Skočiť na obsah

Rady motoristov motoristom


bobsapp

Odporúčané príspevky

No ano, lenže tachometre v autach su nastavene tak (že vraj kvôli bezpečnosti), aby ukazovali viac ako je skutočna rychlosť. Pri nejakych 60km/h ide auto v skutočnosti 55-57 km/h + -. So zvyšujucou rychlosťou ten rozdiel narasta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

v rádiu raz bolo nejaké porovnanie a nejaká toyota ukazovala 170 a pritom to bolo o dobrých 20km menej.

 

mne pri plnej nádrži ukazuje tak o 4km viac.

pri skoro prázdnej má ručička problémy a naposledy som ju držal na 60km/h a na tých radaroch čo bývajú v obciach ukazovalo 49 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ta tolerancia je taka vseljaka...kamos v prahe platil za fotku na ktorej mu ukazali 52km/h na 50ke...ja ked som platil, tak vzdy to bolo prekrocenie cez 20km/h..menej ma nezastavili nikdy...

a tie tachace, zalezi od auta, mne do 120km/h ukazuje skoro presne +- 1km/h...az potom sa to zacne menit a pri 140tacho mam realne cca 134...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ta tolerancia je taka vseljaka...kamos v prahe platil za fotku na ktorej mu ukazali 52km/h na 50ke..

 

otazka znie - kedy. 10% je oficialne tolerovanych tusim len nejaky rok a pol ..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ja ked som platil, tak vzdy to bolo prekrocenie cez 20km/h..menej ma nezastavili nikdy...

 

Nie je 20 či viac už trochu veľa, aj na relatívne "bezpečné" úseky?

 

Ako je to s tým Rakúskom? Niekto mi hovoril že pred každým vjazdom do obce je spomalovač.

Hneď som si pomyslel kde všade kade jazdím by sa dokonale hodil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo po pravde neviem kedy to bolo...

 

bopsapp priznam sa, nejazdim pomaly, ale snazim sa bezpecne...aj ked tato slovna kombinacia vela ludom dviha adrenalin :lol:

 

a s tym rakuskom, skoro kazda obec ma pred vjazdom ostrovcek, takze auto musi urobit male esicko, a aby nevyletelo z cesty, musi nalezite spomalit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- co usetrite na pokutach, zainvestujte do najlacnejsieho GPSka a ste za vodou

Blbost, najlacnejsie GPS bude mat kvoli odchylkam urcenia tvojej presnej pozicie tak isto nerelevantne info ako tachometer.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

aj najlacnejsie Mio ma v sebe GPS cip SirfStar III, ktory sme s otcom testovali na viacerych radaroch pred obcami.

 

odchylka max 1kmh.

 

nejaky cinsky patovar nepovazujem za GPS, aby sme sa rozumeli :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vcera som bol v bratislave, resp. jazdil som spat. Myslim, ze ta vikednova akcia policajtov ma zmysel. v cechach zomrelo na ceste 9 ludi, ak u nas nik je to velmi dobre a nech sa to opakuje vzdy. cesta bola plynula, mozno o desat km/hod. pomalsia ale plynula, rychclejsie by som aj tak nedosiel. Bola nedela a isiel som z bratislavi. Nevidel som ziadneho kaskadera na aute. nikto ma neohrozil. Jedine motorkari na ceste medzi Ziarom a zarnovicou, cesta plna z oboch smerov, sla v 80 km/hod. a oni predbiehali stredom.

Treba len postavit dialnice na slovensku 3 a bude sa dobre a bezpecne a rychlo jazdit - presuvat.

Tie policajne akcie ludi naucia jazdit bezpecne. Ked som isel do blavi som nechapal to rozsirovanie dialnice od trnavi(zdalo sa mi to byt nebezpecne riesenie), ale teraz si myslim, ze je to velmi dobra vec, musia zvacsit priepustnost cesty.

Dialnicu do BB potrebujeme. Na dialnici ani nieje vela aut, ale ak je dvojprudovka je to plne a nielen od zarnovice ale aj po brezno, ale aj smerom k nam po ficovej 7,5 metrov sirokej ceste prvej triedy. Pred 10 rokmi som prechadzal usek na bycikli a stretol som mozno tri auta, ale vcera ich tam bolo plno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Je pravdou, ze to, ci mas nahradne ziarovky vo vybave, uz nekontroluju, ale ked sa ti vypali na ceste, tak plati zakon schvalnosti, ze prave vtedy ta zastavia.

 

Inak, ak nesvieti prave svetlo, tak to este toleruju, na lave su nekompromisni. Bud si to opravis na ceste, alebo platis ... ak neuhovoris

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravé svetlo občas štrajkuje...stačí pobúchať a všetko je OK.

Išlo mi len o to že či ak nebude stačiť pobúchať či ma pustia alebo to budem odstaviť kým sa to neodstráni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zalezi od toho, na koho narazis

a ked staci inokedy pobuchat, tak pri kontrole urcite to pobuchanie nezaberie :lol:

 

ak svetlo pravis pobuchanim, tak moze byt problem v kontaktoch a taktiez sa moze stat, ze aj ked pru kontrole vymenis ziarovku, tak bude reflektor buchaci aj nadalej, radsej si to daj do poriadku a mas pokoj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatiaľ vždy išlo ak ma zastavili, takže ok.

Ono ide v podstate stále, iba niekedy ho pristihnem že vypadne, ale aj samé od seba naskočí.

Vyčistil som kontakty, žiarovku...ale to už som raz robil...uvidím ako ďalej :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Prečo mávajú kamionisti alebo nákladné autá vzadu nalepené nálepky s obmedzením rýchlosti.

Chápal by som keby mal jednu....80, prípadne 100 čo by znamenalo že to je jeho maximálka, ale prečo mávajú vzadu dve tri tak to neviem. Len s nimi nemájú čo robiť?

 

myslim ze je to podla nakladu napr. 100km/h ked je prazdny, 80km/h plny
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

dnes sa sem registroval radek158 ... a neviem prečo tam, asi trochu zablúdil, ale na xate sa pýtal na radu ...

 

preložím jeho otázku sem, lebo zaujala aj mňa :

 

radek158 :(27 september 2010 - 14:38:04) moze mi niekto pomöct :moze sa so sadrov na pravej nohe viezt motorove vozidlo na slovensku a tiez v rakusku???

môže ? :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moze, jeden cas som po operacii ramena jazdil s jednou rukou v zavese ... ale je pravdou aj to, ze ma nezastavili policajti, tak neviem co by na to povedali :rolleyes:

 

jednoznacne, ak by som bol ucastnikom nehody, tak som jasny ...

 

 

 

 

co sa tej sadry na nohe tyka, ak je pod koleno, tak sa to este da, ak je nad, tak nedoporucujem vobec

 

vlastne nedoporucujem so sadrou vobec :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem či je to niekde v pravidlách ... možno aj je

 

ale aj keď taká noha nebolí, lebo zlomenina prestane bolieť, a znehybnenie je súčasťou nebolenia a liečby, samozrejme ... nemyslím, že je tam ten cit taký, akoby mal byť ... a pohotovosť reakcie a potrebná okamžitá ohybnosť ... :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znizeny cit v nohe, obmedzena pohyblivost a staci ked sa sadra zasprajcuje pod pedal

 

myslim, ze minimalne rakusky policajt by to zhodnotil velmi negativne

no a z ineho diskusneho fora

 

§4 ods. 2 pism. e) vodic nesmie viest vozidlo, ak jeho schopnost viest vozidlo je znizena najma urazom, chorobou, nevolnostou alebo unavou ... novy zakon o cestnej premavke ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov