to iné pohlavie? Alebo radšej zrušíme v jazyku rody? Podobnou "metamorfózou", ako myslivec prejde zrejme aj čert 

 

https://www.securitymagazin.cz/security/nadilka-bude-v-nizozemsku-bez-cerneho-petra-i-bez-mikulase-negativni-a-rasisticke-stereotypy-1404053146.html

 

Väčšinu života som prežil v totalite a preto je môj odpor k "inžinierom ľudských duší" možno trochu paranoický.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, toto nie je politika EU, toto je vlastna politika  daneho statu.  Ale je pravda  ze vyvoj na zapade predbieha nase kulturne vzory,    a kedze sme v EU tak s tym budeme musiet nieco spravit. Nie v zmysle zavedenia 3 rodu ale ked bude niekto zapisovat nemecky doklad tak s tym musi ratat.   

No ale ked sme prezili aj stav ze "rozvedena", to tiez nebolo pred 100 rokmi bezne, tak nejako zvladneme aj toto :),     A nemci sotva schvaluju nieco take koli dotaciam :), su to cisti platici. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  alamo,  ja som toto vysvetloval poslednych 30 rokov :), uz to necham inym.   Ak nechapes vyhody volneho trhu, stability tak ja tak nejako uz nemam chut opakovat to co je mne zrejme.

 

A okrem toho nehovorim ze sa mi vsetko paci,  ale rovnako to mozem povedat o VZN mesta,  to ze sa presadzuje vacsinova vola to je taka neprijemnost demokracie.  Aj preto mi budu chybat Briti.   Ale nevidim nic co by aspon vzdialene mohlo priniest vyhody a nebolo by to na baze EU.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

 

Tono, toto nie je politika EU, toto je vlastna politika  daneho statu. 

 

 Človek, ktorý neabsolvuje preventívnu prehliadku u zubára, bude mať drahšie ošetrenie. Zákon je predsa prospešný pre občana a kto sa nestará sa o svoje zdravie musí byť nejako postihnutý. Fajčiar a alkoholik by mal byť podľa tohoto rovnako postihnutý. Obezita je príčinou mnohých chorôb a pacienti, ktorý majú nadváhu a nebudú sa liečiť tiež. Za totality boli na školách handicapované deti rodičov s nesprávnym politickým názorom a pôvodom. Dlhé vlasy v čase totality žiadny zákon nezakazoval. Neexistoval síce zákon, ale bola tu ideológia režimu. Prečo to píšem. Napríklad zmluva v Marakéši rozprúdila politickú scénu nie len na Slovensku. EU samozrejme nenúti žiadny štát podpísať túto zmluvu, ani nikoho za odmietnutie nepostihuje. Nechcem sa vyjadrovať k jej obsahu, ale politici, ktorý s ňou majú problémy, budú už niesť biľag xenofóbie. A to je už dostatočný úspech, pre autorov tohoto dokumentu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tu ide o dohodu na urovni osn, nie eu. a uprimne tu predsa nejde o obvinenia zo xenofobie ale o uplatnenie politickeho populizmu a lokalnych politickych zaujmov pred globalnou dohodou. to sa vola izolacionizmus nie xenofobia. a su krajiny ktore si to mozu dovolit, slovensko obecne nie, ale teraz nas chrani dazdnik eu. v inej situacii by to nebolo len hlupe ale tragicke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov