Skočiť na obsah

Ultimate survival alebo Man vs. Wild


bobsapp

Odporúčané príspevky

Na Discovery Channel beží tento seriál. Niektorí ho možno poznáte pod Boj o prežitie alebo Nutné k přežití. Sleduje niekto?

V skratke:

Tento chlapík Bear Grylls, ukazuje techniky prežitia v divočine.

Na začiatku dielu ho vysadia niekde v púšti, ľadovci, mori, ostrove alebo tak a on ukazuje ako by sa mal zachrániť človek ktorý sa ocitne v takejto situácii.

 

Takže sa môžete pozrieť čo vás čaká v krajnej situácii ak sa rozhodnete prežiť :lol:. Osobne by som si na kopec vecí zrejme netrúfol :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 29
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Ryan Giggs

    14

  • bobsapp

    10

  • WaldoR

    3

  • Ronja

    1

Top prispievatelia v tejto téme

ja som zatial len na druhej sérii.

a tak očkovanie netreba, veď vždy vysvetlí prečo je ten hmyz či rastlina konzumovatelná a nemali by sme sa čoho obávať :)

veď, čo môže byť zlé na surovom mäse z čerstvej mrtvoly zebry? :lol:

 

Páči sa mi na Bearovi že berie tieto veci z humorom a aj keď nemusí, vždy predvedie niejaký zaujimavý kúsok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tak očkovanie netreba, veď vždy vysvetlí prečo je ten hmyz či rastlina konzumovatelná a nemali by sme sa čoho obávať :lol:

Dosť silne pochybujem, že v sloňom truse, či v mrcine, ktora niekde leži x dni nie je plno parazitov. Mnohe veci, ktore skonzumuje su pre človeka nebezpečne. To ma len služiť na demonštraciu, že ak je človek v krajnej situacii, určite si radšej zvoli skonzumovať nejaky sajrajt a dostať nejaku chorobu z ktorej sa bude mesiace dostavať, než aby umrel od hladu/smädu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak o tej mrcine, ak sú v nej neni ešte nakladené vajička, tak by to malo byť OK. Ja som zatiaľ nevidel žeby jedol niejakú vyložene zhnitú zdochlinu.

To s tým trusom to je pravda, to len demonštroval čo sa dá spraviť.

 

Včera som pozeral Hawai.

To ako ho na konci každého dielu zachránia alebo nájde príbytok je asi nahrané že? :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, nahrane ako nahrane. Skôr by som povedal, že predtym, než idu nakrucať si poriadne preštuduju okolie (mapy, gps, satelitne snimky, popripade si prejdu celu trasu..., resp. maju tie veci so sebou) a teda vždy vie kadiaľ presne isť, aby našiel usadlosť, či meeting point.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Prečo je 3 séria točená iným štýlom ako tie predchádzajúce?

Síce tá Sahara bola zaujimavá ale bolo to dosť natiahnuté.

 

5 sériu už vysielali? Prípadne kedy sa chystajú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysielali ju prave v USA aj niekde v Europe, u nas nie. Kedy bude u nas, to zatiaľ nie je zname. Oni tie epizody aj tak miešaju križom-kražom, takže je ťažke to ustriehnuť.

 

Mne ten novy štyl nevadi, je to v pohode. Dôležity je obsah, nie omačky okolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 5 týždňami...

Tak dnes je deň D. Večer je premiera novych časti. Som zvedavy, či latka zostane vysoko.

 

Inak, na Discovery je Survival month, čiže Beara tam bude teraz v aprili veľa, ale aj inych programov s tematikou prežitia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čakal som na začiatok. Vyzeralo to veľmi pekne, hlavne tie Bearove oči napuchnuté :lol:. No po prvej reklame som nechcene prestal pozerať. Tie discovery reklamy ma dorazia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jo bol to super diel. Čo dokaže narobiť jedna mala včielka. Najzaujimavejšie bolo aj tak pitie vlastneho moču z kože štrkača. Fuj! Inak, ten druhy diel ktory včera šiel (Patagonia) už na Discoveri davali. Takže iba tie prve budu zrejme premiery. Myslel som si, že oba budu nove.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

JJ pozeral som.

Nedávali nový diel ale opakovanie. Diel z Utahu.

Asi kvôli sviatkom??

Konečne človek vydrží a oni toto.

 

O tom Ray Mearsovi som len čítal. Že to má viac pripravené ako Bear, ktorý improvizuje s pomocou nožíka, čutory, toho čo nájde a pazourka :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bear skače z utesu, vrtuľnika, lozi po stenach, na stromy, plava cez rozburenu rieku, chyta krokodily holymi rukami....

Mears je len taky chlapec do lesa. On len "stanuje" a rozprava, čo ide jesť, čo urobiť. Nie je ani z ďaleka taky radikalny, čo sa stravovania tyka. Určite by nevypil vlastny moč. A tiež keca, o historii indianov a pod. Nie je vôbec akčny, je to len taka nenaročna prechadzka po lese, pušti... Ale rozhodne nemôžem povedať, žeby to bolo nezaujimave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Chodi to na Discovery, je toho plny net, možnosti je cela kopa stači pohľadať. 5. seria sa samozrejme stiahnuť da. Ja to ťaham z našho (provider) lokalneho ftp, kde to je v češtine (okrem 5. serie, ktora je v pôvodnom zneni).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď pišem, že na nete je toho kopa. Je to aj na inch serveroch ako rapidshare alebo ulozto. Stači požiadať uja googla a vypľuje ti plno odkazov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov