Skočiť na obsah

Boľavé kĺby, kolená, nohy


wnat

Odporúčané príspevky

chcel by som sa s vami poradit co je dobre na bolave klby

uz dva roky aktivne sportujem(hadzana) a pravidelne popri tom chodim do posilnovne takze moje zapestia dostavaju poriadne zabrat kedze je na ne kazdonenne vyvijany natlak obcas ma zacinaju aj boliet kolena

chcel by som poradit ci nemate nejake skusenosti z nejakymi pripravkami alebo ci sa to neda odvratit len zmenou stravy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v lekárni ... ale dobrej lekárni

tam ti seriózne poradia, tých prípravkov je dnes kopa, ale mal by si to dať prezrieť lekárovi, čo ťa vlastne bolí ... aspoň snímok, alebo niečo

môže to byť od šliach po chrupavku a svlstvo kdečo ... a na všetko zaberá čosi iné

na kĺby som brala jeden čas "žraločiu chrupavku" v tobolkách, voľnopredajnú - to je na opotrebované chrupavky, obnovuje akúsi vrstvu kolagénu či čoho ...

artritída je zápal spôsobený poruchou imunity, na to tiež je hromada prípravkov ... a ešte na kdečo

ja mám skúsenosti s týmito, a skvelú magistru k tomu ...

lekár, lekáreň, poradia, odskúšaš ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priamo so želatínou nie ... žraločia chrupavka je vlastne výťažok želatíny, nikdy som ju neužívala pravidelne, len raz red pár rokmi pri nejakých problémoch v členku, aj to len keď ma to práve napadlo ... myslím, že krabičku som využívala, ale rozhodne nie podľa návodu ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

...poskodeny meniskus nemam... na oboch kolenach mam vsak velke "spary" /medzi kostami/ :lol:

co znamena, ze mam kolena citlive na pocasie a chlad - na mlade kolena reuma ... :)

navyse kost ma byt obla, a na oboch kolenach mam ostry vycnelok, ktory sposobuje, ze raz za cas sa mi "zasekne" koleno a ja som den invalid :)

 

kupim bandaze, budem sa dopovat nejakymi vyzivovymi doplnkami, a snad mi to trosku ustupi

uff, nastastie ma necaka ziadna operacia

 

co som komu urobila ze mam snad vsetko? ;) ale tak zas na druhej strane aj vsetko robim, hmm

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konecne tema kde som si myslela ze sa vysantim, vzhladom na moje opotrebovanie po neuspenej operacii skrizeneho vazu a potom dvojrocnej marodky

 

Kolena riesim uz dlhe roky ale urcite treba na vsetko lekara a az potom spekulovat. Aj vyzivove doplnky riesit s lekarom a zbytocne nepchat do seba veci ktore si telo dokaze vytvarat samo. Lekarnici poradia, ale je to pre nich kseft a ani jeden nepovie ze netreba.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dal mi jedny tablety a jedny homeopatika..hmm, na nejaky vyzivovy doplnok som sa pytala ja, on povedal ze uskodit neuskodi..nic mi nenukal...

 

a to som nevedela ze zohnat bandaze bude take obtiazne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dal mi jedny tablety a jedny homeopatika..hmm, na nejaky vyzivovy doplnok som sa pytala ja, on povedal ze uskodit neuskodi..nic mi nenukal...

 

a to som nevedela ze zohnat bandaze bude take obtiazne :lol:

 

 

 

 

Lekarnik by nemal z coho zit keby sme sa spoliehali viac na svoje telo. Lekari niektori tiez, pokial maju dohodu s lekarnou. Robila som chvilku v tom biznise a je to "tvrdy biznis" vobec nie o cloveku. Traba najst poctiveho lekara a on ti povie a vysvetli.

Mne dokonca lekar odbornik predpisal nieco na spevnenie kosti hoci vysledky boli v poriadku, vraj preventivne. Vzdy som mala huste pevne kosti.Obvodna mi povedala nech to neberiem.

Mam aj skusenost z prirodnym komplexnymi doplnkami. Brala som to denne a ked som prestala nastal problem. Nebyvam chora a len som sa citila unavena. Koli tomu som zacala, ale ked som ich vysadila, bolo mi ovela horsie ako predtym.

 

Este jedna skusenost od inej lekarky "odbornicky" koznej. Dcerka ma znamienko a chodi sa kazdy rok ukazat koznej ci je v poriadku. Pri prvej mavsteve plne ruka letakov s menom koznej lekarky, kozmetika vraj ochranna. RH faktor vysoky. Kremy do 2000 Sk. Zmenila som koznu lekarku. Potom testovali krem na opalovanie a najkvalitnejsi na opalovanie bol v LIDLI

 

Teraz len C ked ma nejaka chripka dohana alebo som prechladnuta. Magnezium ale to mi koli tlaku a stresu predpisala lekarka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v lekarni som sa pytala po klasickych bandazach, ktore sa pouzivaju aj pri sportovani

to mi povedala, ze to jedine v lekarni kde ponukaju aj zdravotnicke pomocky a podobne...a ta je najblizsie v TN, hmm

 

skusim sa este poinformovat v nejakej kvalitnej sportovej predajni

 

kazdopadne dnes sa ide po tyzdni a pol konecne do posilnovne :lol: kolena budem zatazovat menej ako zvyknem..pre istotu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OT

Este jedna skusenost od inej lekarky "odbornicky" koznej. Dcerka ma znamienko a chodi sa kazdy rok ukazat koznej ci je v poriadku. Pri prvej mavsteve plne ruka letakov s menom koznej lekarky, kozmetika vraj ochranna. RH faktor vysoky. Kremy do 2000 Sk. Zmenila som koznu lekarku. Potom testovali krem na opalovanie a najkvalitnejsi na opalovanie bol v LIDLI

spomenula som si na jednu tiez koznu lekarku, u ktorej som zaplatila len za vstupnu prehliadku vtedy este 400 korun, ponukla mnozstvo prirodnych prostriedkov a ked mala rozhodnut, ci by znamienko malo ist von alebo nie, tak pozrela na mna, ze si mam povedat ja, ci chcem alebo nie :lol: odvtedy uz doverujem len digitalnej dermatoskopii, pokial existuju aj takyto kozni, tak je to dost bieda

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes bola kontrola u chirurga .. tak postazovala som sa ze uz boli iba to co bolo pred nejakym tym tyzdnom vyvrtnute, a iba na konci dna, po ubehanom dni

 

skonstatoval, ze dame obstrek...ja som zdvihla obocie a pytam sa "to je injekcia?" .. a on ze ano..

 

asi ani nemusim opisovat ake stavy som zrazu zacala zazivat .. ja a moja panika z injekcii ... prebecala som tam cely cas od oznamenia, po vpich, a dozvuky boli este ked som odchadzala... :lol:

 

 

no ale po takej cca hodke, tak to som mala slzy v ociach stale...neuveritelna bolest v kolene, neznesitelna, neprestavajuca, trvajuca asi 6 hodin, zazivala som muky pri pocitaci v praci... pokial som sa neodvazila dat si vecer tabletku proti bolesti ... nebola som si ista, kedze to co mi pichol je hormon na utlmovanie bolesti..

 

ale uz snad nikdy...nikdy... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no priznam sa, po obstreku, ako doktor vravel, bol mesiac klud...pred dvoma tyzdnami na biku, pri zaberani do kopca zrazu puk...a bolo..skoro som z biku spadla..bolo to tu znova..trocha som premasirovala a v bolestiach dobikovala domov

natrela, obviazala, preslo

 

dnes, v praci, za stolom, drb o stol, kolenom ... vsak klasicky ako x dalsich beznych udreti

ale nie, ja som zabudla, ze moje kolena su nieco speci, samozrejme, po hodke napuchnute, po schodoch nehrozilo zijst, a teraz sedim doma, obviazana, v bolestiach, s vystretou nohou, dufajuc ze rano sa nezobudim so zaseknutym kolenom..

 

vyzera to na dalsiu navstevu chirurga :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

To pisem pre vsetkych, ktori maju taketo problemy.Nikdy vam nikto neporadil svetelnu terapiu BIOPTRON a kvalitne doplnky vyzivy na obnovu, vyzivu chrupavky,premazanie klbov...nie z lekarne,ale kvalitne prirodne, bez vedlajsich ucinkov....my sme sportova rodina,sme siesti,takze sme uz vselico zazili...toto nam vzdy zabralo a pomohlo.Napiste mi sukromne, ak budete chciet nejaku radu.Nie vzdy sa lekarom podari dat cloveka do poriadku.....ale o tom viem svoje a nechcem o tom verejne diskutovat.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takze bola som v tom, ze kolenne klby mam nachylne v podstate len na chlad a prievan ... dnes sa asi potvrdilo nieco ine, co chirurg pred par mesiacmi vyvratil

 

dnes bol riadny niekolko-km zaberak do kopcov, Homolka, a asi tak v 2/3 som to ucitila, bodava bolest v kolene z vnutornej strany...doslapat som doslapala, ale zaberat som prevazne musela lavou nohou

doma som natrela, obviazala, pre istotu, aby som sa rano neprebrala a koleno nefunkcne

 

takze vyzera to ze mi prudke kopce nerobia dvakrat dobre (aj ked, ked sa tak zamyslim, kopcovity teren som posledne mesiace absolvovala viac krat a nic...hmm)

 

uz ma to nebavi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

bolesť v ramennom kĺbe, kde RTG nič, magnetická rezonancia nič, CT nič, proste len bolí, asi zapálené, asi natiahnuté úpony, asi ...

hodne nepríjemné pre športovca, až jeden z lekárov zistil, že á vôbec citlivejišie a boľavejšie úpony ... v ramene, v hvbte, chrbtica ok, úpon robí problém, prsty ! úpony pri kĺboch opúchajú a bolia ... syn. teraz dostal jedny tablety, forte - na dlodobé vylučovanie účinnej látky, na sťahovanie zápalov .... ale neviem... a už mu to dlhodobo ide na nervy. prestal cvičiť, pláva, ale bolí. na nervy je z toho. a prsty potrebuje akútne ... k práci, grafika, animácia, myša, ... a bolí . ach pomohla by som, ale ako.

už ho to nebaví ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva roky a moje kolena su OK (odvtedy neboli ziadne stavy, ako som popisovala vyssie), ak neratam na turach zostupy dole, co je ale pre klby ako take celkovo zataz

 

mam novy problem,a to bolave zapastie :) zascala som pred rokom s volejbalom, a pamatam ze pri jednom zlom pohybe som si natiahla pravdepodobne slachu, a odvtedy to boli stale pri ohybani, a ked hovorim stale, tak aj myslim stale

nastastie je to taka znesitelna bolest, a len pri rotovani, pripadne pri volejbale pri nejakom nespravnom pripadne narocnom pohybe

 

k lekarovi som nesla, nevidim vyznam aby mi pichol obstrek a neriesil pripadnu liecbu

 

ale nestazujem sa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

deti, cvičte jogu :yes_yes: čím skôr tým lepšie výživové doplnky ok- ja nedám dopustiť na aloe gel, ale všeobecne sme generácia kŕčovitá a nevieme sa uvoľniť. joga naopak- uvoľnuje, relaxuje...cvičia ju aj športovci a keďže joga nie je šport, vyrovnáva im záťaž, ktorú absolvujú na tréningoch.

na začiatku ma kolená tak boleli, že som plakala od bolesti- teraz pohoda :thumbsup: je to pocit ľahkosti - k nezaplateniu:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam chronicke problemy s ramennym klbom, resp. s ramenom ako takym, ciastocne chronicky nelieceny zapal, ciastocne od krcnej chrbtice; minule som si ho navyse pri sportovani natiahol (sval alebo upon) a bola to taka bolest, ze som DOBROVOLNE dovolil manzelke aby mi to natrela - kombinacia na striedacku VERAL a TRAUMAPLANT

 

inak - traumaplant je vynikajuci prostriedok, manzelka ho pouziva na chronicke aj unavove stavy, doporucujem !

 

ps - Biela vrana, aku konkretne jogu cvicis ? daj nejake odporucanie, uz sa dlho odhodlavam, ze sa k joge po 25 rokoch vratim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ps - Biela vrana, aku konkretne jogu cvicis ? daj nejake odporucanie, uz sa dlho odhodlavam, ze sa k joge po 25 rokoch vratim...

 

ja som začala dosť zostra hot jógou - je to 28 asán z hatha jogy, ktoré vybral Bikram a cvičia sa pri teplote od 38 do 42 stupňov. Info o pozíciách čerpám z knihy a mám známych cvičiteľov jogy, ktorí mi občas niečo poradia. Teraz dosť beži ashtanga joga, ale to už sú také záplety tela, že je to až neuveriteľné. B)

v ba je iba jedno štúdio : http://horucajoga.sk/sk/

 

Tu v ba sú jógové štúdia v Petržke, Fredy, joga na Konventnej..a určite ešte kopec iných. Ja chodím cca 2x do štúdia a medzitým cvičím doma- ale najskôr som sa pozície snažila dostať do krvi v štúdiu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Pozeram ze stara tema, ale predsa prispejem. Ak riesis aktivne sport (hadzanu) je vhodne mat stravu a doplnky ktore ti aspon z casti doplnia vyzivovo co potrebujes. Potom vsak treba mysliet na to ze aj ked sport milujes treba kolenam dopriat pokoj a pohodu. Takze na to su fajn rozne lokalne cviky a taktiez stacionarny bajk v posilke. Velmi pekne je to opisane v clanku tu http://erun.hnonline.sk/clanky/tipy-triky/2012/02/03/artroza-vymyslena-choroba co sa teba sice nemusi tykat a netvrdim ze mas artrozu, ale ostatne informacie su hodnotne pre nas vsetkych.

 

No a v zavere k sportu. Ked mas pravidelne treningy tak vobec nie su na skodu taketo bandaze na zafixovanie nohy a kluboveho ustrojenstva. Nemusi to byt vyslovene magneticka bandaz. Taktiez obdobne veci pouzivaju bezci, rozne fixacne zalezitosti, ktore si natiahnu pred behom na konkretnu partiu chodidla.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Keď sa kĺby nadmerne zaťažujú tak im treba samozrejme umožniť lepšiu výživu, väčší prídel či už kolagénu alebo kyseliny hylaurónovej. V minulosti som mala podobný problém, kedy som vyskúšla veľa prípravkov na zmiernenie opuchov (hlavne kolená) aj zápalov. Dostal sa ku mne (darček) mobil plus od firmy tachyon technology a veľmi mi to pomohlo hlavne na tie zápaly. Vrelo odporúčam, Super vec za málo peňazí  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

tretí deň ma hnusne bolí v pravom členku ... ale skutočne hnusne, ani pohnúť s ním nejde, chodiť už vôbec nie, šiniem sa po dome len v prípade akútnej potreby ako zmožený krab : (

spať nejde nielen kvôli teplu, členok hnusne bolí aj v pokoji, nejde umiestniť tak, aby nebolel ...

 

netuším z čoho, nebol nachladnutý, nebol vyvrtnutý, nemá zmenenú farbu, objem, nič také ... bolí to kdesi hlboko vo vnútri, síce to natieram nahrubo liečivými krémikmi, a balím do pružného ovíjadla, ale ...

 

bolí to od piatku, začalo pozvoľna, v noci už to bola pecka, a pecka odvtedy je ... môj doktor má dovolenku,

a jeho zástupkyňa je doktorka na baterky,nehovoriac o tom, že tam neodídem ... : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a to dokedy chceš vydržať, kým sa nevráti tvoj doktor z dovolenky? To chce RTG a riadnu diagnostiku, tu ti nejaké babské obklady nepomôžu. nev

blbni a choď k takému, čo tam bude, lístok j odborníkovi a na rtg ti môže napísať aj zastupujúci lekár...nemôže ťa tam odviezť dakto z rodiny? To asi bude zápal toho lôžka, dačo také ako som mala pred necelými 2 rokmi v ramene. Možno na to dostaneš nejaký Diclofenac či ako sa to píše, alebo aspoň dajaké injekcie ši elektroliečbu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov