Skočiť na obsah

Rady motoristov motoristom


bobsapp

Odporúčané príspevky

Už som mal nejaké otázky v téme Zmena cestného zákona, ktoré sa netýkali témy, tak ak sa bude niekomu chcieť, môže to presunúť sem.

No mám opäť niečo nové.

 

Čítal som článok ako ľudia ukazovali nezmysli v techničákoch. Akože trojdverové keď má 5 a podobne.

Ja mám niečo podobné.

Podľa dátumu výroby uvedeného v technickom mám o 6 rokov mladšie auto ako v skutočnosti.

Môžu byť z toho nejaké problémy?

 

Druhá vec. V poslednej dobe vždy keď vystúpim z auta a zatváram dvere, ak sa chytím kovového rámu, dostanem elektrický kopanec. Vždy keď vystúpim. Je to nejakým uzemnením alebo niečo podobné? Či s automobilom ako takým to nemá nič spoločné? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poslednej dobe vždy keď vystúpim z auta a zatváram dvere, ak sa chytím kovového rámu, dostanem elektrický kopanec. Vždy keď vystúpim. Je to nejakým uzemnením alebo niečo podobné? Či s automobilom ako takým to nemá nič spoločné? :lol:

Ak ťa to kopne iba jeden krát (teda po pustení a opakovanom chytení kovového rámu ťa to už nekopne) možno to bude iba statickou elektrinou.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som bol vyvedeny z omylu. Konzultoval som to s kamošom - elektrikarom a vraj je to určite statickou elektrinou. Stači sa pred vystupovanim dotknuť ramu s niečim kovovym v ruke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len že sa mi to nikdy nestávalo, až v poslednej dobe.

 

kks, to ako mám chodiť v ruke s kusom roxoru alebo čo

alebo zatvárať dvere rozkrokom aby sa ich dotkol zips, gombík, pracka? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, budem to vyskusat a potom zreferujem, ci to pomohlo. mimochodom, stava sa mi to aj vtedy, ked vstanem zo stolicky, ktora ma kovove casti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Vybiť" sa dá napríklad aj tak, že sa dotkneš iného človeka, čomu by sa tento príliš nepotešil. Ale môže sa to ľahko stať napríklad aj pri podávaní ruky alebo mincí.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: banková lúpež nie, aj keď, vynáša mi to pekne :)

 

 

menší off: Ak idete cez Závar smerom od Bučan, nečakajte na červenej. Síce tam majú prenosné semafory ale majú to niejaké pošahané a červená tam svieti v kuse :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže v takom prípade preskočí iskra medzi mincou (ktorá je koncovým bodom) a pokožkou ruky osoby ktorá sa jej dotkne. Je to podobné, ako už napísal Ryan:

 

Stači sa pred vystupovanim dotknuť ramu s niečim kovovym v ruke.

ibaže sa pomocou kovového predmetu v ruke "nevybiješ" dotykom (napríklad) kovového rámu ale dotykom inej osoby.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Prečo mávajú kamionisti alebo nákladné autá vzadu nalepené nálepky s obmedzením rýchlosti.

Chápal by som keby mal jednu....80, prípadne 100 čo by znamenalo že to je jeho maximálka, ale prečo mávajú vzadu dve tri tak to neviem. Len s nimi nemájú čo robiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ako to je ak príde nasledovná situácia.

Idem po ceste, na konci nie je označená žiadno dopravnou značkou, odbáčam doprava, zlava prichádza auto, čakám že zastaví a dá prednosť zprava, lenže nezastaví a narazí do mňa.

Na mojej ceste chýba značka daj prednosť v jazde, pretože je (ohnutá, ukradnutá....)

Teda som vošiel na hlavnú, o čom som nevedel.

Plná zodpovednosť za škodu je na mne?

 

Je to hypotetická otázka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

určite nie, aspoň keď sú normálni policajti

a nie je koniec mesiaca : )

kedysi dávno bola nejaká tolerancia tuším do 1 %, / ale nepamätám presne / a nedávno som kdesi čítala, že si približne takú určujú aj dnes, keď vyjdú s radarom na cesty, aj radar má nejakú toleranciu, minimum do 55 by malo byť bez pokuty celkom určite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak si sa nepomylila, tak jedno percento zahrna aj 51kmh.

 

v CR je to oficialne plosne urcenych 10%, o Slovensku nejaku relevantnu informaciu v tomto smere vyguglit neviem.

 

na 'normalnych policajtov' a pod sa nespolieham, ide mi o presnu hranicu (tak ako viem, ze v CR za 143 na dialnici pokutu nedostanem a za 144 uz ano).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zastaviť ťa zastavia aj pri 51km/h

ale caluješ až pri 60km/h

platí sa až pri prekročení rýchlosti o viac ako 10km/h

minimal 20e, max 50e

aspoň tak mi to ukazovala policajtka v aute v ich tabuľkách

 

edit:

ale spoliehať sa nato že idem koľko ukazuje tachometer sa aj tak nedá, treba si nechávať rezervu kvôli nepresnosti tachometru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov