Skočiť na obsah

aljak63

Odporúčané príspevky

predmety v škole ... zmestia sa sem aj vysokoškolské? zmestia ...

 

rozhodne ma zaujalo:

 

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave slávnostne otvorila nový študijný odbor. Od nového školského roka si študenti môžu vybrať na Fakulte masmediálnej komunikácie aj odbor teória digitálnych hier. 
...  študenti, ktorí sa rozhodnú študovať teóriu digitálnych hier nebudú ľutovať. V strednej Európe budú unikátom. Celkovo na celom svete je ľudí vyštudovaných v tejto oblasti málo.

no teda ...

 

začína mi to pripomínať americké seriály ... každý študent tam vždy študuje 1. psychológiu   2. kriminalistiku   3. sociológiu.

 

u nás sa namiesto kriminalistiky zanedlho vopchá teória digitálnych hier. stavme sa.

 

ďalší nezmysel alebo ďalšie vrátka na úrady práce?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz mi chýba v škole telocvik, v mojich časoch sme ho mali štyrikrát do týždňa, terazky synovec spomínal, že ho majú raz do týždňa, no úbohé, preto sú takí tlstí, asi chceme vyzerať ako Emérické detí, hamburger pípls, toto chceme!!!!!!!!!!!!!!! :penalta: :penalta: :penalta:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a sme zas pri spomienkach, lebo je to už riadne dávno...

Ako si spomínate na vaše pôsobenie na základnej škole?
fajn, šlo to akosi samo.

Aké predmety ste mali radi na ZŠ? A ktoré ste neznášali?
na 1. stupni najradšej kreslenie a hudobnú, ale kedže to všetko šlo akosi samo, tak nič také nebolo, čo by som neznášala.

na 2. stupni som sa trocha bála matiky a fyziky, ale pri troche počítania to tiež nebol problém. nemôžem povedať, že by som dačo neznášala,

Ale zažrala som sa do biológie, obzvlášť do geológie, kamene sa stali nielen povinnosťou (museli sme nazbierať sami tuším 20 hornín a 20 nerastov a sami si ich určiť) - a mňa to tak začalo baviť, že keď som si o 5 rokov na maturitách vytiahla vyvrelé horniny, bez problémov som pomenovala každú jednu, čo mi tam doniesli, nášmu triednemu skoro oko vypadlo, lebo o tejto mojej záľube nikto netušil).

Potom ste pravdepodobne išli na strednú školu, akú ste si vybrali?
gymnázium..ja som chcela prírodné vedy, naši presadili počítače, ktoré sa stali pre mňa nočnou morou. Už som tu kdesi písala, že tá profesorka ma neznášala - neviem z akých dôvodov, a možno som si to len nahovárala - a mala som taký blok, že mi absolútne nič z toho, čo vysvetľovala, neliezlo do palice...hoci neskôr na VŠ, ked sme mali na to chlapíka, s ktorým sme dobre vychádzali, to zasa šlo akosi samo a nechápala, som, ako som to mohla nechápať. Nebavila ma občianska náuka, nudilo ma to.

Najradšej som mala ruštinu a biológiu, ani anglina nebola zlá. ostatné tak celkom v pohode, ani žiadna hrôza, ani nejaké špeciálne mňamm

Ktoré predmety boli pre vás obľúbené v tejto etape? A ktoré zase nie?
viď vyššie

No a ak ste chodili na výšku, alebo ešte aj chodíte, tak na aký odbor?
A ako sa vám pozdávajú predmety tam? Ktoré milujete a ktoré nenávidite?

Fakulta technologická Gottwaldov - dnes je to FT UTB Zlín. Odbor technológia plastov.

v 1. ročníku som milovala matiku a fyziku, a bála sa deskriptívnej geometrie,

v 2. ročníku som mala rada mechaniku, pružnosť a pevnosť, spočiatku som z nich mala des, ako gymnazistka som o také čosi jakživ nezavadila a moja predstavivosť musela zapracovať, ale keď som tomu prišla na kĺb, už sa mi zdali super. Trocha som sa bála Náuky o materiáloch a strojárskej technológie, to kým som pochopila tie diagramy železo-uhlík a iné podobné, potom už to nebolo nič hrozné.

A 4. ročník, tam sme mali taký predmet že Formy a prípravky, spočiatku som sa tiež nevedela z toho vysomáriť - ale keď som tomu došla na kĺb, ma to začalo baviť a konštrukcia foriem ma tak chytila, že som začala uvažovať, že sa tým aj budem živiť. Vtedy ešte nebol Autocad, ale sa výkresy robili ručne, pekne najprv na veľký kladivkový papier, ceruzkou a pravítkom, kružidlom a krivítkami, a potom tušom preniesť na pauzák, a to bola moja smrť...ja som vedela navrhnúť formu na čokoľvek, určiť technológiu, vypočítať, koľkonásobná by mala byť, z akého materiálu budú a aké veľké nenormalizované súčasti - vypočítať chladenie, časy, čokoľvek---a dokonca aj na ten kladivák som to dala - ale dať to na pauzák už bolo nad moje sily, večne som tam urobila machuľu alebo mi ubehla ruka ...musela som prisahať, že sa nebudem živiť rysovaním.

V 5. ročníku sme mali super predmet Technológia, a bavila ma aj moja diplomka.

Asi najväúčším problémom boli pre mňa Dejiny KSČ a MRH, Politická ekonómia (hoci chlapík, čo nás ju učil, bol fajn), Marxistická filozofia a Vedecký komunizmus. Najmä posledné dva mi dali zabrať, nechápala a nechápala som tomu. No ale nič divné na tom nie je, ve´d tu furt hovorím, že ja a akákoľvek filozofia nie sme kamaráti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Teraz mi chýba v škole telocvik, v mojich časoch sme ho mali štyrikrát do týždňa, terazky synovec spomínal, že ho majú raz do týždňa, no úbohé, preto sú takí tlstí, asi chceme vyzerať ako Emérické detí, hamburger pípls, toto chceme!!!!!!!!!!!!!!! :penalta: :penalta: :penalta:

Blbosť ;) Telocvik v škole s tým nemá takmer nič spoločné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak moj jednoznacny favorit bolo technicke kreslenie,    kedze to bolo kombinovane s tym ze ma neznasala vyucujuca, tak som na nom takmer vyletel z vysokej skoly hned v prvom semestri. 

Na zakerne otazky ako to asi maju vyrobit podla mojho kotovania som netusil co povedat :),  ako gymnazista ktory videl sustruh len obrazku som nemal sajnu ako sa to robi a kedze to ani nebolo v ucebniciach tak som ziskal  - 40 bodov s cviceni a na trojku som potreboval apson 20 bodov.   Na skuske sa nastastie skusajuci zlutoval  a pustil ma dalej.  

A ked som potom na konci studia mal moznost si dve znamky opravit, tak  som nakoniec dostal jednotku  ale to ponizenie z prveho rocnika si pamatam doteraz aj s menom cviciacej :) 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna na strednej desilo Banske meracstvo. Ani nie tak pre samotny predmet, ale pre profesorku, ktora bola jednak prisna, ale hlavne tu latku nevedela vysvetlit. 4 roky desnej teorie, parkrat sme za ten cas stali 26ti pred jednym teodolitom na dvore. Ked som zmaturoval, vedel som z banskeho meracstva velke H. Neskor som prisiel robit na stavbu, sef ma posiela merat "ved mas banicku skolu" a ja mu vravim, ze "ee" Zasmial sa a vysvetlil mi za dve hodiny to, co mi ta krava nevedela vysvetlit za 4 roky.

 

Naopak, pacila sa mi Geologia, profesorka bola v pohode, mohli sme pit v zadnej lavici pivo a vobec, bol to zaujimavy predmet..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: technicke kreslenie v pohode..a keby nebolo technickeho pisma, nik v zivote za mnou nic neprecita..vratane mna

 

absolutna kravina boli Elektrotechnicke merania, ktore ucil totalny kreten..jedina svetla spomienka na to je, ze sme mu prehodili kable a nevedel pochopit, ze sa mu to dynamo toci nejako divne :P

 

a cely zivot nenavidim telocvik..a to ma ho ucit buduci trener slovenskej reprezentacie..a nic.. :zubiska:

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he, my sme na VŠ mali po celé prvé 2 roky dokonca 2 telocvikárov spolu, jeden z nich bol nejaký bývalý rekordér v behu cez prekážky zabudla som na koľko m, a ten druhý bol tatko niekdajšej čs. reprezentantky - lyžiarky. ten prvý bol presvedčený, že aj z nás musia byť rekordéri a jeho hodiny dali zabrať aj chalanom, čo ešte my baby (prvé 2 roky sme mali TV spolu). Šli sme pajšle vyfľusnúť, a to po teláku sme mali nejaké cviká, tuším nejakú chémiu, keby aspoň ruštinu, ale hneď dačo ťažké.

Museli sme cvičiť v tých takých modrých trenírkach a bielom tričku, a len v čase ženských záležitostí sme mali povolené tepláky. To u toho rekordéra. Robili sme si prdel, že určite si vedie denník, ktorá to kedy máme, lebo ak daktorá došla v teplákoch "mimo", hneď ju sfúkol, že predsa pred 2 týždňami (týždňom, 10 dňami...) mala tepláky, tak nech sa láskavo hodí do treniek! Pán lyžiar bol veľmi láskavý a mal pochopenie pre to, že väčšina z nás nie sme nijakí profíci a hodiny s ním sme ľahšie zvládali. S rekordérom bola dakedy aj sranda, nezabudnuteľná bola zbierka čapičiek, ktoré si na lyžiarsky dovliekol pán rekordér, sám mal z toho srandu. ale zmysel pre humor mal aj lyžiar, len jeho humor bol taký milý a vôbec, bol to veľmi dobrý človek.

Od 3. ročníka sme my baby mali s takou mladou kočenou aerobic, bývalo to večer, ak sa nám nechcelo ísť a nejaká tá hodina by nám chýbala k zápočtu, dalo sa to nahradiť plávaním, čo bolo super. Čo mali chalani, sa už nepamätám. my s kamoškou sme chodili aj na aerobic, aj na plávanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov