Skočiť na obsah

Hudba na hokejových štadiónoch


SlovnaftExtraligaDJ

Odporúčané príspevky

Zdravím. Vie niekto z vás, čo sa zvykne hrávať na extraligových štadiónoch? Prípadne máte nejaké návrhy, ktoré by podľa vás mohli prispieť k dobrej hokejovej atmosfére alebo by sa vám na hokeji páčili? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"extraligovu hudbu" nepoznam..ale to co hravaju na 1.lige ci uz v PD ci TT je jeden velky odpad :lol: pamatam si ze asi pred rokom, dvomi bol najvacsi hit na trnavskom stadione Dj.Otzi kde sa spievalo nieco o McDonalde..to prelozili niekolkymi diskotekovymi obludnostami a divak okrem hokeja ziskal aj "zazitok" v podobe takehoto nevidaneho koncertu

 

mne by sa pacilo aby tam hravali skor tvrdsiu muziku, ta sa mi akosi spaja s hokejom..jasne ze tam nebudu hravat len nejaky punk ci punkrock..ale kludne aj rock alebo nieco v tomto style....mozno by som si vzal priklad z hier od EAsports NHL..tam zvykli davat celkom fajn hudbu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasné, vďaka za názor, privítam aj nejaké konkrétne nápady, ak bude niekto mať, kľudne píšte...:-) A samozrejme aj čo sa týka hudby na štadiónoch iných líg - info poteší:-) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobne ako Tom ... hudba na SK stadionoch sa mi moc nepaci, a celkovo hudba na hokeji je vacsinou same disco a hitovky. Napada ma jedna ktoru fakt pocut na kazdom hokeji - ci uz na SK stadionoch, na EHT, na MS, proste vsade - a to pesnicka DJ Otzi - Hey Baby (If you be my girl). To je asi "najhokejovejsia" pesnicka co tam je.

 

No najnormalnejsia hudba na hokeji su asi hymny pri medzinarodnych zapasoch :lol:

 

Ale tak keby tam dali aj nejaky rock, alebo punk-rock - to by celkom podla mna prospelo celej hokejovej hudbe, hraju sa sice aj teraz tvrdie veci ale malo-pramalo, a osobne by som tam daval aj nieco tvrdsia a dynamickejsie ako komercnych Desmod a pod. Proste chcelo by to nejaku dynamicku a zaroven melodicku hudbu - co ja viem - US Punk-Rock, green day by nebol odveci - to si viem dost zivo predstavit prave hudbu typu Green Day pocas hokejovych prestaviek na stadionoch.

 

Ale zase je to o tom ze kazdy ma iny styl a niekomu aj to disco vyhovuje co tam sa hrava - tzv "disco-klasika"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páči sa mi, akým spôsobom tvoria hudobný podmaz na domácom štadióne borci ze Skalice. ak to ale porovnám s hudobným vkusom fanúšikov z veľkomesta akým je naša krásna Bratislava, nemá ani zmysel o tom písať, zrejme by sa tie skladby u skalných slovanistov neujali. :-)

 

všimol som si jeden kúsok, hromadné umelecké číslo, ktoré majú nacvičené fandovia slovanu. praktikujú ho doma, i na cudzích štadiónoch. vyzerá to takto: skupinka slovanistov spoločne vytiahne z vrecka papierovú bankovku, každý z nich ju zodvihne nad hlavu, spoločne v jednom rytme poskakujú a skandujú heslo "my mááme lóóve, my mááme lóóve!"

 

k tomu sa podľa mňa hodí skladba (Olympic), ktorá začína slovami "já, já, já, jenom JÁÁ!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a este ma napadlo ze neznasam pesnicku "Nech bože dá" ... ako nic proti tomu ked to pustia po slovenskom gole, alebo pri vhodnej prilezitosti. Ale asi tak pred 4-5 rokmi bol v Prievidzi turnaj U18 a bol boj o 1.miesto medzi Slovakmi a Američanmi, a ked Američania zvitazili, namiesto tomu aby im pustili hymnu im pustili Nech bože da ... to mi pripadalo ako dost zlomyselne a netolernatne. Samozrejme Američania nechapali co sa deje a Slovaci na tribunach sa bavili ze "Aha ako sa ti trapni Američania tvaria" ... no skvela "zabava" fakt. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isto to nebude nič svetoborné, keď poviem,

že hudba na štadiónoch má naštartovať a vyburcovať ľudí,

teda to musí byť niečo známe, čo pozná každý

pieseň, ktorá na Vás hučí aj z chladničky

 

z punkom, by som teda nepočítal

a nemyslím, že samotní punkáči, by boli touto predstavou nadšení

ako aj fanúšikovia, špecificky tvrdé fanúšikovské jadro, kt. má spoločné znaky z futbalovými fans

ale to je na inú debatu

ak chcete odpovedať, tak v téme o fanúšikoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isto to nebude nič svetoborné, keď poviem,

že hudba na štadiónoch má naštartovať a vyburcovať ľudí,

teda to musí byť niečo známe, čo pozná každý

pieseň, ktorá na Vás hučí aj z chladničky

 

z punkom, by som teda nepočítal

a nemyslím, že samotní punkáči, by boli touto predstavou nadšení

ako aj fanúšikovia, špecificky tvrdé fanúšikovské jadro, kt. má spoločné znaky z futbalovými fans

ale to je na inú debatu

ak chcete odpovedať, tak v téme o fanúšikoch

 

ja sa snažím hrať zo všetkého niečo, či už rock (ten v prvom rade), punk-rock, disko, pop.. "oldies" aby si každý prišiel na svoje.. ale samozrejme riadim sa hlavne tým, že k hokeju patria tvrdšie rytmy..sú kapely, ako napr. kabát, ktoré to nikdy nepokazia..ale fakt by ma zaujímalo, čo by sa páčilo našim typickým slovenským fans... u nás teda napríklad Daniel Landa...skôr mám však pocit, že na extraligových štadiónoch sa takéto veci vôbec nehrávajú..

 

V Steelke fiči Darinka Mandarinka. To vždy spieva cely štadion, nie iba fans. :lol:

aj u nás je populárna, keď som ju však skúšala púšťať vôbec to nebolo počuť...neviem, čo za verziu majú v Košiciach ..

 

páči sa mi, akým spôsobom tvoria hudobný podmaz na domácom štadióne borci ze Skalice. ak to ale porovnám s hudobným vkusom fanúšikov z veľkomesta akým je naša krásna Bratislava, nemá ani zmysel o tom písať, zrejme by sa tie skladby u skalných slovanistov neujali. :-)

 

všimol som si jeden kúsok, hromadné umelecké číslo, ktoré majú nacvičené fandovia slovanu. praktikujú ho doma, i na cudzích štadiónoch. vyzerá to takto: skupinka slovanistov spoločne vytiahne z vrecka papierovú bankovku, každý z nich ju zodvihne nad hlavu, spoločne v jednom rytme poskakujú a skandujú heslo "my mááme lóóve, my mááme lóóve!"

 

k tomu sa podľa mňa hodí skladba (Olympic), ktorá začína slovami "já, já, já, jenom JÁÁ!"

no, lenže my, čo lóóve nemáme...:-D..ale inak tá pieseň od Olympicu je coool...refrén znie "snad jsem to zavinil já já já..." perfektné púšťať súperovi keď urobí nejakú fatálnu chybu..mám ju v playliste...využitie však ešte nenašla:D.a čo sa týka tej Skalice.. rada by som vedela, čo sa Ti tam páči ..:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a este ma napadlo ze neznasam pesnicku "Nech bože dá" ... ako nic proti tomu ked to pustia po slovenskom gole, alebo pri vhodnej prilezitosti. Ale asi tak pred 4-5 rokmi bol v Prievidzi turnaj U18 a bol boj o 1.miesto medzi Slovakmi a Američanmi, a ked Američania zvitazili, namiesto tomu aby im pustili hymnu im pustili Nech bože da ... to mi pripadalo ako dost zlomyselne a netolernatne. Samozrejme Američania nechapali co sa deje a Slovaci na tribunach sa bavili ze "Aha ako sa ti trapni Američania tvaria" ... no skvela "zabava" fakt. :lol:

 

 

hm, to by asi naštvalo aj mňa...ale ktovie, možno ani nemali ich hymnu.. "nech bože dá" je fajn hokejová pesnička... ja osobne ju však púšťam len ak naozaj potrebujeme dať gól alebo pred nájazdami je to tiež fajn:-) ...škoda, že SK repre nemá viac takých "hymien" ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj u nás je populárna, keď som ju však skúšala púšťať vôbec to nebolo počuť...neviem, čo za verziu majú v Košiciach ..

Čo maju za verziu, neviem ani ja, rozhodne však maju lepšiu a vykonnejšiu audio techniku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo maju za verziu, neviem ani ja, rozhodne však maju lepšiu a vykonnejšiu audio techniku.

:lol: to je fakt.. aj sa to u nich lepšie ozýva všetko...nuž, ale človek sa musí uspokojiť s tým, čo má..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím že najlepšie je púšťať Slovenské pesničky hlavne tie z 80 a 90 rokov ................... skoro každý ich pozná a sú fakt dobré / Elán, Team, Nagy, Žbirka ............ /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..čo sa týka tej Skalice.. rada by som vedela, čo sa Ti tam páči ..:-)

asi už idem s krížom po funuse, že?

toto mi uniklo, športové témy sledujem len jedným prižmúreným okom, pardon. :-)

 

nepoznám presné názvy skladieb, no majú vyrobené krátke sample z rôznych pesničiek od Maxim Turbulenc. niektoré sú dosť vtipné a majú aj dobrý rytmus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepoznám presné názvy skladieb, no majú vyrobené krátke sample z rôznych pesničiek od Maxim Turbulenc. niektoré sú dosť vtipné a majú aj dobrý rytmus.

 

super, dík:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Nechápem prečo na MS počas prerušení púšťajú songy ako "Nech bože dá" alebo "Slovenskóóó" :dalbysomsi:

a to aj počas zápasov, kde nehrajú Slováci (napr. včera vo FIN vs. GER, alebo dnes BLR vs. LAT)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa jedná o zápasy kde hrá Slovensko tak je to jasné lebo pesnička má naladiť divákov na tu správnu nôtu ... a tá pesnička to vie ... myslím tú nech bože dá, alebo som tam tušim počul aj my chceme gol od Otta Waiter ... a pre cudzích to je úplne jedno kedže slovám nerozumejú či tam dajú nalej mi vína, fero, alebo nech bože dá
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mi je jasné, že pokiaľ hrajú Slováci, že týmto naladia divákov - proti tomu nič nemám, a je to pochopiteľné - to robí každý team, ktorý hrá doma. Ale načo púšťajú v zápase Fínsko vs. Nemecko (to je len príklad) hitovky ako "Nech Bože dá" alebo "Slovenskóóó" ... Nemá to akúkoľvek logiku, keď existuje toľko songov, ktoré sa na hokeji dajú púšťať a prebrali by tým aj divákov iných národov. Inak, sa mi páči že Fínom púšťajú Loitumu - aspoň niečo pozitívne :dalbysomsi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápem prečo na MS počas prerušení púšťajú songy ako "Nech bože dá" alebo "Slovenskóóó" :dalbysomsi:

a to aj počas zápasov, kde nehrajú Slováci (napr. včera vo FIN vs. GER, alebo dnes BLR vs. LAT)

 

Nechapem prečo keď hraju Slovaci, Češi, Fini, Rusi... pušťaju anglicke pesničky. To je taka ista logika.
  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žeby preto, že hudba s anglickými textami je všeobecne počúvaná v každej krajine Európy?

 

Ani Nemci nepúšťali pred rokom pri zápase iných teamov svoje nemecké "vypalovačky"

hoci Rammstein, Toten Hosen a niektoré ďalšie nemecké vydarené veci by kľudne aj mohli

 

Keď pustia normálne nehymnové songy ako Elán, IMT Smile alebo nejaké Macejko, tak to by išlo,

ale načo tam pchajú národné pokriky a hymny, keď Slovensko práve ani nehrá? To neviem!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale mohli nik im v tom nebránil ... aljak ale šak vravím pre tých čo nerozumejú Slovensky je to jedno čo tam pustíš ... čo okrem Čechov a možno pár Rusov, Bielorusov je každí ... pochybujem žeby Fíni a Nemci rozumeli tomu čo sa tam spieva
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov