Skočiť na obsah

Vývojové prostredie na PHP


sedimin

Odporúčané príspevky

Zdravicko,

 

na jeden hobby projekt som uvazoval o 3 typoch platforiem - asp.net + mssql, php+mysql, jsp+mysql

 

asp.net mi je srdcu blizsi a v nom by som to spravil s minimalnou namahou,

javu som chcel vyskusat, ze ako sa v nej robia webove aplikacie,

bude to nakoniec ale php, aby si to mohli doma pustit aj ini ludia, pretoze instalacia php+mysql je omnoho jednoduchsia ako ostatnych platforiem :lol:

 

no ale k veci

chcel by som nejake poriadne vyvojove prostredie na to php, nieco kde sa da slusne debugovat kod. bolo by fajn keby to slo pod linuxom,

ale nie je to podmienka. teda, taketo prostredie pod windows uz mam, je to vs.php, php prostredie postavene na visual studiu, ale je platene.

chcel by som take iste "pracovne podmienky", ake clovek dostane vo visual studiu na c++/c#/vb alebo v netbeans na javu.

cize doplnanie slov, ukazenie chyby ak nieco zle zapisem, nejaka podpora pre dokumentovanie funkcii a nazvov parametrov a integracia s php manualom

(tj ked napisem napriklad preg_match_all, tak mi ukaze male okienko ze parametre su string $pattern , string $subject, ked zacnem pisat hodnotu $pattern, tak mi ukaze ze to je The pattern to search for, as a string. )

 

tiez by bolo fajn mat nejake prostredie na vyvoj v mysql. phpmyadmin je pekny, ale ak by sa dalo nieco s ofarbovanie kodu s doplnovanim klucovych slov a debuggerom sql kodu (ako ma management studio pre mssql 2008) - ale nepotrebujem vizualny query dizajner.

 

 

pokial sa mi nepodari nic najst, tak asi to vs.php, stoji to 77 eur cca, to by som si dovolit mohol.

naozaj nie som schopny pracovat s notepadom/ekvivalentnym sw na vyvoj aplikacie, co clovek robi viac ako hodinu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 5
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • sedimin

    3

  • Nokia

    2

  • Sniper

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Najaktívnejšie dni

mysql bolo a je rychle, uz podporuje pohlady a procedury a funkcie, na predosly hobby projekt som ho uz pouzil.

v pripade, ze by som zistil, ze mysql nepodporuje nieco, co potrebujem/chcem (na wikipedii prave pozeram, ze mysql ma dost chudobne moznosti indexovania)

presiel by som na postgre. je pomalsi, o kusok, no sa mi zda o dost funkcnejsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

postgres nam bezal na aplikacii s dooost velkou databazou a bol spolahlivy :lol:

preto sa na mysql pytam, pretoze sice mu dorabaju funkcie, ktore maju databazy ako mssql ci oracle, ale vykonovo ci spolahlivostou sa na ne ani zdaleka nechyta, preto by som ju od nejakeho vacsieho projektu vypustil...samozrejme ale zalezi na financiach

 

ehm vyvojove studio na php pod linux...myslim ze skor by si uspel na www.linuxsoft.cz ako tu :)

ja by som ti odporucal vi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov