Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

Ale bojoval tam Iraq, ktory mozme povazovat za rovnako silny :)

 

aj jeden slovensky curak rozpraval o tom ako pojdu na tankoch do Budapesti..nacvicovali si Madari utok na SK?? je ine kecat o vymazani vyvoleneho statu..a ine je robit nacvik napadnutia krajiny..aj ked obe maju spolocne to ze ide o provokaciu..

Zas porovnavas neporovnatelne.

1)Dobre si to pomenoval, Slovensky Curak, clovek, ktoreho vyroky nikto nebere vazne. Rovnako by reagovali, keby to povedal nejaky predstavitel madarskej extremistickej skupiny. Nasledovalo by typicke diplomaticke bububu, a tym by to skoncilo.

 

2)Vztahy medzi SK a HUN niesu ani zdaleka v takej napatej situacii ako vztahy Izraela so svojimi susedmi. Rovnako si hlava Indie nemoze len tak vyhlasit ze vymaze Pakistan z mapy sveta.

 

3)Izrael robi plany. Keby si vedel ake vseliake plany maju/mali rozne armady sveta (a trapilo by ta to rovnako) tak si budujes radsej kryt niekde na zahradke. A ver tomu ze plany ma aj Iranska armada :lol:

Niesi jeden z tych, co su presvedceni ze obnovenie dialkovych letov ruskych bombarderov predstavuje seriozny problem pre svetovy mier? :)

 

4)Preco furt obchadzas to testovanie balistickych striel Iranom? A zaroven vyvoj ICBM zo strany Iranu (Shahab-5).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iran ma podla mna vacsiu silu..ale to je len moje obycajny subjektivny nazor...

dialkove lety ruskych bombarderov su mi ukradnute...

nerozpravam o tom o com neviem alebo som sa s tym nestretol..takze o ziadnych Shahab-5..no ked vyvoleni zautocia..tak dufam, ze budu mat dolet az k nim :):lol::)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Izraelskí vojaci, ktorých zajal Hizballáh, sú mŕtvi

 

JERUZALEM 29. júna (SITA/AFP) - Izraelský premiér Ehud Olmert v nedeľu uviedol, že dvaja vojaci, ktorých prepustenie chceli dosiahnuť v rámci dohody o výmene väzňov s libanonským hnutím Hizballáh, sú mŕtvi. Informoval o tom vojenský rozhlas. Oboch izraelských vojakov zajal Hizballáh počas útoku na hraničnom stanovišti v júli 2006, čo viedlo k 34 dňovej izraelsko-libanonskej vojne. Izraelský kabinet má v nedeľu schváliť návrh dohody, ktorej Olmert vyjadril podporu. Za oslobodenie izraelských vojakov Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera, alebo vydanie ich tiel, má izraelská strana prepustiť piatich členov Hizballáhu.

http://www.sme.sk/c/3952507/izraelski-voja...h-su-mrtvi.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"cena" za unos 2 israelskych vojakov bola az prilis velka:

Libanon by bol tej ceny ušetrený, pokiaľ by jednotky Hisballáhu neprenikli za hranice Izraela.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tak medzirecou ... "cena" za unos 2 israelskych vojakov bola az prilis velka:

1191 mrtvych a 4409 zranenych libanonskych civilistov ... opodstatnene?

Kto seje vietor, zne burku :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

mám rada články Jany Shemesh ... trochu vnútorného alebo inakšieho pohľadu na Izrael, trochu nadhľadu a trochu kritiky a hlavne, má veľmi rada ortodoxných a píše vtipne a dobre ... človek nemusí len odsudzovať či len bezkriticky prijímať, vždy je niečo medzi tým

 

za prečítanie stojí najnovší článok jej Izraelského zápisníka Nežidia majú smolu.

...

Minulý sabat zase ortodoxní chlapi, čo okrem modlenia a plodenia detí (nech im Boh žehná), toho veľa nenamútia, zase vrešťali v Jeruzaleme. Že nie je v poriadku, že firma Intel vyrába svoje čipy aj počas sabatu. A Intel pohrozil, že z Izraela odíde.

 

Do sporu musel zasiahnuť šéf parlamentu. Výsledkom je podobný kompromis, aký Najvyššiemu navrhol ten chlapík z vtipu. Intel v sobotu teda robiť bude, ale pracovať môžu len ľudia nežidovského pôvodu. ...

a ďalší izraelský zápisník

 

Ortodoxní Židia žijú život plný pravidiel. Je ich 613, ak nie viac. Ťažký život.

Netreba sa preto čudovať, že si vymysleli rôzne vytáčky a triky, ako ich obísť a neobísť zároveň.

...

V súčasnosti je v Izraeli populárna televízna diskusia, v ktorej veriacim radia rabíni, ako ďalej.

V minulej časti nastala situácia, ktorá totálne zvrátila doterajšie nazeranie na vzťahy medzi mladými ortodoxnými. Jedna z nich sa totiž rabína opýtala, či môže mať dve rande paralelne.

Rabín sa najprv zatváril veľmi pohoršene a vypálil niečo o nemorálnosti a zvrátenosti mať rande s dvomi či s viacerými. Potom sa tej milej slečny opýtal, koľko má rokov. Keď povedala, že jej ťahá na 30, zachmúril sa, ponaťahoval si fúzy na brade a povedal, že v takomto prípade to až také nemorálne nie je, lebo vydať sa je dôležité, a takej starej osobe už veľa času na hľadanie toho pravého nezostáva.

V ortodoxných kruhoch sú totiž nevydaté po dvadsiatich piatich rokoch už staré dievky. A tak sa razom zmenili stáročia platné zákony.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jana shemesh? kolko krat si poviem ze tie jej debiliny uz citat nebudem a vzdy sa pristihnem ako si ho otvorim, potmo krutim hlavou ako to mozu uverejnovat v SME..rozum zostava stat...

minule to bola nejaka sracka o rozbitom vajci a rozmaznanom decku..sprava s vypovednou hodnotou... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cakal som kto pride ako prvy...

"aj to z teba robi extremistu" hej? a co este?

nevynachvalim, nie som nadrzany zo vsetkeho arabskeho ako si mozes mysliet...stacilo mi precitat si par clankov by Shemesh a videl som ze boli o nicom, strasne o nicom...napr. kedysi davno som dokonca citaval nejake blogy palestinskej baby, ale po case zacali byt aj tie o nicom, tak som sa na ne vykaslal...a cuduj sa svete nevychvaloval som ju k Allahovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

či to bolo o rozbitom vajíčku či hocičom, kopa jej článkov je písaná s nadhľadom, nerobí drámu a opisuje bežné veci očami cudzieho človeka ... vidí veci trochu ináč, že nepíše len o múroch a palestíncoch, ale aj izraelskej výchove detí či neduhoch, snobizme a rozmaznanosti,ktoré sa medzi ľuďmi rozmáhajú, čo je tam iné, je len dobre ... kto tam príde na víkend či pozrieť si skalný dóm, vidí izrael trochu ináč ... možno aj to rozbitie vajíčka.

zrejme aj tá palestínka písala o každodennom živote, nehovorím, že ich články treba čítať denne, ani ja to nerobím, ale raz za čas, za pár týždňov či dokonca mesiacov na ne dostanem chuť ... a dráma sa nekoná, len taký obyčajný každodenný život zrazu vyzeá ináč ako vo večerných správach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale potom nastava otazka...preco to je v novinach? ved stovky ludi na slovensku pise o takych veciach, ved su to blogy, preco nedavaju do novin ich? ved je to predsa len nasim ludom blizsie ako nejaka krajina leziaca na blizkom vychode...alebo nam stale maju potrebu ukazovat krasnu tvar izraelu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stacilo mi precitat si par clankov by Shemesh a videl som ze boli o nicom, strasne o nicom...

Jana Shemesh náhodou píše celkom neutrálne a čo píše sa dá čítať. Na rozdiel od Petry Procházkovej, čo je čistá demagógia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechápem celkom dobre ...

blogeri tu majú svojho priestoru hocikoľko, blogov sa tu píše všade na tisícky, a nie sú to len drámy, ale bežné každodenné drobnosti, a niekedy sa doslova divím, o čom sú schopní niektorí blogeri písať

to sú blogy

 

toto sú jej blogy ... či články, a prečo nie zkrajiny, kam sa presťahovala, vidí a žije ju denne ?

a že píše len krásne ?

to práve nie ... preto som vypichla jej články, lebo tam nepíše krásne ... a ešte má kopu článkov o snobizme, o velikáštve, o vlezavých kamarátstvach, o patriarcháte, o proteste mladej generácie, o lenivosti židov a nevarení a najímaní si pracovných síl pomaly aj na otváranie dverí ...

krásne ?

nie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidis P.Prochazkova to je to meno na ktore som si nevedel spomenut, jej blogy ci clanky ci ako sa to teraz nazyva uz dokonca ani neotvaram, pri Shemesh mi to neda :lol: ale asi oba maju u mna rovnaku hodnotu...

 

ved to ze tych blogov su tisicky...vsetko sa zlieva do jednej masy..len nechapem preco prave tento izraelsky stale pchaju do novin :) iba o to mi islo...akoby stale muselo byt nieco o izraeli v novinach, bez neho by sme uz pomaly nemohli dychat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoniec je to novinárka, vydala sa do izraela a píše o tom, prečo by nepísala ? keby sa vydala do afganistanu, zrejme by sa nedostala ani k počítaču a nepísala by ... izrael je veľa skloňovaná krajina, lebo nedá na seba zabudnúť, veď aj všetky konšpirácie začínajú a končia židmi : )

tak sa o ňom píše, aj o ostatných, alebo minimum podaktorých iných blízkovýchodných krajinách je skutočne dosť často kdečo v novinách, dokonca aj v podpisoch, a prečítame si aj to : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ah jaj. kde som zasa napísala, že afganci nemajú počítače ? : )

ale o ortodoxných židoch, s ktorými aj izrael ako taký má problém, kdesi sme už o tom tuším aj písali, by sme články písané s nadhľadom nečítali, keby sa tam perla nevydala.

jej články predsa nie sú na pulitzerovu cenu, ale niečo hovoria, nie každý má možnosť nazrieť do izraelskej kuchyne.

ona akurát pootvorí dvere, lebo má tú možnosť, a nie je tam všetko ako vo vyleštenej reklame. na obraze je kaz.

a netreba ju čítať ako seriál, stačí raz začas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no asi tak mi to vyznelo...

no este to by chybalo keby jej clanky kandidovali na pulitzerovu cenu, o zvratenosti tohto sveta by ma uz nikto nepresvedcil :lol:

"netreba ju čítať ako seriál, stačí raz začas" ale s tymto suhlasim..teda bez toho slovicka "zacas" :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vyznelo nedobre ...

 

dobre :lol: tak prestaňme čítať príhody a poznatky z pera laikov, turistov, cestovateľov, hostí, ľudí vydatých, ženatých, pracujúcich kdekade vo svete, a vidiacich jednoduché veci zvnútra, a čítajme len oficiality vydané oficiálne schválenými orgánmi, budeme čítať o kvitnúcich sakurách a rozširujúcom sa múre v izraeli a o prejavoch kaddáfího a pravda bude na strane akurát službukonajúceho ajatolláha a večné pravdy kubánskej revolúcie.

zakážeme blogy, lebo väčšina mi aj tak ide na nervy, ako niekto ráno stúpil do blata a potom mu ešte padol kľúč do kanála ma ozaj nezaujíma, a do izraela pôjdeme všetci povinne kupovať suveníry a ešte pozrieme ako vyzerajú tí ortodoxní a budeme im uskakovať z cesty, lebo vraj s gójmi majú problém ... ja neviem, ale uvidíme, aby sme sprostí neumreli.

mno.

ja mám takú úchylku, že si občas začnem čítať článok, a ke)d prečítam po jednej vete z každého druhého odstavca, mám dosť.

nuž netreba čítať všetko ...

ale začali sme tým, že si naznačil, že tá perla píše o izraeli len pekne a krásy

skúšam ťa tu presviedčať, že to nie je pravda ... nič viac a nič menej, že vidí aj kazy ... preto si ju raz začas prečítam : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco do extremov?

ved ja sa len snazim povedat ze tie "perly" nepatria do novin ale na blog...dost ze je v novinach uz aj tak plno blbosti, iba o tom celom hovorim...ze podla mna take nieco do novin nepatria, lebo kvalitou sa to topi v tom blogovom bahne, ktoreho je na internete na tony...

krasnu tvar som myslel ironicky, viem ze nepise len chvalospevy ako bloger Ilias, tam uz to hranici s chorobou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a prečo nie do extrémov ? : )

stačí si ju zadať do uja googla a je jasné, kam všade píše, od novín až po blogy o dospelých a deťoch a obchodoch a politike a kdečom ...

keď už hovoríme o pulitzeroch, nemusí stáť v paľbe rakiet či čoho redaktor cnn, aby sme uverili, čo hovorí ... po raketách príde ukľudnenie a bežný život

a práve to je na nej sympatické, že ešte stále je svoja a má kritické videnie, aj keď ide o izrael : ) ... ale nikto, kto nechce, ju nemusí čítať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale potom nastava otazka...preco to je v novinach? ved stovky ludi na slovensku pise o takych veciach, ved su to blogy, preco nedavaju do novin ich? ved je to predsa len nasim ludom blizsie ako nejaka krajina leziaca na blizkom vychode...alebo nam stale maju potrebu ukazovat krasnu tvar izraelu?

 

a preco nie ? rovnako moze niekto pisat o Palestine, alebo aj o Ukrajine

Izrael je niekedy krajina dost demonizovana, ostatne aj arabske krajiny, preco nepriniest aj ludsky pohlad na zivot tam ?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Izrael je niekedy krajina dost demonizovana

 

K Izraelu mám neutrálny postoj, ale tiež si to myslím. Ináč zaujímavé je, že keď sa niekoho spýtam, prečo nadáva na Izrael tak dostanem vždy rovnakú odpoveď: Lebo sú to po*** (* - doplň čo chceš) Židia! Tak to je už fakt argument.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov