Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

lopata

 

Ak takto rozmysla viac ludi, niet divu, ze sme tam, kde sme. To sa netyka len vyucby cuzich jazykov (ktore su podla mna aj tak potrebne, kedze cloveku rozsiruju moznosti uplatnenia) ale celkovo vzdelavania. Skolstvo je v troskach a SNS, ktorej prinalezi tento rezort vymysla sprostosti o vlastenectve. To je priznacne pre diletantov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

 

radšej by som tu vernosť prisahal ak by som bol oslobodený od tých západných jazykov Obrázok

 

vidis, a kedze vacsina chcela byt oslobodena od vychodneho jazyka, tak tu teraz slobodne mozem napisat ze Slota je blbec, Fico ignorant a cela tato sucasna vlada je banda zlodejov

a pritom nemusim cakat predvolanie na februarku

 

Co ti brani ist na Hostihoru a tam si prisahat na cokolvek, to k tomu potrebujes nejaky zakon ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

 

nikto nevraví že nie sú dôležité ... len to že tam nie je možnosť výberu

elfant

 

ja nevravím že chcem ísť prisahať ale že radšej by som prisahal a vtom je rozdiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moznost vyberu praveze mas :] V osnovach je, aby ta dany jazyk naucili, lenze nikto ta nenuti ho potom i dalej praktizovat ci sa ho ucit. Mas na vyber a je uplne zjavne, co si si vybral - radsej sa jazyky neucit :]

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, jazyky sa uc, bude to tvoje plus, hlavne na internete, nebudes obmedzeny ako ja, mozes viacej citat.

 

Ale ma pravdu, vyber je dolezity. Predtym rustina, mozno nemcina a dnes anglictina. Aj co som mal dva roky rustinu a azbuku ovladal, neviem pri sledovani khl precitat mena sponzorov. Clanky v azbuke tiez mozu byt zaujimave askor by som im rozumel. Na svoju obhajobu - chybala nam rustinarka prvy rok, bola nemocna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman sediš si na vedení? alebo nečítaš do konca moje príspevky ? mne jedine vadí že len tá sprostá angličtina a nemčina bola na výber ... / poprípade na gymnáziach tuším ešte Francúština napríklad spomínanú Ruštinu by som vzal bez problémov .... ale tú samozrejme by si našiel iba na súkromnej jazykovej škol .... neviem prečo nie je na výber jeden západný a jeden východný jazyk ... šak máme demokraciu, možnosť výberu alebo nie ?

 

 

 

potom aj ja môžem povedať že si chudáčik ktorý musí žiť v krajine na ktorú nie si hrdý ... tiež polutujme našeho Darkmana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata a naco budu otvarat vyuku ruskeho jazyka, ked na skole bude chciet z 30 decak 28 anglictinu a 2 rustinu? pre tych dvoch? no lol

 

ani neskusaj argumentovat vyssimi cislami v prospech rustiny, lebo jazyky vyberaju rodicia, aspon maju na to dopad, a vacsina z nich ma tolko rozumu, ze da decko na zapadny jazyk pouzivany na celom svete .. dufam ze az raz budes velky s vlastnymi potomkami, tak svoju slovansku orientaciu odsunies do uzadia, a zamyslis sa nad tym, co bude pre dieta najlepsie a najprogresivnejsie .. samozrejme ak chces aby nestalo za pasom a bolo schopne sa na niecom dohodnut nielen s ludmi zo 'spriatelenych vychodnych krajin', ale aj medzinarodne .. a ked nie, tak dufam , ze ti aspon manzelka da za rustinu facku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potom aj ja môžem povedať že si chudáčik ktorý musí žiť v krajine na ktorú nie si hrdý ... tiež polutujme našeho Darkmana

Musim? Ty si vazne 20rokov zaspal :lol:

 

Ked ti na tej Rustine tak zalezi, tak si zaplat kurz. V skole ju neotvaraju, pretoze nieje o nu zaujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdio

dufam ze az raz budes velky s vlastnymi potomkami, tak svoju orientaciu odsunies do uzadia, a zamyslis sa nad tym, co bude pre dieta najlepsie .. a ked nie, tak dufam aspon, ze ti da manzelka za rustinu facku

 

tak to je jasné že by som ich dal na angličtinu, tak ako ma dali aj moji rodičia ... potom už by záležalo na nich ako sa zariadia ... moja výchova budé úplne nepolitická :lol:

 

darkman

 

Musim? Ty si vazne 20rokov zaspal

Ok tak nemusíš a žiješ tam kde nechceš ešte lepšie :) ..., inak vieš parádne chytať za slovíčka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

x krát som čital jak tu trepeš o tom že chceš odtialto odísť lebo ti to tu lezie na nervy, len že ťa tu drží to že tu študuješ, máš tu lásku a ešte dačo si povedal, nechce sa mi to hladať lebo fakt neviem kde to bolo, ale človek ktorý všade bol, všetko videl, a všetko vie by si to mal pamäť nemyslíš ?

 

implikacie - nerozumiem reči tvojho kmeňa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sme odbočili od témy ale tak by som sa chcel spýtať čo je zlé na tom že by tam bola vlajka, text hymny, znak tam už je a na tom že raz týždene by sa v rozhlase hrala hymna ?

 

áno ten ďalší bod o zložený sľubu je stupidita ale na tých vyššie spomínaných bodoch nevidím nič zlé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi sa denne končil program v tv a rozhlase hymnou, prežili sme to, a zaznela hymna a zaviala zástava na obrazovke a vedeli sme, že hotovo na dnes, pokračovanie maximálne na orf ... mimochodom, aj u nich končili kedysi program tv hymnou.

nebudem rozoberať, prečo sa to robilo, ale tvrdí televízni spáči sa často zobudili až na hymnu, bolo to znamenie, že sa majú presunúť do postele.

 

to je ale iná vec.

tento zákon, ešte vo forme inovácií nádhery Kramplovej je fraška, od začiatku až do konca.

a stupidít je tam za plný košiar.

 

vlastne na tom, na čo sa pýtaš, nie je nič zlé.

prezident a štátny znak v triedach bol, a nielen u nás ... aj v iných krajinách.

že by tam bola malá zástava, alebo zarámovaná ústava, dobre ... možno pre tabuľu ešte zostane miesto.

 

ale zákon v tej forme ... veľmi jednoducho, povedal to tam naposledy jeden z mnohých oponujúcich poslancov, nanútené vlastenectvo ...

keby to aspoň nebolo z dielne najväčšieho farizeja v parlamente a jeho gunárokrkého pritakávača, ktorí každé svoje porušenie zákonov, všetko, čo vyvrbia, zakryjú nejakým šialeným návrhom, a je o čom rokovať a rozprávať v krčmách ... a tí šialenci tam ešte pošlú túto nehoráznosť do druhého čítania, a zrejme si aj blahoželajú, akí sú starostliví a dôslední

je tam jedna chyba, sa mi zdá.

nevyžaduje spievať hymnu denne v pozore s rukou na srdci, to je zle. to budú musieť pozmeniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak k tomu mam len toto

 

je půlnoc, rozhlas hraje státní hymnu

já nejdu spát, až nad ránem si zdřímnu

ach, máme jednu z nejkrásnějších hymen

vzal při ní za své nejeden již hymen

 

jhk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sme odbočili od témy ale tak by som sa chcel spýtať čo je zlé na tom že by tam vlajka, text hymny, znak tam už je a na tom že raz týždene by sa v rozhlase hrala hymna ?

V principe na tom nieje nic zle, pokial to vychadza z poziadavky ludi. Ked by samotni posluchaci chceli na zaver tyzdna pocut hymnu, zaspievat si ju, tak tam ta hymna hra, pretoze by to zvysilo rating radia.

Ale prinutene zakonom je to plytke, bez zmyslu a popiera to samotne vlastenectvo.

este raz : Vlastenectvo sa neda naockovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastenectvo sa neda naockovat.

Ano, neda. Skor sa tym hranim na vojacikov toto formalne vlastenectvo ludom este viac zhnusi. Ale to su navrhy SNS. Su schopni iba maximalne povrchnych deklaracii (na takej fraske to musela byt ##### tazka praca). Naopak, nie su schopni zodpovedne sa postavit k historii, stale je citit ideove zafarbenie, obdiv k Tisovi a jeho rezimu, v najsirsej miere vyuzivanu xenofobiu na ziskavanie percent. V ramci vlastenectva su schopni maximalne vypichnut Stura, ktoreho pozna kazde decko, inu ich pracu na narodnom uvedomeni som si naozaj nevsimol a som presvedceny, ze by sa tym dalo zaoberat zodpovednejsie a s cistym zamerom, mame byt na co hrdi. Oni vsak o ludoch na ktorych Slovaci mozu byt pysni nevedia nic. Tu sa da zaradit aj tento navrh zakona, rovny dielu angazovaneho teenagera na stranke pospolitosti, naviac nasi "narodniari" zrejme nemaju.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

vlastenectvo bude ako očkovanie proti spalničkám ... už je to na svete ... zákon o vlastenectve sa narodil :

Je pondelok ráno. V každej štátnej základnej, strednej i vysokej škole na Slovensku musia riaditelia pustiť štátnu hymnu tak, aby ju počul každý žiak. V triede je okrem portrétu prezidenta aj štátny znak, zástava, text hymny aj preambula ústavy.

 

Takto to bude musieť vyzerať v každej štátnej škole už od 1. apríla. Poslanci dnes schválili kontroverzný vlastenecký zákon, ktorý navrhla SNS.

 

Na všetkých športových podujatiach a zápasoch, ktoré organizujú národné športové zväzy, sa bude hrať hymna.

 

Nad Tatrou sa blýska bude znieť aj pred rokovaním parlamentu, ale aj na začiatkoch zasadaní obecných či mestských zastupiteľstiev, ale aj župných parlamentov. Každý úradník, ktorý nastúpi do štátnej služby, musí povinne sľúbiť vernosť republike.

...

...

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5267246/detom-budu-hrat-v-skole-hymnu-kazdy-tyzden.html#ixzz0h3IrLSkN

prvé, čo mi napadlo, bolo, že zanedlho budeme minimum nadobro prehymnovaní ... :lol:

tradícia s rukou na srdci a šaškárne na štadiónoch sú kdesi tradíciou patetického vlastenectva ... ale tradícia sa nedá uzákoniť ... ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Paliho Kapurková, veselá politická strana

okrem iného navrhuje,

aby mohli hlasovať aj tí, ktorí nechcú dať hlas nikomu

robili by to tak, že by hlasovali proti niekomu

 

zaujímavý nápad

predstavte si, že by ste dostali 35% hlasov

no zároveň - 20%, ktoré by inak prepadli

 

to by boli napínavé voľby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Paliho Kapurková, veselá politická strana

okrem iného navrhuje,

aby mohli hlasovať aj tí, ktorí nechcú dať hlas nikomu

robili by to tak, že by hlasovali proti niekomu

Proti niekomu konkrétnemu to zatiaľ ani Kapurkovci nenavrhujú, hovoria skôr o hlasovaní proti všetkým kandidujúcim. Sú krajiny kde taký systém existuje, napríklad nedávno na Ukrajine v druhom kole prezidentských volieb hlasovalo proti všetkým 5,7 % voličov.

 

http://www.sme.sk/c/5308187/paliho-kapurkova-chce-premenovat-vladu-na-sluzobnictvo.html

http://www.sme.sk/c/5229713/janukovyc-ma-navrch-tymosenkova-to-stale-nevzdava.html

 

Pri prezidenskych volbach by to bolo napinave

Najmä pokiaľ by sa voľby v prípade najväčšieho počtu hlasov za túto voľbu museli zakaždým opakovať s novými kandidátmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolo by to zaujímavé pri stranách, ktoré sú tak na hrane zvoliteľnosti

 

ináč pre tých na hrane je to zaujímavé aj tak, ale chlieb a hry ... a palec dolu by mohli dať aj voliči :lol:

 

a nemať prezidenta by bolo tiež zaujímavé ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov