Skočiť na obsah

Eiensama

Odporúčané príspevky

Sani problém pomenoval, nepopustil, len si ho nevedel obrániť. ale nikto od neho nečakal, že bude rečniť v parlamente a hrať sa na otca vlasti, draho plateného poslanca ... bol to jeho súkromný názor.
pán Palko a Palko jr. sú už trochu inde, politik, ktorý si stojí za svojím, vedie ho k tomu evidentne jeho príslušnosť k jeho viere, podľa ktorej je homosexualita ohavnosť. nie je sám, ale vystúpiť verejne v parlamente a a so širokými lakťami ukázať, že vie o problematike veľké nič ...

ale veľmi jasne ukázal, ako rozhodne, jednoznačne, nekompromisne a na základe akých vedomostí sa bude rozhodovať ako poslanec v parlamente, ukázal Pán Poslanec Kuffa.

dnes rozbúril vody nielen parlamentu výrok pána poslanca Kuffu a následné reakcie : pán poslanec Kuffa je síce neviemkto, ale zjavne rozhľadený člen OĽaNO :

Poslanec Štefan Kuffa (OĽaNO) považuje homosexuálov za chorých ľudí, považuje preto za nezodpovedné, aby sme ich nechali behať po uliciach bez pomoci.
"Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) kedysi homosexualitu zaradila medzi duševné choroby. (...) Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba," povedal v parlamente na margo apelov Martina Poliačika (SaS), aby Slovensko zaviedlo inštitút registrovaných partnerstiev.

Líder OĽaNO Igor Matovič považuje Poliačikove argumenty za klišé ...

Matovičov kolega z klubu Richard Vašečka ... poznamenal tiež, že katolícka cirkev neapeluje na diskrimináciu homosexuálov, ale ich orientáciu považuje "len" za morálne zlú a zvrátenú.

Branislav Škripek, tiež z klubu OĽaNO, spochybnil, že na Slovensku žijú "až" štyri percentá, teda najmenej 220-tisíc homosexuálov.
"Ja som stretol v živote len jedného," ponúkol ako argument.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1uZmdSf9b

partia a jej argumenty : )

http://tv.sme.sk/v/2...emoralnych.html
http://subova.blog.s...a-reloaded.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je logika. "Stretol som len jedneho, logicky ich vela nie je". Ja som este nestretla mafiana, logicky ich vela nie je. Mohli by sme takto zajst do absurdnych, extremnych prikladov typu "tarantulu som este nazivo nevidela, cize ich vela byt nemoze", pripadne sa hlbsiu pravdu snazit najst v nejakych redundantnych grafoch a statistikach, kde homosexuality rozdelime geograficky, podla oblasti najvacsieho pravdepodobneho vyskytu...

 

Svojimi absurdnymi slovami sa snazim zdoraznit absurdity takych tvrdeni. Nie je to jedno, kolko percent ich vlastne je? Mam pocit, ze keby vazeny pan stretol aj 5, tak by sa, podla svojho pristupu, nad tym vazne zamyslel... Hlavu si idem o stenu trieskat, lebo jeden sa vyjadril tak nejako, proste slova do plena, povedat nieco asi treba, a druhy by vsetkych do malych ciel pohadzal, a ved hrdla im liekmi zapchat, chudatka su dusevne chore a ohrozuju bezpecnost ludi...

 

:happyroll: :happyroll: :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darmo,

 

WHO a cca 1500 druhov fauny, kde bolo pozorovaná homosexualita, vrátane primátov a vtákov a kdečoho ... sú všetci malý pišta voči pánovi poslancovi Kuffovi, ktorý si stojí za svojím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm.. to že sa homosexualita, vyskytuje aj u iných živočíšnych druhov, imho nie je dôkaz, že to nie je choroba

maximálne tak dôkaz, že iné živočíšne druhy, môžu touto "chorobou" trpieť tiež

mohli by sme povedať aj o chrípke že je to "normálny stav", pretože ňou môžu trpieť iné živočíchy?

 

ale ak by sme homosexualitu označili za "chorobu", kľudne tak môžeme spraviť aj s albinizmom

hm..

myslím si že odpoveď na otázku, či homosexualita je alebo nie je choroba, jednoducho nepoznáme

sústavne tu bráni poznaniu politická korektnosť

v minulosti boli homosexuáli označovaný za "chorých" alebo "zvrátených" automaticky, s odsudku väčšinovej spoločnosti

dnes mi výrok "homosexualita, nie je choroba" pripadá rovnako automatický, a vychádzajúci zo "spoločenského postoja"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V minulosti bola homosexualita a bisexualita oznacovana aj za jediny spravny sposob, ako viest zivot, a nebolo na tom nic divne. :) Hovorime o rozlicnych bodoch v minulosti, samozrejme, ale ako vidime, chapanie sa meni.

 

Homosexualita nie je choroba. Co je na nej chore? Chorobu chapem ako nieco, co nepriaznivo posobi na fyzicky a psychicky stav cloveka, brani mu v niektorych cinnostiach, a pod (ratam aj vazne psychicke choroby, ako sociopatia, a pod.), len homosexualny clovek nema problem. Jeho sexualita mu nebrani vo fungovani v spolocnosti. Problem mu sposobuje az spolocnost, ktora sa s tym z nejakych pricin nevie zmierit. Skor by sa potom dalo povedat, ze spolocnost je chora, a nie homosexual.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"spoločnosť je chorá" ale aká spoločnosť?

ak sa v indii narodí telesne postihnuté dieťa (alebo inej ázijskej kultúre), trebárs s rázštepom pery, tak bude ešte aj dnes vystavené, ešte väčšiemu ostrakizmu spoločnosti, než homosexuáli v minulosti u nás..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Homosexualita nie je choroba. Co je na nej chore? Chorobu chapem ako nieco, co nepriaznivo posobi na fyzicky a psychicky stav cloveka, brani mu v niektorych cinnostiach, a pod

 

presne, ak je to choroba tak nech im doktor vypíše neschopenku a nemusia robiť v robote, dnes som homosexuál dnes som na pénke, zajtra nie a podobne :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď tak nad tým rozmýšľam, a čo by sa zmenilo, alebo čo by bolo iné, keď sa na homosexualitu budeme pozerať ako na chorobu. Dobre tak nech je to nejaká choroba kdesi na genetickej úrovni. Čo vlastne by sa zmenilo?

Môj pohľad na homosexuálov sa tým nijak nezmení.

Veď aj ja mám alergiu a neznamená, že sa musím hneď nejak liečiť. Ak to nevadí mne? Ak moja choroba nie je infekčná pre iných, tak si s ňou môžem užívať koľko chcem a ja sa rozhodnem, či vôbec k nejakému lekárovi pôjdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako je podla teba homosexualita chorobou?

 

ja neviem..

podľa mňa sa na touto otázkou veda ešte stále nezaoberá bez zaťaženia ideológiou..

 

vezmime si napríklad transsexualizmus, keď má niekto mužské telo, a cíti sa byť ženou, alebo naopak

toto sa za chorobu-poruchu, považuje normálne, a lieči sa zmenou pohlavia

lenže transsexuáli sa v svojom tele cítia "nepohodlne" a nepatrične, a sami zmenu-liečbu požadujú

kdežto homosexuáli sa cítia v poho, a vôbec nestoja o to aby ich niekto liečil

 

lenže "v poho" sa cítia aj mnohý ľudia, ktorí o sebe tvrdia že sú "Napoleón", alebo majú ťažkú schízu, v dôsledku ktorej ohrozujú ľudí okolo seba, a to že ich chce niekto liečiť ich obťažuje.. napríklad takí Brievik by to že je chorí, nepriznal ani na mučidlách..

takže to že sa niekto cíti "v poho", tiež nemusí znamenať že je zdraví, a neznamená to že homosexualita, nie je choroba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flora, ale preco by sa nieco malo povazovat za chorobu, ak nou nie je? Fajn, mne by bolo suma-fuk, v podstate, ak by niekto o homosexualite povedal, ze to je choroba (z mojej strany, dodavam, ide skor o respekt niecieho nazoru), nebyt, samozrejme, toho pristupu stylu "fuj, ty si homosexual, fuuuuuj, chod odo mna, chod sa liecit". Cim sa homosexualita az tak podstatne lisi od heterosexuality, ze by mala byt chorobou? Je to tym, ze homosexualne pary nie su biologicky kompatibilne na splodenie spolocneho dietata? Neviem. : \

 

 

No, Alamo... potom tu mas hypochonderov, ktori sa naopak vobec "v poho" necitia, ale vlastne su. Celu problematiku zredukovat na to, kto sa citi "v poho", a kto nie, je tak trosku nezmyselne; je tam plno inych faktorov, ktore clovek musi zvazit, inak to dopadne tak, ze prijde s takym nepeknym prirovnanim, ako na mna posobilo to tvoje s Brievikom. On tiez vyvrazdil ludi, ale homosexualita nevrazdi. Poviem to...

 

Poviem to pateticky a infantilne.

 

Ako homosexual ublizuje cloveku tym, ze citi fyzicku a emocionalnu pritazlivost k rovnakemu pohlaviu? Asi len do takej miery, ako moze ublizit heterosexualny clovek, ktoreho pritahuje fyzicky a emocionalne opacne pohlavie. Co tym chcem povedat - rozdiel v tom nevidim. Prave preto nechapem, preco je homosexualita chorobou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ubližujú niekomu homosexuáli?

vlastne vážnym spôsobom iba sebe..

závažným spôsobom znižujú pravdepodobnosť, že budú mať, alebo vychovajú nejaké adoptované dieťa, čo by sa o nich v starobe postaralo, ako o svojho rodiča, čo je v spoločnosti, kde sa rozpadá penzijný systém, investovanie je vrcholne neisté, a hodnotiu úspor ničí inflácia, vyložene pre seba nebezpečné chovanie

spoločnosť sa proste mení.. a som presvedčený že sa zase vracia doba "veľkej rodiny", kto rodinu nebude mať, alebo do nej nebude patriť,, bude stratený

a nemusí ísť o "klasickú" rodinu..

či už je homosexualita choroba alebo nie, registrované partnerstvo je proste správna vec,, ako náhradka klasickej rodiny pre homosexuálov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooooo, ze by boli, hmm, homosexualita, neplodnost, neochota (hoci to tiez nie je take proste) mat deti hlavne faktorom, ktory znacne znevyhodni ich buducu financnu stabilitu...

 

Neviem, odkial si to nebral. Budis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eiensama skôr som to len chcela otočiť z druhej strany. Tak otočiť pohľad, lebo stále sa to tu rozoberá, či to choroba je, alebo nie.

V podstate je to úplne jedno. Môj pohľad na homosexuálov sa tým nijak nezmení. Nejak s nimi neprichádzam do styku a minimálne ovplyvňujú môj život.

 

Samozrejme porovnávať to s psychicky chorými, ktorí dokážu ublížiť aj iným je úplne mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na margo vyjadrení pána poslanca Kuffu, dobre je si prečítať, ako a čo riekol, aby prvé vety článku boli jasné ... a k tomu, že v prírode je homosexualita bežná, ako sme už písali kdesi vyššie ... a je toho kdekade po nete, najnovšie zistenia vzniku, prečo, ako, mechanizmy, ktorými k nemu prichádza ... a jeho miesto v prírode ...

 

http://komentare.sme.sk/c/6383860/proti-prirode-homosexualita-moze-byt-uzitocna.html

pre faunu ako takú je v x situáciách osožná, zmierňuje nezhody a napätia a výber pokračovateľov rodovej línie, ...u človeka naopak, vyvoláva napätie.

no ... možno práve tým priveľkým myslením ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je homosexalita choroba?

 

Podobne ako Flora nie uplne chapem, preco mnohym ludom v diskusiach bytostne zalezi, ci homosexualitu nazveme chorobou, alebo nie.

Samotnym oznacenim sa predsa jej podstata nijako nemoze menit. Aj ked povieme, ze homosexualita je napr. URURU, tak to bude stale ta ista homosexualita.

Zaujimal by ma teda nazor obidvoch taborov, preco povazuju oznacenie homosexuality za (ne)chorobu?

Co od tohto oznacenia ocakavaju, ake su zasadne vlastnosti (ne)choroby?

 

Je to o napr. tom, ze ked je nieco choroba, tak to treba liecit,alebo nieco ine?

 

Vopred dakujem za vase nazory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial trvame na tom, ze je to choroba, tak samotny jav dostava punc niecoho, co nie je sucastou cloveka a ludstva. Nieco co je invazivne, negativne a su teoreticky moznosti, ako sa toho zbavit.

Navyse, sa tym riesi aj problem s vedomim, ze clovek, druh, ku ktoremu patrime, nie je uplne dokonaly. Cize, ani ja, ako predstavitel tohto druhu, nie som dokonaly.

 

V pripade pripustenia, ze je povod homosexuality geneticky, sposobeny vyvojom, alebo dokonca aj evoluciou, je to vnimane ako nieco co k ludstvu patri, s cim je nutne sa zmierit, vyrovnat, naucit sa s tym zit.

A to je pre niektorych ludi tazko prijatelne.

 

Osobne si nemyslim, ze je to choroba.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smiley:

Homosexualita vzniká počas utvárania mozgového centra sexuality, rovnako ako aj heterosexualita, či napríklad lateralita. To, akú bude mať človek po narodení sexuálnu orientáciu, závisí od štruktúry príslušného mozgového centra, tiež teda nepovažujem homosexualitu za chorobu.

 

Na označení samozrejme nezáleží, podstatu homosexuality či jej prejavy to nijako nemení, ale treba používať primerané termíny. Následky vidíš sám, vďaka nesprávnemu označeniu sa objavujú homofóbovia ako sani, ktorí sa domnievajú, že homosexualitou sa človek nakazí podobne ako chrípkou. Ak by sme veci nazývali primeranými názvami, myslím že mnohí poverčiví či menej informovaní ľudia by sa ľahšie vyhli omylu.

 

Choroba či nie, pre mňa je to okrajová a nepodstatná záležitosť, ale keby tu niekto tvrdil že počítač je zelenina, budem sa s ním hádať o opaku s rovnakým zápalom. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach ja, ja neviem pisat. :happyroll:

Malo tam byt:

Zaujimal by ma teda nazor obidvoch taborov, preco povazuju oznacenie homosexuality za (ne)chorobu za take podstatne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páni povedia za seba.

 

pre mňa odpovede zostávajú platné, otázka bola jasná aj predtým ...

už len tu sme mnohokrát písali o posledných a najnovších výsledkoch výskumov, ktoré pomaly a iste prichádzajú k tomu, že je to záležitosť v prenatálnom vývoji, ako jednička na zozname podozrivých bolo a je množstvo testosterónu, ktoré sa v prvom trimestri plodu dostáva, zbytok je v novinovom článku tu kúsok vyššie a v príspevkoch tu kúsok nad. a kdekade po nete, výskumy nie sú tajné ...

mozgové centrum, gény, zázrak tvorenia, už len poznatok, že po predchádzajúcich chlapcoch môžu prísť na svet ďalší chlapci s homosexualitou, ten veľmi zložitý vývoj života, ontogenéza ...

preto je dôležité nepovažovať to za chorobu, nepovažujeme za chorých albínov, ľudí malého vzrastu, ani jedince po celej ríši cicavcov, vrátane ľudí, ktorí sa rodia s dvomi rozdielne sfarbenými očami ... záležistosť na úrovni génov, existujú, môžu pracovať, žiť, prinášať hodnoty, tvoriť a platiť dane.

 

z novín dnes:

Aktivisti budú pochodovať za tradičnú rodinu a proti homosexualite

Pochod za ochranu manželstva má byť 26. mája. Štartuje na Námestí SNP.

Vyzvať vládu SR a Národnú radu SR, aby pripravili a prijali ústavný zákon o ochrane manželstva, rodiny a výchovy detí rodičmi, ktorý bude jasne definovať inštitút manželstva ako zväzok muža a ženy v prospech tradičného chápania rodiny, je cieľom 3. ročníka Pochodu za ochranu manželstva, rodiny a výchovy detí rodičmi a proti GAY PRIDE 2012.

Čítajte viac: http://bratislava.sm...l#ixzz1vifUR9Vc

gay pride je pochod za nich, za ich práva, ukázať, že existujú a sú tu, nie len jeden, ako si myslí pán Škripek. je to karneval.

ako x iných karnevalov - ako karneval sexuality každý rok v Riu. aha, pardon, samby ...

prosím ... ako existencia homosexuálov, ktorí sú, existujú, v celej faune a v celých dejinách človeka, ohrozujú tradičné manželstvo ?

len akúsi právnu formu spolužitiu dvoch ľudí to chce. nie manželstvo, hlavou proti múru to nepôjde. "manželstvo" je aj pre heterosexuálnu väčšinu spojené u nás s dvomi pohlaviami.

 

pochod proti manželským neverám a neplodným manželským párom bude kedy ?

... Zároveň upozorňujú, že homosexuálom nehovoria stop, "lebo sú to často zvedení a nešťastní ľudia, ktorí chcú utopiť hlas svojho svedomia v nemorálnom vyjadrení svojskej identity i formou GAY pochodov", ale hovoria stop homosexualite ako hriechu proti Bohu, "za ktorý je pri takejto forme prezentácie a presadzovania ich požiadaviek večné zatratenie".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov