Skočiť na obsah

K čomu je status na ICQ, Skype a pod.?


Sniper

Odporúčané príspevky

Ja osobne rozlišujem 5 základných statusov:

 

  • Online
  • Away
  • Not Available
  • Occupied
  • Do not Disturb
  • Online - som pri PC a keď mi niekto napíše tak som schopný do piatich minút (často krát aj skôr) odpísať, pričom mám čas aj na dlhšiu konverzáciu.
  • Away - väčšinou som pri PC alebo som na krátky čas odišiel. Keď som pri PC, môžem sa venovať konverzácii, ale len obmedzene pretože práve na niečom pracujem a je ideálne keď ma nikto neruší a môžem sa venovať svojej práci.
  • Not Available - môžem byť pri PC, ale vykonávam nejakú činnosť, ktorá mi nedovolí aby som odpísal. Pozerám film alebo hrám nejakú hru. Keď som mimo tak som mimo bytu alebo na veľkom obede.
  • Occupied - píšte len ak ide o život
  • Do not Disturb - robím niečo tak dôležité že nechcem aby ma niekto rušil, takže nepíšte.

No a teraz mi napíšte čo si pod týmito statusmi predstavujete vy, pretože ak je niekto online a neodpíše ani po dvoch hodinách tak potom už neviem čo si mám myslieť a načo má ICQ zapnuté. Potom keď ten človek mi po dvoch hodinách napíše ja som už niekde úplne inde a možno zrovna vtedy nechcem aby ma niekto vyrušoval. Takto zistíme a pochopíme statusy iných a nabudúce nebudeme vypisovať a zbytočne čakať dve hodiny na odpoveď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    2

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    2

  • Darkman

    2

  • weirdo

    1

Top prispievatelia v tejto téme

1. Online - pokojne napíš

2. Away - napíš, ale nečakaj okamžitú odpoveď

3. Not Available - detto

4. Occupied - nepíš, neodpovedám

5. Do not Disturb - nepoužívam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Online - normalny stav, mozno nieco robim, mozno nie. Nebavi ma kazdu chvilku aktualizovat stav, ci sa prave skrabem v rozkroku a clovek na druhej strane bude musiet 5minut pockat, alebo nie.

 

Away - Away sa mi zapina automaticky po 10minutovej necinnosti, alebo zamknuti kompu. Mozem byt prec 5 minut, mozem byt prec 2 hodiny... V away sprave mam cas odkedy som away.

 

NA - ICQ ignore. Mozno som niekde pri kompe, mozno nie... V kazdom pripade ICQ v danom pripade ignorujem, a povacsinou mam aj vypnuty zvuk.

 

Vsetky ostatne custom statusy mam na paradu. Ked sa nudim a mam akutnu potrebu sa nejako tvorivo realizovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi tak ako leg a weirdo...

ak je niekto zapnuty, nevnimam aky ma status, proste napisem...odpise odpise, neodpise neodpise...

ja detto...ked som zapnuty, tak som...ked nechcem byt ruseny tak bud ignorujem, alebo sa vypnem, ale zeby som kvoli tomu menil status

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa pridávam k Darkmanovmu rozdeleniu... a s tým, že keď som online ešte sa môže stať, že mám vypnuté zvuky, abych mohol pracovať bez rušenia všelijakým pípaním a neviem čím, a prehliadnem, že mi dačo bliká a hlási sa o pozornosť, takže občas sa ozvem trošku neskôr - ale neignorujem to úplne, a preto nie som N/A...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak je niekto online, beriem to tak, že je pri pc, a môže mi okamžite odpovedať...

away - niekam odbehol, odpoveď nečakám v najbližších minútach

N/A - takým nepíšem :lol: beriem to tak, že osoba nie je pri pc

occupied - nechce, aby som otravovala, tak neruším

 

u mňa (;) ) :

online - len výnimočne; posielam/prijímam súbory (alebo provokujem :) )

away - väčšinou som vtedy pri pc, ale mám nejakú robotu; neodpisujem

N/A - to som prakticky permanentne, v 99 prípadoch zo 100 som pri pc, a odpíšem okamžite

keď som náhodou dlho preč od pc, tak nechám správu, či sa hodlám v blízkej budúcnosti vrátiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Pri mne a mojich statusoch je to mierne divne, clovek tam moze i zmaturovat, nez pochopi, ci mi moze alebo nemoze napisat. Statusy totiz neuktualizujem a ani sa podla nich neriadim, zvycajne si tam popisem kadeake blbosti, ktore s mojou momentalnou cinnostou nemaju ziaden suvis.

 

Ale ked tam mam Occupied, tak to znamena "nepiste mi krucinal, inak budem zla"... Vtipne je, ze prave vtedy mi najviac pisu... Da sa teda povedat, ze rozlisujem pri sebe tri statusy.

 

Offline - Nie som tu.

Occupied - Nepiste.

Online - Tak pisat mozte, ale iba na svoje vlastne riziko. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov