Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

hm ... Vladkov aj ja volám Vladi :) Miroslav je Miri, Peter je Peti, ... je ich zopár aj medzi chlapcami .... a páči sa mi to :lol:

 

 

no ... mala som kedysi jednu spolužiačku, ktorá si to chcela zjednošiť a začala ma volať GABA ... ale asi len jeden deň .... akosi sa to neujalo :)

 

tak som zvyčajne Gabči :D no čo už ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja s krstnym menom nemam problemy....volam sa diana...nejak strasne mi nevadi...skor priezvisko...mam ho z 15pismen a je tazke...ale nemenila by som ho,len vela krat mam s tym problemy,lebo v cestovkach,poistovnach, pri vybavovani pasu, vzdy mi tam napisu nieco ine...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne aj moje priezvisko nie je pre cudzincov to najlahsie

obsahuje dvojhlasku "ie"...s cim maju problemy nielen Cesi

a este "mäkku cast priezviska"...co ma väcsinou vzdy rozosmialo ked som komunikovala na anglickych uradoch :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ked som este mala problemy so spelovanim...

to ste mali vidiet ake skomoleniny mena ci priezviska chodili na moju anglicku adresu :lol:

 

zaciatky, ach jo, zlate casy...A,I,E...to boli problemove partie :)

a spociatku mi namiesto JANA chodilo meno GINI, GANA uz ked som vylepsila spelovanie samohlasky A :D

no co,v tom strese to cloveku moc nepalilo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 6 mesiacmi...

mne sa moje meno celkom paci, akuratje trosku problem, ze pri mojej skvelej artikulacii mi nikto nerozumie ak sa predstavim celym menom :lol:

v rodine podla mojich informacii nijakeho lukasa nemam, ale inak to v roku 88 bolo velmi popularne, poznam piatich dalsich v mojom veku (styria z nich boli moji spoluziaci, samozrejme nie naraz, ale vzdy sme boli traja v triede :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S menom som spokojný, skôr s priezviskom mám trochu problémy. Mám dvojslovné priezvisko a všade mi ho komolia, prehadzujú poradie slov a mýlia si časť priezviska s menom. Keď mám nahlásiť meno radšej vytiahnem vizitku alebo na úradoch občiansky, niekedy ani to nepomôže. A pri telefonovaní mi ostáva len spelling. Ale meno ani priezvisko by som asi nezmenil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toz kamarat ma v mene pomlcku a pre nas to bolo dost nezvykle. Nie je to v style Cerveny-Novak, ale nejake pre nas nie zrozumitelne hlasky zoradene za seba. Slovak. Madarske korene? Inak preco niektori ludia nemaju radi svoje meno? Ved to meno znaci ich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

nevyhoda toho "presuvania" mena z otca na syna je v tom, ked sa foter potom rozculuje a nadava na syna :lol:

 

viem si skor predstavit dedenie z deda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

aale znesiem ho...

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Katka

 

cítite sa s ním dobre ?

relatívne..

 

chceli by ste iné ? aké ?

ani nie..

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

nie

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

game to už napísala..

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

nie, nespomínam si na žiadne

 

 

 

Inak meno robi dost pri predstavovani si cloveka.... ja som napr poznal asi 6 Katiek a vsetky spajalo jedno: skarede, male, biflosky, bez zaujmov.... tak neviem ci su to vynimky alebo to meno naozaj hovori o cloveku :lol:

Aj mňa teší :) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

nooo... poviem to takto: Meno si nikto nevyberie... Takze s tym nic nemozem robit

 

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Aleš

 

cítite sa s ním dobre ?

ani nie

 

chceli by ste iné ? aké ?

asi by som chcel ine... a ake? asi Paris, alebo nieco mytycke :lol:

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

nie, som jediny s takym menom v nasej rodine

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

pochadza z ceska, je to typicke slovanske meno... preto aj ta nespokojnost

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

osobne? nooo poznam jednu holku co sa vola: Rozvita

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nadmieru spokojný s mojim menom - Tibor :lol:  Nikdy by som si ho nezmenil

V rodine som prvý s týmto menom... :)  ale aj otcove meno sa začína na T - Teodor :)

Pôvod:Tibor má latinský pôvod a význam mena je "muž pochádzajúci z latinského mesta Tibur" ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

no mohla som dopadnúť aj horšie. Vadí mi trochu ale, že je veľmi rozšírené, obyčajné...

 

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Zuzana

 

cítite sa s ním dobre ?

ale hej... keď som bola decko ťažko som niesla, keď po mne kričali Zuza, prišlo mi to také tvrdé, ako prejav nesympatie...

 

chceli by ste iné ? aké ?

páči sa mi: Žaneta, Dorota alebo Simona... ale nemenila by som si meno

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

ja som emno zdedila po mame, ale inak sme Zuzy v rodine len dve... som rada, že nie som Jožo, z otcovej strany sa Jozef dedí totiž...

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

nie

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

chceli by ste mať také meno ?

napadá ma už spomínaný Augustín Nymerfol (prezývka: Gugo) zo základnej školy, nie, nechcela by som sa tak volať... a ešte v rodine máme skvosty ako napr. Matilda Džambová
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuzana

 

...

 

ale hej... keď som bola decko ťažko som niesla, keď po mne kričali Zuza, prišlo mi to také tvrdé, ako prejav nesympatie...

Jeden môj kamarát (píše aj na Fórum ale málo) ma raz zoznámil s jednou babou, ktorú chcel zbaliť a hovorí: "Toto je Zuza!" A ona naňho: "Čoooooo?!"

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuzana - ž. z hebr. Sósanná(h) ľalia alebo lotos (vodná ľalia), lat., rus. Susanna, maď. Zsuzsa, Zsuzsanna (Žuža, Žužanna), dom. Zuza, Zuzuža ( Zsuzsi )

 

 

 

moja mama je Zuzana, nikdy som nikoho nepočula povedať jej ináč ako Zuzka alebo Zsuzsi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inac, ja by som svojmu dietatu nedala moje alebo priatelove meno, napriek tomu ze men sa moje meno velmi paci a keby som sa tak nevolala, asi by som ho vyuzila :lol:

 

mne to totiz pride ako taka "kradez" identity, ci uz mojej, alebo aj toho dietata, ja chapem ze nie vsetci to tak beru, ale ja by som sa proste necitila dobre keby sa napr moja dcera volala po mne, resp syn po priatelovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nemal rad, ked ma oslovovali Tomi, resp. Tomino,

ale nejak som si na to zvykol a dokonca sa mi to zacina aj pacit

 

Jeden môj kamarát (píše aj na Fórum ale málo) ma raz zoznámil s jednou babou, ktorú chcel zbaliť a hovorí: "Toto je Zuza!" A ona naňho: "Čoooooo?!"

hhhh

ze by to bol LM?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

A co takto sa pochvalit aj vasimi birmovnymi menami? :lol: teda ak su tu nejaki krestania co maju za sebou tento "akt" :)

 

Alebo pre tych co tento "akt" nemaju ... ake by ste si vybrali?

(viem, ze existuje nejaky zoznam ponuky mien, ale ani zaboha neviem kde ten zoznam je)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

birmovné meno, by si si mal vybrať podľa niektorého svätého

a mal by si o ňom niečo vedieť, teda vedieť prečo si to ktoré meno volíš

moje je Vincent - Sv. Vincent de Paul

 

no Bijou

sem s ním

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoľko ste spokojní s rodným menom, ktoré pre vás vybrali ?

Mne sa moje meno nepáči, je také bežné. Ale aspoň sa mi hodí k priezvisku

 

/ keď vám to nerobí problém, napíšte ho :-) /

Lenka (fúúj)

 

cítite sa s ním dobre ?

vôbec.

 

chceli by ste iné ? aké ?

Áno. Napr. Simona / Timea / Ingrid / Andrea / Beáta / Lea. Hociaké iné, ale najviac sa mi páčia germánske mená.

 

ako je to u vás : dedí sa meno po niekom z rodiny ?

nie

 

viete, odkiaľ vaše meno pochádza a čo pôvodne znamenalo ?

neviem, ale mne sa zdá príliž rustikálne

 

stretli ste sa s nejakým skutočne nezvyčajným rodným menom ?

Jeden chalan /holanďan/ sa napríklad volal Eymert (mal rád Pascal a vedel povedať "pekné"), potom som mala spolužiačku Bohunku :lol:. Mne sa zdá ešte nezvyčajné meno Milada /tiež bývalá spolužiačka/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov