Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

:) Dievčatko s menom August

 

„Priscilla a ja sme veľmi šťastní, že sme privítali našu dcéru August na tomto svete! Napísali sme jej list o svete, v ktorom dúfame, že vyrastie. A my dúfame, že nebude rásť tak rýchlo,“ vyznal sa zo svojich citov pyšný otec.

Zdroj: https://najmama.aktuality.sk/clanok/255046/mark-zuckerberg-sa-stal-opat-otcom-jeho-druhe-dieta-dostalo-krasne-meno/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som zvedavá, aké dajú meno naši svojmu druhému miminu :) dúfam, že to bude niečo normálne. Dcéru ale srdí, že ju manžel nahovára na meno, aké nosí jeho bývalá frajerka, s ktorou chodil pred svojou zákonitou. celkom to chápem, aj keby aké krásne meno mala moja čo aj ex-sokyňa, svojmu dieťaťu by som to nedala ani za prasa.

Keď sme my čakali práve ju, tak sme nechceli rodine povedať, aké chceme meno dať, aj tak, každý nám do toho pindal, žili sme vtedy u svokry. No a vrchol dobrých rád bol, keď svokra zahlaholila, že šak aby sme dali XXX (meno švagrinej, ktorú mi vždy dávala za vzor, ktorá bola pre ňu vrcholom dokonalosti, kým ja som bola len poleno, ktoré ani do záhrady nechodí - a ak tam aj vyleze, nič užitočné tam nespraví - rizikové tehotenstvo nechápala), no a ešte v tom čase švagrinkú aj Flinstone velebil, neustále spomínal na spoločné zážitky, keď chodili za jej vtedy budúcim kde bol na vojenčine, to bolo jedinýkrát, ked som žiarlila, myslela som si, že Flinstone je do nej tajne zaľúbený a ja som len taká záplata, a ešte do toho svokra že mám dať po nej meno...švagriná dodnes netuší, že som kedysi na ňu žiarlila...

a keď sa mala narodiť Ninka, babka dcére pri každej príležitosti dávala priam zoznam, aké by mená mohli dať...dcéra mala dobrú taktiku, len sa usmievala a že dobre, dakuje, porozmýšľa, a porozmýšľala a spravili si po svojom :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak je, nech si mladí vyberú meno pre svoje bábo také, aké sa im páči. My sme  tiež vyberali pre svoje deti mená, aké sa nám páčili. Ninka je pekné meno, no chápem Vilma, že si aj zvedavá, aké meno bude mať druhé bábätko.   :) Aj mne už hocikedy prebieha mysľou, že ak budem babičkou, čo zatiaľ ešte vraj nebudem, že aké asi meno bude mať naše vnúčatko? syn nám minule povedal,  že nám meno  neprezradia, aj keď sa už o menách s manželkou rozprávali,  že to bude  prekvapenie.   už teraz  som  málinko zvedavá. Musí to byť tiež  nádherný pocit držať si v náručí  svoje vnúčatko.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak - a dúfam, že všetko bude v poriadku a drobec príde na svet v dobrom zdraví tak ako má - budeme mať Nelku. Dcéra chcela niečo iné, už neviem, čo, ale zaťovi sa to nepáčilo, tak potom navrhla toto a s tým aj on súhlasil. Vôbec, dcéra je zaťažená na mená od "N", pri Ninke uvažovala aj o Nataške, Nore a Nikole. Mali sma tekých susedov, čo zas boli zaťažení na mená od D, všetky tri deti boli na D.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Rebríček mien pre deti na Slovensku v roku 2017

Chlapčenské

 

Jakub 1101 Adam 931 Samuel 917 Michal 903 Tomáš 859 Martin 818 Filip 783 Oliver 771 Matej 734 Matúš 699 Lukáš 691 Peter 635 Šimon 609 Patrik 579 Richard 539 Dávid 532 Dominik 526 Sebastián 514 Tobias 487 Ján 479 Alex 436 Juraj 399 Daniel 380 Marek 357 Damián 327 Denis 285 Jozef 277 Marko 271 Matias 258 Kristián 230 Andrej 220 Alexander 211 Leo 208 Ondrej 196 Timotej 188 Viktor 186 Maxim 184 Adrián 173 Teodor 171 Leonard 166 Nikolas 165 Miroslav 160 Pavol 156 Teo 156 Štefan 143 Milan 141 Viliam 137 David 136 Erik 132 Lucas 131

 

Dievčenské

 

Sofia 890 Nina 693 Natália 672 Viktória 664 Ema 613 Nela 533 Eliška 500 Kristína 479 Laura 469 Tamara 448 Michaela 433 Hana 430 Emma 399 Karolína 395 Mia 372 Anna 365 Adela 361 Simona 357 Diana 338 Lucia 332 Sára 327 Zuzana 316 Alexandra 314 Lea 298 Timea 293 Katarína 288 Veronika 271 Dominika 270 Alžbeta 267 Barbora 261 Olívia 258 Dorota 243 Júlia 237 Liliana 237 Mária 236 Rebeka 230 Zara 215 Tereza 214 Lenka 208 Karin 203 Klára 203 Vanesa 197 Stela 184 Vivien 180 Daniela 167 Ela 167 Nikola 166 Bianka 156 Jasmína 152 Zoja 152

 

zdroj: http://doma.markiza.sk/aktualne/1898603_top-50-najpopularnejsich-mien-ema-uz-dievcenskemu-rebricku-nekraluje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

https://www.youtube.com/watch?v=SfvyWoplRlg

 

Meno ma kazdy to co ma ,alebo sa zmeni, nechcem byt Michal budem Pavol. Priezvisko. 

 

Ako moja zena nema problem s mojim priezviskom. Volame sa tak a ten hollub.  To by ma zaujimalo ako to slovo Hrivnak vzniklo. Ako moze mat rovnaky nazov clovek a holub. Asi po nejakom spelogovi ho tak nazvali. Moje prezvisko bude nesmrtelne. Presne moje meno ma v Revucej asi 3 ludia, nikdy som ich nevidel, niesu mi rodina. Pri slami upomienka - som sa dostavil na postu otvoril - to nieje moje vratil.   Ale viem ze v Bardejove s mojim menom je aj rocnik.  Mne prislo nieco zvysokej skole pre neho. Bud pozvanka, ci ze ho prijali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrivnáková bola nejaká športovkyňa, neviem, aký šport robila, len mi to meno nejako pasuje k športu. neviem, či nejaký stolný tenis či atletiku...

 

na našej ulici je jedna osoba, ktorá sa volá presne ako ja. Už sa mi stalo, že mi prišiel ten jej zvoniť, čo mali moju poštu. No, Hepzibah Kapandraliisová sa nevolám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ja viem,najznamejsi sportovec s tym menom bol.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Hrivn%C3%A1k

 

Ved narodil sa cez kopec. Ale takych priezvisk ma kopec ludi na Slovensku. Traja co sa volaju ako ja su v Revucej. Nepoznam ich,len raz som jednemu prebral a otvoril upomienku od orange(na poste a vratil,ze to moje nieje). A aj moj rocnik s tym istym menom zije(?) v Bardejove. Prislo mi ze ho zobrali na elektrotechnicku fakultu do Bratislavi, prislo to aj mne. Ja som tam nenastupil.

 

Som nasiel

https://slovnik.juls.savba.sk/?w=Hrivn%C3%A1k&s=exact&c=g473&cs=&d=priezviska#

Priezvisko HRIVNÁK sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 370×, celkový počet lokalít: 109, najčastejšie výskyty v lokalitách:
STARÉ MESTO (obec BRATISLAVA), okr. BRATISLAVA – 14×;
MARTINokr. MARTIN – 13×;
REVÚCAokr. ROŽŇAVA (od r. 1996 REVÚCA) – 13×;
BANSKÁ BYSTRICAokr. BANSKÁ BYSTRICA – 12×;
PETRŽALKA (obec BRATISLAVA), okr. BRATISLAVA – 12×;
DUBOVÉokr. MARTIN (od r. 1996 TURČIANSKE TEPLICE) – 11×;
KLENOVECokr. RIMAVSKÁ SOBOTA – 9×;
KOŠÚTY (obec MARTIN), okr. MARTIN – 9×;
PREŠOVokr. PREŠOV – 9×;
REVÚCKA LEHOTAokr. ROŽŇAVA (od r. 1996 REVÚCA) – 9×;

 

Teda asi bol z Klenovca. Ale su aj v BB - lebo pisu ,ze je rodak z BB.

 

Rodák z Banskej Bystrice prišiel v roku 1963 do bratislavského Slovana z Rimavskej Soboty a po dvoch rokoch, ako 21-ročný debutoval v lige.

Read more: https://sportky.zoznam.sk/c/130510/zomrel-vladimir-hrivnak-69-vitaz-pohara-vitazov-poharov-so-slovanom#ixzz6EX4jbTmz

Teda skor si myslim,ze bol rodak Klenovca. Preco inak by hral za Rimavsku Sobotu?

 

Ale realne to meno bolo u nas na Gemeri,ci je, na Turci a Ale aj Saris moze byt. To v bratislave su uz len naplavy a takych je dnes tam daleko viac. 

 

 

Je to priezvisko a v nasich menach sa mozu zamenit ,jeden dlzen a jeden mekcen potom ich mas viac.

https://slovnik.juls.savba.sk/?w=Hrivnak&s=exact&c=Zd5f&cs=&d=priezviska#

 

Jeden mekčeň 18x v Bardejove. 11x v dedinke vedla Bardejova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja viem on je z Nitri. moja sestra tiez zila na Klokocine - to je sidlisko,ale vedla mali aj dom Čermaň.Odtial je moj byvaly svagor. Inak Kuko sa vola presne tak isto ako ten chlapec z Bardejova,pravdepodobne. Ja sa volam tak isto,len nemam jedno interpukčné znamienko. Teda Petrovia "Hrivnakovia" su aspon 5ti. O piatich si myslim ci viem ze su - kludne nas moze byt aj 15 ci 25. Preco im matky davali meno Peter asi sa ktomu priezvisku hodilo.

 

Mne to moje meno a priezvisko pride normalne. Uz som si nan zvykol. 

 

Tie mena vyberaju matky. Zena vybrala synovi meno Marek.  Ale myslim,ze k priezvisku sa mu to rovnako hodi ako Peter. Asi dvojslabicne, pekne meno. A normalne meno. Mne co by sa nepacilo, Jan,ci Filip, ale neviem ci by bolo lepsie Milan,Jakub..? Uz som zvyknuty na Peter a Marek. Dcera sa vola Laura. Asi tiez je lepsie dvojslabicne. Matka to priezvisko prijala Zuzana. Zena Miroslava. Jeto asi kvalitativne to iste. Ale to meno s priezviskom sami paci viac Miroslava - mozno kvoli tomu ,ze to ma 4 slabiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavá stránka, mená ma zaujímali akosi od detstva, veľmi pekne potvrdzuje, že niektoré priezviská sú skutočne hodne miestne...
na dnes už sa nájdu samozrejme aj inde, kdekade po Slovensku, ale najväčšie množstvo tých starých šaľanských priezvisk je stále v Šali....
aj ja som mala také, otcovo priezvisko- a rodín svojho času s rovnakým priezviskom tam bolo hodne, a neboli rodiny, ani vzdialene... je možné, že tak vzdialene, že by sme museli zájsť hodne hlboko, ale neboli tam príbuzenské vzťahy... ale rodín tam s týmto priezviskom bolo veľa, a dodnes je.
toto priezvisko s rodokmeňom máme písomne doložené do roku 1801...

ale rovnako zvláštne bolo babkine rodné priezvisko, je to dnes pomerne zriedkavé meno - vieme, že pradedo pochádzal odniekiaľ z hora zo Slovenska, dodnes tam zostalo 8 ľudí s týmto menom.

 s priezviskom mamy za slobodna - tiež sa to považovalo za šaľanské meno, a výskyt to potvrdzuje.
zaujímavé veci sú to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov