Skočiť na obsah

Internetové prehliadače


Sniper

Aký internetový prehliadač použ  

36 členovia hlasovali

  1. 1. Aký internetový prehliadač používate na surfovanie po webe?

    • Internet Explorer 8.0
    • Internet Explorer 7.0
      0
    • Internet Explorer 6.0 (prípadne staršiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.5 (prípadne novšiu verziu)
    • Mozilla Firefox 3.0.x
    • Mozilla Firefox 2.0.x (prípadne staršiu verziu)
      0
    • Flock
      0
    • Opera
    • Maxthon
      0
    • Netscape
      0
    • Google Chrome
    • Konqueror
      0
    • Iný (napíšte aký)
      0
  2. 2. Ste spokojný so svojim internetovým prehliadačom?

    • Ano, nechcem ho zmeniť
    • Ano, ale asi vyskúšam aj niečo iné
    • Neviem, nie je to ono, chce to zmenu
      0
    • Nie som, už si hľadám iný
      0


Odporúčané príspevky

Otázka je jasná, čím surfujete po nete? A ako sa vám váš prehliadač pozdáva?

 

Neviem aký je rodiel medzi Mozilla a Firefox, niektorí píšu že používajú to alebo hento, iný píšu oba naraz :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 287
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    67

  • Nokia

    41

  • valcik

    20

  • Tomáš

    15

Dal som moznost, ze pouzivam iny, pretoze "Mozilla Firefox" je jednotny nazov pre prehliadac. Akurat jedny to hovoria v skratke Mozilla a druhy zase Firefox.

Inac FF rules z hladiska dobrych hodnoteni...ci uz na www.zive.sk alebo www.zive.cz

Co je ale skutocne tajnou zbranou, tak to su jednotliwe addony. Mate napriklad moznost jednym klikom vidiet aktualnu stranku v IE a nemusite spustat IE a zadavat tam znova adresu ( pripady, kedy IE je kompatibilnejsia so strankou, nez ostatne prehliadace ) Dalej on-line pocasie aktualne, takzvany SITEADVISOR, kde ked hladate po googli nieco a zobrazi sa vam tam nekonecne vela stranok, tak vedla toho je bud fajocka, alebo vykricnik....co je vlastne upozornenie na to, ci stranka je testovana a neni zavirena. Dalej si mozete zablokowat POPUP okna a proste vela moznosti!!!!!!!!!

 

Tu je dany update na SITEADVISOR: http://www.siteadvisor.com/download/ff.html

 

Dalej najlepsie updatey na stranke: http://www.zive.sk/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=116547

 

 

 

 

Tot fse z me strany.....dufam, ze som vam urobil pekny obraz mojej Mozilli Firefox a jeho priaznivci vyuziju tieto uzitocne informacie :)

 

Este dodavam poslednu info.....aby sa nepovedalo.....tak zase Opera je o nieco lepsia ako Mozilla FireFox, kedze ma este vacsiu protekciu od zavirenych stranok a vacsi počet zaplatanych dier...Ale myslim, ze updaty do Mozilly sa o to uz postaraju. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja taktiež používam Firefox. Možno Opera je o niečo lepšia, v tom sa nevyznám, ale nepáčilo sa mi na nej užívateľské prostredie. Jednoznačne FF s IETabom. Pre rozšírenia www.mozilla.sk :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja jadnoznačneeeeeeeeee Operu

 

má to vlastný E-mail klient, najrýchlejšie zobrazovanie stránok spomedzi všetkých browserov, všetko otvará v paneloch(t. j. takmer prázdna lišta), v Opere 9 budú widgety(to je to počasie, hodiny, atd.), Opera 9 má mať Bit!!warez!! klient(konečne sa zbavm ďaľšieho programu), užívateľské scripty(t.j. správne zobrazenie každej stránky), možno ju ovládať hlasom, dokáže automaticky vypĺňať formuláre, možno ju zaheslovať, má integrovaných asi 10 vyhľadávačov, pokiaľ ste PC kutilovia tak si ju môžete vizuálne nadstaviť podľa vašich predstáv, nemá ani jednu bezpečnostnú chybu(Firefox má 2)

 

Proste pre mňa No. 1

 

A k tej Mozzile a Firefoxe.

Členovia tímu ktorý vivíjali prehliadač Mozzila(prestal sa vyvíjať v januári 2005) začali vyvíjať úplne nový prehliadač s názvom Mozzila Firefox. Čiže Mozzila a Mozzila Firefox(alebo len Firefox) nie je to isté.

 

Dal som moznost, ze pouzivam iny, pretoze "Mozilla Firefox" je jednotny nazov pre prehliadac. Akurat jedny to hovoria v skratke Mozilla a druhy zase Firefox.

Inac FF rules z hladiska dobrych hodnoteni...ci uz na www.zive.sk alebo www.zive.cz

Co je ale skutocne tajnou zbranou, tak to su jednotliwe addony. Mate napriklad moznost jednym klikom vidiet aktualnu stranku v IE a nemusite spustat IE a zadavat tam znova adresu ( pripady, kedy IE je kompatibilnejsia so strankou, nez ostatne prehliadace ) Dalej on-line pocasie aktualne, takzvany SITEADVISOR, kde ked hladate po googli nieco a zobrazi sa vam tam nekonecne vela stranok, tak vedla toho je bud fajocka, alebo vykricnik....co je vlastne upozornenie na to, ci stranka je testovana a neni zavirena. Dalej si mozete zablokowat POPUP okna a proste vela moznosti!!!!!!!!!

 

Tu je dany update na SITEADVISOR: http://www.siteadvisor.com/download/ff.html

 

Dalej najlepsie updatey na stranke: http://www.zive.sk/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=116547

Tot fse z me strany.....dufam, ze som vam urobil pekny obraz mojej Mozilli Firefox a jeho priaznivci vyuziju tieto uzitocne informacie :)

 

Este dodavam poslednu info.....aby sa nepovedalo.....tak zase Opera je o nieco lepsia ako Mozilla FireFox, kedze ma este vacsiu protekciu od zavirenych stranok a vacsi počet zaplatanych dier...Ale myslim, ze updaty do Mozilly sa o to uz postaraju. :lol:

to čo si ty vymenoval, že dokáže Firefox tak to dokáže aj Opera, tá dokáže omnoho viac, inak každý nech si zvolí podľa seba, pre mňa jednoznačne Opera

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokiaľ ste PC kutilovia tak si ju môžete vizuálne nadstaviť podľa vašich predstáv

ani nemusite byt ktovieaky kutilovia :) ked som to zvladla ja, nastavit si ju podla svojho gusta, tak to zvladne hadam kazdy :lol:

 

ci je to tak, ze kedze som to zvladla tak som PC kutil? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie tak celkom. Ja som myslel tak, spraviť si vlastný skin do Opery(inak budú vyzerať tlačítka, menu, ...) alebo si spaviť vlastný tlačítkový panel hore nad lištu, ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skin som si stiahla z netu :) vazne nemam predstavu ako by som si spravila vlastny, ale na nete je ich celkom dost tak naco sa namahat :)

 

a tlacitka som si odtial akurat tak popremiestnovala, dala odtial prec tie ktore nepouzivam atd ;)

 

no dobre, tak nie som kutil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opera, prisposobovanie tlacitok, druhy prehliadac co som poznal (Netscape bol prvy), rychlost na mojom pc, je urcite lepsia nez u IE ci FF.

 

V devine, bittorent ju velmi zatazi na RAMke, nepouzitelne, z widgetov som neprisiel na nic uzitocne.

Super integrovany stahovaci klient, automaticke vyplnanie formularov (pamata si viac uzivatelov), Zatvaranie tabov na kazdom z nich.

 

A uz mi ani nepadaaaaaaaaaaaaaa :lol:))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pouzivam Operu a je to paradicka, a len nedavno som presiel na tabbed browsing :lol: som si musel zvykat ze mam iba 1 okno, asi 100x som ho totiz zavrel v tom, ze to je iba dalsie okno a ze ukoncim, no lenze ukoncil som celu Operu :)

 

hej Axel, ta druha anketa je nejaka cudna, vobec tam nie je moznost ze ano som spokojny s terajsim prehliadacom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej Axel, ta druha anketa je nejaka cudna, vobec tam nie je moznost ze ano som spokojny s terajsim prehliadacom :lol:

čo?? Prvá možnosť.

 

FF...ale furt blbne...chybí mě tam možnost "nespokojený, ale nic jinýho používat nebudu" :)

nie ste vy nejakí rozmaznaní?? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja mam oko primarny nastaveny FF pretoze dokaze spustit vsetky pluginy ktore potrebujem ale inak furt pouzivam operu na prehladavanie stranok a inych veci.

 

ked opera zacne mat plu podporu javy a macromedie tak sa k nej naplno vratim. inak v opere okrem tohto chybu nevidim zatial co FF furt pada atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len pre info

 

balik mozilla suite obsahuje prehliadac, mail klient a myslim ze aj program na tvorbu web stranok... cele to je pod nazvom mozilla, preto ten browser

 

firefox je vlastne vytiahnuty browser z mozilla suite a vyvyjany po vlastnej osi pre tych ktorym vadi komplexnost balika mozilla suite

 

 

ja pouzivam firefox a na telefone operu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako hlavný prehliadač používam Operu 9 sestavení 8303 som sním úplne spokojný aj keď sa nájdu nejaké výnimky napr. nefunguje stránka tak v takých prípadoch púšťam môj druhy prehliadač FireFox teraz momentálne vo verzii 2 alfa1(Bon Echo) ale povaľuje sa my na disku aj nočná sestava Firefoxu 3 verzia ktorá sa nemusí inštalovať ďalší problém čo ma teraz trápi na Opere je že v poslednom čase pri otvorení viacerých stránok začne na 100% zaťažovať CPU a RAM-ku začne tiež vyťažovať(aby som bol presnejší začne zapĺňať RAM-ku až do maxima keď zaplní tak začne ukrajovať z disku samozrejme) je to celkom haluška :lol: môj rekord je 1.5GB čo prekonalo aj rekord z Firefoxu tam zatiaľ držím 300MB proste opera je u mňa na prvom mieste. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov