Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

nefmen

pripadas mi ako nejaky krestansky fundamentalista...a co ze ma niekto meno pohanskych bohov?? to z neho robi horsieho cloveka? --- o tom vies...akoby iba ten kto ma biblicke meno mohol nieco dokazat..ano radsej sa budem volat Baal alebo nebodaj Nergal ci Namtar ako by som sa mal volat Zacharias alebo J.e.b.e.dias..

a co tu zase splietas o prezyvkach...sa zobud, nejako moc si sa do toho vzil...

ako by som skodil svojim detom lebo im vyberiem meno ktore podla teba nieje vhodne? ty tu chces nanutit svoje kecy...

Takže už si ma onálepkoval... :lol:

Môžeš ma nazývať fundamentalistom...nevadí mi to...

Vžil som sa do toho? Keď niečo robím, snažím sa to robiť úplne, na maximum...

To mi je sympatické...

Ak chceš, daj svojim deťom mená aké chceš, aké sa Ti páčia...

Ale tým menom im "určíš smer života", poznačí ich to na celý život...

Ale je to Tvoja voľba! Ak sa im stane niečo zlé, nemáš výhovorku, že si nebol varovaný...

zdravím Ťa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten tvoj. no tak to rob, hladaj v tom zmysel, ale hlavne si odpusti to "budem sa ti snazit pomoct". nie som postihnuta, chora, sialena, hlupa, zatratena ani nic ine. tym mozes pomahat :lol: robis z obycajneho mena az prilis velke halo. nikdy som svojmu menu nevenovala pozornost, lebo je to jednoducho meno. ostatnym mena nekazim, druhym prezyvky nedavam, nikomu tym neublizujem a atd atd... moje meno nie je moj zivot, nie je zhmotnenim mojej osobnosti, nerysuje sa v nom moja podstata, moje meno nie je mojim panom. ja ako clovek som svojim vlastnym menom, takze neocakavaj, ze tomu budem venovat podstatu... vlastne nepoznam ziadneho cloveka, ktory by to bral takto vazne. ZIADNEHO. a za 20 rokov clovek nestretne len par ludi, ale podstatne dost a vselijake mozne natury... a uz som pocula mnoho nazorov, ale tak ze by moje meno malo nieco ovplyvnovat? nuz, zaujimave

 

PS: mensia uprava... este k tomu, ze slova maju moc... ano, maju moc, ale ze by sa vylucne ci opodstatnene vztahovali na mena, tak o tom nic neviem.

Jasné, nikto nevie hneď všetko...

ale dôležité je, že stále sa učíme, diskutujeme, vymieňame si názory...

a mnoho nových nepoznaných vecí nás obohacuje a robí múdrejšími...

predpokladám, že preto vzniklo aj toto fórum...

trápi ma len zopár tvrdohlavých egocentrikov, ktorí sú arogantní, vulgárni a neslušní...

ale tých ustrážia naši moderátori a správcovia fór...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blbost...aj keby som nemal meno, bol by som tym istym clovekom..meno na tom nema ziadny vyznam ako sa to ty snazis nanutit

ano detom sa stane nieco zle, lebo nebudu vystrihnute z Biblie

keby bolo takychto fundamentalistov ako ty viac..po zemi by behali same "biblicke postavy" a vsetci by boli straaaaasne dobri, vsak?

vidis teba trapia egocentricki, vulgarni, agresivni a bla bla bla...mne zase kecy o menach :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nefmen, o moderatorch sa velmi nevyjadruj, brate, ked neustale citujes CELE prispevky a este k tomu dva prispevky za sebou :lol: treba si nielen vazit slova povedane, ale aj napisane

 

skusme si predstavit situaciu.

 

narodi sa mi dieta. dam mu meno baal.

 

a moj drahy baal bude samovrah a nenavideny a vsetko mozne a chudak bude vrah a vsetkych zabije!?

 

tak nejako si to predstavujes? chlapce, to je blbost... ak das decku meno baal, tak preto, ze to meno sa ti paci, alebo nieco specialne vyjadruje. samo, ak si krestan a hento spravis, tak potom nie si celkom normalny, ale ak to spravis ako nekrestan, ide jednoducho o pomenovanie svojho dietata, a v tomto pripade sa meno baal moze chapat ako meno pri silnych a neoblomnych... ako hovorim, z mena je vzdy to, co z neho chces mat.

 

takze ak dam svojmu decku meno baal... no. a. co? je to proste len meno, moje dieta bude pre mna moje dieta, nie nositel demonickeho meno. a ine dieta bude vzdy pre mna jedine dieta, podla mena nikoho nesudim, lebo meno si clovek nevybera, proste mu ho rodicia daju. jeho menu netreba prisudzovat velku dolezitost, skor jeho skutkom a chovaniu, to jedine je pre mna dolezite.

 

a prety sa ty, moj drahy priatelu, nediv, ze ti niekto nieco povedal... mimochodom, tom sa vyjadril dost jasne: PRIPADAS MU TAK. on ti tu nalepku nedal, ty si to priamo tak zobral, ze ti niekto vymyslel novu prezyvku. uz len to svedci proti tebe

 

TOM182: vdaka bohu, ze ta predstava je nerealna :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pocuj. to pre ake meno sa ktokolvek rozhodne je cisto jeho sukromna vec. ty NEMAS pravo ludi presviedcat ze konaju nespravne. zacina mi to pripominat nejake tvoje prastene prispevky o viere kde si spominal podstatu pravdy a nieco v zmysle "nikto nema patent na pravdu". to su tvoje slova. tak bud taky laskavy a drz sa toho a nesnaz sa nas presvedcit ze LEN ty mas pravdu... ked uz to tak vehementne obhajujes. lebo inac si series do vlastnych ust a robis tu zo seba blba.

 

nie som tu na fore az tak dlho ale vsimol som si jednu vec. z casu na cas sem zabludia individua ako ty, snazia sa nas presvedcit a velakrat vnutit svoje myslienky a nakoniec to aj tak po case vzdaju a viac sa neukazu. pravdepodobne je to tym ze je tu kopa privelmi realisticky rozmyslajucich ludi. myslim ze keby si si trochu otvoril oci tak to z ich reakcii na teba velmi rychlo zistis.

 

a mimochodom volam sa dusan. korene v srbskom duchoslav, latinsky ekvivalent spiridon. podla vsetkeho by som mal byt pokorny, hlbavy, napomocny. lenze ako ma tu poznaju som k ludom ZLY, VYBUSNY, AGRESIVNY, EGOISTICKY A STALE NASRATY. tot tvoje teorie....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Jedným zo zaujímavých mien,s akými som sa v bežnom živote stretol,bol kámošov kolega.Volal sa Bonaventúra.Povedzmeže Bonaventúra Horváth.

Mne to pripadalo hodne exotické (v preklade myslím Dobrý vietor),ale bežne ho volali Bono,a je to o zvyku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No podla mna meno cloveka v zivote obec neovplyvnuje Konala by som rovnako keby som bola Zuza, Eva, Maria.... A charakteristika mena na mna vobec nesedi. Meno je vyber rodicov, nic tym neovplyvnia.

 

Je ale par mien, ako by som sa volat nechcela... Kebyze som muz, tak by to bol naprikad taky Rado Dajka. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ak by sa niekto predsa len volal napr. Rado Dajka ( :lol: ) a neustále by si z neho uťahovali,tak myslíš,že pri určitej,povedzmeže útlocitnej povahe,by sa to nemohlo podpísať na jeho egu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved jasne, nemyslela so podobne extremy...ale myslim, ze ziaden rodic by take meno svojmu dietatu nedal... Ale ak si vezmeme, ze by sa ten chalan volal Peter, Jano alebo Mato, nebol by v jeho zivote ziaden rozdiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ? paci sa mi, ale ked som bola mala nenavidela som to meno a chcela som si ho strasne zmenit... a jaa sa volam jana...

 

cítite sa s ním dobre ? uz som si za tie roky nan zvykla a citim sa s nim dobre

 

chceli by ste iné ? aké ? ked som bola mala, tak som sa chcela volat ingrid, tak ma tak jednym casom volali, ale som rada, ze uz ma volaju len mojim menom...

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ? ee, neviem o tom, ze by niekto s mojich predkov mal take meno...

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ? tusim som to kedysi citala...

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ? jj, ale to bolo tym, ze to bolo meno z inej zemi...

 

chceli by ste mať také meno ? ee, paci sa mi to moje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

spokojna

 

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Mária Maja Majca Marika ...

 

cítite sa s ním dobre ?

Ano

 

chceli by ste iné ? aké ?

Nie

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

dedila som po babicke

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

Vraj si nemam dat hovorit Maria, znamana to trpiaca

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

otec bol Tiberius

 

chceli by ste mať také meno ?

urcite nie :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vraj si nemam dat hovorit Maria, znamana to trpiaca

 

Maria je zozenstene Marius, ktore je prostrednictvom derivacnej morfemy -io- odvodene od latinskeho menneho korena *mar-, ktory je tiez v Marcus. Vsetko sa spaja s pomenovanim rimskeho boha Marta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s Máriou je to zložitejšie :lol:

 

Mária z egypt. Mirjam (mryjam milovaná bohom Jehovom), iné výklady spájajú meno s pôv. významom pani, orodovkyňa, krásna a pod., čes. Marie, franc. Marion, Manon, tal. Mariol, dom. Mara, Marča, Marčuža, Mariena, Marína, Mari, Maru, Maňa, Maja, Maresní analýzu.

 

Marián m. - Mariana i Marianna z lat. Marianus patriaci rím. rodu Mariovcov (Marius) alebo mariánsky, zasvätený Márii, n. podoby sa vykladaj aj ako zložné z mien Mária a Anna, dom. Maro Maňo, - Maňa

 

Marica pôv. juhoslovan. dom. podoba mena Mária

Marieta pôv. tal. zdrobnená dom. podoba mena Mária

Marína pôv. dom. podoba mena Mária alebo z lat. marina morská, blízke je meno Pelagia

Mário m. pôv. tal. podoba mena Márius

Márius m. z rím. rodového mena Merius (lat. mas, gen. maris mu/strong>), rus. Marij, maď. Máriusz (Márius), pož. Marius (Marius)

Mariola pôv. tal. dom. podoba mena Mária

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolo mi povedane ze nemam si nechat hovorit Maria, lebo s menom sa spaja obetavost a utrpenie, vsetky ostatne skomoleniny mozu byt. Bolo ich velmi vela je to vdacne meno

 

Ako dieta som bola Maria, Marika, ked nieco bolo treba urobit Maruska.

 

ako pubertacke mi bolo povedane nech si najdem nieco primeranejsie, lebo Maria je svate meno tak som Maja. Majca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je spravne. a stavim sa, ze aj uhadnem, odkial to je - wikipedia.

 

na internete sa da hned vygooglit vselico, ale taketo zdroje nie su seriozne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

spokojný

 

cítite sa s ním dobre ?

veľmi dobre

 

chceli by ste iné ? aké ?

iné by som nechcel...nepotrebujem ho, Francúzi ma volajú Jean, Taliani Giovanni, Španieli Juan...čo viac si môžem priať :lol:

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

hej. zvykne sa to urobiť

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

veľa toho neviem

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

spolužiačka sa volá Desana, ale na to som si zvykol, už ho vnímam ako úplne bežné meno

 

chceli by ste mať také meno ?

niesom si istý ako sa to povie v mužskom rode :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je spravne. a stavim sa, ze aj uhadnem, odkial to je - wikipedia.

 

na internete sa da hned vygooglit vselico, ale taketo zdroje nie su seriozne.

 

samozrejme ze sa da vyguglit vselico.

zalezi od toho ci zoberies povod slova hebrejsko aramejsky, alebo latinsky. "Narvat" to pausalne na boha Marta nemusi byt tiez to prave orechove :lol:

Aj etymologovia pripustaju viac moznych povodov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počkať, leg, myslel si ten môj zdroj ? :lol:

 

nie, nie je to wikipédia,

a používam ho roky, minimum tu na fóre piaty rok, od začiatku tejto témy. okrem toho si občas pár mien, ktorých etymológia sa mi nepozdáva, overím aj z iných zdrojov, zvyčajne sedia, ale nie všade sú pôvody jednoznačné, jeden autor sa prikláňa k jednému, druhý k druhému, čo pri prastarých menách starých tisícročia nie je taký zázrak, autori to zvyčajne ani nehovoria ako sväté písmo, možný pôvod skôr.

 

mária je pravdepodobne pôvodom staršie, ako pomenovanie boha marta, ktorý ako krvavá kvapka na oblohe pôvodne nosil iné mená, a vždy bol bohom vojny, aspoň tak hlboko, ako sa dá vypátrať, len to nebol Mars. toto nie je z wikipedie, z jednej z mojich kníh, už skutočne neviem ktorej, len ma to zaujalo. :)

 

 

Desana nejasné, možno súvisí so srbochorv. desan pravý, dom. Desa

 

a jedna malá suseda sa volá Lesia, môj zdroj k nej zrejme ešte nedospel, je tam len

 

Lesana novšie, podľa mena lesnej víly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam tisic moznosti ako sa dat volat, Maria je silno spotvoritelne meno, nebudem pisat uplne vsetko co sa dobrym kamaratom podarilo s mojim menom, teraz sa siatuacia ukludnila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uvádzajú rovnaký koreň ... mária je staršia než sa zdá

na Miriam hovorí :

 

Miriam i Miriama ž. hebr. variant mena Mária

 

novozákonná mária sa v starom zákone ešte môže volať po egyptskom pravzore miriam

 

meno Marius už svojím zvukom a použitými písmenami pripomína niečo polatinčené, nie naopak, čiže mladšie, vychádza z toho, že Mária a jej podoby v starovekých jazykoch sú staršie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov