Skočiť na obsah

Rady motoristov motoristom


bobsapp

Odporúčané príspevky

á, nebude to snáď také zlé ... teda ono vlastne je, sviatočných vodičov kopu, ale snáď si to odbavili už cez víkend :)

ináč ... oné, čo sa mňa týka, ani by som nevytiahla, čoby sviatočný vodič by som v dnešný deň nevyšla na cestu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game vidim ze si sa k tomu poctivo postavila. Zodpovedne :-)))))))

 

nie som sviatocny vodic ale nebolo ake auto tahat na nebezpecne cesty.

Syna s frajerkou siel na predlzeny vikend do Trencianskych Teplic tak som zdpovedne sedela doma na zadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

1) ak dobehneš nákladné auto, skontroluj, či nemá niečo (kameň) v dvojnáprave.

2) ak má auto vyhodený blinker, never, že odbočí

3) pozeraj tak 100m dopredu

4) ak brzdíš a stíhaš, kontroluj spätné zrkadlo

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 rokmi...

Ide zima, v noci mínusové teploty - dajte si bateriu na nabíjačku.

Je to niečo akpo rekondičný pobyt pre ťažko pracujúcich :crazy:

Stymto som problem nikdy nemal. Aj som sa cudoval ze ti co maju nove auta moderne ze vyberaju baterku, startuju kablami od suseda... Ja stary crep vzdy nastartujem. Lebo stare auta nemaju ziadne elektroniku, ziaden odber, kym tie nove maju central, alarm a podobne vysavace baterky...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vedel by dakto poradit co sa deje ked za studena nastartujem tak padnu otacky a skape, stale treba pridavat plyn aby to neskapalo aj ked volnobeh je nastaveny dost vysoko.

Tipujem ze nezapina sitic alebo take nieco lebo ak je teply motor uz to nerobi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Na vrakoviskách už ťažko zoženieš niečo na favorita susedka musela odhlasiť lebo zapiekla motor a nikde nemaly, alebo keď aj mali tak chceli zato toľko že celé auto pomaly nemá takú hodnotu. Na feliciu ľahšie zoženieš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to je problem ze tie auta uz vychadzaju z obehu a tak ako vrakovisko nema, obvykle ani mototechna nebude drzat diely na auta ktore uz prakticky v obehu niesu... To je vecny problen bedace lebo napr. Fabia co je u beznych ludi uz stary crep stale stoji cez 1500€ na co zobrac ako ja nikdy mat nebude... Felicia je optimalne riesenie pre ludi ktorych kupna sila je cca 150€ mesacne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No voľakde som čítal že máš daewoo racer tie sú už pekné šunky podľa mňa škoda peňazí do toho vrážať lebo za mesiac ti odíde zase niečo iné, a to bude len odsávač peňazí. Na tvojom mieste by som našetril takých 500-700eur a kúpil by som feliciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak o to islo ze ked 30 rocny crep tak nech je to aspon tunajsi vyrobok (skodovka) ze su na to diely atd lebo take u nas maju tradiciu vela ich bolo ale kolko daewoo racerov beha po nasich koncinach? Presne o to ide! Na feliciu aspon je bohata ponuka dielov, na kazdom vrakovisku najdeme aj viac kusov ale daewaa hlavne typ ako racer uz tazko...

 

So susedom sme dali dole AC pumpu z favorita a v pivnici sme to rozobrali. Membrana vyzera dobre a skusali sme imitovat jej cyklus vodou. Dali sma na to gumene hadice ako ked je na motore a hybali sme packou ktoru pohana vackovy hriadel a pekne to precerpavalo vodu... Takze ta je v poruadku. Tam inde bude chyba a musi to ist opat do servisu, vsetko rozobrat kaeburator atd a hladat pricinu...

 

A zase platit a zadlzovat sa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš:

Mal som s favoritom podobný problém. Bol som s tým v servise, ten karburátor je už dosť zložitý.

Mechanik ho rozobral asi tri krát, tri krát zložil a nahodil na auto a furt blbol. Potom ho rozložil štvrtý krát v stave zufalstva, zložil ho a už bol pokoj. Keď som sa ho pýtal, čo tomu bolo, tak nevedel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

favoriťácka klasika :lol: tiež mi tak kedysi zdochol favorit, 200m od kamošovej autodielne. dotiahol ma tam na lane, rozobral ac pumpu, zložil ju, natočil to... pýtam sa ho že čo tomu bolo, a on že netuší...

 

ďalší kamoš sa svojho času pýtal aj v predajni autodielov na karburátor do otcovho favorita, čo už si s tým nikto nevedel rady. keď mu predavač zadrel, že na objednávku a cena cca 500€, tak ho skoro prehlo :zubiska:

nakoniec to nebol karbec, ale nejaká prasknutá hadička k nemu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V starych skodovkach to je take (aj kamosi mali 120-ny, rapidecky, favority) a vsetci take mali ze vkuse sa v tom treba rypat a hladat chyby... Presne ako pisete ze nieco rozobrali, zlozili, a akosi to zacalo fungovat... Ti co maju felicie sa nestazuju im ze to roky jazdi spolahlivo, nikde ich to nenechalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak o to islo ze ked 30 rocny crep tak nech je to aspon tunajsi vyrobok (skodovka) ze su na to diely atd lebo take u nas maju tradiciu vela ich bolo ale kolko daewoo racerov beha po nasich koncinach? Presne o to ide! Na feliciu aspon je bohata ponuka dielov, na kazdom vrakovisku najdeme aj viac kusov ale daewaa hlavne typ ako racer uz tazko...

Kedze to je Kadet s inym znakom, tak zohnat diely nie je absolutne ziaden problem. Vala sa ta to vsade. Ak nieco nezozenies tu, co je miziva sanca ze sa to moze stat, tak v Polsku su toho kvanta.

Je to este poctiva nemecka vyroba, felicie su oproti tomu crepy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov