Skočiť na obsah

Boľavé kĺby, kolená, nohy


wnat

Odporúčané príspevky

už je z dovolenky späť, dva týždne ma to bolelo, z toho týždeň vážne hnusne

potom to pomaly ustupovalo
čakať na ortopéda to je tak na tri mesiace, a zatiaľ to celkom prešlo - občas trochu pri napnutí nohy cítim kdesi hlboko v členku malé pnutie, ale len občas a jemné, len také pozostatky, stále menej a zriedkavo, skutočne len občas

to je už dobré ... mazala som to haďou masťou, nahrubo a do hĺbky, a zaväzovala pružným obväzom.
keď sa to obnoví, pôjdem, ja chodím k lekárom ... dúfam že sa to neobnoví a dá pokoj.

 

ramenný kĺb som už mala zapálený, to bola tiež sakramentská vec, vtedy mi pichali do kĺbu injekcie ... teraz je problém aj s injekciami aj liekmi na bolesť, lieky nemôžem vôbec, tak je to také zložité.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

a teraz je to tá istá bolesť, len pre zmenu šľachy a úpony za kolenom ...

neskutočné, zasa ani chodiť ani sedieť ani ležať ani sa postaviť, dnes to prepuklo po včerajšom pokusnom nastupovaní naplno, ale už toho mám plné zuby

keď to bude zasa ako s členkom nejaký týždeň, desať dní,  potěš pámbů´ ...
a k lekárovi nejdem, nedokážem takmer vstať a urobiť krok je utrpenie. ble.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noc som pretrpela, zimnicu od bolesti, deň som akosi pretrpela, zimnica začína, a bolí furt rovnako. ble dvakrát.
našla som kopu mastí a krémov proti bolesti, teraz používam fastum gel, ale bolí to furt rovnako. tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uff, bojim sa tychto bolesti, ktore vekom budu urcite iba pribudat.

 

Ked uz koleno podchytene, tak pre zmenu zacina "haprovat" oblast slabiny, triesla, alebo ako to nazvat. Ak si dam precizny strecing pred turistikou, tak na dalsie dni nie je takmer ani svalovica. Ale vcera som to zanedbala, a po nejakych 8mich km ma zacala neskutocne boliet (neviem to presne nazvat), ale cela prava slabina, a kedze som kracat musela, zacalo to postupne vystrelovat az do stehna a dozadu, cez stehenny klb. Akoze celkom masaker, tak sme radsej zliezli dole do dediny a vzali stopa na parkovisko Sakra, 30 rocne telo a taketo problemy?? :thumbdown:

 

Snad je to len naozaj o nedostatocnom ponatahovani sa pred zatazou....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa az divim, ze aktualne nemam problemy s kolenami (klop. klop)

teda minule som mal po ture svalovicu skoro na vsetkom, najviac ale na ramenach a trapezoch z lezenia po rebrikoch, retaziach a pod. (vid prispevok v turistike https://www.freespace.sk/tema/714-turistika/strana-5?do=findComment&comment=231231) a tiez mojim platnickam to vadi :(

lenze ja mam podstatne viac rokov a minimalne 2x tolko kil ako doll :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Čo to môže byť zač keď zrazu začnú človeka bolieť päty ale len päty celá podrážka ani noha ako končatina nie. Vyzerá to tak že kým ležím sedím, cez deň chodím tak nie, iba vtedy keď vstanem a začínam sa postaviť na nohy a vtedy to tak strašne bolí že ani neviem normálne chodiť a trvá to len chvíľu potom to prejde. Doteraz som to nikdy v živote nemal takže nadváhou to nebude lebo tú už mám dlhšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: vyzera to na ostrohu

 

zrejme ano - tzv. kohutia ostroha

 

praca pre ortopeda, mne pomohlo ozarovanie

Jasné takže k ortopédovi... Aj som tipoval že to bude ortopéd a tu je to čo mnohí nechápali že prečo toľko behám po lekároch. Tak chodím na alergológiu kde treba ísť na testy, očkovanie, kontrolu, takže niekedy to vyjde tak že aj 3x za mesiac treba ísť, k tomu som zisťoval prečo mám migrény tak najprv obvodnému, ten dá výmenný lístok k expertom a migréna je taká vec čo sa dá len hľadať vylučovacou metódou takže röntgen, CT, neurológ, očné, interné, endokrynológia a z toho vzniklo to že skoro každý týždeň som sedel na poliklinike. Takže teraz sa pridá ortopéd, kde tiež jedna návšteva nebude stačiť lebo prídem k obvodnému dá výmenný list, idem k ortopédovi ten bude robiť rôzne vyšetrenia alebo ma pošle trebárs na tie ožarovania na ktoré bude treba chodiť nejakou pravideľnosťou, plus k ten tomu psychológ ak sa aj na to teda dám. K tomu chodím k internému na kontroly už len kvôli vysokému tlaku, raz ma poslali kvôli niečomu v rámci vyšetrení k urológovi a tam mi hneď založili kartu že po 30-ke by už chlapi mali chodiť aj tam aspon na prevenčku raz za rok. Takže aj keď raz za rok ale je to tam. No a v práci je 7 paragrafov na rok, ja som sa skoro každý týždeň pýtal k lekárovi a v troch fabrikách sa pracovalo na jednu zmenu plus cesta takže som nemal kedy a si predstavte že ste môj vedúci a ja sa stále pýtam k lekárovi mladý chlap tak tiež by vám to bolo divné a povedali by ste ako on že čo si ty invalid a nevymýšlaj! Ale pritom sami vidíte čo to všetko obnáša tak som si musel nájsť zamestnanie kde pracujem len v noci. Keď obsolvujem všetky vyšetrenia a vyliečim všetky diagnózy tak by som šiel pracovať opäť niekam kde sa už ťažššie dostanem k lekárom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bola skor reakcia na to vsetko co vymenoval.....nech sa pozrie na tie svoje sladkosti, bol by prekvapeny, co vsetko takymto zivotnym stylom zacne postupne odchadzat alebo sa objavovat.

Samozrejme, nechcem zovseobecnovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas nechcem ti brat dobru naladu ale s mugrenou ti aj tak nepomozu. Doteraz sa nevie co PRESNE ju vyvovala. Existuje len veelmi dlhy zoznam potencialnych spustacov a na kazdeho plati nieco ine. Ja nou trpim od 6 rokov, neviem ake silne zachvaty mas ty a ako casto ale ked to dojde na mna tak chodim stvornozky, grciam od bolesti, dokial niekde milosrdne nezaspim- kym nezaberu lieky. Migrena sa liecit neda, da sa len tlmit bolest. Bohuzial. Na klucoch mam hlinikove puzdro kde mam dve tabletky (sumatriptan) VZDY so sebou. VZDY.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Migréna: Nieje až taká silná ale tiež to občas prejde do fázy že už treba ibalgín alebo mig či valetol, tie obvykle zaberú ale častou konzumáciou tabliet proti bolesti sa začínajú hlásiť problémy s pečeňou. 

 

Ostroha: Niečo s tým treba robiť a bolesť podrážky je v prvom rade práca pre ortopéda. Nikdy v život som to nemal. Asi mesiac do zadu to začalo. Keď sa po dlhšom čase postavím na nohy tak je to taká bolesť že sa musím niečoho držať kým to rozchodím a obe päty naraz a na tom istom mieste. Takže veci ako odrel som to niekde sú vylúčené.

 

doll: odkedy som odišiel z fabrík, množstvá aj sladkostí, aj jedla klesli dosť prudko dole z finančných dôvodov... Keby som písal blog tak by mal názov: z potravín na polikliniku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie bolesti v pätách budú takmer určite ostrohy.

 

to patrí do rúk ortopédovi ... niekomu pomôžu, niekomu menej, ale malo by to byť pod kontrolou, a zistiť, či ti dokážu pomôcť.

kolegyni nepomohli, trpí tým moc rokov, nepomohlo zatiaľ nič, ale ona to má v rodine ... trpela tým aj jej matka aj babka a brat, a dcéra začína.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Videl som reportáž v TV kde už boli lekári rozčúlení z toho že ľudia im prišli do ordinácie s tým že si na internete pozreli akú majú asi diagnózu a mudrovali. Lekár ironicky na to že potom tu už nemusím byť, však človek si na internete stanoví diagnózu a odo mňa už žiada akú liečbu mu mám stanoviť... To len tak ako pikošku.

 

No a k tej ostrohe, internet je dobrý len ako informačne sa pozrieť že čo to zhruba je, prípadne sa porozprávať s ľuďmi ktorí mali podobné ťažkosti. Ale prácu a diagnózu nechám na odborníkov. U nás to v rodine nikto nemal, keď som to našim hovoril tak len matka že nejaká jej kolegyňa to mala... Tak nebudeme robiť predčasné závery a budem múdrejší až sa vrátim od lekára. Zatiaľ ďakujem za info.

 

Len tak mimochodom: V poslednej dobe sa často stretávam s tým že mi príde nejaká nová bolesť (kríže, nohy, hlava) a si vravím však som to nikdy v živote nemal! Kedysi som bol fyzicky zdravý, som ani nepriberal, aj tlak bol v poriadku, hlava nebolievala... Ale asi to ide vekom že? Po 30-ke mi začali tieto veci. Dovtedy nič. Prirodzený vek človeka je zhruba do 60 rokov, po tom veku už mnohí umierajú, alebo žijú s ťažkosťami až na pár výnimiek. A vlastne ja už mám polovicu života za sebou. Takže po tomto veku už len budú tie boliestky tu či tam pribúdať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však áno teoreticky to tak je len ja som sa čudoval lebo som dosiahol ten vek kde to začína. Pred tým ma nikdy nebolievali kríže, teraz čoraz častejšie, nohy a kĺby ma neboleli nikdy ani deň a teraz tá ostroha a prišla zo dňa na deň zrazu preto som tomu neprikladal význam a myslel som že asi to len nachladlo a prestane to a nič neprechádza... Aj o migrénach som si to myslel že asi počasie veď v posledných rokoch je počasie bláznivé mení sa zo dňa na deň radikálne... Pred 10 rokmi bola zima, jar, leto, jeseň... Teraz je v decembri +12 a v apríli sneží či v marci mrzne... Z horúčav sa prehupneme behom dvoch týždňov do zimy okolo nuly... To má vplyvy na tieto veci a preto som to bral tak ale už to začína byť neznesiteľné a prvý raz mám zamestnanie kde môžem bez obmedzení navštevovať lekárov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

čo je veľa, to je moc ...

 

tie bolesti väziva a úponov v nohách vo mne posledného trištvrte roka chodia hore dole ako v starom židovi bolesť ... teda vlastne doslova.
 

začalo bolesťou v pravom členku, 10 dní som sa ledva dokázala hnúť, bolelo ako fras. po dvoch troch mesiacoch vnútorná strana pravého kolena, šúrala som sa po dome viac než týždeň ako zmožený krab a stonala pri každom pohybe. po ďalších dvoch či troch mesiacoch vonkajšia a zadná strana ľavého kolena, to samé ... natierala,viazala, nešlo hnúť, tá bolesť bola desivá.

pred tromi dňami som pocítila, že sa čosi deje na vonkajšej hornej strane ľavého stehna ... to isté, chvalabožku zatiaľ trochu menej bolestivé ako naposledy, ale sadnúť a vstať a hnúť je katastrofa.

kruci.

akoby nestačilo to všetko, čo už mám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

a to ešte pri tom aj vypekáš! :ociska: :)

 

včera ráno som bola cvičiť a pri jednom pohybe naraz ruup - a hnusná ťahavá bolesť prešla vnútornou stranou stehna zhora až do polovice - no fuj, potom už som robila len také cviky, ktoré túto časť nenamáhali, ale už to nebolo ono, potom už som to radšej flákala. Asi tiež nejaký úpon. Ale chodím bez väčších problémov, a zajtra sa hodlám skúsiť cvičiť zas, uvidím, ako mi to pôjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ano. piekla som aj dnes, ale ja len tak ... vlastne ja som pomáhala synovi : )

 

v noci som ledva spala, pohnúť sa bolo utrpenie, na teraz to trošku poľavilo, uvidíme zajtra ... už počítam, čo môžem čakať najbližšie, ktorý úpon a šľachu som ešte nemala spočítanú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm, asi ten ortoped v minulosti nekecal, ked som po dvoch "zablokovaniach" v kolenach prisla za nim.

Po rontgene, na ktorom pochopitelne nenasiel nic zhodnotil, ze mam klby citlive na chlad a prievan.

 

Dnes som necele dve hodinky korculovala na zimnom stadione, pred dvoma tyzdnami hodinku, v leginkach, nic zateplene. A zakazdym ked sme skoncili a sadla som do auta, tak neskutocna bolest do kolien, cele jablcko, aj na dotyk. Po zahrievani sa po cca 15minutach bolest vytratila. Takze, neostava mi zatial nic ine, iba balit do tepla na stadione.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov