Skočiť na obsah

Kamelidy


aljak63

Odporúčané príspevky

Ahojte milovníci prírody, a najmä sympatických zvieratiek z čeľade Camelidae, čiže Kamelidy.

 

Kamelidy = ťavy, dromedáre, lamy, alpaky, guanaká, vikune :)

 

Ako vnímate tieto nádherné zvieratká? Aký máte k ním vzťah?

Sú vám tieto zvieratká sympatické? Máte s nimi skúsenosti?

 

Proste všetko o týchto prekrásnych stvoreniach, ktoré skrášľujú túto planétu :lol:

 

Obrázok Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ťavy aj lamy sú na pohľad sympaticke zvierata..aj ked lamy som zatial videl len v ZOO a nie len tak pobehovat v zivej prirode...tavy mam od mala spojene s karavanami ako sa presuvaju pomalym krokom pustou niekolko dni..dal by som sa na to nahovorit..a uzasne je stretnut len tak volne pasuce sa tavy a sledovat ich..a aj dobre chutia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ťava keď na človeka pozrie zo svojej impozantnej výšky, je zážitok, a lamy sú odjakživa zvieratá, ktoré sa mi páčia ... kedysi v detstve, keď som prvýkrát videla kdesi na fotke lamu, nevedela som sa na ňu vynadívať ...

 

a túto lamu mám medzi obrázkami uloženú už moc dávno, to je proste kúsok ... :lol:

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám tieto zvieratká odjakživa veľmi rád, alebo lepšie povedané - sú to moje obľúbené zvieratká. Teda najmä Lamičky sú pre mňa proste prekrásne tvory, bez ktorých by na svete bolo poriadne smutno. Sú to strašne sympatické a príjemné zvieratká. Osobnú skúsenosť s Lamami mám zatiaľ len zo ZOO, ale keď som tam, tak sa nedokážem na ne vynadívať a pri ich výbehu strávim vždy najviac času z celej ZOO. S ťavami už som sa stretol aj mimo ZOO, a aj to sú veľmi sympatické a príjemné zvieratká. V Arábii sme ich stretali na každom kroku a vždy to boli milé stretnutia. Takže ku Kamelidom mám veľmi pozitívny vzťah a aj sa o ne dosť zaujímam. Teším sa keď pôjdem niekedy do Južnej Ameriky a na každom kroku budem stretávať moje najobľúbenejšie zvieratká Lamy, ktoré sú rozšírené najmä v Peru a Bolívii. Sú to proste božské tvory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako vnímate tieto nádherné zvieratká? Aký máte k ním vzťah?

Sú vám tieto zvieratká sympatické? Máte s nimi skúsenosti?

 

su krasne, no co na to :) :) vseobecne ku kazdemu zvieratu mam velmi pozitivny vztah, takze ani tieto nie su vynimkami. a bozinku, to je zlateeee... ja sa zacnem rozplyvat :lol: :) mam vaznu slabost pre zvierata a len teraz som toto objavila takze potrebujem par minut na skludnenie ;)

 

ale inak mam skusenosti... videla som lamu, ale uz fakt neviem kde. bolo to take mile uzasne stvorenie, ale v tom obdobi som bola aj ja. ale teraz neviem, kde som to videla... bola som vo viacerych ZOO, takze to mohlo byt aj na Slovensku alebo aj v Cechach... fakt teraz neviem isto povedat...

 

plus som pred nedavnom citala knihu, kde hrdinovia maju velmi pozitivny vztach k tavam, takze aj to bolo velmi mile ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, a aké jedlo obsahujúce ťavie mäso si konzumoval? A kde?

 

Ja som už tiež Ťavu ochutnal, s Tomom sme si v Palmýre dali ťaví mansaf :lol:

Celkom chutné mäsko - také vláčne a šťavnaté, no ťavička chutila!

 

Takto vyzeral náš ťavovo-kurací mansaf:

 

Obrázok

 

 

Ale Lamičku by som nikdy nezjedol, to teda NIE!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejak extra ich nevnimam,....tavy mi pridu dokonca mierne odpudive..

 

lamy nie su tiez moc extra...tot par metrov od nas chovaju jednu...nie je to ani pritulne, ani sympaticke, jednoducho ma to svoj svet a nepotrebuje k zivotu naklonnost cloveka

 

mam voci nim respekt...ked vidim ze prezuvaju, mam pocit ze ma chcu oplut :lol:

 

 

jedine co sa mi paci z tychto "moznosti" je druh lamy...neviem ci maju nejaky specialny nazov...jednoducho hunate brcate farebne ovecky :) napr v ZOO Lesnej maju take fesandy :)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, tento druh lamy je domestifikovaný druh lám, nazýva sa Alpaka (Lama pacos), konkrétne sa jedná o poddruh Huacaya, ktorý je typický tým, že jej srsť je kratšia ako pri poddruhu Suri, a pripomína tak trochu srsť ovčieho plemena Corriedale. Akurát, že srsť z Huacaye je omnoho kvalitnejšia, okrem iného preto, že sa aj ľahšie farbí a tak jej využitie je široko-spektrálne.

 

Takisto aj pri tej Lame, čo sem dala game sa jedná o tento istý druh aj poddruh, čiže Lama pacos Huacaya

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

stalo sa naopak : uvidela som kdesi na nete medzi inými kdejakými obrázkami jeden obrázok, na to sa nedá vynadívať ... spomenula som si na túto tému a lamičku ... a keď ešte lamia vášeň stále u aljaka pretrváva,

sú tu tie malé milé papule pre neho :) :

 

post-3-0-04443700-1326039218.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov