Skočiť na obsah

Google Chrome


weirdo

Odporúčané príspevky

Uz ho nejakych par minut skusam. moje pocity zatial prevazne kladne, pri drobnostiach a vychytavkach skor rozporuplne

 

VYHODY

- neuveritelne rychly (subjektivne)

- layout zabera minimum miesta (ideal pre mojich 1024)

- perfektne zvlada stranky, ktore som donho zadal (Apple so svojim Safari4Windows by si malo dat facku)

- 100% Acid2 test

 

NEVYHODY

prevazne to, na co som si zvykol u Firefoxu

- chybaju mouse gestures

- strednym tlacitkom na trackpointe to nescrolluje

- pri bookmarkoch sa nedaju zadat keywords

- pri instalacii implicitne dava ikonky na desktop, do quick launch aj startu

- pri zadavani webu nevyhladava podla title alebo casti www adresy (nove u FF3, zvykol som si rychlo)

- nevie fullscreen (aspon cez F11 nie)

 

ocakavam, ze kopa z tychto nevyhod bude v priebehu par mesiacov odstranena, kedze Google sa uci rychlo .. browser ma ale rozhodne presvedcil natolko, aby sa dostal na poziciu sekundarneho browsera pre priatelku (bye bye IE8, bye bye Opera :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 26
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    13

  • Rayiner

    3

  • dead

    2

  • weirdo

    2

Top prispievatelia v tejto téme

este by som doplnil jednu nevyhodu

- Acid3 test zvladnuty len na 79% .. takze vlastne fail.

 

aby sme si boli najasnom, toto vsetko sa vztahuje na Google Chrome 1. Az bude v2 v stadiu aspon RC, nainstalujem a popisem rozdiely :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 5 mesiacmi...

Bola vydaná verzia 10 Beta, ktorá je vraj o 66% rýchlejšia ako verzia 9.

 

Zrýchlenie Chrome v javascripte:

 

Obrázok

 

Kto hľadá alternatívny prehliadač pre toto Fórum, tak odporúčam používať Chrome, keďže na tomto Fóre sa vyskytuje veľa javasriptu.

 

Nová verzia prináša taktiež hardvérovú akceleráciu HTML5 videa.

 

Zmeny čakajú aj nastavenia:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jOxGL29-t_4

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dlhodobo som pouzivala chrome, pre tie prednosti, co popisal weirdo... kedze mi v poslednom polroku kompjuter mrzol a po kukani do spravcu uloh zaberal najviac z procesoru a potom ako sa mi do toho pozrel jeden ajťák, povedal, dievca ten chrome si odinstaluj.... presla som na firefox, neviem si zvyknut a chcem chrome spat.. mohol by autor temy prelozit do zrozumitelnej reci nedostatky, ktore tu napisal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Na 99% prechádzam na Chrome, lebo ako dlhdobo testujem všetky najpoužívanejšie prehliadače, tak Chrome mi vychádza ako (tesný) víťaz. Len jedna vec mi vadí, dá sa nastaviť, aby po zavretí poslednej záložky sa mi nezavrel celý browser?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Idu, verzia 15.0.874.120

 

Za posledny mesiac mi vsak na niektorych strankach /sme.sk, pravda.sk, tyzden.sk/ naskakuje hlasenie o potrebe instalacie doplnkoveho modulu. Po kliknuti na install to zmizne a po chvili sa to objavi zasa. Videl som to aj na inych pocitacoch s chrome.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idú.Mám najnovšiu verziu ktorá funguje asi o 25% rýchlejšie ako tá predošlá.Spravili nejaké zmeny? Nejak nesledujem nič ohľadom internetových prehliadačov.

Skúšal si premazať Cache a všetky tie fičuroviny? (CTRL+SHIFT+DELETE)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

No tak reagovať na dva mesiace starý problém je trochu odveci.

 

V poslednej dobe som s Chrome dosť nespokojný. Dosť často sa mi stáva, že prestane reagovať, začne pindať, že flashový modul prestal pracovať, inokedy si len tak sám od seba padne, no akosi začínam strácať trpezlivosť a možno vyskúšam Operu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviete či sa dá niekde nastaviť aby ten idiotský Chrome nezačal sťahovať súbory skôr ako vyberiem miesto na disku kam to chce dať uložiť? Keď chcem stiahnuť nejaký 300 MB súbor a chcem nedajbože vybrať iné miesto na uloženie ako to čo mi ponúkne, tak mi celý browser na pár minút zamrzne, pretože všetky prostriedky vyčerpá na sťahovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Aj vám sa zdá Chrome 18 tak nehorázne pomalý? Už mi lezie na nervy, keď ho zavriem, tak z RAMky sa odčítava hádam dobrú minútu ak nie viac, žere to veľa RAMky aj swapu, keď mám otvorených 10 tabov, tak ďalšie otvára nehorázne dlho, prepínanie medzi jednotlivých tabmi dlho trvá, už nemám na to nervy, to je život toto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by niekto hľadal ako vypnúť automatické aktualizácie u Chrome, tak si spustite regedit a preklikajte sa cez HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Google Updater\AU k položke UpdateInterval (Platí to pre Chrome 18, staršie verzie môžu mať v registry inú cestu). Aktuálna hodnota je 86400 (v desiatkovej sústave), to znamená, že raz denne bude Chrome kontrolovať nové aktualizácie. Ak to chcete vypnúť, zadajte tam nulu.

Už ma dožralo, že každú chvíľu ten idiot sťahuje nejakú drobnú aktualizáciu a mne sa na 10 minút totálne spomalí počítač tak, že sa na ňom nedá nič robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tento problem som mala aj s Firefoxom, a "konecne" sa objavil pri Google Chrome. Nepochybujem, ze chyba je z mojej strany, ale ani za nic neviem, ako ju odstranit; jednoducho mi Google Chrome zabera neskutocne vela pamate. Ak sa to naozaj odvija od mnozstva otvorenych stranok, tak potom viem, na com stojim, ale vadi mi to. Vadi mi, ako mi mrzne, seka, ako sa to zasekava. Hoci z Firefox som presla aj z inej priciny... A Chrome ja inak pre mna super, len v poslednej dobe mi taketo problemy robi a som sa rozhodla, ze teraz to nejako vyriesim miesto toho, aby som ako truba presla na dalsi prehliadac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ak používate Chrome 21 a hrávate flash hry, tak sa vám môžu zdať roztrasené alebo sekajú.

 

Skúste tento fix:

 

Choďte na chrome://plugins/ a vypnite PepperFlash (pepflashplayer.dll). Refreshnite stránku s hrou a už by to malo ísť v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov