Skočiť na obsah

Obľúbené vianočné filmy


Desdemona

Odporúčané príspevky

uhm, videla som z toho Otec rodiny, Lapený v raji, Zámena ... jediný dobrý ne(sentimentálny) sentiment je Život je krásny, starý sedemdesiat rokov ...

nehovorím, že tie filmy nie sú pozerateľné ... ale sú v pohode zameniteľné. na Vianoce sa predsa dejú zázraky, tak sa dejú, vo veľkom množstve, menia sa životy, identity, vymieňajú miesta v živote ... oni tie filmy, keď len nie sú tie skutočne vyššie spomenuté béčkové, sa dajú pozerať ... aj rozplačú, lebo to je ich funkcia ...

ale niektoré sú ťažko uveriteľné, a nie sú ani len komédie, ako bol Sám doma ...

 

a Život je krásny so staým dobrým Jimmym Stewartom tie ostatné napriek podobným zápletkám a zázrakom a divutvornému vianočnému "prezreniu" len doháňajú, ledva mu dýchajú na päty. oni vianočnú atmosfŕu majú, sú tam rolničky a stromčeky a detičky, a zelená a červená a zlatá a santov celý vagón, ale ... tak radšej tú Pyšnú princeznú, ktorú ani netreba sledovať, repliky poznáme všetci aj tak naspamäť ... :)

 

neviem prísť na to, čo to bol za zázrak s tým snehuliakom - je možné, že v niečom podobnom hral Billy Crystal ? stále sa mi tam motá ... taký týpek to bol :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady si ma inšpiroval s tými DVD, už viem čo si pustím na štedrý večer (kedže TV vysielanie je vtedy komplet nepozerateľné), dám asi LA utajené skutočnosti - začiatok filmu sa odohráva cez vianoce, alebo Králi ulice - tam síce o vianociach tuším nie je ani zmienka, ale tiež je to dobrý film :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten snehuliak je Jack Frost.

 

Nesentimentalny resp. neprvoplanovo sentimentalny je aj ten Vianocny pribeh. Je to netuctova a vtipna komedia. A toja o americkych hovorit nezvyknem. Tak na prstoch jednej ruky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám zase celkom rád Sám doma a podobné sprostosti. pri nich dokážem úplne vypnúť mozog a ostane v ňom len myšlienka, že sú Vianoce, čo je nakoniec celkom príjemný pocit, mať v hlave len túto jednu myšlienku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Nenechám si ujsť filmovú rozprávku Tri oriešky pre Popolušku

:) nezabudnuteľné holuby(páviky), kôň Jurášek, sova Rozárka, kocúr Murko, psík Tajtrlík .. princ, ktorý dostal do čela snehovou guľou .., črievičku ako pre bábiku ..:-)

post-2385-0-02045600-1355838757.jpg

post-2385-0-82041500-1355838766.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo máš proti Mrazíkovi a Popoluške? :ermm: :hmmm: šak to je klasika...

ale Audry mám tiež rada a ak budem mať čas, určite film s ňou poteší, ktorýkoľvek. :slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma ma nakopne, ale toto je príčina pri Popoluške ...

zabite ma, ale Tri oriešky pre Popolušku som nikdy nemusela, strašne mi tam prekáža práca kostýmového návrhára, ale tak, že mi to zhnusilo film ...

 

nehovorím, že vôbec nepozriem, alebo ani nepozriem na obrazovku, pozriem, ale kostýmový výtvarník to do.ral, a neviem pozerať ten príbeh tak, aby som nevidela tie desné kostýmy :nienie:

a Mrázik, zabite ma, ale nikdy v živote som celého Mrázika ešte nevidela, a vôbec netuším, prečo ... a už po tom ani netúžim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ... a nádherná Audrey a skvelý Gregory Peck dovŕšili dnešný deň ... Prázdniny v Ríme sa práve skončili :)

 

lepšie ako hocičo iné vianočné, najkrajšia nežná rozprávková komédia, ten film má 60 rokov a na csfd 89 % , na imdb 8,1 %, a nestarne.

jediný rozdiel je, že dnes sa nekúpe v Trevi ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov