Skočiť na obsah

Čo to je na fotke ?


game

Odporúčané príspevky

Zhnili mi nejake stare velke kaleraby a tak som ich vyhadzal  a nasekal do kompostu. Niektore uz boli take premenene na vodu - zvodnatene. Tri tyzdne su na mraze, voda odkvapkala a z kalerabu ostalo toto. 

 

Ja nemam rad zrebavy kalerab v slepacej polievke. Kalerab ako aj ostatna zelenina je v podstate voda. No a co mne  vadi je toto - co bolo predmetom hadanky.

post-1625-0-69839900-1548574431.jpg

  • Pridať bod 4
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je to.  Toto by ste asi neprekusli, ani ja. On tam kalerab ani nevyhnil,kde je to "drevo". On zacal hnit a vodnat zdruhej strany. Ale zvodnal az ku tomuto,preto to mozte vidiet.

 

Ja som to ukazal zene, ze to je koral, ja ze aky koral,ved to je moj zapalovac prinom. Potom som jej to dal aj do ruky.

 

Vedel som,ze to bude tazke - ja som tiez pozeral ako debil.  Preto som spomenul slepaciu polievku - kde sa vyvara kalerab. My davame velke kusky. A ked su take kaleraby ak ine niesu - ja som jedaval aj take kaleraby - nie tieto extremi - zrebeve(inak aj znich by sa dalo dostat co v nich je prevarit a prepasirovat). Toto by neziedoll ziaden clovek. Len v koncentraku.

 

Kalerab treba vypestovat za dva mesiace. Nie "dva roky". To sa da aj u mrkvy, a vpodstate u vela zelenin. Len musis im dat podmienky na rast. A mat ich rad. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

pripomína mi to nejaké sladké figúrky, bonbóniky poukladané na podložke. Ale to asi nebude to pravé orechové.

ešte by to mohla byť taká podložka s pravidelnými výstupkami slúžiaca na automasáž...len prečo by potom tam boli všetky hnedé a len tie dve biele...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

na farbe nezáleží, bolo to vo viacerých farbách, tá hnedá na fotke bola práve vtedy moderná,

nie je to na jedenie,

a ako som už písala vyššie, my sme to mohli vidieť hlavne v zahraničných filmoch, takých trochu starších, nie príliš starých :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to rohožka :)

 

sú to jednotlivé predmety, každý jeden možno zdvihnúť a zobrať do ruky.

predmety dennej potreby, len tieto boli také inovatívne, ten tvar a používanie....

 

obdobu tohto máme doma všetci, len dnes v úplne inej forme a veľkosti... a používame to denne. táto fotka je cca zo 70. rokov....

dizajn ovšem bol vytvorený už v 40. rokoch, svoj boom tento predmet v tajto podobe ovšem začal zažívať neskôr...

potom ho zmietli novšie výrobky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no... vyzerá to tak, a smerujeme dobre - ale nie sú to pečiatky :)

 

je to väčšie, to tenké v strede sa chytí do ruky - čiže je to väčšie ako hrsť a dlaň.

je to veľmi originálny výrobok už len z toho dôvodu, že je tam jedna podstatná časť skrytá na nezvyklom mieste - časť, podľa ktorej by človek hneď vedel, čo to je...

tá časť je na spodku... nikdy nebol iný dizajn tohto predmetu skonštruovaný takto, len tento jeden...

 

a výrobok ako taký, teda jeho predchodcov a pokračovateľov máme všetci doma, používame denne... komunikujeme s jeho bratrancami a sesternicami :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, D'Ady to má - telefón, ale špeciálny :)

 

nebudem vás trápiť - je to Ericofon, prezývaný pre svoj tvar aj Cobra alebo kobrafon

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ericofon

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&tbm=isch&q=ericofon&chips=q:ericofon,online_chips:ericofon+cobra&sa=X&ved=0ahUKEwiD2umA5dTgAhUJCRoKHcNOD_UQ4lYIKygE&biw=1366&bih=635&dpr=1

 

a tu je pôvodná fotka aj s používaním :):

post-3-0-09594900-1551025784.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v živote som také čosi nevidela, to teda čumím jak pero z gauča :)   a to som mala kamošku v telefónnej ústredni :)  odchádzam sa hanbiť do kúta  :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov