Skočiť na obsah

Čas sa zastavuje


Sniper

Odporúčané príspevky

Dnes som druhý rát spozoroval že keď som zapol PC tak systémový čas bol zhruba rovnaký (možno o polhodinu viac) ako včera keď som PC vypol. Všetko naznačuje ako keby sa čas zastavil po vypnutí PC. Je to jóbová zvesť o tom, že sa vybíja lítiová batéria na doske a ako sa to dá riešiť? Ináč tu nedetekujem žiadne iné problémy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 13
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • Darkman

    4

  • Nokia

    2

  • valcik

    2

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Jasne ze o baterke :lol:

Nic sa nestane, ta bateria sluzi len na hodinky + pamat biosu. Takze ak ju vyberies tak sa ti maximalne resetuju hodinky a bios sa ti vrati to povodneho nastavenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..na doske sú i kondenzátory, ktoré dokážu pár minút (aj viac) udržať údaje v pamäti aj pri odpojení zo siete a vybraní batérie. ak teda baterku vyberieš len na pár minút počas výmeny, údaje sa možno vôbec nezmažú a nebude treba znova nastavovať BIOS.

 

pri úplne vybitej baterke je to ale jedno. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK ja zbehnem do jednej PC predajne a tam si ich na to spýtam čo tomu môže byť, opíšem si údaje z baterky, len dúfam že takýto tovar sa dá bežne zohnať, nie že mi povie na objednávku za dva mesiace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tam je uplne bezna ploska baterka co sa zvykne davat do niektorych hodin a podobne...takze ako vravi dark, nejake elektro...najlepsie bude ked ju vyberies, odnesies a ukazes ze "aha toto chcem"...a oni ti daju novu...

ked ju vyberies nic sa nestane, resetne sa ti bios do povodnych nastaveni to je vsetko....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No takže dnes pri štarte po mne vybliaklo CMOS checksum error, takže zrejme baterka už ide niekam kade ľahšie. Len dúfam že to bude baterkou. Win nabehol v pohode, len hodiny boli tentokrát úplne vyresetované. Nič sa tomu nestane keď baterku odtiaľ vyberiem na pár hodín? Zoberiem ju so sebou aby som presne vedel čo kúpiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel skus pouzit logiku...

naco by na dosky dali vymenitelnu baterku, ak by si ju nemohol odtial vklude na par hodin odpojit...

kazde jedno zariadenie co ma vymenitelnu baterku je schopne prezit hodiny, dni, roky bez nej...jedine co sa stane ze sa max vynuluju nastavenia....

 

zapoj rozum do prace....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som len čerpal zo skúseností, že jeden môj známy si tiež len vymenil baterku a potom to už nerozchodil. Ale to bolo asi 10 rokov dozadu.

Baterka už je vymenená, len som musel v BIOSe všetko komplet nastaviť, ešteže viem ako to tam malo byť. Len som sa potom čudoval prečo mi pri správnom dátume 18. marec písalo že je utorok, hoci od rána som v tom že je streda. Až potom som si všimol že som nastavil rok 2008 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..vybratie baterky sa často používa ako spôsob na vyresetovanie CMOS, keď človek nemá po ruke manuál k doske. nie je sa čoho obávať, vydrapni baterku, pokojne aj na týždeň, doske to nijako neuškodí.

 

edit: ech, než som dopísal, baterka je vymenená, ako vidím. :-))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov