Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

dnes domino - day 2008 o 20:45 v priamom prenose

neviem, kto to vôbec pozerá, niekedy sú tam skutočne úžasné veci .... kde je to už od prvých pokusov :lol:

pamätám si, keď dávali prvé ukážky, pár sekundové, z prvých pár tisícok prekotených dominových kamienkov, pozerali sme na to s otvorenými ústami ... no bolo to dávno : )
a z tých pár kociek domina, ktoré má doma asi každý, každý druhý skúšal postaviť čosi, čo sa tak pekne zaradom prekoprclo :)

pozerala som takmer celý prenos minulý alebo predminulý rok, to už sú iné kreácie ...

vyrátané efekty, stovky odtieňov farieb, obrazce .. už len keď si predstavím tie hodiny a hodiny nad stavbou miliónov kamienkov, zakaždým ma máta myšlienka, čo sa deje, keď náhodou niekto do nejakého kamienka drcne ... :)

hľadali dobrovoľníkov na stavanie, išli by ste ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto hračičky ma fascinujú, vždy na to doslova čučím, keď sa dá

 

minulý rok som bola v bare akurát keď to šlo v teľke a všetci to sledovali asi takto :lol: :)

 

inak, ja by som sa toho aj zúčastnila, sestra sa ma aj pýtala, či nechcem ísť, že zháňajú dobrovoľníkov... ale ja som prípad mantavého jedinca, tak som to radšej neriskla, ale možno budúce roky by som sa aj nechala ukecať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem neviem ... tie kreácie sa stavali osem - deväť týždňov :lol:

 

trpezlivosť by som mala asi tak pol dňa, možno

 

pokiaľ sledujem, nejaké rekordy už padli, v najvyššej a najdlhšej dominovej stene a neviem, v čom ešte ...

 

je to perfektné ... celé mesiace vymýšľajú nápady, vyrábajú dominá, miešajú farby, počítače pracujú, skúšajú efekty, visia na lanách a stavajú kreácie, a potom revú ako paviáni a sú šťastní ako blchy, keď sa nič nepototo a keď to všetko dokonale spadne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno, pozeram, pozeram :lol: zaujimave kreacie tam zas vymysleli, nemali chybu niektore :)

Jedine co mi vadi je ten idiot Sajfa co to 'komentuje' na jojke.

 

Nervy by som samozrejme na stavanie niecoho takeho nemal. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak len na doplnenie: v piatok 14.novembra 2008 v Leeuwardene bol z toho dalsi rekord!

 

Z celkoveho poctu 4 500 000 postavenych domín, padlo 4 345 027 (cize 96,56%) - a to je rekord!!! :lol:

 

 

Inak ten Sajfa je neskucne trapny, nielenze na pohlad nesympaticky, ale este aj strasne "vtipny"! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimave bolo aj najmensie domino na svete, malo tusim okolo 1milimetra a z toho postavili obraz

No tento rok nielenze opat prekonali velky rekord v pocte padnutych kociek

ale k tomu pridali aj dalsie mensie rekordy, ktore stoja tiez za zmienku:

  • najdlhšia dominová špirála (200 m)
  • najvyššie stúpajúce domino (12 m)
  • najmenšia domino kocka (7 mm)
  • najväčšia domino kocka (4,8 m)
  • najdlhšia dominová stena (16 m)
  • najväčší dominový obrazec (25 000 domina)
  • najrýchlejší pád domina na dráhe 30 metrov (4,21 sekundy)
  • najväčší počet domino kociek ležiacich na jednej domino kocke (727 domina)
  • najväčšie obdĺžnikové pole v jednej úrovni (1 000 000 domina)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hľadali dobrovoľníkov na stavanie, išli by ste ?

Ja by som aj išla :) Náhodou... mohla by to byť sranda...možno...trochu ;)

 

Ináč mne sa zdá 8 týždňov na postavenie toho všetkého trochu málo :lol: Predstavte si, že máte rozostavaný nejaký desaťtisícový obrazec, ste už pomaly pri konci, a zrazu trošku ťuknete a šup..všetko je dole :) a zajtra je priamy prenos...no stavajte znova... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

je to rok od roku viac prešpekuľované, spúšťa to ohňostroje a mašiny a ide do výšok a robí neuveriteľné veci,

keď sa len dá a nezabudnem, zvyčajne to pozerám, ale viac sa mi páči také - nepríliš zložité, bez divotvorných vecí

 

síce je to premyslené, vymyslené, a isteže každý rok musí prísť niekto s niečím novým,

ale taký jednoduchý dominový koberec je tak trochu pre mňa tajomnejší, jemnejší a krajší ...

domino nemusí hrať futbal a vytvoriť bengálsky oheň, a spúšťať vodopády a vypúšťať lávy a dym,

domino sa má hlavne zvaliť a ukázať sa :)

 

isteže aj tak to pozeráme s otvorenými ústami, nech to robí čo len chce :)

ale stavať by som to nešla.

prišla by som o nervy behom štvrť hodiny :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 rokmi...

ujo google najlepšie poradí ... osvedčilo sa ho používať :)   stavebnica domino predaj

 

kde ku koncu prvej stránky sú českí dodávatelia, treba zistiť, či dodávajú na Slovensko.

jeden dodáva dominá z bukového dreva, čisté, 200 kusov za 200 Kč, druhý premiešané s pár farebnými, 800 kusov za 1153,- Kč.

...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujem za pomoc... Ale mám smolu väčšina predajcov domino kociek a domino stavebníc sú z Česka a nedodávajú na Slovensko :) Ale nevadí aspoň viem kde to mám v Česku pre deti hľadať. :) Ďakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

domino je celkom sranda... take jednoduche a genialne zaroven

 

spominam si na mily zazitok, ked sme sedeli v jednej vidieckej anglickej krcme a hrali domino s miestnym policajtom na dochodku a est ejednym starym panom

parkrat som sa pokusil kupit na aukre nejaku peknu staru sadu kociek, ale vzdy moju triezvu sumu niekto prehodil...

 

mimochodom - pred nejakym casom davali v Tescu k nakupom dominove kocky tusim s obrazkami smoulov; ak by mal niekto zaujem, tak nekompletnu sadu by som asi este niekde nasiel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

domino je parádna hra ... :)

u babky sme kedysi mali prastarú sadu aj s pôvodnou krabičkou, bola to veľká sada, mala až 9 bodkové políčka ...

mala som ju veľmi rada, aj na hru aj na stavby a niečo som sa s ňou nahrala ...

 

vždy to začalo regulérnou hrou domino, keď zunovalo, alebo som prehrala, nastal čas stavieb ... aj stavania kociek dávno dávno pred domino -day :)

 

žiaľ, tá hra kamsi v priebehu rokov zmizla ... kam, ani srnky netušia, medzitým tam bolo sťahovanie, a všeličo.

 

dnes máme doma len umelú sadu ... a to nie je ono ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov