Skočiť na obsah

aljak63

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 51
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • aljak63

    13

  • lopata555

    13

  • Desdemona

    7

  • bobsapp

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Kamil Mikulčík a Nela Pocisková sa z postupu do veľkého moskovského finále Eurovision Song Contest 2009 tešili len chvíľu. Najskôr prišli problémy s tým, že sa im krížili zazmluvnené termíny. Teraz však nastal oveľa väčší problém. Ako je to už na Slovensku zvykom, sú ním peniaze.

 

V zápätí však na Pociskovú s Mikulčíkom čakalo nemilé prekvapenie. S čím totiž obaja interpreti nepočítali bol fakt, že verejnoprávna televízia im uhradí len cestu do Moskvy a ubytovanie. Ostatné náklady teda budú pravdepodobne musieť znášať sami, čo sa im vonkoncom nepáči.

zdroj

 

 

teda a načo teda ta maškaráda ? nech to STV pekne zacáluje ............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to zase budú len nejaké mediálne naťahovačky. Podľa mňa tam nakoniec pôjdú a som zvedavý ako tam dopadnú. Páči sa mi, že majú pesničku v pôvodnom jazyku, to sa mi páči že je to také reprezentatívne. Keď je všetko po anglicky už je to také všedné...

 

A čo že im uhradia "len" cestovné a ubytovanie, veď to je predsa to najdôležitejšie. Aj keď Moskva je drahá, ale veď iste sa nájde aj nejaký sponzor ešte. A môžu to vydať ako singel, porobia z toho remixy, karaoke verzie, a je to ... peniaze sa vždy dajú nejako zohnať.

 

 

A už som kukal aj iných finalistov, resp. semifinalistov, a už teraz sa teším na Eurovision 2009.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Páči sa mi, že majú pesničku v pôvodnom jazyku, to sa mi páči že je to také reprezentatívne

presne toto sa páči aj mne

 

A už som kukal aj iných finalistov, resp. semifinalistov, a už teraz sa teším na Eurovision 2009.

kde? mohol by si sem hodiť link rád by som sa pozrel. Som zvedavý aké máme šance .......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, pôovodné jazyky mám tiež radšej.

 

samozrejme to čo je tu o našich písané sa mi vidí skôr ako reklama

každopádne, do Moskvy idú pracovať nie si užívať tak čo by ešte mali chcieť? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

v prvom semifinále na ktoré som včera narazil som fandil Islandu, Rumunsku, Česku a možno trochu Turecku.

Island napínal až do poslednej chvíle. Jedine Česi nepostúpili. Zato sú tam také veci že Malta, Portugalsko, Fínsko. Tí mi pripomínali Scooter, ale šak, niekomu sa to zrejme páči tak OK :lol:

 

Štvrtok naši. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No sakra, ja som na to úplne zabudol a vymeškal som to. No nevadí, kukol som si väčšinu tých vystúpení na nete a som sklamaný, že nepostúpila Andorra (Susanne Georgi) - to sa mi páčilo zo všetkých tých semifinalistov včerajších najviac! A ešte aj tá Turecko (Hadise) bolo super, aj tá operná speváčka zo Švédska (Malena Ernman), aj Portugalsko (Flor-de-Lis) celkom na mňa zapôsobilo, Island (Yohanna) tiež v pohode, no a to Fínsko (Waldo's People) sa mi zo začiatku nepáčilo, ale nejako mi to pripomína A*Teens, a sa mi to aj zapáčilo. - Tí všetci ale postúpili, takže aspoň s tým som spokojný. No ale nepostúpili FYRM - aj to sa mi celkom páčilo - no škoda!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa veľmi páči pieseň od Izraelu - There must be another way (Noa & Mira Awad). Vypočula som si ju už pár dní pred Eurovíziou a hneď som si ju musela ísť stiahnuť :lol: Akože absolútne nerozumiem tej hebrejčine ani arabčine, ale vážne ma tá pieseň nadchla. Podľa mňa boli aj včera najlepšie :)

A hneď po nich mi ešte učarovalo Portugalsko a to je asi všetko, čo sa mi páčilo...

No a som zvedavá, čo bude s nami vo štvrtok :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak najväčším favoritom celej Eurovision 2009 je Alexander Rybak, ktorý reprezentuje Nórsko! Kurz na neho je 2,35 :lol:

 

Vo mne ten song zachoval celkom dobrý dojem, má to všetko čo by to malo mať - dobrá idea, dobrá hudba, dobrý spev, dobrá choreografia, navyše aj chlapec je dosť sympatický (čo zaváži v ženskej časti publika). Celkovo si myslím, že práve Alexander Rybak a jeho Fairytale to celé vyhrá. Celkom súhlasím, že by bol dobrou voľbou!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak včerajšie kolo bolo viac na moju notu ako to predchádzajúce, no z tých čo prešli do finále to bolo minimum :lol:

Už si ani nespomeniem kto všetko zaujal, ale za všetkých spomeniem Rybaka. Bol som naňho zvedavý keď už toľko o ňom bolo popísané a nesklamal.

 

Čo sa týka nás, tak to by musela byť veľmi, veľmi, no veľmi výnimočná pieseň aby sme s ňou dokázali aspoň postúpiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak včera som už nezabudol a celé som to kukal. No pri vyhlasovaní výsledkov som zostal trochu aj sklamaní čo to tam postúpilo všetko do finále, a kto sa tam nedostal. Nejako mám asi zlý vkus alebo čo, keď to čo sa páčilo mne a oslovilo ma sa nedostalo ďalej...

 

Našťastie ďalej postúpili aj tí, čo sa mi páčili - teda Nórsko (Alexander Rybak), Moldavsko (Nelly Ciobanu), Estónky (Urban Symphony), aj tí Chorváti sa dali (Igor Cukrov feat. Andrea) a dokonca aj tá Ukrajinka (Svetlana Loboda) bola zaujímavá. Naopak nechápem ako mohli postúpiť ten Dán, Grék a Litva! Dosť nezaujímavé a nezáživné to bolo!

 

Z tých čo nepostúpili ma zaujali tie Írky (Sinead Mulvey and Black Daisy), tá Slovinka (Quartissimo feat. Martina Majerle), no a aj Kamil a Nela - ja to nechápem ako toto nemohlo postúpiť - veď to je skvelý song a jedno z najlepšieho čo tam včera bolo!!!

 

 

Absolútny favorit je určite Alex Rybak, ten je skvelý! Tomu to želám najviac!

Tá pesnička nemá chyby a celé to číslo je vydarené - ak to nevyhrá budem dosť sklamaný!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Síce ešte nebola jedna silná päťka, ale museli by predviesť niečo výborné aby porazili skvelého Rybaka.

 

edit: chcel som ešte spomenúť že sa mi zdá dosť divné napríklad to, že Česi dávali prenos v zázname :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No "silnú" 5ku som si kukol na Youtube - no nič moc! Rybaka to snáď neohrozí :lol:

 

A je to divné, že to nedávali LIVE! Aj keď Česi vo včerajšom semifinálne nemohli hlasovať.

 

 

Už sa teším na finále :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som ostal ako obarený keď naši nepostúpili. Mali na to! Ale tiež si finále rád pozriem hlavne som zvedavý na tú silnú 5 tku čo sa tam neviem prečo dostala priamo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo? Krajina obhajujúca titul (tento rok Rusko) sa samozrejme do finále kvalifikuje automaticky - veď ako by to bolo hostiť Eurovision a nebyť tam? No a existuje tzv. Big Four - Veľká Británia, Francúzsko, Španielsko a Nemecko - tí majú automatický postup do finále preto, lebo sú členovia EBU (European Broadcasting Union), ktorí najviac prispievajú na jeho fungovanie - preto je to akoby "odmena", že určite budú vo finále.

 

Inak, mne je ľúto, že Leť tmou vo finále neuvidíme! Určite by si to Kamil a Nela zaslúžili!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha to stým obhajcom si si aj myslel. Ale nevedel som že prečo sú tam ostatný. Ale dúfam že nevyhrajú lebo pesničky nič moc. Teraz fandím asi Ukrajine alebo Nórsku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ten Rybak bol vážne dobrý :lol: Dosť chytľavá pesnička a k tomu chalanisko je aj celkom zlatý :)

A musím povedať, že aj naši boli výborní, Nela to tam teda riadne vykričala :) Celkovo som z toho mala dobrý dojem, hanbu sme si rozhodne nespravili, priam naopak... v pohode sme mohli aj do finále postúpiť. Namiesto toho sú tam také indivíduá ako ten Grék a tá krpaňa z Albánska, ktorí sa mi absolútne nepáčili ;)

Ale tak dalo sa čakať, že nepostúpime, keď sme si ani hlas nemohli poslať ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

EUROVISION SONG CONTEST 2009

 

Obrázok

 

  • Obrázok NORWAY : Alexander Rybak - Fairytale = 387
  • Obrázok ICELAND : Yohanna - Is It True? = 218
  • Obrázok AZERBAIJAN : AySel & Arash - Always = 207
  • Obrázok TURKEY : Hadise - Düm Tek Tek = 177
  • Obrázok UNITED KINGDOM : Jade Ewen - It's My Time = 173
  • Obrázok ESTONIA : Urban Symphony - Rändajad = 129
  • Obrázok GREECE : Sakis Rouvas - This Is Our Night = 120
  • Obrázok FRANCE : Patricia Kaas - Et s'il fallait le faire = 107
  • Obrázok BOSNIA AND HERZEGOVINA : Regina - Bistra voda = 106
  • Obrázok ARMENIA : Inga & Anush - Jan Jan = 92
  • Obrázok RUSSIA : Anastasiya Prikhodko - Mamo = 91
  • Obrázok UKRAINE : Svetlana Loboda - Be My Valentine! (Anti-Crisis Girl) = 76
  • Obrázok DENMARK : Niels Brinck - Believe Again = 74
  • Obrázok MOLDOVA : Nelly Ciobanu - Hora din Moldova = 69
  • Obrázok PORTUGAL : Flor-de-Lis - Todas as ruas do amor = 57
  • Obrázok ISRAEL : Noa & Mira Awad - There Must Be Another Way = 53
  • Obrázok ALBANIA : Kejsi Tola - Carry Me in Your Dreams = 48
  • Obrázok CROATIA : Igor Cukrov & Andrea - Lijepa Tena = 45
  • Obrázok ROMANIA : Elena - The Balkan Girls = 40
  • Obrázok GERMANY : Alex Swings Oscar Sings! - Miss Kiss Kiss Bang = 35
  • Obrázok SWEDEN : Malena Ernman - La voix = 33
  • Obrázok MALTA : Chiara - What If We = 31
  • Obrázok SPAIN : Soraya Arnelas - La noche es para mí = 23
  • Obrázok LITHUANIA : Sasha Son - Love = 23
  • Obrázok FINLAND : Waldo's People - Lose Control = 22
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ale bol to celkom dobrý ročník, veľa dobrých songov, akurát že jeden totálne vyčnieval - Rybakova rozprávka zvíťazila a vyhral teda poriadne suverénne - ja som rád, fandil som mu, lebo bol jednoznačne najlepší a bol by som poriadne sklamaný keby nevyhrá!

 

Ale páčili sa mi aj ďalšie songy, tak konkrétne: Hadise (Turkey), AySel & Arash (Azerbaijan) - také orientálne rytmy mám veru celkom rád, no a zaujali aj Urban Symphony (Estonia), z tých čo sa nedostali do TOP10 sa mi veľmi páčila pesnička od Nelly Ciobanu (Moldova) - miestami až také svižné SKA, takisto Flor-de-Lis (Portugal) bolo také veselé na dobrú náladu, no a aj Malena Ernman (Sweden) a jej opera-pop celkom zaujal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale páčili sa mi aj ďalšie songy, tak konkrétne: Hadise (Turkey), AySel & Arash (Azerbaijan)

Hej, hej, celkom dobrí boli. Aj víťazní Nóri a Island. Ostatní ma moc neupútali.

 

Arash u mňa zabodoval tým, že konečne som od neho počul niečo čo nie je na jedno kopyto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov