Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

možno dostala meno podľa pesničky ... nebola taká nejaká s názvom nelly grey ?

boli mená, ktoré sa dali obísť ... a sem tam aj páky.

 

kupodivu ani za socizmu tu nebol taký veľký problém s menami, ako v čechách :

 

pred pár rokmi tam mali niekoľko afér okolo mien detí, už dávno v novom kapitalizme, ale ešte stále a už desaťročia tam ako hlavný arbiter pri povoľovaní mien kraľovala jedna stará dáma, jazykovedkyňa, ktorá bola dlhé desaťročia jedinou autoritou a inštitúciu a arbitrom v jednej osobe - jedine na nej stálo a ležalo či nejaké rodné meno bude povolené či nie ... naposledy som o nej videla niečo v tv asi nejakých 7 - 8 rokov dozadu, ke´d sa s ňou sporili jedni manželia, ktorí chceli dať dcére indiánske meno a pani doktorka vehemnetne obhajovala svoj hlboko negatívny postoj ... neviem, ako to skončilo, a či pani doktorka ešte stále rozhoduje, alebo už medzitým aj umrela, bola už hodne stará.

 

 

Hildegard - m. - Hildegarda ž. nem. meno, Hildeger (stnem. hiltja + gér) bojová kopija, kopijník, žen. Hildegard (stnem. hiltja + garda) bojová palica

Hilda - . pôv. nem. dom. podoba mien so základom Hilde (stnem. hiltja boj, bojovníčka), napr. Brunhilda, Hildegard, rus. Giľda, maď. Ildikó

Hilda, Hildegarda je časté nemecké meno

 

 

 

Peter - m. - Petra ž. z gréc. petros skala, pevný ako skala, žen. meno je nové, skrátené z mena Petronela, lat. Petrus, čes. Petr, maď. Péter, franc. Pierre, tal. Pietro, špan. Pedro, rus., poľ. Piotr, srbochorv. Petar

 

 

Ondrej - m. variant mena Andrej, čes. Ondřej

Andrej - i Ondrej m. - Andrea ž. z gréc. Andreas statný, mužný, odvážny, žen. meno z franc. Andrée, maď. András (Andráš), Andor, Endre, čes. Ondřej, poľ. Andrzej

 

 

a ešte, aby to bolo úplné :

 

Desdemona - ž. z gréc. deisidaimón blahoslavená, bohabojná alebo dysdaimón nešťastná, pôv. významom môžu byť blízke mená Benedikta, Felícia

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

som Alena Ala a už s tým nič neurobím :lol:

 

cítite sa s ním dobre ?

v celku hej,veľa ho nepoužívam :)

 

chceli by ste iné ? aké ?

na mene nezáleží :)

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

to nie

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

som uz zabudla

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

Kunikunda

 

chceli by ste mať také meno ?

;) ani náhodou...vraj sa to meno kedysi dávalo pre nemanželské deti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

 

v robote som sa stretla naozaj s nezvycajnymi menami, az teraz som si spomenula na tuto temu, tak sem musim napisat jedno meno, ktore mi prave preslo rukami :lol:

 

Sterián Brindzák

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

nikdy som nad tym nepremyslala :lol: som spokojna, je to celkom dobre meno :)

 

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Natalia

 

cítite sa s ním dobre ?

;) necitim sa s nim nijak, nevnimam svoje meno nejak uzasne ci co, je to proste moje meno, s tym si nepomozem ;)

 

chceli by ste iné ? aké ?

Jose Armando ;)

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

birmovne mena sa dedia, pokial viem, ale moje birmovne meno je uplne ine... ale velmi pekne ;)

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

Natalia - dieta vianoc ;) vtipne, lebo vianoce velmi nemam rada

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

s mnohymi... ale skor tie prezvyska mi udreli do oci - Marek Sliz.... Kura ... Raz som pocula take extra divne, ze mi zostalo v hlave par rokov, ale uz som ho zabudla, ach :)

 

chceli by ste mať také meno ?

...............NIKDY ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som sa narodil tak môj oco ležal v Hágoch s tuberou a mama mi dala meno Jaroslav. Keď sa to dozvedel autor a u nich v rodine bola tradícia, prvorodený sa musí volať po otcovi, tak mi dali ešte jedno, Ján. Tak som sa volal Ján Jaroslav. Všetky vysvedčenia zo základnej školy zdobí toto "dvojmeno".

Ale keď som dostával občianku bol s tým nejaký problém a tak mi už ostalo len Ján. Doma ma volali a volajú do teraz Jaro a svojich známych delím do dvoch skupín. Jedni čo ma poznajú do pätnástich a volajú ma Jaro a druhých po pätnástich čo ma volajú Jano. Niekedy s toho vznikne nedorozumenie, ale celkom to zvládam.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

samozrejme že môže meno do značnej miery poznačiť človeka ............... a že je dôležité ................... a aké meno by som dal? určite dajaké slovenské ............ a ké by som nedal? určite nie tie hlúposti ako sú Tomas a Lukas bez dĺžňov a podobne .............. a ani nerozumiem prečo také mená dávajú ..........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meno človeka je veľmi dôležité. Väčšina ľudí to nevie (alebo to nepripúšťa) a preto neraz dávajú svojim potomkom mená, ktoré majú negatívny význam a tým dostávajú svoje deti do problémov...

Sú prípady, keď rodičia dali svojmu dieťaťu dokonca meno pohanského boha! :lol:

ANGUS = meno keltského boha lásky, mladosti a poézie. Angus Young - člen skupiny AC/DC

EROS = meno rímskeho boha lásky. Eros Ramazotti - taliansky spevák

Aká nerozumnosť tých rodičov, dávať svojim deťom mená pohanských bohov...

Predstavte si, že by dal niekto svojmu synovi meno Baal, Dágon alebo Moloch. Aká ohavnosť...

Ak veríme, že meno človeka má význam, mali by sme svojmu dieťaťu vybrať také meno, ktoré znamená niečo pozitívne.

V každom prípade dať svojmu dieťaťu biblické meno, ktoré má pozitívny význam je prorocké!

Ako vieme z Biblie, Boh v niektorých prípadoch človeku zmenil meno. Prečo by to robil, keby to nemalo zmysel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

súhlasím s Darkmanom, pre mňa ako ateistu nehrá úlohu, či sa človek volá Eros, alebo Gabriel či Mária. dôležité pre mňa je to, ako sa chová, jeho morálka a životné postoje. podľa toho si vyberám kamarátov.

 

okrem toho, dávam kamarátom prezývky, krstným menom volám svojich známych málokedy. mená sú dobré len na to, aby sme sa nejako rozoznali jeden od druhého, nehľadám za nimi zvláštne osudové volanie, či posolstvo. :lol:

 

edit:

inak, nevyberajú si členovia rockových kapiel tie umelecké mená sami?

väčšinou ich nedostali od rodičov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ sú rodičia veriaci - kresťania, je prirodzené, že svojim deťom dávajú mena po nejakých sympatických svätcoch - aby mali patrónov tam hore (akási forma duchovnej protekcie :lol: )

 

Inak samozrejme súhlasím s Valcikom, že každému menu sa dá urobiť "meno"...a dôležitejšie ako meno v občianskom je "dobré meno" človeka...

 

Môj starký sa volal Adolf - ale keď "nafasoval" toto meno, Hitler ešte ťahal káčera.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meno človeka je veľmi dôležité. Väčšina ľudí to nevie (alebo to nepripúšťa) a preto neraz dávajú svojim potomkom mená, ktoré majú negatívny význam a tým dostávajú svoje deti do problémov...

Sú prípady, keď rodičia dali svojmu dieťaťu dokonca meno pohanského boha! :lol:

ANGUS = meno keltského boha lásky, mladosti a poézie. Angus Young - člen skupiny AC/DC

EROS = meno rímskeho boha lásky. Eros Ramazotti - taliansky spevák

Aká nerozumnosť tých rodičov, dávať svojim deťom mená pohanských bohov...

Predstavte si, že by dal niekto svojmu synovi meno Baal, Dágon alebo Moloch. Aká ohavnosť...

Ak veríme, že meno človeka má význam, mali by sme svojmu dieťaťu vybrať také meno, ktoré znamená niečo pozitívne.

V každom prípade dať svojmu dieťaťu biblické meno, ktoré má pozitívny význam je prorocké!

Ako vieme z Biblie, Boh v niektorých prípadoch človeku zmenil meno. Prečo by to robil, keby to nemalo zmysel?

ťažko si budeme predstavovať ohavnosť, ako keď sa dieťa má volať Baal ... neviem či sa volá nejaké dieťa tak, ale je to meno starého predkresťanského boha, a možno je to tabu ... ohavnosť je podľa mňa niekoho nazývať hanlivo, či zabíjať deti či nechať deti hladovať čo robotovať, či hocičo podobné ...

prorocké podľa biblie ? Jaroslav nie je moc biblické ... staroslovanské mená môžu byť ? majú pohanský pôvod ...

a korán má tiež svojich prorokov ... môžeme deti volať podľa koránu ? a správne je Pavel alebo Pavol ? môže byť aj evanjelická biblia ?

 

Angus je prekrásne prastaré meno, ktoré okamžite navodzuje atmosféru svojej krásnej krajiny ... tak prečo nie Angus ? mimochodom, Angusov je plno ...

 

nedávno bola jedna aférka kdesi v čechách, kde rodičia chceli pomenovať dcéru indiánskym menom Zlato třpitící se na slunci ... ako sa to odlišuje od mien Zlatica či Aurélia ? tradíciou ? či náboženstvom ? hm : ) nie je to síce ani biblické, ani prorocké, ale významovo rovnaké ... :)

 

ja som podľa hebrejsko fénického a neviem akého pôvodného významu božia žena ... myslíš, že to akceptuje aj osud ?

 

alebo nomen est omen ...

 

nevysmievam sa, dať meno ako Moloch svojmu dieťaťu môže len slaboduchý imbecil

/ ako svojho času v päťročnicovom zápale päťdesiatych rokov kedysi niekto pomenoval svoje dieťa Lenin a jeden iný zasa Traktor ... a poznala som jedného servilného araba, ktorý žil v západnom nemecku, a pred tridsiatimi rokmi dal svojmu synovi meno Hitler .. to sú extrémy /

... ale porovnávať to s Angusom či Erosom, to moc nesedí, si myslím ...

aj Venus Williams je Venus ... bohyňa krásy a lásky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nefmen, to sa delis o svoj nazor, alebo ho vnucujes? tak ci onak, ako uz bolo vyssie spominane, tvoja poznamka pre ateistov nic neznamena a kedze ateista som, mena nesudim podla ich pohanskeho ci krestanskeho povodu, jednoducho ak sa mi paci, tak sa mi paci a netreba v tom hladat nieco "vyssie". meno je skratka meno, ak tomu chces prisudzovat taky az takmer sfanatizovany pristup, tak prosim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

súhlasím s Darkmanom, pre mňa ako ateistu nehrá úlohu, či sa človek volá Eros, alebo Gabriel či Mária. dôležité pre mňa je to, ako sa chová, jeho morálka a životné postoje. podľa toho si vyberám kamarátov.

 

okrem toho, dávam kamarátom prezývky, krstným menom volám svojich známych málokedy. mená sú dobré len na to, aby sme sa nejako rozoznali jeden od druhého, nehľadám za nimi zvláštne osudové volanie, či posolstvo. :lol:

 

edit:

inak, nevyberajú si členovia rockových kapiel tie umelecké mená sami?

väčšinou ich nedostali od rodičov.

Podobne ako meno aj prezývka má svoj duchovný význam. Preto by sme nikdy a nikomu nemali dávať prezývky!!! Ak niekto dostal prezývku, ktorá má negatívny význam, tak tým, že ju používame vlastne súhlasíme s tou prezývkou a potvrdzujeme jej platnosť.

Napr. ak človeku, ktorý má rečovú vadu a račkuje, dáme prezývku Račko, používaním tejto prezývky vlastne potvrdzujeme jeho rečový hendikep...

To znamená, nepomohli sme mu, ale naopak škodíme mu! Lebo používaním tej prezývky potvrdzujeme jeho rečový hendikep a napomáhame jeho zotrvaniu...

Sú rôzne partie, gangy ba aj celé komunity, kde každý má svoju prezývku. napr. ľudia z podsvetia, väzni, motorkári, Romovia a pod.

Zvláštnou skupinou sú prezývky, ktoré vyzerajú akokeby nemali žiadny význam...a v našom jazyku naozaj nemajú nijaký zmysel...ale možno v nejakom cudzom jazyku to znamená niečo negatívne... Napr. prezývka PYCO v slovenčine nemá zmysel, ale v nejakom jazyku to môže znamenať niečo negatívne napr. DEMENT a už je zle...

Komu z nás by sa páčilo, keby nás niekto ustavične (aj niekoľkokrát denne) oslovoval menom „dement“. Asi nikomu by to nebolo príjemné. Ale keďže nepoznáme význam, vôbec nám to nevadí...ale to vyslovené slovo svoju prácu vykoná či už význam slova poznáme alebo nie!!!

A koľko podobných prezývok ľudia denne používajú a ich nositeľom (síce nevedome) spôsobujú nepredvídané problémy...a to všetko sa deje v skrytosti...

Ktovie čo všetky tie prezývky znamenajú? Ale v duchovnom svete môžu mať (a často aj majú) mnohé z nich negatívny význam...

Všeobecne by teda malo platiť, že ak nepoznáme význam nejakého slova, je múdrejšie takéto slovo nepoužívať... A o prezývkach to platí dvojnásobne...

SLOVÁ MAJÚ MOC!!! Preto by sme mali starostlivo zvážiť, čo vypustíme z našich úst...

 

 

No a najlepšie bolo ked sa jednej ženskej narodili dvojičky a ona im dala meno Jásir a Arafat :)

V čase vysielania úspešného seriálu Sandokan, dala jedna matka svojmu synovi meno po hlavnom hrdinovi tohto seriálu.

A tak na Slovensku žije chlapec s menom Sandokan Bihari... zvláštna kombinácia... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SLOVÁ MAJÚ MOC!!! Preto by sme mali starostlivo zvážiť, čo vypustíme z našich úst...

s tym jedinym co si povedal suhlasim, inak... beries to nejak vazne :lol: clovek moze mat negativnu prezyvku, ale tomu sa jednoducho neda vyhnut. niekomu vyhovujes, niekomu nie, tak ci onak perfektny nie si, ludia si to vsimnu na tej baze ti vymyslia prezyvku, tod vsio. a pokial si to vezmes k srdcu a dovolis, aby sa taka malickost s tebou viezla a tahala ta dole, tak potom sorry ale tvoja chyba...

 

tiez som mala plno prezyvok, vzdy negativnych - cest vynimkam - ale su to naozaj pre mna LEN prezyvky - ziaden duchovny ci hlboky zmysel, nic extra ani dolezite. ak ich to bavi, tak prosim, ale tak ja viem kde stojim a kto som, takze negativne prezyvky pre mna nic neznamenaju. na druhej strane su tu tie dobre prezyvky a tiez mam ten isty nazor - ak niekoho vseobecne bavi vymyslat ludom prezyvky a pouzivat ich, pripadne su viac na ne zvyknuti, tie je to ich osobna vec. ja kazdeho volam po mene :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nefmen, to sa delis o svoj nazor, alebo ho vnucujes? tak ci onak, ako uz bolo vyssie spominane, tvoja poznamka pre ateistov nic neznamena a kedze ateista som, mena nesudim podla ich pohanskeho ci krestanskeho povodu, jednoducho ak sa mi paci, tak sa mi paci a netreba v tom hladat nieco "vyssie". meno je skratka meno, ak tomu chces prisudzovat taky az takmer sfanatizovany pristup, tak prosim :lol:

Einsama, teraz sa delíš o svoj názor, alebo mi ho vnucuješ?

Vraj netreba v tom hľadať niečo vyššie...Ty to hľadať nemusíš...ale ja to robiť budem...

Meno nie je len meno, ako sa to Ty snažíš zľahčiť...

Meno (ako každé iné slovo) má svoj zmysel a duchovný význam a nemali by sme to bagatelizovať...

Ja sa snažím len poukázať na to, že svojou nevedomosťou častokrát škodíme našim blízkym...

škodíme svojim deťom, priateľom, známym a aj sebe...

To, že si ateista, ešte neznamená, že si mi egal a že sa Ti nebudem snažiť pomôcť...

a prosím Ťa, odpusti si ten hanlivý slovník...aký sfanatizovaný prístup? Hm?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SLOVÁ MAJÚ MOC!!! Preto by sme mali starostlivo zvážiť, čo vypustíme z našich úst...

 

V čase vysielania úspešného seriálu Sandokan, dala jedna matka svojmu synovi meno po hlavnom hrdinovi tohto seriálu.

A tak na Slovensku žije chlapec s menom Sandokan Bihari... zvláštna kombinácia... :lol:

to je pravda

slová majú svoju moc ...

to nikto nepopiera, slová treba vážiť, keď sa nikoho nechceme dotknúť, a to veľká väčšina ľudí bežne nechce ...

niekto to robí cielene, aby sa dotkol, lebo mu to robí radosť, lebo to potrebuje k svojmu egu, posilniť svoje sebavedomie pseudopsychologickými kecami ... ale to je o inom

 

podstatné je, že slová majú moc

 

ty mi teraz pripomínaš ten domček na označovanie počasia ... keď je pekne, vyjde z otvoru panenka, keď prší a je škaredo, vyjde panáčik ... akoby si počítal len tie chmúrme dni, ako ten panáčik ...

 

akékoľvek spoločenstvo vyjadruje svoju spolupatričnosť prezývkami ... a nielen zlými

každý poriadny cigán má v každej dedine prezývku, a v triede a medzi kamarátmi na ulici sa používali prezývky, a prezývky zvyčajne dostávali tí, čo čosi znamenali ... tí, ktorých sme mali radi, a za svoj nie krátky život som nepoznala priveľa hanlivých prezývok ... skôr skratky mena či priezviska, či niečo úplne iné, to je jedno, ale hanlivé ... to by sme sa hanbili vysloviť, keď sme sa spolu hrávali a kamarátili ...

je dobré pozrieť na to aj z panenkinej strany, nielen panáčika

 

že majú gangy svoje prezývky, ma netrápi ... tvoria spoločenstvo, a potrebujú sa identifikovať, je to ich značka

 

mimochodom, aj králi mali svoje prezývky ...

 

a na svete je okolo 5000 živých jazykov, aj keď mnohé z nich používa už len malé spoločenstvo ľudí ... a to nepočítam nespočetné množstvo vymretých jazykov, zaniknutých v čase ...

je veľmi pravdepodobné, že nech poviem akékoľvek slovo, v niektorom jazyku z toho množstva to bude niečo znamenať

a zasa : prečo by to malo znamenať len niečo nedobré ?

ako ten panáčik ...

 

meno je módna záležitosť alebo rodinná tradícia, v prvom rade. Klotildy a Genovévy vyšli z módy, teraz sú tam Lucie či Lenky ... matriky vypovedajú akurát tak o módnosti toho ktorého mena v tej ktorej dobe ... prípadne o tradícii mena v rodine. o ničom inom.

 

 

a meno Sandokan nedala len jedna rómka ... kedysi išiel v kinách Winnetou, a poznám osobne jednu Rybanu / takto, s tvrdým y /, a keď vysielali Angeliku v tv, každé druhé cigánske dievčatko bolo Angelika, a dokonca poznám jedného mladého rómskeho pána, ktorý má v občianskom meno Žak.

a nevidieť na nich, že by im to ublížilo ...

 

rovnako ako nám neubližujú naše tunajšie prezývky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.aký sfanatizovaný prístup?

ten tvoj. no tak to rob, hladaj v tom zmysel, ale hlavne si odpusti to "budem sa ti snazit pomoct". nie som postihnuta, chora, sialena, hlupa, zatratena ani nic ine. tym mozes pomahat :lol: robis z obycajneho mena az prilis velke halo. nikdy som svojmu menu nevenovala pozornost, lebo je to jednoducho meno. ostatnym mena nekazim, druhym prezyvky nedavam, nikomu tym neublizujem a atd atd... moje meno nie je moj zivot, nie je zhmotnenim mojej osobnosti, nerysuje sa v nom moja podstata, moje meno nie je mojim panom. ja ako clovek som svojim vlastnym menom, takze neocakavaj, ze tomu budem venovat podstatu... vlastne nepoznam ziadneho cloveka, ktory by to bral takto vazne. ZIADNEHO. a za 20 rokov clovek nestretne len par ludi, ale podstatne dost a vselijake mozne natury... a uz som pocula mnoho nazorov, ale tak ze by moje meno malo nieco ovplyvnovat? nuz, zaujimave

 

PS: mensia uprava... este k tomu, ze slova maju moc... ano, maju moc, ale ze by sa vylucne ci opodstatnene vztahovali na mena, tak o tom nic neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobne ako meno aj prezývka má svoj duchovný význam. Preto by sme nikdy a nikomu nemali dávať prezývky!!! Ak niekto dostal prezývku, ktorá má negatívny význam, tak tým, že ju používame vlastne súhlasíme s tou prezývkou a potvrdzujeme jej platnosť.

..ty negativista! :lol:

 

kamarátom dávam prezývky, ktoré vyzdvihujú ich najlepšiu vlastnosť, podobne ako to robili Indiáni. neviem ako ty, no ja sa kamarátom nevysmievam, mám ich na to príliš málo..

 

zakladáme si na tom, nedáme na svoje prezývky dopustiť a nestaráme sa o duchovný význam. hja, aj taký je Záhorák! :)

 

edit:

jednou z mojich prezývok je Reverend. preto ti odpúšťam tvoje príkre slová a vravím: choď a ďalej šír a konaj dobro, synu!*

 

_______________________________________________________________

* poznámka určená pre ľudí so zmyslom pre humor. suchári, nekomentovať, prosím! :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nefmen

pripadas mi ako nejaky krestansky fundamentalista...a co ze ma niekto meno pre teba pohanskych bohov?? to z neho robi horsieho cloveka? --- o tom vies...akoby iba ten kto ma biblicke meno mohol nieco dokazat..ano radsej sa budem volat Baal alebo nebodaj Nergal ci Namtar ako by som sa mal volat Zacharias alebo J.e.b.e.dias..

a co tu zase splietas o prezyvkach..sa zobud, nejako moc si sa do toho vzil..

ako by som skodil svojim detom lebo im vyberiem meno ktore podla teba nieje vhodne? ty tu chces nanutit svoje kecy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím - ako správne poznamenal Nefmen, že človek by mal vážiť slová čo napíše, takže v rámci kultúrnosti, etiky a určitej nastavenej latky na fóre - by bolo vhodnejšie pri takýchto konfrontačných stretoch nemoralizovať, ale skôr používať slovné spojenia typu:..myslím si, podľa mňa, a pod....z ktorých je zrejmé, že ide o osobný názor reagujúceho... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ronja má pravdu (na to som si už zbykol : ), nevedieme vojnu, ale diskusiu. preto práve teraz editujem všetky slová ťažkého kalibru, ktoré sa tu objavili v rozpore s pravidlami..

 

slušne, priatelia!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov