Skočiť na obsah

Boľavé kĺby, kolená, nohy


wnat

Odporúčané príspevky

Stravu môžeš niekedy dopĺňať koľko chceš, dnes tá umelina v supermarketoch aj tak nemá žiadnu vitamínovú hodnotu. Takže určite by som to riešil cez nejaké dodatočné vitamíny vo väčšej koncentrácii, podľa toho teda čo ti chýba. Možno kolagén, možno vápnik, kyselina hyalurónová - za vyskúšanie nič nedáš. 

Tiež som mal svoje obdobie, keď som pri väčšej záťaži cítil ľavé zápästie. Vtedy som ešte ale nejak nemal toľko informácií o zdravej výžive a pomocných vitamínoch, takže som si maximálne dával na to nejakú masť a obväz :D. Ale teraz - asi už vekom, nie športom, cítim bolesť v kolenách. V lekárni mi pani poradila produkt - volá sa Mobil plus od nejakej spoločnosti Tachyon, nič mi to nehovorilo, ale nestálo to veľa, tak som skúsil a nemusel som skúšať ďalej. Bolesti mi ustúpili, ale začal som trocha viac dbať aj na svoju stravu, lebo keď kĺby bolia, určite im chýba nejaká výživa. Držím palec. A ešte doplním, nieje to liek, ale vitamín.

Ale veď ako sa vraví, športom k trvalej invalidite :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne moje posledné peripetie - úpony a šľachy hore na vonkajšej strane stehna tentokrát prebehli pomerne rýchlo ... vyviazla som pre tentokrát lacno ... tri noci som takmer nespala, nevedela sa poriadne pohnúť, ale dnes je to už takmer v normále ...
a na takom mieste to ani nie je veľmi ako natierať ... tak som tentokrát nenatierala.
naposledy som na podkolennú šľachu vypatlala takmer celý fastum gel ...

 

lieky proti bolesti nesmiem brať, takže tak ...

 

teraz zostáva čakať, ktoré väzivo a ktorá šľacha to bude najbližšie ... za posledný polrok už boli 4. štyri!  a bolí to ako ďas. tentokrát som aspoň ako tak vedela chodiť, pri tých prvých troch som bola čistý lazar - vstať a cesta na záchod martýrium ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosím ťa, ako pri takom človekabolení, že asi už ani nevieš, ako to je byť v stave bezbolestnom, funguješ? Ako v takom stave môžeš a dokážeš pracovať, starať sa o rodinu a domácnosť?

 

Dnes dal môj úpon na stehne, či čo to bolo, vcelku pokoj, trocha som to pri niektorých cvikoch cítila, ale nič hrozné, dalo sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosím ťa, ako pri takom človekabolení, že asi už ani nevieš, ako to je byť v stave bezbolestnom, funguješ? Ako v takom stave môžeš a dokážeš pracovať, starať sa o rodinu a domácnosť?

 

na to je jediná odpoveď: dost blbě.

obšírnejšie: zďaleka nerobím veci tak poctivo a starostlivo, ako kedysi. -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nadváha tomu určite neprospieva, naopak. keby si ju nemal, možno aj tie päty by lepšie slúžili. A nie vždy musí bolesť prísť hneď, môže sa začať prejavovať neskôr, napríklad keď nejaký opuch alebo nejaký útvar už tlačí na nejaký nerv alebo centrum. To máš ako žlčníkový kameň, kým je malý a len leží, nič sa nedeje, akle zlou stravou rastie a rastie, a tiež aj veľký nemusí HNEĎ robiť nejaké problémy, ale postupne začne tlačiť na stenu žlčníka, čo sa prejavuje nie až takými hroznými bolesťami, a nakoniec to stena nemusí vydržať a rupne to a to je potom pozdvižení! Tak možno aj tá tvoha päta, dlhší čas nespôsobovala nič, alebo si si toho aspoň nevšimol, a zrazu ruops, má už toho chudinka dosť, Schudnúť znamená byť zdravší, ale aj atraktívnejší - a ešte aj ušetríš. 3 muchy jednou ranou, všímaj si : 3 muchy!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netvrdím že netreba chudnúť, to je obecne známe že normálna BMI prospieva zdraviu. Len ma napadlo to že sú oveľa tučnejší ľudia a nikdy ich päty neboleli napríklad. Takže ani to sa nedá tvrdiť že to robí len váha. Ale sprej zaberá bolia čoraz menej. A strava je už 3 mesiace obmedzená kvôli iným výdavkom... Zase sa mi pokazilo auto a keď to bude suma okolo 100€ tak pre mňa je to taká pálka že som minimálne do marca odstavený. A už výsledky idú vážim o 5 kg menej. Ani som si nevšimol ako. Proste som len menej jedol. A môžu byť aj od nachladenia také veci? Či to nesuvisí s terajšou robotou kde sa často strieda chlad-teplo, je tam kamenná studená podlaha...


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď si daj teplé topánky alebo aspoň si kúp také tie teplé vložky do topánok, to zas nie je až taká pálka. Alebo hrubé ponožky. Od studenej dlážky sa dá roadne prechladnúť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolia ma chodidla, ale stálo to v noci za to, vyzvŕtali sme sa jedna radosť. šťastie, že máme doma  aj masážnu vaničku, môžem sa kurírovať.  páni  majú ľahšie s obuvou, ich nohy nebolia.

manžel ráno vyskočil z postele,   zabehol si 7 km .. myslela som, že po plese to nedá,  je proste borec.  pýtal sa, či idem s ním ..  :D  :angel:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne moje posledné peripetie - úpony a šľachy hore na vonkajšej strane stehna tentokrát prebehli pomerne rýchlo ... vyviazla som pre tentokrát lacno ... tri noci som takmer nespala, nevedela sa poriadne pohnúť, ale dnes je to už takmer v normále ...

a na takom mieste to ani nie je veľmi ako natierať ... tak som tentokrát nenatierala.

naposledy som na podkolennú šľachu vypatlala takmer celý fastum gel ...

 

lieky proti bolesti nesmiem brať, takže tak ...

 

teraz zostáva čakať, ktoré väzivo a ktorá šľacha to bude najbližšie ... za posledný polrok už boli 4. štyri!  a bolí to ako ďas. tentokrát som aspoň ako tak vedela chodiť, pri tých prvých troch som bola čistý lazar - vstať a cesta na záchod martýrium ... :(

 

začína to byť smiešne ... po poslednom stehennom úpone, našťastie to nebolo také zúrivé a trvalo len pár dní - bol ale len pár dní pokoj, predvčerom som začal cítiť bolesti vo vnútri druhého členka, toho, ktorý bol ešte vynechaný doteraz ...

zatiaľ nezúri tak divoko, nerozvinulo sa to zatiaľ do nechodenia ... ale je tam, a bolí ... prešlo to už všetkými šľachami a úponmi v nohách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne ... existuje na to také príslovie ... teda nie na to, ale dokonale to vystihuje:

/keď niekto niečo chodí nepokojne hore dolu/ chodí ako v židovi bolesť

no u mňa je to tuším doslovné ... až na toho žida : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Minulý rok ma bolelo koleno pichavou bolesťou tak, že som kríval. Kedže doktorom sa vyhýbam, skúsil som sa spýtať v lekárni, čo by mi poradili - povedali, že si to môžem mazať Voltaren forte.

 

Skúsenosť negatívna.

Nič mi to nepomohlo, naopak, môj pocit bol, že to situáciu iba zhoršuje.

Mal som z toho všelijaké neveselé myšlienky na možné horrorové scenáre budúcnosti.... 

ale...

Prestal som koleno natierať a vedený hláškou mimozemšťana zo Stargate: "vaše telá sa tak ľahko opravujú", som sa spoľahol na čas a samoliečiteľskú schopnosť organizmu. 

Neskôr som zistil, že najdôležitejšie bolo mať koleno v teple a v pohode a nepreťažovať ho. Prešlo to samé.

 

Momentálne behám hore schodmi bez problémov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

hore schodmi aj ja, len dolu je to horšie...ale vždy to tak bolo, že hore som sa vyškriabala hocikam, dolu už to šlo horšie. Ako mačka. Možno som v minulom živote bola mačkou... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chodim pravidelne na masaz, pravidelne mavam problem s pravou lopatkou a celkovo uponmi na tejto strane, mam problem udrzat ruku v polohe pozdlz tela a od lakta polozena na chrbte. Ked ju chcem dat naspat, ako keby mi cela ruka vytuhla a chvilu trva, kym dam cez bolesti ruku naspat vedla tela. Kazdopadne vyrazne sa to zlepsilo za posledny rok.

 

Avsak, naposledy ked ma masiroval, citila som, ako keby v oblasti lopatky na nieco "prstami" narazil, a ked to chcel rozmasirovat, velmi to bolelo. Tak som sa s maserom o tom bavila, a on ze to su male zrazeninky vapniku, tzv. vapenatenie svalu, kalcifikacia, ktora okrem svalov postihuje aj klby. Ked zatazujeme niektoru oblast jednostranne (nosenie kabelky, drzanie mysi, ....), pripadne pred cvicenim zanedbavame strecing.

 

A ja som si uvedomila, ze pocas spanku, kedy zvacsa najradsej spim na bruchu, mam prave tuto problemovu ruku pozdlz tela, jemne vytocenu v lakti. Celel hodiny v rovnakej polohe, tak trochu neprirodzenej. Tuto noc som si povedala, ze to zmenim. Dala som ju hore, vedla hlavy, tak ako zvyknem mavat lavu ruku. Asi nie uplne dobry napad.

V noci som sa zobudila na obrovsku bolest v oblasti lopatky. Tak som sadla na postel a zacala strecovat. Mala som pocit ze tam mam velku gulu, ktora pri urcitom uhle brani v pohybe ramena. Nakoniec som to rozhybala, doobeda som sla este do posilky, kde som si dala poriadny strecing.

Ale stale citim jemnu tupu bolest v celej oblasti. Som z toho tak trochu mimo a rozmyslam, ze to posledne co potrebujem je mat dogabane rameno, alebo nejaky klb, sval...

 

A mozno je to iba z pocasia.... Kiez by.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to asi nebude len z počasia. Tiež mám podobný problém s pravou rukou, ale myslím si , že to bude naozaj skôr z toho jednostranného zaťaženia, celý deň robím s počítačom, s myšou. Asi by som tiež mala na masáž, pred časom sa mi osvedčila reflexná masáž chodidiel, pamätám sa, ako mi pri takej masáži začali škvŕkať črevá a ospravedlňovala som sa masérovi za tie pazvuky a on že to je ok, lebo akurát masíruje časť chodidla zodpovednú za prácu tenkého čreva...ale k tomu ramenu, ja veru nevydržím spať s rukou za hlavou, začne mi tŕpnuť. Najlepšie sa mi spí v "stabilizovanej" polohe. A vraj sa má spať na ľavom boku, aby to nezaťažovalo žalúdok, vraj vtedy sa lepšie trávi.

teraz som asi 3 týždne nebola cvičiť, práve kvôli tomu ramenu, ale zajtra už pôjdem, snáď mi to dobre urobí po celodennej práci s myšou za stolom. Tiež som si hovorila, že by bolo dobre si každé aspoň 2 hodiny dať mini-prestávku a urobiť aspoň pár drepov a párkrát sa natiahnuť ako to robia mačky, ale vždy na to zabúdam a potom ma bolí chrbát, krk a rameno a som stuhnutá jak praclík.

len je tu ešte čosi. Pravdaže aj napriek kmeťskému veku chcem byť pohyblivá, a nie stuhnuté ohrablo, ale ty si ešte mladé dievča, u mňa to môže už byť aj od staroby, čo u teba zatiaľ neprichádza do úvahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vilma očúvaj ma sem. Teraz ma zase kríže bolá velice. Išól som lekárovi a vypísali mi flector taký prášek ve vodze a aj to zabralo ale došól a bolest neprestala tak sem začal nacírat voltarenem kerý som našól v kasne a zatál trošká účinkuje včúl ma to bolí menej. Čo mi na to povíš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred časom mi naozaj pomohli cviky, ktoré kedysi boli na cvičeniach, kde ma poslal ortopéd a ja som si ich prozreteľne nakreslila vrátane nádych - výdych, aby sa všetko správne napínalo a uvoľňovalo. naozaj tie prvé dni to bola hrúza, musela som samu seba prekonať, aby som tie cviky zvládla, musela som bolesť prekonať, ale stálo to za to. Mám asi 4 také zostavy nakreslené, jedna trvá cca 20 minút, lebo to sa musí cvičiť pomaly. fakt dobré.

A v robote náplaste.

Flektor je dobrý, aj ja som ho mala keď som nemohla rukou hýbať, ale ked už ho nemáš, tak skús pár uvoľňovacích cvikov každé ráno po tok ako vylezeš z pelecha. napríklad

1.Mačací chrbát (hlava hore - nádych, hlava dolu a guľatý chrbát - výdych. Pomaličky aspoň 8x.

2.Ľah na chrbát, ruky dlaňami dolu upažené, t.j. kolmo k trupu. ideš tak, že s nádychom pomaly preložíš pravú nohu cez ľavú a súčasne pritom hlavu otočíš na opačnú stranu. S výdychom sa vrasciaš do východzej polohy, Dlane pritom tlačíš k zemi. a zopakuješ aj na opačnú stranu. oba 8x.

3.ľah na chrbát, natiahnutý, nohy spolu, ruky nad hlavou vystreté, s nádychom zdvihneš pravú ruku a ľavú nohu a dotkneš sa tej nohy, noha je vystretá. S výdychom sa vraciaš do východzej polohy. To isté aj s pravou nohou a ľavou rukou. 8x zopakuješ.

4.Ľah na chrbát, ruky vedľa seba, dlane na zem tlačiť, nohy vystreté pri sebe. S nádychom zdvihneš vystreté nohy stále pri sebe kolmo k zemi, s výdychom nohy pôjdu naspäť, vystreté a pri sebe. 8x

5.Ľah na brucho, ruky pod čelo, nohy vedľa seba rovné. S nádychom zdvohneš hlavu, ako keby si si tými rukami pomáhal, s výdychom späť; nohy tlačíš k zemi. 8x zopakuješ.

6.Ľah na brucho, ruky pred seba, nohy vystreté vedľa seba. S nádychom zdvihneš pravú ruku a vystretú ľavú nohu, s výdychom ideš naspäť, zopakuješ aj pre opačné končatiny, 8x.

7.Na 4 ako psík, hlava vodorovne. S nádychom zdvihneš pravú ruku a ľavú vystretú nohu ztak, aby tá ruka a noha boli v jednej línii s trupom. S výdy&chom naspäť, Zopakuj aj pre pravú nohu a ľavú ruku. 8x. (je to náročné na udržanie rovnováhy, ale dá sa to).

 

Upozorňujem, že naozaj sa to má cvičiť pomaly a dôkladne a dodržiavaj nádych a výdych.

Je tam tých cvikov aj viac, ale na základné uvoľnenie by to malo stačiť a o pár dní by sa to malo zlepšiť. Mne cvičenie pomáha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nad takymto cvicenim dlhsie uvazujem aj v dobe ked ma nic neboli proste ako rutinu kazdodennu... Ale teraz je ten problem ze vyleziem z pelechu a tak ma bolia tie krize ze si neviem nohavice dat. Musim byt rovno jak sa trocha nahnem nehorazna bolest.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako prvé sa natiahni ako najviac vieš, ako keby si chcel na niečo vysoko dosiahnuť. POMALY!!!

 

Tož Alarm, vďaka za uznanie, i keď bez mučenia priznám, že si bol v tej disciplíne lepší  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov