Skočiť na obsah

Obľúbený brak


wysky

Odporúčané príspevky

sisel, Aika, teraz som mimo : tie Wanted a romantické filmy neznášate, či si radi pozriete ? podľa toho, ako tu čítam kdekade Aikaterine, ružové filmy asi neznáša ... ale toto je téma o braku, ktorý pozeráme

 

 

 

asi by bolo dobre ujasniť si, čo je pre koho brak, či gýč, paródia, béčkový film a všeličo iné

 

a pokiaľ som pochopila, ide o brak, pre nás brak, ktorý si opakovane radi pozrieme

... čiže niečo, kvôli čomu sami sebou pohŕdame, ale pekne si to pozrieme a kráľovsky sa pri tom bavíme

no mne sa film Wanted pacil kvoli efektom, zaujimava myslienka, ale za brak to povazujem preto, lebo sa tam snazili natlacit vela "hodnotnych" myslienok, ktore su tak gycove a tak otrepane, ze to az nie je dobre, a to ze sa ich tam pokusili natlacit co najviac, uskodilo celemu filmu, lebo je to tam citit. plus by sa dalo povedat ze ten kto tocil ten film mal dobru myslienku, ale nenasiel tu spravnu cestu aby ju uskutocnil.

 

a tak ma teraz napadlo, sice to nie je film, ale serial- The IT Crowd, je to komedia, nema to skoro ziadnu umelecku hodnotu, ale smejete sa pri tom prakticky stale(dokonca aj ked sledujete pohreb sefa firmy), a videl som ten serial uz niekolko krat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ sa mi dostala do rúk len hollywoodska romantika

a to pre mňa nie je romantika, ale brak

Tak v takom pripade sa zhodneme, i keď aj tu sa najdu vynimky.

 

Ono krasa azijskych filmov spočiva v tom, že aj keď su občas gyčove, či citovo vydieraju, su spracovane takym spôsobom, že človeku to nevadi, ťažko to opisať, maju zvlaštnu atmosferu, su proste ine. Američania davaju lasku najavo slovami, proste len kecaju a kecaju a kecaju, v každej druhej vete "I love you", "chcem byť s tebou do konca života" a bla, bla, bla. U azijcov stači pohľad, gesto a hneď je jasne oč krači. Proste na to, aby vyjadrili lasku nepotrebuju prazdne slova. O milostnych scenach u amikov ani nehovorim, v každom filme musi byť nejaka sex scena. Vo veľa azijskych filmoch sa ani nepobozkaju, a človek im veri všetky city, proste lasku vedia vyjadriť inym spôsobom. Samozrejme aj tu su "brakove" a zle filmy, ale tych dobrych je veľa. Ich problemom je to, že väčšinou maju slimačie tempo, iba tak pomaly, kľudne plynu, čo niekomu môže občas pripadať nudne, ale ja osobne take rad.

OK, dosť mojich citovych vylevov, takže napriklad:

- 3-iron - dosť netradičny, originalny, trošku "ťažši" film, kde hlavny milenecky par nepovie za cely film ani slovo, a zaverečna veta osvetli, čo tym všetkym chcel basnik povedať a zaroveň nuti človeka trošku sa zamyslieť. (hrava sa vo filmovych kluboch, vyšlo to u nas aj na DVD)

- Be with you - môj uplne naj, naj film, nič krajšieho som nevidel, žiaden gyč, žiadne citove vydieranie.

- Moment to remember - trošku "holywoodoidny" film, ale rozhodne stoji za pozornosť, ma to blizko realite

- Fan Chan - aj thajske deti môžu byť zaľubene. Strašne roztomila zaležitosť.

- My sassy girl - v zapadnom svete kultova teenagerska romantika, prva polovica je trošku trhlou komediou, potom sa to zvrtne na važnejšiu zaležitosť.

- Stvoreni pre lasku - činska, trošku rozvlačna zaležitosť s otvorenym koncom a famoznou kamerou (asi najlepšia aku som vo filme videl).

 

Z europskych, možno si už niektore videla:

- Amelia z Montmartru

- Laska nebeska

- Kratky film o milovani

- Milenci zo severneho polu

- Byt

 

To len taky veľmi, veľmi stručny zoznam romanci, ktore považujem za vydarene. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavé filmy, určite si z toho niečo vyberiem

najmä 3-iron vyzerá dobre

 

z tých európskych som videla Ameliu, ale moc ma neoslovila...

 

ok, koniec off-topic

mali by sme sa presunúť do "Film, ktorý ma zaujal"... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

najmilší brak ...

 

premýšľam, ale zrejme je to už roky Pravá blondýnka / Legally Blonde, http://www.csfd.cz/f...rava-blondynka/ - ale tá jediná pravá, prvá, jednička ... taký môj úplne najromantickejší najmilší brak,

z romantických komédií dostávam vyrážku, ale tento film proste zbožňujem ... môžem ho vždy, furt a stále, a užívam si to :)

 

/ absolútne nie všetky ostatné Legally Blonde, 2, 3, ... tie sú brakovitý desný brak do úplne inej témy, brrr /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

obľúbený brak? ojojój, toho by sa našlo :zubiska:

napríklad:

 

Totálny úlet  http://www.csfd.cz/film/224878-postal/

 

Len strieľaj  http://www.csfd.cz/film/223965-sejmi-je-vsechny/

 

Horúce strely - obidvoje  http://www.csfd.cz/hledat/?q=hot+shots

 

Scary movie - komplet  http://www.csfd.cz/hledat/?q=scary+movie

 

keď tak nad tým rozmýšľam ja som vlastne kultúrny ignorant a nemám vôbec žiadny vkus  :lol: :lol:

 
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

a môj najsammilší najmilší patetický brak, Deň nezávislosti, voľaktorý deň vysielala zasa ktorási TV ...

 

kedysi roku 2008 som tu písala, že som ho videla dovtedy už trikrát, no odvtedy už snáď sedemkrát, a predvčerom som si ho pozrela znovu, a komplet pekne celý, a užívala som si to aj s "hups" aj s rukami na srdiečkach a ... jaj, nádhera :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

a môj najsammilší najmilší patetický brak, Deň nezávislosti ....

 

kedysi roku 2008 som tu písala, že som ho videla dovtedy už trikrát, no odvtedy už snáď sedemkrát, a predvčerom som si ho pozrela znovu, a komplet pekne celý, a užívala som si to aj s "hups" aj s rukami na srdiečkach a ... jaj, nádhera :thumbsup:

 

ja som si myslela, že tu o Dni nezávislosti budem musieť extra napísať, a ajhľa! on tu krásne na mňa počkal :)

 

tak teraz len pripíšem, že prichádza Deň nezávislosti 2 ...

 

a recenzie sú hodne tak tak, niekedy hodne ploché, či z toho bude zasa obľúbený brak, netuším, ale až to raz náhodou budem vidieť, vysvitne ...

na  csfd  dosiahol zatiaľ na 62 %, ale cituplná láskavá recenzia na reflex.cz mu dáva 75 ... Kolik klišé se dá narvat do jednoho velkofimu?

 

či aj z tohto bude obľúbený brak ... tak uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že aká dobrá téma :).

Moje posledné obľúbené "braky":

Oblivion s Tomom Cruisom

After Earth s Willom Smithom a jeho synáčikom

 

a samozrejme všetky MiB a Twilight sága...

:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov