Skočiť na obsah

Dedičstvo komunizmu a sila propagandy a retro


Sniper

Odporúčané príspevky

toto cudo som nosil kazdy tyzden na internat zavesene na pleci........a cuduj sa svete, vcera som nasiel v truhlici na povale este z  neho kryt s koze....ked som tsa s tym nalezom pochvalil synovi, tak obratom mi napisal, aby som tento antikvariatny kusok poslal jemu, lebo akurat jeho sused zhana tento druh krytu na svoju A 3-jku....uz vobec neverim na nahody.....

 

 

4838fd7e8e_63723284_o2.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skvelé video... že to niekomu napadlo vtedy natočiť :)
.podľa toho, čo vidím, sú to o málo starší vtedajší mladí ľudia, odhadujem to na začiatok sedemdesiatych, prechod medzi 60 a 70. tam kdesi, tak do 73, cca..

vyzerá to na dedinu, v mestečkách a mestách bol spravidla amfiteáter...
u nás bol veľký krásny amfiteáter, zaujímavá kombinácia: tesne vedľa kostola, základná škola oproti, gymnázium vedľa amfitátra z druhej strany... tak je to dodnes, len zmodernizované a amfiteáter zmenšený na polovicu... :)

ako malé dítě som ešte zažila pár bigbítových omší... to mi pripomenula tá kapela :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak na toto som už aj dokonale zabudla...

ťahať tenké šupky z krúžkov salámu patrilo k socistickému bontónu... najviac srandy bolo, keď to bol salám, z ktorého išli aj kusy salámu...
Billa mala nových zamestnancov? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie, to nebolo len kvôli tomu :)
nešúpali sa bežne ani šúpateľné, to nepatrilo do pracovnej náplne pracovníkov... kým bol salám vcelku, spravidla sa dobre šúpali takmer všetky, oni nešúpali ani tvrdé a trvanlivé...

nakrájali do papiera a keď si to chcel strčiť do rohlíka, pekne každý vrátane vedúcich pracovníkov načínali zubami nechtami tie tenké povrázky...
keď niekto náhodou požiadal ošúpať, že doma bude robiť chlebíčky, riskoval, že dostane tým nožom pod krk... :)

akurát u nás podnikový riaditeľ nešúpal, mal na to sekretárku, ktorá mu pripravovala raňajky a reprezentovala... druhú mal na robotu :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poopravim ta...ak niekto poziadal, tak sa salama osupala, ale supa sa prilozila k vazenemu ostatku....ked tak uvazujem, tak teraz sa to preco nerobi takto?....ze by salama uz bola tak cenovo nadhodnotena a v cene bol aj odpad?.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

naskočila mi husia koža na samom začiatku, to je o nás...
a nemá to nič spoločné s komunizmom ani ničím podobným....
to len keby mal niekto námietky...

spústa týchto vecí sa týkala aj sveta tam za hranicami, týmto si prešiel svet a decká všade, kým sa ešte smelo dať nám po zadku...

bude ohromné, keď dnešné deti budú mať krásne spomienky. takto intímne, obávam sa, už mať nebudú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov