Skočiť na obsah

Najkrajšie objavy - nálezy


nutrinka

Odporúčané príspevky

fascinuje ma aj vysoký stupeň na akom tvorili umelecké predmety ešte v predarchaickom období. tento nález je z horského kryštálu a našiel sa v šachtovom hrobe v hrobovom okruhu A v Mykénach. a to pritom tento nález patrí približne na začiatku 2. tisícročia pnl. podľa mňa niečo krásne

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak ta Kačička nema chyby! je uplne prekrasna... skoda ze sa take uz nevyrabaju - dnesne misky uz vobec nemaju uroven! No Antika je proste zazracne obdobie, aj preto ho zboznujem - pre taketo umelecke veldiela a podobne veci!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta kacicka je velmi pekna, ale videl som este krajsiu vecicku a tou je Kryštáľová lebka, nájdená v roku 1935 v Mayskych ruinách v Lubaantúne, Belize.

 

To je vazne nadherna vecicka aku som kedy videl.

 

post-3-0-23597100-1341095835.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, toto nie je lebka z Lubaantunu

 

 

krištáľových lebiek sa zachovalo niekoľko, podľa odborníkov sa počty rôznia medzi 13 a 20, sú z rozne sfarbených krištáľov, niekoľko ich je bezfarebných, sú v súkromných zbierkach aj v múzeách kdekade po svete. Mitchell-Hedgesova lebka je jedinečná čistotou krištáľu, opracovaním, a ako jediná pohyblivou sánkou - aj s tou pohyblivou sánkou bola vyrobená z jedného kusu kryštálu horského krištáľu.

jej vek sa len odhaduje, od cca 4000 rokov po niekoľko storočí, ale sú to len a len dohady, rovnako ako rok, miesto a čas jej nálezu stále zahaľuje mierna tma.

 

toto je Mitchell-Hedgesova lebka z Lubaantunu :

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

nejako nam to tu umiera, tak skusim to ozivit nejakym zazrakom :lol:

 

vyhlasujem ANKETU :)

 

napiste ake su 3 vase najoblubenejsie objavy - nalezy... teraz mam ale na mysli take objavy co su vystavene v muzeach! Takze chramy, pyramidy, divadla, amfiteratre, palace, atd - tak to nechajte bokom (mozno na neskorsiu anketu)!

 

Tak co, ake su vase oblubene nalezy? Mozete pridat aj obrazky aby tato anketa mala este vyssiu umelecku uroven :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noooo, nikomu sa nechce nejako napisat svoje 3 naj nalezy, tak zacnem ja :lol:

 

Takze toto su moje 3 najoblubenejsie nalezy - vsetko su to sochy, a vsetky su prekrasne:

 

Obrázok

 

1.miesto: Nike Samothrace - vystavena v Musée du Louvre, takmer 3 metre vysoka mramorova socha okridlenej bohyne vitazstva Nike (Victoria), neuveritelne krasna socha - uzasne dielo helenizmu, k dokonalosti chyba len hlava :)

 

2.miesto: Venus de Milo - vystavena v Musée du Louvre, 2 metre vysoka mramorova socha bohyne lasky Venuse (Afrodita), je povazovana za jeden z vrcholov antickeho socharstva, dalsia z uzasnych ukaziek helenizmu

 

3.miesto: Apollo Sauroctonos - vystaveny v Musée du Louvre, 1,5 metrov vysoka mramorova socha boha Apolla a jasterice, rimska kopia jedneho z Praxitelovych velediel (original je z bronzu) datovana do obdobia imperialistickeho Rimu

 

 

Co dodat na zaver? asi si kazdy vsimol ze vsetky 3 nalezy su sochy, no a odovodnujem to tym ze anticke socharstvo je proste neskutocna krasa a ja ho zboznujem! Vsetky 3 sochy su v Louvri, takze ked sa niekto opyta ake je moje naj muzeum, dostane jasnu odpoved - Musée du Louvre!

 

A dufam ze aj ostatny sem postupne pridaju svoje naj nalezy (a nemusia to byt sochy) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem vybrať najobľúbenejšiu ... obľúbených a krásnych a nevšedných je priveľa

tak len pár kúskov z najobľúbenejších :

 

podzemná hlinená armáda cisára - Čchin-š' chuang-ti (259-210 pred n.l.) bol panovníkom štátu Čchin, jedného z mnohých čínskych štátov tzv. Obdobia bojujúcich štátov (475-221 pred n. l.), ktorému sa nakoniec práve za vlády Čchin-š' chuang-tiho podarilo podrobiť si ostatné štáty a zjednotiť Čínu, čím sa tento panovník navždy nezmazateľne zapísal do čínskych dejín. Štát Čchin sa rozkladal v údolí rieky Wej v dnešnej provincii Šen-si. Táto oblasť bola už od najstarších dôb jednou z kolísok čínskej civilizácie.

 

 

 

mechanizmus z Antikythery - aténske múzeum

Obrázok Obrázok

 

 

plastika cap v kroví - nález z Uru, pohrebisko kráľovnej Šubad, Iracké múzeum

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

temu som mal uz otvorenu viackrat..no nedokazem to...z tych tisicov krasnych veci neviem vybrat moje 3 najkrajsie...no ale teraz mi v poslednej dobe rezonuju v hlave dva reliefy..ktore sa mi mimoriadne pacia

 

Obrázok

predstavuje egyptsku princeznu, ktora sa napchava kackou (palac Tell el-Amarna)

 

Obrázok

Krasna bohyna Lilit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Konecne oprasena tato tema :lol: uz som aj ja nad tym rozmyslam ze sem nieco napisem!

 

Ten Alexandrov Sarkofag je naozaj krasny ... nooo Helenizmus sa nezapre! Prekrasne umelecke obdobie a ja ho povazujem za najuzasnejsie umelecke obdobie antiky! A vidiet ho aj na vlastne oci v Istanbulskom muzeu --- ah no to je prekrasne! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radsej ako helenizmus, mam klasicke a archaicke umenie...

no v poslednom case som bol castejsie s pompejskymi freskami a nemaju chybu su nadherne...je to 100 a 1 pozerat obrazky a potom pekne stat oproti nim a vychutnavat vlastnymi ocami

 

Obrázok

Obrázok

scenky z fresky vo Villa dei Misteri

 

Obrázok

freska zrodenie Venuse z musle

 

Obrázok

portret P.Procula s manzelkou

 

s samozrejme perfektna je znama mozaika z domu Casa del Fauno..

Obrázok

je uzasne sledovat kolko prace si s tym museli dat aby ju doviedli do dokonalosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, Pompeiske fresky su naozaj umelecky prepracovane a uzasne...

ale predsa len Minojske fresky su predsa len aspon u mna oblubenejsie! A zboznujem najma tuto jednu: LADIES IN BLUE

 

post-3-0-45789700-1341094860.gif

Ladies in Blue, Knossos

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentalne ma napada iba jedna vecicka ktora sa mi paci.

 

Laokón, na ktorého rekonštrukcii sa podielal Michelangelo

Obrázok

to je aj môj výber. ale rekonštrukciu robil Raffael

 

Obrázok

Nefertitina busta, zobrazuje krásnu ženu, ktorá ma hypnotizuje, navyše obdobie vlády jej manžela je nástupom realizmu v egyptskom umení, tá umelecká revolúcia je fascinujúca. a podľa mňa je to najkrajšia žena staroveku

 

Obrázok

Obrázok

rímsky boxer a detail jeho rúk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s samozrejme perfektna je znama mozaika z domu Casa del Fauno..

Obrázok

je uzasne sledovat kolko prace si s tym museli dat aby ju doviedli do dokonalosti

Samozjreme ze je dokanala ked je na nej vyobrazeny Alexandrós

 

 

to je aj môj výber. ale rekonštrukciu robil Raffael

Viem viem ale dovtedy som bol stale v tom ze to robil Michelangelo lammarcha ma tusim na to nahaluzila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem viem ale dovtedy som bol stale v tom ze to robil Michelangelo lammarcha ma tusim na to nahaluzila

no však si pamätám, ako ste ma snažili presvedčiť o tom

 

inak ma napadlo pri tom boxerovi, že keď naňho pozerám /a to som ho ešte nevidela naživo/, tak mám chuť pohladiť ho po tvári a splniť mu všetko, čo mu na očiach uvidím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a ty si zase skoro suhlasila s Dianou ze original Davida je vo Vatikanskych muzeach :lol:

ja som ti len oznámila, že to tvrdí. ježiši prestaň, bo sa spustí lavína :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov