Skočiť na obsah

Tomáš

Odporúčané príspevky

Televizor rozhodne zadarmo nepozeras. Ty neplatis koncesiu?

A tu zumpu (snad s vynimkou Dvojky) co vysielaju nase televizie by som nepozeral ani zadarmo. Ani keby ma za to platili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak platia to rodičia je to v nájomnom asi, to majú naši na starosti ale to ide len pre štátny rozhlas a televíziu ale ostatné sú zadarmo lebo súkromné kanály žijú z reklám ktoré nepozerám a štátne kanály rakúska, česka, maďarska sú pre územie okolotých štátov zadarmo. Takže napríklad maďarskej jednotke neplatí nikto na SK koncesie a pozeráme bez reklamy. No a teraz pozerajte aký výber staníc naladím bez akéhokolvek satelitu, magia, iptv, optiky, fiber atď. Len normálna anténa a nabehne mi:

 

STV 1 a 2 (SK)

Markíza, Doma, dajto (SK)

JOJ, plus, WAU, Senzi (SK)

Nova, Cinema (CZ)

TV Barrandov (CZ)

Prima, COOL (CZ)

TA3 (SK)

RTV Krea (SK)

IN TV (ale zatial sa tam nevysiela) (SK)

TV LUX (SK)

NOE (CZ-SK)

ŠlágerTV (CZ-SK)

M1, M2, M4 sport (H)

Duna TV, Duna International (H)

ATV (H)

RTL klub (H)

TV2 (H)

ORF1, 2, 3 (A)

PULS (A)

Schau TV (A)

Servus TV (A)

Sat3 (A)

 

Takže vidíte mám kopu staníc a okrem rakúskych všetkým rozumiem. Takže mám zadarmo takýto výber... A to je spoločná anténa na činžáku čo nejaké trafo obmedzuje lebo v dedine keď som niekte šteloval setobox na obyčajnú sieťku som chytil toto všetko a ešte plus ďalšie slovenské regionálne stanice, rakúske, aj maďarské...

 

A k tej STV2 niekde som čítal že ST chce reformovať a skvalitniť vysielanie. Vraj chce vylepšiť dvojku a znovu dať trojku. A ináč niektorá vláda chcela zrušiť koncesie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urcite krok je to pozitivny krok. Viem si nejako bez registracie pozriet ponuku pre SK? Najvacsie - pre mna je urcite absencia titulkov (resp. nemoznost pouzit 3rd party titulky), ja s anglictinou problem nemam, ale priatelka ano, takze bez nich asi stale ostanem pri !!warez!!och.

 

Nezarábam toľko aby som platil ešte aj za televízor keď ho môžem cez anténu pozerať zadarmo...

Ty niesi cielova skupina Netflixu. Ja si radsej zaplatim 9eur mesacne, ako mat film rozdrbany kazdych 20minut 10minutovou reklamou a hlavne si mozem pozriet aky film chcem, kedy chcem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman:

titulky sa pridat daju, Ctrl + Shift + Alt +T len musia byt skovertovane vo formate dfxp. A samozrejme musi sediet casovanie.

 

STV 1 a 2 (SK)

Markíza, Doma, dajto (SK)

JOJ, plus, WAU, Senzi (SK)

Nova, Cinema (CZ)

TV Barrandov (CZ)

Prima, COOL (CZ)

TA3 (SK)

RTV Krea (SK)

IN TV (ale zatial sa tam nevysiela) (SK)

TV LUX (SK)

NOE (CZ-SK)

ŠlágerTV (CZ-SK)

M1, M2, M4 sport (H)

Duna TV, Duna International (H)

ATV (H)

RTL klub (H)

TV2 (H)

ORF1, 2, 3 (A)

PULS (A)

Schau TV (A)

Servus TV (A)

Sat3 (A)

 

Z toho sa da pozerat tak ta Dvojka a Cool. To teda nie je velky vyber.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho sa da pozerat tak ta Dvojka a Cool. To teda nie je velky vyber.

 

na prvé pozretie som prišla k tomu istému, ja by som pridala ešte sem-tam TV2 a RTL klub, zvyknú  dávať  krimiseriály.

/mimochodom, veľmi dávno som ich nepozrela, takže ani netuším, či a ako často a aké vysielajú/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som pichla jeden koniec koaxialneho kablu do TV, druhy koniec do "diery" v stene a cakam. Nic. Az ked mi suseda o poschodie vyssie poslala foto, na ktorom bola jedna velmi dolezita sucast, a to antena :D

 

To som len skusala, ze naco ta diera je :D

Zistila som to az dnes, po telefonickom rozhovore so spravcom budovy. Na druhy pokus, spravne som si myslela :P 

 

Takze vyberam tretiu moznost, satelit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo vám tá anténa nefungovala? Lebo normálne DVB-T vysielanie je to isté ako kedysi signál čo sa voľne naladil. My tiež tak v stene máme na koaxiál dieru a koľko toho nabehne. A na dedinách som neraz niekomu nastavoval set-top-box úplne jednoduché vybavenie stará hrdzavá sieťka (čo sa používala na UHF) starý CRT televízor, dokúpili najlacnejší set top box z tesca a naladil som viac kanálov jak u nás v činžáku kde sú antény aj 30m nad zemou a je ich toľko že vyzerajú ako vianočný stromček... Také stanice že som to videl prvýkrát v živote...

 

A ináč aj ja som tak mal filmy na USB klúči v AVI alebo MP4 formáte že nesedel obraz so zvukom. To chyba RIP-ovania že? Aj mňa štvú tie reklamy ale to zase robím tak že niekto mi nahádže na USB klúč kopu filmov a z klúča to viem púšťať cez set top box.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dvbt urcite nie je to iste ako vysielanie kedysi. A potrebujes opacnu polarizaciu. Ked je antena na tom panelaku v opacnej polarizacii, tak tazko tam nieco naladis. A boh vie ci je este vobec aktivna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nám sa stalo, že nám vypadli niektoré stanice, ktoré sme tam mali mať, a tak sme to riešili zavolaním odborníka, a ten nám zahlásil, že máme starý kábel, ktorý vraj prenos signálu už neutiahne, že si musíme kúpiť nový, aj nám napísal, aký. lenže Flinstone bol lakomý dať vtedy prachy za nový kábel, radšej sa s tým serinkal, vyhrabal nejaký iný kábel starý ako Matuzalem odkiaľsi zo skrinky, a dal tam ten, a výsledok je, že tie stanice aj tak nemáme, takže podľa mňa sme mali psolúchnuť toho chlapíka z UPC a kúpiť nový originál kábel a nie dávať tam nejakú náhradu. lenže namiesto originálu všade dávať nejaké náhrady najlepšie vyrpbené doma na kolene je Flinstonova vášeň, takže zbohom, Animal Planet, do videnia, NGC, čau, Discovery, nazdar, Reality Zone...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spomenula som si na jeden výrok mojej staršej dcéry, mala vtedy tak necelé 4 roky (práve sa naučila vyslovovať R). V televízii doobeda dávali Televízne vysielanie pre školy. A malá to novonaučené R pchala všade, aj tam, kde nebolo treba, a pri zvučke toho vysielania zahlaholila: "Mami, bude terrrevízne vysierrranie pre škorrry!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre vediet, tak o absenciu titulkov sa podla mna rychlo postara komunita, urcite to bude jednoduchsie ako hladat titulky nacasovany na ten ci onen rip.

Čo som si tak pozrel ponuku, tak ten Netflix aktualne nie je pre našinca vôbec ničim zaujimavy. Su tam len staršie filmy, ktore su ale aj v inych službach dostupnych u nas davno, a ktore su narozdiel od Netflixu aj dabovane resp. su oficialne titulky. A kvôli tym 5-tim či koľkym exkluzivnym serialom sa to platiť neoplati. Niektore tu totiž v ponuke niesu. Na taky House of Cards (ale aj niektore ine serialy a filmy) maju kupene prava niektore naše TV, tak Netflix ich tu vysielať nemôže. Čiže nafuknuta bublina, ktora rychlo spľasla.

Až to bude lokalizovane a širšia ponuka, tak možno. Ale to ešte potrva roky. Dosť sa obavam že kym sa to stane, tak Netflix tu už nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dvbt urcite nie je to iste ako vysielanie kedysi. A potrebujes opacnu polarizaciu. Ked je antena na tom panelaku v opacnej polarizacii, tak tazko tam nieco naladis. A boh vie ci je este vobec aktivna.

Na tomto som sa smial že aké kampane boli že treba otočiť antény, vymeniť koaxiálne káble za modernejšie čo podporujú digitál atď. Skutočnosť bola taká že v tých dedinách kde som bol štelovať set top boxy bola všade klasická výbava t.j. 25 ročná hrdzavá sieťka so zeleným koaxiálnym káblom (tiež nejaký ročník 1990) a nejaký jednoduchý CRT televízor a ničoho sme sa ani nedotkli nič nemenili len sme medzi telku a koaxiál zapojili set top box a všetko išlo naladilo viac staníc ako my na činžáku. Ale u nás síce boli preštelovať antény ale to len tie čo bolo treba teda slovenské ktoré zmenilo polarizáciu, tie čo sú na česko, rakúsko, maďarsko s tým nerobili nič a v stene máme káble z roku 1977 a všetko funguje... Doma tak isto všetky káble ktoré spájali CRT televízory ešte za minulého režimu ostali kde sú nič sa neprerábalo len sa zmenilo koncové zariadenie t.j. telka s podporou DVB-T.

 

Nova bytovka, a antena na nej samozrejme nie je. Bolo to pripojenie sa na platenu sluzbu vybraneho providera.

Toto mi hovoril aj kamoš čo býva v novostavbe! To ako kebyy schválne robili že chcú ťahať z ľudí peniaze... Ak si niekto zaplatí za HBO tak prosím... Koncesionárky musí platiť každý bez výnimky to tiež nezmeníme ale prečo by som mal platiť za JOJ, Markízu. ORF, Novu, Primu, čo dedinčan naladí aj na kus medeného drátu...

 

 

Ty niesi cielova skupina Netflixu. Ja si radsejzaplatim 9eur mesacne, ako mat film rozdrbany kazdych 20minut 10minutovou reklamou a hlavne si mozem pozriet aky film chcem, kedy chcem.

Aj tak sa to dá povedať. Sú fajnšmekri aj na tieto veci. Televízne stanice typu Markíza, JOJ a podobné sú práve pre jednoduchého diváka čo si na farebný 50 herzový tesla televízor s mono zvukom z roku 1985 napojí najlacnejší set top box z tesca a potom sa teší že namiesto ôsmych staníc za doby analógu ich nájde až 30...  

že máme starý kábel, ktorý vraj prenos signálu už neutiahne

Však o tomto som hovoril... Že počul som to tiež ale mne sa to v praxi nikdy nestalo. Ja som vždy spojazdnil digitálne vysielanie na akomkoľvek chlieve...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto mi hovoril aj kamoš čo býva v novostavbe! To ako kebyy schválne robili že chcú ťahať z ľudí peniaze... Ak si niekto zaplatí za HBO tak prosím... Koncesionárky musí platiť každý bez výnimky to tiež nezmeníme ale prečo by som mal platiť za JOJ, Markízu. ORF, Novu, Primu, čo dedinčan naladí aj na kus medeného drátu...

 

 

Zeby preto, ze tu antenu, resp prijem z nej by nik nechcel?  :zubiska:  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby sa mali dodatočne inštalovať antény tak by bolo namieste hlasovanie obyvateľov že či to vôbec chcú... Ale v tých starších bytovkách to bola samozrejmosť. Antény sú tam od novoty. Ale už sú naťahané aj optiky od viacerých providerov, je tam aj možnosť satelitného príjmu. Takže stejne polovica antény nepoužíva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som kupila antenu a cela nedockava sla ladit. Ani som nic nemusela specialne robit, chytila som vsetko slovenske, ba dokonca viac ako cez kablovku :D Co ma prekvapilo, tot kuscok CZ hranice, a ani jednu cesku stanicu nechytilo. Mozno keby sa s tym pohram...

 

Ja riesim antenu len docasne, pretoze parabolu nedam otcovi montovat v mrazoch ci dazdi.

 

Ano Tomas, narazam na to, ze ludom v beznych domacnostiach dnes asi nestaci iba tych par SK (pripadne pohranicnych) programov co ponuka antena. Su ochotni si priplatit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som v dvoch pripadoch naladil na sietku programy SK, HU, AT okrem CZ na tych treba asi smerovu antenu. Hranice rakuska a madarska su cca do 70km ceska je dalej ale na cinzaku mame smerove ze zvlast antena na kazdy smer a nabehnu stanice styroch statov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@ doll, ak si kúpila plastový výlisok, s honosným označením "DVBT Antenna", tak sa ani nedivím že ti nejdú naladiť CZ stanice, skôr je prekvapujúce že ti bez problémov idú tie SK. totiž ten nápis je tam len na predĺženie času medzi kúpou a umiestnením "antény" do separovaného zberu elektro odpadu ...

veľa samozrejme záleží aj od terénneho profilu smerom k CZ vysielačom. k DCA sú najbližšie asi Zlín, Valašské Klobouky, alebo Lysá Hora. ide o to, aby daný smer nebol zatienený nejakým kopcom.

 

ja mám tak zatienený Zlín, a preto mi nejde 3. CZ MUX, v ktorom je aj Prima Zoom, ktorá mi teda chýba. ďalšie cz programy mi idú bez problémov - ČT1 - ČT24, Nova, Prima, a ich "dvojky"

 

@ tomáš, tam u vás dole môže byť s CZ programami problém, pretože dostupné CZ MUXy sú na slovenskej strane úmyselne "zarušené" rôznymi regionálnymi MUXami. napríklad kanály 33 a 49, zo Zlína a V. Klobouk sú rušené regionálnymi MUXami z TT, v ktorých síce h@vn@ je, a aj na to by stačil jeden MUX, ale úmysel bol znemožniť príjem oboch CZ MUXov...

inak, "sito" ktoré si spomínal je tiež smerová anténa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave ze ak to sito je hocikam otocene vzdy vsetko chyti. Netreba to nijako specialne stelovat. Ceske chytame dobre s antenami na cinzaku. Nova, Prima, Barrandov, cool, cinema a mali sme aj CT1 a 2 ale tie zmizli. Tie sukromne idu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No zial, vsade okolo su kopce. Ci to je dovod, preco nechytam ani jednu cesku, to neviem, nakolko som antenu iba vybalila, pustila ladenie a vsetko nabehlo, vsetky SK. Takze mozno keby sa s nou trochu pohram, nieco nastudujem na nete, tak chytim aj cechov. 

 

Ale ako pisem vyssie, toto je len docasne riesenie, na jar budem riesit parabolu a zvysok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, keď budeš mať za pár mesiacov na balkóne lavór otočený do neba :lol: tak sa s DVBT ozaj neoplatí babrať, zvlášť keď si obkľúčená kopcami...

 

@ tomáš. ČT-čky vám zmizli preto, lebo oba kanály ich MUXov, ktorých príjem by bol vo vašej lokalite možný /29 a 33/ sú rušené regionálnymi MUXami - K33 v TT, a K29 tuším v BA. je to kvôli tomu že towercom rozbehol svoju platenú službu "plustelka", ktorej súčasťou ponuky sú aj ČT1 a 2, a tak si kvôli biznisu vyloboval že ich príjem z českých vysielačov bude na väčšine západného slovenska rušený už spomínanými regionálnymi MUXami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll: Nieje to tým lebo naša nížina má kopce len z jednej strany a medzi nami a čechmi sú karpaty a české idú rovnako ako rakúske, maďarské, slovenské čo máme samú rovinu až po vysielače. Ale do kopcového terénu je aj parabola určená... Prakticky by televízne veže ani nemuseli byť. Za cenu ich prevádzky a údržby by zaplatili priestor na astre a išlo by to volne bez kódov ako PRO7, RTL, VOX, ZDF a tieto čo sa dali naladiť aj za analógu. Namiesto spoločných antén na činžákoch by bola spoločná parabola a na rodinýých domoch len lavór a vybavené...

 

clovek2: Aha takže dajme tomu niekde v poľsku nad žilinou by v pohode naladili ten MUX...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov