Jump to content

Najkrajšie objavy - nálezy

nutrinka
 Share

Recommended Posts

pre odbornikov asi nie az tak pozoruhodne, aspon z textu vyplyva z toho, ze

- ak odhaduje osadu 100 ludi, priebeh skoro 100 rokov, tak pocet hrobov 450 je tak akurat

- zbrane boli drahe, takze bezni ludia, ak ich aj mali, tak im ich do hrobu nedavali, ale dedili sa

• 3 weeks later...

a opat nieco z blizkeho okolia Bratislavy

Slovanská pevnosť vo Svätom Jure, národná kultúrna pamiatka hradisko Neštich, sa v období najväčšieho rozmachu počas deviateho storočia rozkladala na ploche osem a pol hektára a bola väčšia ako Spišský hrad. Úlohou hradu stredoeurópskeho významu bola vojenská ochrana obyvateľstva, obchodných ciest a remeselná výroba. Archeologický výskum, ktorý realizuje Malokarpatské múzeum v Pezinku, priniesol okrem iného aj nález vzácnej striebornej arabskej mince z deviateho storočia.

http://www.dobrenoviny.sk/c/107687/arabska-minca-z-hradiska-nestich-odkryla-tajomstvo-velkej-moravy

• 2 weeks later...

a co toto?

Neďaleko Velestúru sa totiž podarilo nájsť dlho hľadaný hrobový, či náhrobný kameň, ktorý opísal už Križko. Potom sa však na dlhé roky záhadne stratil a nedarilo sa ho uprostred lesov nájsť napriek tomu, že po ňom pátrali rôzne skupiny nadšencov histórie.

Zlom nastal pred niekoľkými rokmi, kedy sa ho konečne podarilo objaviť a dnes je už kameň prevezený v NBS – Múzeu mincí a medailí v Kremnici.

Čítajte viac: https://myziar.sme.sk/c/20604608/zahadne-napisy-najdene-nedaleko-kremnice-vyvolavaju-spory.html#ixzz4qToIMfsq

že by sme aj prípadný podvrh mohli úspešne predať, s tým súhlasím... to je naša národná choroba, že nevieme predať ani to, čo je hodnotné,

nielen česi zarábajú a zviditeľnňujú sa na svojej skutočnej či domnelej histórii, ovláda to kopa iných národov.

v tomto chodíme stále v detských topánočkách, a nie  a nie sa podučiť...

ináč si myslím, že ten kameň je 19. storočie... nádherne by zapasoval do obrodeneckých európskych snáh, kdekto obrodzoval kdečo : )

• 3 years later...

jedným z najkrásnejších nálezov v Kazachstane je Zlatý muž...

Citát

Byl nalezen před 50 lety v kazachstánských bažinách poblíž města Esik (neďaleko Almaty - pozn. g. ). Jeho zbroj byla pokrytá zlatem.
Zlatý muž je dnes vystaven v kazachstánském národním muzeu. Bojovník žil v období Skytské říše, tedy pět set let před naším letopočtem. Skytská říše v té době ovládala nejen Kazachstán, ale i země na západ od něj. Sousedila na západě s římskou říší, na severu s Germány.
...
Jeho zbroj je precizní umělecké dílo dávných zbrojířů, jsou na něm ornamenty jelenů, leopardů, koní a ptáků. Kmen Saka tak byl podle archeologů mnohem zdatnější v některých řemeslech, než se původně myslelo. Například dokázali odlévat a tavit zlato. Kazachstánské kořeny se váží právě ke kmeni Saků z doby bronzové. Dnešní tradiční kazachstánské šperky stále vycházejí z dávných tradic Saků.

https://www.extrastory.cz/kazachstansky-tutanchamon-ma-zbroj-pokrytou-zlatem-dodnes-zari-v-muzeu

zlatý mmuž 1.jpg

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• valcik
      By valcik
      Určite sa mnohí z vás stretnú občas s informáciou o novom objave, či vynáleze. Technológie nás obklopujú na každom kroku a mnohí z nás ich využívajú bez toho, aby o tom uvažovali. Napriek tomu množstvo inteligentných ľudí z celého sveta usilovne pracuje na objavovaní nových a vylepšovaní už známych technológií.

Ak sa stretnete so zaujímavou správou zo sveta techniky, sem s ňou.

Dnes som sa dopočul o zostrojení prístroja na meranie času. Bol skonštruovaný v USA, na jeho vývoji sa však podieľali vzdelaní ľudia z viacerých krajín celého sveta.

Tieto 'hodiny' využívajú na meranie času atómy Stroncia. Ich presnosť je neuveriteľná - za 200 miliónov rokov sa omeškajú o menej ako jednu sekundu. Takéto presné meranie je možné vďaka tomu, že za jednu sekundu 'tiknú' viac ako 420 biliónkrát.
    • game
      By game
      Göbekli Tepe

V Turecku je miesto, ktoré je od roku 1994 pod intenzívnym dohľadom archeológov, a na svetlo sveta sa dostávajú zázraky.
      včera som videla nádherný dokument o nálezoch a výskume, úchvatný. z hĺbky 12000 rokov, menhiry a kamene a reliéfy, najrôznejšie fantázie a zvery, a rady vtákov, ako vyrazené razítkom, nádhera.

jedna z najstarších náboženských stavieb, kde dodnes stoja hlboko v zemi obrovské kamene ... prevlakovanie a stavanie kameňov bola evidentne kratochvíľa našich dávnych predkov. miesto bolo zahrabané, občas sa objavili vršky kameňov a prekážali roľníkom.
      až r. 1994 začal archeológ Klaus Schmidt z nemeckého archeologického inštitútu rozsiahly výskum ... dodnes nie je skončený a tak skoro ani nebude.

odkryl lokalitu, ktoré je stará 12 000 rokov.
      nie sú to chatrče, je to vážny komplex stavieb, reliéfov, premysleného plánu a pravdepodobne náboženského strediska pre oblasť cca 200 km v priemere.
      bolo to obdobie lovcov a zberačov, ktorí sa pustili do obrovitej kamennej stavby - a posunuli hranicu vzniku ľudskej civilizácie o polovicu.

mapa, ukážka z nálezov, vizualizácia doteraz odokrytej lokality, nevyzdvihnutý - prasknutý monolit ... :

........ ........

http://www.youtube.com/watch?v=7XqfjWCUgfk
      http://www.google.sk...1d9eed6c58d86f2 , http://sk.wikipedia....C3%B6bekli_Tepe , www.youtube.com - video spomína o trochu menej rokov v čase, ale uznaná doba je tých cca 12 000 rokov dozadu.
    • game
      By game
      britskí vedci - cítite to na jazyku ? úchvatné ... už to skutočne nemôžem vydržať.

britskí vedci sú moje zlatíčka, bez ktorých by bola neuveriteľná nuda na tomto svete ... bez debaty.
      vybádali neuveriteľné veci, fsp je plné plodov ich práce, kdekade roztrúsené zmienky o neobyčajnej činnosti britských vedcov si ale už podľa mňa skutočne po toľkých rokoch zaslúžia vlastnú tému !

britských vedcov som si začala vážnejšie všímať dávno, dávno, pred nejakými možno dvomi alebo dokonca viacerými desaťročiami, a spúšťač bol jednoduchý :

článok v jednom časopise, že britskí vedci vybádali, že jesť treba výlučne zdravé stredomorské orechy, arašidy ako oriešky v žiadnom prípade, pre vysoký obsah už neviem čoho.
      neprešlo pár dní, v druhom časopise som sa dozvedela, že britskí vedci zistili, že nič iné, naše klasické domáce bežné orechy treba jesť jednoznačne, lebo aj svojím tvrom pripomínajú mozog a pôsobia blahodarne na jeho činnosť.
      prešlo pár týždňov, a čo sa som sa nedozvedela: britskí vedci zistili: vlašské orechy nie, arašidy nie, žiadne cudzokrajné orechy nie, jedine naše suché, málo oleja obsahujúce lieskové oriešky, tie predsa nahradia všetko, obsahujú látky, ktoré im môžu závidieť hociktoré cudzokrajné oriešky a orechy ...

toto bolo treba na začiatok. takto začal môj hon a slabosť na britských vedcov.

snažila som sa zachytiť toľko výsledkov ich bádaní, koľko sa len dalo, a ich výsledky boli skutočne neskutočné ... zvolanie "britskí vedci" sa stalo v našej rodine synonymom objavenia ameriky a riešenia otázky, prečo vylejem doma z pohára vodu, ked je úplne plný a chodím s ním po kuchyni a prečo menej, keď nie je úplne plný ... proste riešenie takýchto problémov

voľaktorý deň som do témy o podávaní rúk dala príspevok o tom, že britskí vedci objavili matematickú formulu podávania rúk ...

ospravedlňujem sa, že sa to podarilo také dlhé, ale pokiaľ ide o britských vedcov, nepoznám brata ... a teší ma, že si už aj iní začínajú všímať ich prevratných objavov a nenahraditeľnosti vo vedeckom svete !

prosím, keď natrafíte na výsledky práce britských vedcov, tu majú svoj svätostánok, sem prosím zbierať perly a perličky ich ducha !

ďakujem vám pekne, priatelia.

a nakoniec zozbierané závratné objavy :

Britští vědci a konečné řešení otázky ponožek do sandálů
    • game
      By game
      tohtoročná archeologická sezóna bola rozhodne bohatá, každú chvíľu sa objavila nejaká správa, aj na našom území je toho ešte dosť :

zlatý poklad z doby bronzovej 

hradisko z obdobia púchovskej kultúry 

hľadajú kostol z veľkej moravy 

objavený žilinský hrad 
      tých správ bolo podstatne viac, tieto by sme si aspoň mohli prečítať, keď už po nich chodíme ... :lol:
    • Tom182
      By Tom182
      Archeologia :lol: mate k nej nejaky vztah? co vas laka objavovat? ake staroveke civilizacie Vas najviac pritahuju? alebo su to osobnosti historie? skratka...Archeologicka Debata :)
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy