Skočiť na obsah

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 mesiacmi...

Hladal som temu, kde by som pripojil tento moj prispevok, nadpis je dobry, aj zadanie mu myslim svedci.

 

 

mají dostupnou statistiku u zhruba 100 tisíce domů - vyplývá z ní, že asi 13 tisíc domácností má výhled na řeku, necelých 22 tisíc domů nabízí svým obyvatelům výhled na pole či golfové louky a 26 tisíc disponuje "luxusem" v podobě výhledu na moře

Toto bol objekt mojej otazky, pytal som sa zeny, kolegu, vraj tam a tam ma 13 domov vyhlad na rieku, 22 vyhlad na luku a 26 na more. Koho by ten prieskum mohol zaujimat a preco? Zena mi odpovedala ze realitka. Ako rozumny argument ale potom so jej vysvetlil ze sa jedna o tisicky(miliony) domov a realitky maju vacsinou lokalny zaber.

 

Uz nebudem natahovat a ci uz chcete pobavte sa, ci menej informovani..

http://zahranicni.ihned.cz/c1-37918360-proverka-11-milionu-domu-skoncila-britanie-mluvi-o-nove-dani-za-hezky-vyhled

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásna historka o pozornom manželovi a o tom, ako sa robí vysoká politika ... skutočne kúzelné :

 

LETÍCÍ JIŘÍ. "Můj muž je nesmírně pozorný a galantní. Třeba dnes dopoledne byl zabrán do telefonního rozhovoru s jedním z evropských politiků ... Já jsem se zatím snažila uhnízdit na lehátku ... Díky svému nemotornému a rostoucímu břichu jsem zápasila se slunečníkem. Můj muž najednou odhodil telefon, přeletěl asi deset metrů a přiskočil mi na pomoc," líčí na svém osobním blogu dramatickou situaci paní Petra. Co říkal Vladimir Putin na to, že mu Paroubek praštil telefonem uprostřed hovoru, nám paní Paroubková bohužel neprozradila.

zdroj : jedinečný Reflex

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

vlastne som dosť dlho váhala, kam to dať, ale dám to sem ... smetisko absurdností bude dobré miesto :

 

Návrh zákona na podporu vlastenectva predložili v piatok do parlamentu poslanci za Slovenskú národnú stranu (SNS) Rafael Rafaj a Ján Slota. „Ide o úplne novú právnu normu smerujúcu k zvýšeniu podpory vlastenectva,“ povedal dnes pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj.

 

Podľa návrhu by sa mala povinne hrať štátna hymna vždy na začiatku rokovaní Národnej rady SR, vlády SR, orgánov samosprávy všetkých stupňov, na začiatku školského roka i každého vyučovacieho týždňa na školách a na začiatku športových podujatí organizovaných športovými zväzmi. „V každej triede by mali byť umiestnené štátny znak, štátna zástava SR, text štátnej hymny a preambula ústavy,“ uviedol Rafaj.

 

Sľub vernosti SR - „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť a oddanosť Slovenskej republike, jej ústavným zásadám a jej demokratickému zriadeniu. Sľubujem, že ako občan SR budem podľa svojich možností a schopností oddane a verne chrániť svoju vlasť, jej územnú celistvosť, zvrchovanosť, štátnu suverenitu a mať v prirodzenej úcte štátne symboly“

SNS predložila do parlamentu návrh vlasteneckého zákona

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne ziadny zlodej, klamar, nepricetny alkoholik, hulvat, falzifikator a ubohy xenofob budujuci si 20 rokov karieru na sireni nenavisti nebude diktovat na co mam byt hrdy a comu mam byt verny. Svoj rebricek hodnot si - ak tato zgerba dovoli, zostavim a budem respektovat sam. Dovody na hrdost k statu prave pre tieto priviliegovane hovada davno pominuli. No a nemaly problem s prisahou by mali samotni dvaja predkladatelia navrhu:

 

"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť a oddanosť Slovenskej republike, jej ústavným zásadám a jej demokratickému zriadeniu."

 

Ak by to uz mali Slota a Rafaj mysliet s touto prisahou urimne, museli byt smarit obcianku o stol a pobrat sa kade lahsie...

 

Tento "navrh" je vsak vo vztahu k ich autorom az privelmi zvycajny. Pri zlodejine sa zvykne robit clona. Som zvedavy, ako sa k navrhu postavia dalsie dve koalicne strany.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a od prečítania tohto geniálneho návrhu premýšľam,

čo zasa potrebujú títo dvaja schovať a zakryť a od čoho odviesť pozornosť ?

čo zasa vymamlasili ?

že si Mr. Slota, ktorý sa cíti byť nad všetkým a nad všetkými nechodí ani len posedieť do parlamentu, až taký je vlastenec ?

a o tom jeho gunárokrkom bezobratlom poskokovi nemá zmysel ani len hovoriť.

 

Rafaj a Slota.

probůh. keby sme ich nemali, asi by sme si ich museli vymyslieť, aby sme sa vedeli zdravo vygr ... občas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

úplne choré je, že tá šialenosť, návrh zákona o vlastenectve, sa dostal do druhého čítania ...

 

pri faktických a nefaktických poznámkach našich vyvolených k nemu odznel celý panteón zvierat, svätých, nesvätých, a kdekoho

 

a Hruštička Húževnatá si pridala svojou lopatou / nie tou našou, svojou / :

 

hymnu treba v školách spievať v postoji v pozore každý deň, lebo v Kanade to tak robia !

 

Zákon o vlastenectve posunuli do druhého čítania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spár bodmi v tom zákone by som aj súhlasil ... napríklad V triedach by tiež nemal chýbať štátny znak, zástava, text hymny, ale ostatné body, ten kto bude chcieť byť vlastenec bude tak či tak a kto nebude chcieť tak mu to nevnútia ničím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si pamatam vsetkych, aj ked som zacinal pri Novotnom a koncil pri Husakovi :lol:

 

Text hymny sme sa ucili na hudobnej vychove a viem ju doteraz, spolu s hymnou ZSSR, internacionalou, Piesnou prace a Pochodom padlych revolucionarov

Tieto odrhovacky nam vtlkli do hlavy tak dokladne, ze sa ich neda zbavit ... a bez nejakeho zakona.

Skor mam pocit ze si tu dakto stavia pomnik, ked uz otca vlasti nestihol, tak aj otca vlastenca by zobral

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja viem len 3 slohy tú 4 už neviem, no na hudobke sme sa učili len 1 a 2 ... ale ZSSR ani Internacionalu sme sa neučili ani žiadnu stých čo si spomínal :lol:

 

ale aj tak si myslím že to neprejde ... respektíve nie všetky body prejdú ... to by bol kaťas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale ZSSR ani Internacionalu sme sa neučili ani žiadnu stých čo si spomínal Obrázok

co vas to v tej skole teraz ucia ? Obrázok

 

mna by zaujimalo, pokial sa niekto rozhodne emigrovat, ci bude so statom rozvedeny, alebo mu vernost bude slavnostne odobrata ?

alebo je to na dozivotie ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jediný problém čo vtom zákone vidím je tento bod

 

Návrh zavádza aj nový inštitút - sľub vernosti Slovenskej republike, ktorým sa starostovia, úradníci, poslanci a ďalší komunálni politici zaviažu chrániť celistvosť a suverenitu krajiny. Sľub má čakať aj 15-ročných tínedžerov pri preberaní občianskeho preukazu

 

 

:lol: :)

 

elfant

 

co vas to v tej skole teraz ucia ?

 

samé sprostosti tipu angličtina, nemčina :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samé sprostosti tipu angličtina, nemčina Obrázok

 

vidim, a take zbytocnosti, ze tipu sa pise s ypsilonom, uz nie :lol:

tipovat mozes tak na vysledky najblizsich volieb, ake typy sa tam zlezu nakoniec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samé sprostosti tipu angličtina, nemčina

Dobre robia, ked vas nevedia poriadne naucit po slovensky, nech aspon viete nemecky alebo anglicky, ale pesimizmus ma opodstatnenie aj v tomto pripade. Tak aspon prisahajte vernost :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zakladnym problem toho celeho je idea, ze vlastenectvo sa da naockovat ako vakcina.

Vlastenectvo treba budovat nie v cloveku, ale v krajine.

Naco mi je vlajka a text hymny v skole, ked je to pre mna zdrap latky a par prazdnych versov? Ked situacia na Slovensku nebude taka, ze sa nebudem hanbit za to co sa tu deje. Ked ludia konecne prestanu zit v minulost a vyhovarat sa na stare krivdy, ale konecne zacnu mysliet dopredu. Ked sa prestanu vsetci vyhovarat na toho druheho. Ked prestanu zavidiet jeden druhemu. Ked pre vacsinu spolocnosti zacne byt zlodej nepriatel a nie ten, kto zlodejinu odhalil a upozornuje na nu. Ked sa ludia konecne zbavia kultu osobnosti politikov. Ked prestanu ocakavat, ze stat za nich o vsetko postara. Ked sa pojmom vlastenci na Slovensku nebudu oznacovat ozran a nana ruskeho magnata, ale ludia, ktori skutocne nieco robia pre pozitivne zviditelnenie Slovenska... Ked ludia budu mat pocit, ze ta vlajka tam ma visiet aj bez zakona. Tak potom mozno budem hrdy na Slovensko.

 

Dovtedy som len Slovak, ale v ziadnom pripade nie hrdy obcan Slovenskej republiky. Dovtedy vam plujem na tento stat a nic na svete ma neprinuti prisahat vernost niecomu s cim nesuhlasim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov