Skočiť na obsah

TOP hitparáda športu


wysky

Odporúčané príspevky

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Ocenenia pre najúspešnejších športovcov Slovenska

 

BRATISLAVA - Premiér Róbert Fico a minister školstva Ján Mikolaj v pondelok v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR ocenili 32 prítomných úspešných slovenských športovcov, ktorí na minuloročných významných svetových a európskych podujatiach patrili medzi medailistov. Na slávnosti boli prítomní aj minister vnútra SR Robert Kaliňák, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Dušan Galis i prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

 

Zoznam ocenených športovcov:

Anastasia Kuzminová (biatlon), Marián Kovačócy, Erik Varga (obaja športová streľba), Martina Hrašnová (atletika), Róbert Gavenda (cyklokros), Lenka Matejová (zápasenie), Jaroslav Babušiak (zj. lyžovanie), Eva Tulejová-Medveďová, Dagmara Kubinská (obe karate), Jana Purdjaková, Peter Tatarka (obaja kulturistika), Ľubomír Jagnešák, Lucia Debnárová (obaja pretláčanie rukou), Natália Lenártová-Révajová, Soňa Kopčoková (obe fitnes), Miroslav Bazinský, Michal Košút (obaja vodný motorizmus), Patrik Perun, Martin Perun, Ján Brutovský (nohejbal), Štefan Svitko (motorizmus), Róbert Juriš (parašutizmus), Michal Hromek (kickbox), Marián Giba (hokejbal), Peter Kinik (lukostreľba, zdravotne postihnutý), Alena Kánová, Richard Csejtey, Miroslav Jambor (všetci stolný tenis, zdravotne postihnutí), Hana Kolníková (atletika, slabozrakí a nevidiaci športovci), Roman Ondrejkovič (kolky, slabozrakí a nevidiaci športovci), Petra Kolberová, Juraj Adam (tance na vozíku, zdravotne postihnutí), Dana Velďáková (atletika), Mário Filipovič (športová streľba), Milan Randl (džudo), Jozef Jaloviar (zápasenie), Hana Bajtošová (orientačná cyklistika), Dominika Cibulková, Dominik Hrbatý (obaja tenis), Pavol Hurajt (biatlon), Ivana Gajdošová (hokejbal)

 

Zdroj: sportky.sk

Čo vy na to? Chýba vám tam niekto?

 

Ja márne hľadám Alenu Procházkovú a Štefana Rosinu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

LYŽOVANIE: Anketové prvenstvo bežkyne Aleny Procházkovej

 

Najlepšou slovenskou lyžiarkou uplynulej sezóny je na základe hlasovania novinárov a funkcionárov predsedníctva Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) bežkyňa Alena Procházková. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili v piatok podvečer v Grand hoteli Bellevue v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách.

 

Výsledky ankety Lyžiar roka:

1. Alena Procházková (beh na lyžiach) - 56 bodov

2. Veronika Zuzulová (alpské disciplíny) - 54 bodov

3. Henrieta Farkašová (zdravotne postihnutá zjazdárka) - 34 bodov

4. Martin Bajčičák (beh na lyžiach) - 27 bodov

5. Jana Gantnerová ml. (alpské disciplíny) - 22 bodov

6. Tomáš Zmoray (skoky na lyžiach) - 14 bodov

 

Zdroj: sport.sk

No tak som dosť prekvapený ako tesne to Alenka vyhrala - len o 2 body pred Zuzulovou, ktorá tento rok nepredviedla takmer úplne nič - áno, bola zranená, ale aj tak! No som rád, že Alenka to nakoniec pekne vyhrala. A nechápem prečo tam nikde neni Jakub Krako! Asi sa neho zabudli, a musím konštatovať že bohužiaľ poriadne skoro!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem

ale podľa mňa je titul halovej majsterky Európy

a 10. miesto na ZOH, duplom po zranení

na naše pomery vcelku dosť

 

ten Krako tam skutočne chýba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

22.decembra 2010 vyhlásia v SND výsledky športovej ankety Slovenský športovec roka 2010.

Poznáme už aj nominácie TOP10 jednotlivcov a TOP3 kolektívov - víťazom sa dozvieme v stredu.

Víťazstvá z minulého roku obhajujú Hochschornerovci a slovenskí futbalisti . . .

 

 

10 nominovaných jednotlivcov:

 

  • Jana Dukátová (vodný slalom)
  • Pavol Demitra (ľadový hokej)
  • Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom)
  • Marián Hossa (ľadový hokej)
  • Pavol Hurajt (biatlon)
  • Libor Charfreitag (atletika)
  • Anastasia Kuzminová (biatlon)
  • Zuzana Štefečeková (streľba)
  • Peter Velits (cyklistika)
  • Róbert Vittek (futbal)

3 nominované kolektívy:

 

  • futbalisti
  • hokejisti
  • hádzanári

 

Čo vravíte na nominácie? Ste spokojní?

Alebo vám tam niekto nebodaj chýba?

Koho tipujete na víťaza / víťazov?

Komu by ste to najviac dopriali?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kuzminová si rozhodne zaslúžila ... dnes sa rozdávali Športovci roka 2010:

 

JEDNOTLIVCI

 

1. ANASTASIA KUZMINOVÁ, biatlon 1192 (112-8-0) 120x

 

2. PAVOL HURAJT, biatlon 907 (0-59-24) 118x

 

3. LIBOR CHARFREITAG, atletika 685 (1-9-27) 114x

 

KOLEKTÍVY

 

1. DRUŽSTVO FUTBALISTOV SLOVENSKA 296 (68-44-4) 116x

 

2. DRUŽSTVO MUŽOV SR V ĽADOVOM HOKEJI 271 (51-57-4) 112x

 

3. DRUŽSTVO HÁDZANÁROV SLOVENSKA 68 (1-10-45) 56x

 

 

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/5695051/sportovec-roka-kuzminova-finisovala-zlata.html#ixzz18sGU7LTd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
Dlho sa sem nepísalo ... ale spomenul som si na túto tému tak sem hneď aj dačo dám ... Slovenské hokejbalistky vyhrali na MS :rolleyes:, vo finále porazili Kanadu 1:0
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niet sa čomu diviť keď chytala Tomčíková - to je famózna brankárka a aj pri MS v ľadovom hokeji ju Slovenskému družstvu často závidia iné výbery. Ale každopádne pekný úspech. Aj keď mi bolo trochu smiešne pri čítaní iných diskusií na slovenských serveroch ako tam niektorí vypisovali ako strašne im fandili pritom pred 2 dňami očividne netušili, že nejaké MS v hokejbale sa hrajú. Dokonale to zabila nejaká dievčina komentom typu: "Juhuuu, sme Majstri! A čo je to vlastne ten hokejbal? To je to isté ako florbal?" :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj keď mi bolo trochu smiešne pri čítaní iných diskusií na slovenských serveroch ako tam niektorí vypisovali ako strašne im fandili pritom pred 2 dňami očividne netušili, že nejaké MS v hokejbale sa hrajú. Dokonale to zabila nejaká dievčina komentom typu: "Juhuuu, sme Majstri! A čo je to vlastne ten hokejbal? To je to isté ako florbal?" :rolleyes:

 

tak to je jedna strana mince ale ak čítam takýto komentár tak ma z niektorých ľudí obracá

tento sport zmanena vo svetovom vyzname nieco ako ked v Anglicku kotulaju syr z kopca a maju z toho strasnu zabavu, tak sa neposerte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa skôr vytáčajú komentáre pseudoodborníkov po neúspechu

- to sa dalo čakať

- sú to mantáci

- . . .

 

prečo by som mal niekomu upierať radosť z úspechu,

len a len preto, že to nesleduje?

 

70% ľudí, kt. chodia na koncerty kapiel ako U2, depeche mode, . . .

čakajú len na hity a skupinu detailnejšie nesledujú

 

majú teda na štadióny chodiť len ľudia, kt. sú fanúšikmi toho ktorého mužstva-kapely?

 

rád by som vedel, aké % ľudí z Madison Square Garden vie aspoň

na akej pozícii sa nachádzajú Rangers, Knicks, . . .

alebo kto za nich hrá

oni sa tam idú zabaviť - kultúrne vyžiť, byť v tej slávnej hale a pozerať na to slávne mužstvo

je to-tak ako pri triumfe

o pôžitku-radosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Ocenenia za Sportovca roka 2015 rozdane. 

 

Za kolektiv su nimi futbalovi reprezentanti pod vedenim Jana Kozaka a v kategorii jednotlivcov vyhral master sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan, na druhom mieste majster sveta v chodzi na 50km, Matej Toth, a na tretom mieste trojnasobny drzitel Stanleyho pohara, hokejista Marian Hossa.

 

Gratulujeme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov