Skočiť na obsah

Slávne mená, ich osudy, smrť, posledný odpočinok


nefmen

Odporúčané príspevky

Tak mne jej hudba tak isto nic nehovorila. Akurat som registroval, ze to mohla byt vazne pekna zenska, keby vacsinou nechodila, akoby sa zrazila s ciganskym rebrinakom a zeleziarskym obchodom. Tak na pohlad, s vypnutym zvukom, sa este niekedy dala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...

post-3-0-16236300-1398789633.jpg

 

správa, ktorú bulvárni zmätkovia predpovedali pred časom - vlastne predpovedali, že ju tam doženú.

 

už je tam. Iveta Bartošová spáchala samovraždu. hodiť sa pod vlak je pre mňa akosi jedna z najhorších smrtí. nielen pre dotyčného.

 

mimoriadne dlhý čas bola pod obrovským tlakom, a mám taký pocit, že tak skutočne skutočne pri nej nikto nikdy nestál.

jej chlapi už vôbec nie.

 

Iveta Bartošová zomrela vo veku 48 rokov. Dlhý čas predtým bola pod tlakom bulvárnych médií.

 Česká speváčka Iveta Bartošová spáchala v utorok samovraždu. Neďaleko Prahy skočila pod vlak a následkom zranení na mieste podľahla.

K udalosti došlo okolo 11.30 na trati medzi pražskými štvrťami Uhříněves a Kolovraty.

V Uhříněvsi žila speváčka so svojím manželom Josefom Rychtářom.

 

Dlhý čas bola pod tlakom bulvárnych médií. Šéf extra.cz vlani v rozhovore pre SME priznal, že Bartošovú "naozaj zabijeme".

Zomrela len niekoľko mesiacov nato vo veku 48 rokov.

Vo svojej speváckej kariére získala troch Zlatých slávikov a množstvo ďalších ocenení. Nahrala celkovo sedemnásť albumov a účinkovala vo viacerých muzikáloch.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od chvíle ako som si túto správu prečítala sa nejako neviem ubrániť myšlienkam na ňu.

Veľa sa o nej písalo ako o psychicky labilnej osobe, priživoval sa na nej bulvár,

ale veľmi vďačne im pomáhal a bulváru ju "predhadzoval" posledný Ivetin životný partner.

 

Práve Rychtářovi, ešte viac ako bulváru ja dávam za velikánsku vinu, že dopadla ako dopadla,

že ju neprinútil liečiť sa aj keď to sľuboval, ale vždy ju na reverz odviezol domov.

Prečo ju potreboval mať doma pod dozorom, to vie iba on.

Akú vinu na celom Ivetinom tragickom konci v skutočnosti Rychtář nesie,

to si musí vo svojom vnútri riešiť iba on sám.

Je príliš ľahké teraz celú vinu zvaliť iba na bulvár.

Keď sa to ale tak vezme, Iveta nebola šťastný človek; vyberala si nesprávnych partnerov;

a tí sa chceli skôr "priživiť" na nej, miesto toho, aby práve oni boli pre ňu oporou.

Čo je však ten chlap za hyenu, keď sa v deň tak tragickej smrti svojej,

ako stále tvrdí milovanej manželky, dokáže pretŕčať pred kamerami?!!

 

Je to obrovská tragédia predovšetkým pre jej syna; toho mi je ľúto najviac.

Snáď aspoň jeho novinári vo svojej snahe po získaní "exkluzívnych záberov" vynechajú!

_________________________________

+ dodatok ... Pavel Novotný

http://zpravy.idnes.cz/pavel-novotny-rozhovor-smrt-iveta-bartosova-faz-/domaci.aspx?c=A140429_193737_domaci_mcn

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto je priam fatálne zlyhanie, ale v prvom rade sú na vine médiá, ktoré na ňu poľovali ako besné psy, ale aj lekári, ktorí zrejme podcenili jej zdravotný stav (nie, že by som ho nejako zvlášť sledoval, ale mal som taký pocit). Ináč taká Nora Mojsejová, síce tá toho veľa nepochytila, raz povedala čistú pravdu, že Iveta je na tom fakt zle a úprimne ju ľutovala, ako dopadla a iní dovolili, aby takto dopadla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je nepochybné, že bulvár na ňu striehol, ale jednoznačne povedať, že ju dohnali k samovražde? to sa asi nedá, nie je isté, že bez tlaku médií by sa nezabila... je to smutné, že za celé roky jej nikto nevedel pomôcť, že za celé roky si nedala pomôcť... nuž, teraz už ju netrápi nič.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

škoda takej peknej a talentovanej ženskej. len je mi naozaj záhadou, prečo kopa takých ako bola ona, sa dajú na takú cestu dolu z kopca...krásna, talentovaná, a ešte aj úspešná, čo jej chýbalo? Čo spustilo tie jej pochody, ktoré ju naviedli týmto smerom?S niečím podobným sa stretávam aj v bežnom živote, poznám zopár ľudí, ktorí sú pekní, obdivovaní, chytrí, úspešní, a kým nezačnú slopať alebo nebodaj aj horšie, tak aj zdraví - ale nešťastní. Čo takým ľuďom chýba ku šťastiu? Vo všeobecnosti, každý chce byť krásny, uznávaný a úspešný - a z tých pár ľudí, ktorým sa to aj podarilo, značná časť takto skončí...je to nejaké osobné zlyhanie, chcú ešte viac a viac a považujú za neúspech, ke&ď to viac a viac nedosiahnu, alebo prečo takéto zlyhávanie? Aspoň zamak dokážem pochopiť, keď dajaký nešťastník, čo za sebou naozaj nikoho nemá, je opovrhovaný všetkými, vyvrheľ, ktorý to schytáva zo všetkých strán, sa rozhodne skončiť to, alebo aspoň si "pomáha" slopaním či fetom, ale toto - je mi ich ľúto - ale nerozumiem tomu.

 

Videla som Ivetu Bartošovú tuším v ADELA SHOW, ešte aj ja som sa cítila trápne.  Banášovú mám síce rada, páči sa mi jej pohotovosť a vyřídilka, ale  vtedy som bola na ňu napálená, lebo mi to pripadalo ako bičovanie umierajúceho koňa.

 

Mimochodom, zakladateľ tejto témy hneď v 1. príspevku písal čosi, že ak si kupujeme niečie albumy, tak ho podporujeme, atd - o kom to bola reč? Nejako som to nevedela zistiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tom prvom príspevku je odkaz na príspevok - multicitát z príspevku - kliknutím na šipku vpravo hore na tom citáte nás to nanaviguje na tému a predchádzajúce príspevky, odkiaľ bolo toto prelinkované a vytvorená nová téma - preto je nanajvýš žiaduce používať citovanie z príspevkov správne.

 

https://www.freespace.sk/tema/22-%C4%8Do-a-pre%C4%8Do-pr%C3%A1ve-po%C4%8D%C3%BAvate/strana-150?do=findComment&comment=98543  - bola to Amy Winehouse

-----------

 

povedala by som, že u Ivety to bolo celé naopak.

zomrel jej Peter Sepeši - oni tvorili pár nielen v speve, aj v skutočnosti. nikto nevie, ako by to a koľko by to vydržalo, možno dosť.

on bol ale vraj tiež záletník, a ona slabá osobnosť.

 

ani netreba nijako mimoriadne čítať bulvár, stačí sem tam, správam o Ivete sa nedalo vyhnúť - a keď to človek aspoň trochu vnímal, pri Ivete nikdy, skutočne nikdy nestál žiadny chlap ako opora

všetci sa na ňu vešali pre jej slávu, hlas, peniaze, mladosť a ktovie prečo ešte ... robili s ňou divadlo pre bulvár, ona bola slabá ženská s nádherným hlasom, a potrebovala oporu, nie aby sa o ňu opierali dvojmetroví poloskrachovaní a skrachovaní chlapi.

o tom jej poslednom ani nehovoriac.

 

tie príčiny sú zvyčajne v tom, že čosi neunesú. priveľa peňazí, priveľa pozornosti, priveľa požiadaviek, priveľa očakávaní - toto nie každý unesie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetci máme a prežívame svoje traumy a ťažkosti. Niekto menšie, niekto väčšie.

Ale ľudia "verejne známi" akosi ťažšie prežívajú všetky svoje ťažkosti, idú akoby z extrému do extrému.

 

Práve mediálne známi ľudia, a to Iveta Bartošová zďaleka nebola a nie je jediná, majú problémy z krízy sa vymotať.

Iveta síce mala smolu, že skoro vždy sa upla na nevhodných partnerov, ale nech už bol po jej boku ktokoľvek,

každý bol pre ňu dobrý iba dovtedy, kým ju hladil "v smere srsti" a pokiaľ "skákal tak, ako ona pískala";

a to aj napriek tomu, že ona navonok pôsobila ako krehká bytosť, bola vo svojej sláve tvrdohlavá a samoľúba.

 

Ani jeden z partnerov ju nedokázal prinútiť absolvovať liečenie a žiť spokojnejším životom.

Pri jej rôznych výstupoch v uplynulých rokoch mi bolo vždy proti mysli, že sa nedokázala vzchopiť už len kvôli svojmu jedinému dieťaťu. Že s partnermi si časom nedokázala nájsť spoločnú reč je ešte ako tak pochopiteľné, každé poblúzenenie časom vyprchá a spadnú ružové okuliare,

ale pre syna mala žiť tak, aby sa práve on nemusel za jej správanie hanbiť!

 

Napriek všetkému však spôsob akým si zvolila odchod z tohto sveta je nesmierne desivý!

Ani si neviem predstaviť čo sa môže "honiť" mysľou človeku tesne pred krutou a istou smrťou.

Tie predchádzajúce demonštratívne pokusy o samovraždy boli skôr snahou o upútanie pozornosti,

nie snahou odísť z tohto sveta, ale toto posledné "riešenie" bolo už definitívne!

 

Akú rolu v tom všetkom mal prípadne aj jej posledný životný partner, to sa ešte možno uvidí ...

Fyzicky ju na koľaje nedovliekol, nesotil ju pod vlak, ale psychicky ju zdeptal tak, že ju dostal tam kam chcel.

Iveta bola tak labilná, tak prostoduchá, že nemal problém ju ovládnuť. Morálne na jej samovražde veľký podiel má!

Asi si spočítal, že Iveta vo svojom ďalšom živote s ním nepočíta, že sa ho bude všemožne snažiť zo svojho okolia odstrániť, a on tak príde o pekný balík peňazí, ktoré mu naskakujú na účet a stratí sa z médií, ktorým veľmi rýchlo prišiel na chuť. Asi sa mu zdalo výhodnejšie stať sa vdovcom ako vyhodeným, rozvedeným, opusteným ...

... jeho "hra na smútok" len ukazuje aký je to človek!

Či by aj on nepotreboval liečenie ako ho potrebovala Iveta, o tom musia rozhodnúť iní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Marika Gombitová

 

je späť... Aspoň teda podľa mohutného boomu mierne bulvárnych správ. http://www.cas.sk/clanok/297841/spevacka-diva-marika-gombitova-opat-na-scene-velky-navrat-po-rokoch-a-novy-imidz.html

plus ďalšie odkazy pod článkom...

Veľmi by som si prial, aby to nebolo Marikino zlyhanie. Samozrejme, že v komentároch sa objavujú rôzne špekulácie.

Ale aspoň vyšla oficiálna web stránka http://www.marikagombitovaofficial.com/ ku ktorej dizajnu mam sice vyhrady, ale obsah ma potešil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Marika Gombitová

sa objavila na "verejnosti" vystúpením v programe TV JOJ "V siedmom nebi" Vila Rozborila. To ja teda nemusim, ale z marketingoveho hľadiska to asi nebol zlý ťah, myslím, že tá relácia má stále svoje publikum, ktoré by mohlo byť pre Mariku cieľovou skupinou...Ale v ktorej hlave to skrslo, netuším, ja som si to pozrel len zo záznamu na nete http://vsiedmomnebi.joj.sk/v-siedmom-nebi-archiv/2014-12-07-v-siedmom-nebi-premiera.html
Kvôli zachovaniu duševného zdravia - Marika je cca posledných 10 minút.

Zaspievala "Vyznanie", priznám sa, že som to očakával s obavami a pozorne som sa snažil odhaliť, či to nepôjde na playback. Ale zdá sa, že nie (mimochodom, keby prasklo, že to bolo nespievala naživo, tak to by asi bolo to pravé zlyhanie...) a v tom prípade klobúk dolu, lebo to "dala ako pani".

Inak jej slovný - hovorený prejav, nič moc, ako aj nikdy predtým ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

dva osudy, ktoré odstavila choroba:

 

30 rokov existujúca známa skupina /dvojica/ Roxette, ktorá bola práve na svetovom turné, 30. júna mali vystúpiť v Bratislave, odvolala všetky svoje koncerty a končí.

speváčke Marii Fredriksson sa opakovane priťažilo v jej už liečenom a zdanlivo vyliečenom nádore na mozgu.

Maria by ďalšie koncerty pravdepodobne nezvládla, na odporúčanie lekárov ukončili činnosť.

začiatkom mája má vyjsť ich zrejme posledný album.

 
 
a skupina AC/DC,

ktorú náhle opustil ich spevák Brian Johnson, ktorý stráca sluch

a keďže mu hrozí, že ohluchne úplne, volil radšej možnosť ukončiť turné. Zvyšok skupiny to akceptoval, ale v turné chce pokračovať. 

Neodvolali koncerty, 7. mája prídu hrať do Lisabonu presne tak, ako plánovali, akurát namiesto Briana Johnsona bude spievať Axl Rose zo skupiny Guns N’ Roses.

 
čo podľa milovníkov AC/DC nebolo najlepšie rozhodnutie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no na nete prebieha riadna diskusia o nahrade v podobe Axla.. skupina ludi to povazuje za obrovsky omyl, agentura, ktora je za predajom vstupeniek, potvrdila ich vratenie v pripade nezaujmu o koncert s nahradnym spevakom...Axl nebol nikdy bohvieaky spevak na zivakoch, aj studiovo sa jeho hlas zrejme na nahravanie upravoval, takze to viddim hodne blede..

 

co sa tyka rozpadu Roxette,dalo sa to ocakavat...neverim,ze rakovina v oblasti hlavy moze ostat bez nasledkov, ci obmedzeni...vravi sa vsak u Marie o velmi zlom zdravotnom stave, nemam poruke ziadny link na potvdrenie tejto info, ale vraj ide o pomale zomieranie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je zlý rok. odchádzajú jeden za druhým, a mladý.

 

Americký popový spevák Prince zomrel vo štvrtok vo svojom dome na predmestí Minneapolisu vo veku 57 rokov.

 

Príčina jeho smrti sa stále vyšetruje, informovala agentúra AP s odvolaním sa na jeho hovorkyňu.

 

liečil sa vraj na niečo ako vleklú chrípku, a zrazu zomrel ... niečo podobné, ako architektka Zaha Hadid. ... ?

 

http://www.cas.sk/clanok/391055/smutna-sprava-pre-fanusikov-hudobnik-prince-57-je-mrtvy/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

ďalší zomrel mladý - doma, v pokoji, pravdepodobne náhle na infarkt - George Michael, 53

 

Svoje posledné Vianoce prežil George Michael, britská popová a soulová hviezda. Vo veku 53 rokov zomrel v nedeľu spevák, ktorý sa stal idolom v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

31.1.2017

 

John Wetton ex Uriah Heep (*12.6.1949)
Spevák
John Wetton vlastným menom John Kenneth Wetton bol anglický spevák, basgitarista a gitarista. Wetton bol profesionálnym spevákom, hudobníkom a pesničkárom už od konca 60. rokov 20. storočia. Wikipédia
Úmrtie: 31. januára 2017
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

ďalší...

 

40 ročný spevák populárnych amerických Linkin Park Chester Bennington spáchal samovraždu

 

 

Zpěvák skupiny Chester Bennington podle amerického serveru TMZ spáchal sebevraždu. 

Otec šesti dětí se oběsil ve své rezidenci v kalifornském Palos Verdes. Podle serveru TMZ byl jeho blízkým přítelem zpěvák kapely Soundgarden Chris Cornell, který se sám letos v květnu oběsil.

http://www.info.cz/magazin/zpevak-popularnich-linkin-park-se-obesil-muze-za-to-zneuzivani-v-detstvi-13202.html

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov