Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

hehe, napadlo ma, ako by som tiež svoje decko jakživ nepomenovala. Že Škrimpícia! Čítala som to v jednej knižke. Ale osobne som nepoznala nikoho s takým menom, dokonca ani ako malé decko žiadnu starú  babku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie staré mená majú svoje čaro ... už pomaly babky vymierajú, ale v týchto končinách tu boli medzi staršími dámami hodne populárne

Genovéva, Vilhelmína, Hermína, Johana, Jozefína, Štefánia, Františka - ktorým sa tu domácky hovorí Fefka  ... čo mi bolo vždy trochu smiešne

... ale ešte lepšie bolo - mala som kolegyňu z Čárov, to je pri Šaštíne, tam mali tetu Františku, ktorú volali Ferina  :)

a naopak zasa:
u nás doma, teda v Šali, sa Františkovi hovorí Fero.

tu na spodnom Záhorí som bola poučená, pred rokmi, jedným starým pánom, že František je Franto, a Ferdinand je Ferdo ... a basta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zas mám také indície, že František zo Záhoria je Francek.

Tam, odkiaľ pochádza moja mamka, boli najobľúbenejšie mená Matilda, Sidónia, Mária (hovorilo sa jej Mariška) , Anna (/hovorilo sa im Hana) a Emília (hovorilo sa im Miľa), a z chalanov už spomínaný Fero, ale aj Jožo, Štefan (Ščefo), Jano...

My sme mali v rodine 2 Matildy a Flinstone tiež 2 Matildy (aj keď on je račan), my sme mali 1 Cyrila, aj oni mali 1 Cyrila, a nebohý svokor bol Klement (bral to športovo, urobil si z toho viacmenej výhodu a bol pre svoj zmysel pre humor a priateľskú veselú povahu veľmi obľúbený).

Keby ešte mne sa bola ušla tá Soteris, to by bola priamo čerešnička na torte našej famílie :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.... tam mali tetu Františku, ktorú volali Ferina  a naopak zasa:

u nás doma, teda v Šali, sa Františkovi hovorí Fero.

 

tu na spodnom Záhorí som bola poučená, pred rokmi, jedným starým pánom, že František je Franto, a Ferdinand je Ferdo ... a basta :)

 

ja zas mám také indície, že František zo Záhoria je Francek.

keď som bol na Slovenskú na dovolenke, majiteľ penzionu sa predstavuje mňa, ja som Fero

Prvá vec, ktorá ma napadlo je: ferro magnetik. Ale ja som sa ho spýtal, ako sa volá v kalendári?

trochu nervózny, spýtal sa ma, a to, čo vo vás nemáte Františka?

Franciszek to s nami je - odpoveďam, však zdrobnenina je Franek alebo Franuś.

Po takomto privítanie pozval som ho na kávu  :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to ja som poznala babu, ktorá sa volala Iveta, ale chcela, aby sme ju volali Enofa...to teda netuším, čo ju k tomu viedlo, ale keď to tak chcela, bolo jej vyhovené...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to ja som poznala babu, ktorá sa volala Iveta, ale chcela, aby sme ju volali Enofa...

kedysi strašne dávno sme mali doma gramoplatňu Strýco Marcin a tetka Agneša trkocú. ak sa dobre pamätám Enofa bolo tuším meno ženy Strýca Marcina, a mala byť údajne veľmi vysoká...

 

 

to teda netuším, čo ju k tomu viedlo, ale keď to tak chcela,

nebola náhodou tá Iveta, alias Enofa, tiež vysoká?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi strašne dávno sme mali doma gramoplatňu Strýco Marcin a tetka Agneša trkocú. ak sa dobre pamätám Enofa bolo tuším meno ženy Strýca Marcina, a mala byť údajne veľmi vysoká...

 

nebola náhodou tá Iveta, alias Enofa, tiež vysoká?

 

to si pamätám, ale tá Enofa, o ktorej píšem, vysoká práve nebola, skôr taká...širšia.

alebo mala muza Marcina :D

 

neviem, či si dakedy po mojom odchode z tej - pouťžijem dnešný slovník - firmy - nabalila nejakého Marcina alebo vôbec dajakého, tá osoba balila každého, ale nejak sa jej nedarilo, ešte aj Flinstona balila rovno pred mojimi očami pár mesiacov po našej svadbe (s Flinstonom, nie s Enofou!!!!!).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

krásne! S Mercedes som sa kedysi stretla v dia ambulancii, presnejšie s jej vzorkami, ale Bencová sa nevolala. tam sa človek stretol s naozaj zaujímavými menami!

Moja svokra kedysi pozerala bedárov, a nevedela sa vynačudovať nad Cosette či ako sa to píše, ona nejak zle rozumela a len krútila hlavou, že čo to tam majú za mená, vraj Klozeta!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

objav Hellé - otázka na emimino.cz na budúce meno nádejnej slečny, ktorá sa má len narodiť : Vivien Kuřítková

nezostala neobjavená ani pre ostatný net ... vyrojili sa komentátori so svojimi historkami a skutočnými menami, s ktorými sa stretli ...

u mňa to bolo svojho času notoricky známe a nezabudnuteľné Vinetú Horváth a Rybana Galbavá /takto, s ypsilonom/

 

tie ostatné si požičiavam z www.okoun.cz:

Tak přihodím reálné jméno Mathieu Gujdan Růžička.
Zázemí takové, že i dospělý p. Mathieu dojede nejdál do Prahy.

Prostě to nechápu. Proč to těm dětem dělají?
Taky viděno Lorelay Šulová.
A osobní favorit Platón Karabínoš.

 

Jo, diskuzi o jménech prolézám pravidelně.

Zatím největší bizár pro mě asi Steve Maliník. O těch tisícovkách Sebastiénu a Nathanielů (Vošáhlíků, Peřinů, Chocholoušů...) radši ani nemluvím. V dospělosti tvarohovitej manža Nathaniel, co si čvachtá na salámistovi

 

kým sú tie deti malé, je fajn a milé takmer všetko, zaujímavé to začína byť v dospelosti, keď je z toho smetiar Nathaniel Vodička či vodič kamióna Tristan Uhliarik : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

neviem, či tento chlapček tu už bol...

je tu niekde v téme spomenuté jeho meno ... medzičasom mu v čechách pribudol "brat" :lol:

 

Ferrari Lakatoš se narodil 25. augusta dve minúty po pol druhej poobede. Zo zdravého chlapčeka sa teší mamička Nikoleta a otecko Mário. Ich synček meral 50 centimetrov a vážil 3400 gramov.

Chlapček pribudol do trojčlennej rodiny, okrem milujúcich rodičov ho doma čaká už päťročný braček Armando. http://www.topky.sk/cl/13/1421875/Ceske-matrikarky-takmer-dostali-infarkt--Otec-zapisal-meno-synceka--toto-na-nich-vybalil-

:thumbsup:

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krása. len akurát zasa novinári zrejme zblbli informácie - ten starší je Armani, nie Armando

 

- zrejme autorka článku je nakazená juhoamerickými telenovelami, a pritom si rodičia vyberajú tie mená podstatne sofistikovanejšie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, že ferrari, prečo nie, keď v krok za krokom sa dieťa toho motorkárskeho páru (Řezník a ???zabudla som) volalo harley, prečo nie Ferrari? :) Možno že otecko je fanúšik formule či čoho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ale čo, kadečo sa udeje. Ja som mala spolužiačku Kučerovú, a vydala sa za Kučeru (nie, nebol to žiaden príbuzný!).

A tiež som poznala Zajacovú, a vydala sa za Králika...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Pravda má stále pre ba a okolie každý štvrtok prílohu detičiek narodených v Bratislave...

veľmi dlho sa nič mimoriadne nedialo, tv dokonca nedáva ani telenovely, tak boli deťušky ušetrené roztodivných mien.

 

zato minulotýždňová štvrtková príloha vynahradila za dlhú dobu všetko... a nie sú to roztodivné televízne mená, ale rodičia tam urobili svoj kus práce. možno to bola pomsta či čo.

chudatká malinkaté.

 

post-3-0-39273400-1497882970.jpg      post-3-0-51907600-1497882971.jpg

 

zdroj: štvrtková príloha Pravdy 15062017

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov