Skočiť na obsah

Kto vládne svetu?


Sniper

Odporúčané príspevky

Si za zrusenie statu. Staty mame dorbych 6000 rokov, co bola doba bronzova - takze ked si za ich zrusenie, si za navrat do doby ked staty neboli. Nemozem za to, ze mas take sibnute tuzby. Ty si napisal,ze si za zrusenie statu, stak som ti len vysvetlil, ako to je historicky. Je pekne snazit sa byt vtipny, ale toto bolo akurat hlupe. A to, ze si napisal hlupost som pochopil.

 

Pripadne mozes zalozit temu, kde opises, ako si predstavujes organizaciu spolocnosti zopar desiatok a stoviek milionov ludi bez akehokolvek statu, ci ekvivalentnej organizacnej jednotky. Ak nechapes niektore slova, pojmy, historicke suvislosti, tak si ich vygoogli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pripadne mozes zalozit temu, kde opises, ako si predstavujes organizaciu spolocnosti zopar desiatok a stoviek milionov ludi bez akehokolvek statu, ci ekvivalentnej organizacnej jednotky. Ak nechapes niektore slova, pojmy, historicke suvislosti, tak si ich vygoogli.

 

Netreba novu temu ani googlit, staci si vsimnut tvoje posobenie a reakcie tu.......iba taka vzorka fungovania tvojho sizyfovskeho lopotenia, ale poucna aj pre historiu fungovania statu :) ......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol, tak to skusme.

Tak to vyhlasme

Dialnica patri nam vsetkym, zdravotnictvo tiez. ( dufam ze doktori nie :), to by predsa len bolo trochu otrokarske)

 

Co to znamena ? Ake to ma dosledky ? Mozem predat svoje vlastnictvo dialnice ? Mozem ziadat peniaze od vodicov co tam jazdia ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musim sa opravit. Sem tam sa mi stava, ze menim nazor, ked zistim, ze nie je dobry. Ja v podstate nesuhlasim ani s dogmou penazi ani s dogmou volneho trhu, ktory ma viest k efektivite a udrzatelnosti. Ani s penaznym modelom. Verim ze existuju chytre hlavy, ktore poznaju lepsi system ako zit bez mamonu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Verim ze existuju chytre hlavy, ktore poznaju lepsi system ako zit bez mamonu.

 

To je sukromna vec kazdeho cloveka, ako sa rozhodne zit a kolko statkov bude chciet mat. Ak niekto chce zit ako pustovnik, system mu to umoznuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

ach du meine güte ... wieder einmal :cotisisi:

 

podľa týchto tu vládnu svetu jednoznačne ilumináti ... predpokladám, že do vyjdenia knihy Dana Browna o nich nemali dunstu ... ^_^

ktovie čo budú robiť s vyľudnenou planétou a miliardami rakiev ... :hmmm:

 

http://www.youtube.com/watch?v=m3zSDdm-SHI

 

Vládci tohoto světa (illumináti) již mají připraveny miliardy rakví, jejich cílem je vyhladit 80-90% populace , staří, nemouhoucí a postižení lidé budou zabiti bez debat, ostatní buď přijmou ovládací čip dobrovolně (buď z důvodu strachu nebo vize lepšího světa) nebo jej nepřijmou dobrovolně a budou odvezeni do koncentračních táborů "FEMA CAMPS" kde se buď rozhodnou pro ovládací čip nebo smrt.

http://www.facebook.com/2012legacyeu

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game o iluminátoch sa vedelo oveľa skôr, ako sa o nich začal zaujímať Dan Brown. :) mám doma výpisky Ježišových učeníkov preložených do staroslovenčiny a tam oni už písali že ilumináti boli, istý ľudia ktorí vedeli o veľa veciach, a boli tzv. Mocný a mali slovo v každej komunite vtedajších ľudí. Ja osobne si myslím že vládnu najmä ľudia ktorí sú mocný, a ich slovo má veľkú váhu. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ja osobne si myslím že vládnu najmä ľudia ktorí sú mocný, a ich slovo má veľkú váhu.

 

Ano, tak to vacsinou aj byva :D

 

Ehm... ale pozerat tu hruzu cele dve hodiny vazne netreba. :zzzzzz:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svetu sa nedá vládnuť. iba ľuďom. svet s nami zatočí, kedy sa mu zachce.

 

a pokiaľ ide o vládu nad ľuďmi, tak vládne ten, čo má doslova moc nad životom a smrťou - potravinári, farmaceuti, zbrojári a hrobári.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hrobári už nie ... tí už len nad smrťou :innocent:

 

odkedy je človek človekom, vždy niekto túži vládnuť, a zbytok je ovládaný, a že nitky poťahujú vplyvné a bohaté rodiny, bohaté štáty, a potom bum, história ich pochová, aby vládol niekto iný.

my sme tí popoťahovaní ... ale konšpirovať o tých popoťahovačoch je aj tak skvelé a hlavne ľudová zábava popoťahovaných ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pokiaľ ide o vládu nad ľuďmi, tak vládne ten, čo má doslova moc nad životom a smrťou - potravinári, farmaceuti, zbrojári a hrobári.

 

Na druhej strane... su krajiny, kde je podstatne lepsie, nez v inych. Cize niekto vladne - a kym jedni vladnu dobre, ini vladnu zle a este horsie. Nie je to az tak beznadejne, hlavne aby vladol niekto schopny.

 

No a taktiez je pravda, ze firmu clovek zalozi podstatne lahsie, ako sa stane sucastou Bourbonovskej dynastie (alebo Romanovskej, to je jedno). Aj dnesne velke firmy boli kedysi male...a predtym este neboli. Cize ani toto nie je beznadejne, vstup "hore" je mozny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co tak precitat? :)

http://www.martinus.sk/?uItem=123621

 

A tebe ani neprijde divne, ze podobnu knihu kupis v najvacsom slovenskom knihkupectve? Za totality by si zohnal v podobnom obchode knihu, ktora by vyzradzala tajomstva komunistickej strany? Asi nie, tak sa este raz zamysli nad otazkou, kto vladne tomuto svetu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman - ale to je u konspiratorov bezny stav :)

 

Ked maju slobodu, tak sa stazuju, ze ju nemaju...pricom v casoch a na miestach, kde naozaj sloboda nebola a nie je, by im vladcovia dali cez prsty, alebo cez drzku. A zaroven jedine co dokazu je ohrnat nosom nad systemom, ktory im to ohrnanie slobodne umoznuje. By som rad videl, ako niekto na Kube vydava a predava knihu, ktora by takto obvinovala vladnuci system, pche.

 

Nehovoriac o tom,ze konspiratori su zabrzdeni v stave pred zopar desatrociami, pripadne storocim - a absolutne nedokazu reflektovat zmeny, ktore sa vo svete deju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No prosim, toto prislo ako na zavolanie :)

 

Pretoze je jedno KTO presne vladne. Mozeme byt vlastne radi, ze u nas nevladne niekto iny - ako napriklad u nastupujucej supervelmoci. Pokial konspiratori dokazu pri svojej "analyze" sveta ignorovat takto evidentne dokazy o obmedzovani slobody - a za katastrofu povazuju, ze mame dialnice - asi budu poriadne mimo misu :P

 

K osmi letům vězení odsoudil soud v Číně muže, který se snažil vytvořit opoziční politickou stranu. Přitížilo mu také to, že na internetu kritizoval vládnoucí čínskou komunistickou stranu.

http://www.lidovky.cz/cinan-chtel-vytvorit-opozicni-stranu-dostal-osm-let-vezeni-pqm-/ln_zahranici.asp?c=A121101_151838_ln_zahranici_mtr

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

k otázke v názve témy - svetu vládne chaos..
 
a jeden postreh.. o faktore "normálnosti" 
keby ešte pred pol rokom (pred prepuknutím Snowdeniády) niekto tvrdil, že západné vlády masívne monitorujú svojich občanov, a dokonca v rozpore s pravidlami diplomacie, odpočúvajú spojeneckých politikov, bol by považovaný väčšinou "normálnych" ľudí, za zjavného blázna a prívrženca šialených konšpiračných teórií
dnes je to niečo "normálne", a keď to niekomu vadí, dokonca sa nájdu takí, ktorí naňho chrlia "ergumenty", o tom, prečo to tak má byť
v zásade "ergumentujú" práve tí istí ľudia, ktorí by vám ešte pred pol rokom, povedali že ste blázon

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Natrafil som na pozoruhodné video. Počúvať osobu, ktorá má predsa len vyššie IQ, ako je priemer, nie je nikdy na škodu, ak keď to určite nebude každému po chuti, čo tvrdí:

 

Bývalá finská ministryně doktorka Rauni Kilde je velice inteligentní žena, která má zvláštní schopnosti i jedinečné informace o utajovaném pozadí světa.

 

Přednáší v šesti jazycích a napsala několik knih.

 

http://dolezite.sk/Byvala-finska-ministryne-a-doktorka-prinasi-sokujici-informa-bQK.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bohus, tomuto svetu sa neda vladnut :),   nedokazal to ani Stalin,  jeho rezim sa de facto zrutil par mesiacov po jeho smrti a to bola kombinacia propagandy a brutalneho nasilia.  A v nasom demokratickom svete je moc tak ucinne distribuovana, ze sa samozrejme mozes mat nejaku moc, ale vzdy je limitovana. Peniaze sice predstavuju moc ale nie absolutnu, a bohuzial to ze niekto podlahne konspiracnym predstavam, to nie je otazka inteligencie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohus, tak to bolo teda naozaj vsetky konspiracne teorie na jednom mieste a case premiesane. niekedy mam pocit, ze chceme polarizovat svet, na zloduchov a tych co nas maju oslobodit. Maju to byt teda ufoni co poziciavaju technologiu elite aby nas zotrocila? 

 

Tyso ma pravdu nikto nema tu moc udrzat planetu a tento system pod svojou kontrolou, preco by to robil keby to dokazal (mal tie schopnosti), tak by jeho pohnutky sa stali smiesne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ako človek, ktorý určite nemá toľko informácií, ako spomínaná bývalá ministerka, nemám právo spochybňovať jej slová. Ale tak ona, ako jej kritici a každý iný človek môže sa v niečom mýliť, v niečom mať pravdu a je na každom, aby si postupne na základe aj rôznych iných informácií poskladal svoju mozaiku o tom, ako funguje tento svet.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

KTO vládne nad svetom?

 

Pri hľadaní odpovede na túto otázku sa žiada vrátiť do minulosti.

Keď bol Ježiš pri jednej príležitosti, pokúšaný neviditeľným duchovným tvorom, záznam o tom hovorí :

‚Diabol zobral Ježiša na neobyčajne vysoký vrch a ukázal mu všetky kráľovstvá sveta s ich slávou.‘ (Matúš 4:8) Potom Satan povedal Ježišovi: „Dám ti všetku túto moc a ich slávu, lebo mi bola daná, a dám ju, komu chcem. Teda ak mi preukážeš akt uctievania, to všetko bude tvoje.“ ( Lukáš 4:6, 7).

Týmto vyjadrením ukázal ,že má moc nad všetkými kráľovstvami čiže vládami tohto sveta. Ježiš toto tvrdenie nepoprel. Naopak v skutočnosti ho potvrdil, keď sa pri inej príležitosti zmienil o Satanovi ako o  „vládcovi sveta“. ( Ján 14:30)

Ap. Pavol sa tiež zmienil o „svetovládcoch tejto tmy“. (Efezanom 6:11, 12)

Ap. Ján zase povedal, že „celý svet leží v moci toho zlého“. (1. Jána 5:19)

V knihe Zjavenie sa hovorí, že Satan „zvádza celú obývanú zem“. (Zjavenie 12:9) a symbolickou rečou ho opisuje aj ako draka, ktorý dáva svetovému politickému systému „svoju silu a svoj trón a  moc“.

( Zjavenie 13:2.)

Samozrejme,dnes mnohí s tým nesúhlasia , neveria, že Satan Diabol existuje. Myslia si že Satan je len princíp zla v ľudstve, ale Biblia aj udalosti vo svete ukazujú, že Satan je skutočná osoba ,je to zlý duch, ktorý používa ľudí, aby sa navzájom ničili . . . . . „ktorý teraz pôsobí v synoch neposlušnosti“.(Ef.2:2)

 

 

---------

edit.

Pravidlá na Fóre bod. 5

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov