Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 rokom...

skus si precitat to co Vic pisal na zaciatku tejto temy ...

 

inak mi je sympaticke, ze Zidia si (hoc s pomocou OSN) nedali skakat od arabov po hlave a maju stat na uzemi, ktore dlhodobo osidlovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priatelia Izraelu...dnes si pripominate 60.vyrocie Naqby...vyhnania Palestincanov z ich krajiny :lol: :) dufam, ze ste hrdi :)

a pozri sa, kam sa za 60rokov dostal Izrael, a kam Palestincania.... Nezacni s USA podporou Izraela, lebo rovnako su palestincania podporovane zvyskom arabskych krajin.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preboha a kam sa asi tak mozu dostat ludia, ktori boli vyhnany, ktori sa stali utecencami z vlastnej krajiny? ktori nemaju kde byvat a nie este nieco rozvijat...ktori su napadani izraelom za celosvetovej toleranicie..lebo im uz predsa bolo ublizene, teraz im nechame volnu ruku...zabije izraelec je to okay...zabija palestincan..je to hajzel a terorista..ale to je len malinky rozdiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak, nieco taketo som cakal :lol: pouzivas argumentaciu madarov, ktori si narokuju na juzne Slovensko a pritom je nad slnko jasne, ze Samova risa aj Velka Morava so slovanmi tu bola davno predtym, ako sem imigrovali.

 

btw co myslis, kde zili zidia pred x 1000 rokmi? v usa? neeee ... ako priklad k tomu, kto tam bol prvy a mal by si narokovat na uzemie - http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Jerusalem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak, podľa teba, budúceho archeológa, ktoré územie osídlili židovské kmene po exode z Egypta vyše 1000 rokov pred naším letopočtom?

 

Máš tri možnosti:

 

  • severné Grónsko
  • východné pobrežie Antarktídy
  • západný breh rieky Jordán
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale židia to miesto nikdy neopustili. Vždy tam nejaké tie enklávy žili. Tak ako aj kresťanské. To územie je špecifické tým, že sa tam stretávajú 3 najväčšie monoteistické náboženstvá. Sotva sa toho územia niekto vzdá. Okrem toho boj medzi židmi a Palestínčanmi neprebieha iba od vzniku štátu Izrael. Už v minulosti žid Dávid porazil palestínčana Goliáša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom182

Tak v tomto uz mas jasno. Este nam ozrejmi, kto je ten zly, ked sa jednotlive militaristicke skupiny palestincanov vrazdia medzi sebou (ako sme tomu svedkami v poslednom case). :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto územie bolo historicky vždy územím, kde sa stretávali tri kultúry a ešte dávnejšie pred narodením Krista rôzne kmene, nebolo to územie nikoho, ale po putovaní z Egyptského otroctva sa usadili židovské kmene, židovský národ práve tam,majú svoj štát a tak ako my a iní bránia si ho, ochraňujú svojich obyvateľov, robia iba to čo by robili aj iní. Stáročia a tisícročia prenasledovania,pogromov,holocaust, ich naučili súdržnosti,vytrvalosti,odolnosti a hlavne neponechanie svoj národ a štát na náhodu života. Sú silní, dobre vyzbrojení,majú jednu z najlepších rozviedok na svete, niečo ich to aj stojí a verte kôli aj tomu majú dosť vysoké daňové zaťaženie, ale vedia, že je to nutné a je to daň za pokojný život, i keď mnohokrát to tak nevyzerá a teroristi vždy hľadajú skulinku, ako vraždiť nevinných a nič netušiacich obyvateľov Izraela.

Izrael má veľa priateľov, minimálne toľko keď OSN dalo súhlas na uznanie ich zvrchovaného štátu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ahmadinedjad toho nakeca..viac hovori ako kona..no myslim ze sa to moc neodlisuje od izraelcov, ktori sa tiez vyjadruju v zmysle :"Irán treba zastaviť akýmkoľvek spôsobom..takze neviem o com..

Ahmadinedzada neobhajuj tym, ze je taky isty ako Izraelci ... Oni nemaju agresorske vyroky ako prvi, toto bola akcia - reakcia (uspesne tento fakt ignorujes) ... keby sa niekto vyhrazal tvojmu statu, ze ho treba zrusit z mapy, pekne by ti horelo pod zadkom. Ahmadinedzad aj so svojim moslimskym statom je srsen v riti sveta a keby nevidi nad sebou placacku vo forme USA, nesere sa a bodne. No teraz by ho kandidat na sefa placacky chcel ist pozriet a podat mu ruku. Takeho sefa ani za svet, dakujem pekne.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Weirdo

 

Možno keby si bol Palestínec a Izraelčan by ti zhabal dom aj s pozemkom a vyhnal by ťa z vlastnej krajiny, kde žili už pred tisícami rokov tvoji predkovia a v tom zvyšku čo nechali by si sa cítil ako nezvaný hosť bez akýchkoľvek práv, možno by si prehodnotil svoj názor na ich agresiu. Aj by som vedel z vykanými očami (nie zatvorenými) pochopiť že aj oni chcú miesto na tejto zemi, ale prečo im nebol pridelený nejaký ucelený kus zeme, ale svoje „kolónie“ majú v Palestíne rozsiate ako keby ich niekto zhadzoval z lietadla. Ohradené vysokými múrmi, stráženými po zuby ozbrojenými vojakmi sa stále viac rozťahujú v cudzej zemi, a fakticky ju ovládajú celú. Asi toto bol ten zámer prečo je to zariadené tak. Ale o porušovaní ľudských práv v Palestíne sa nehovorí, politika je svinstvo a toto je len jeden z dôkazov ako sa dá manipulovať verejná mienka.

O jednom sa mlčí a druhé sa predhadzuje neustále na oči.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je vasa zaslubena zem , asi tak Boh charakterizoval uzemie nim dane Izraelitom, OSN v 1948 roku rozhodlo o uznani a svet tiež, iba si brania svoje domovy. Co ty na to sani?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noooo len neviem neviem ci tato "zmluva" uzavreta medzi Bohom a Izeralitmi ma aj nejaku platnost

alebo nebodaj existuje dokument podpisany Bohom, na zaklade ktoreho je tato "zmluva" medzinarodne uznana? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak a sani

tato tema sa uz rozoberala tu, skuste si pozriet poslednych par prispevkov.

 

To je akoby madari mali narok na juzne slovensko, vsak si ho poctivo obsadili pred tisic rokmi, co na tom, ze slovanske kmene tu boli davno predtym = druha strana mince, pani.

 

 

BTW Sani

co ma Palestina s Ahmadinedzadom okrem toho, ze su to moslimovia jak bice?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nic neignorujem..preboha Ahmadinedjada neprivovnavam k izrealu..take svinstvo by som mu nespravil :lol: len hovorim, ze tie vyroky su podobne..len samozrejme treba upriet zrak na Iran, zlo sveta..ked si izrael zabija Palestincanov a tiez sa netvari prilis mierovo..to sa prepaci..su to predsa izraelci..oni mozu

cele velke halo ohladom nebezpecneho Iranu mi pridu ako kecy..ale aspon sa v Irane mozu bavit na tom ako sa ich vsetci boja :) a preco sa asi vyhraza tomu "statu"? cim to bude? hmm? zeby preto ze tam nema co robit...no neviem :)

vsetci su posrani z Iranu..ale ze izrael vlastni tiez jadrove zbrane nikoho neznepokojuje..aha..oni mozu..aspon za to co im toto ludstvo spravilo..oni mozu..oni a nikto iny

a co je zle na tom ze ho chce ist Obama navstivit? preboha je to prezident Iranu..a on mozno buduci prezident USA..to sa maju teraz vyhabat lebo Iran je "zlyyyyy?" aj ja by so ho isiel navstivit..a to nemusim byt ani prezident ;)

 

edit

akurat som si precital dalsiu perlu zo zidovskej dielne:

Izrael: Možnosť útoku na Irán je stále pravdepodobnejšia

to by bolo to posledne co by vo svojej kratkej historii spravili ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LOL Tom, ja uz len cakam, ci sa raz stane, ze nebudes reagovat ironicky, ale vecne .. no nesklamavas zatial, go4it bejbe :lol:

Hmmm a postavit Ahmiho nad Izrael, to uz chce poriadnu davku islamofilie a antisemitizmu ..

 

Inak vcera som kukal na TA3 taku debatu zameranu na kandidatov na US prezidenta... No a Obama ma vcelku fajn plany, a bol by vyhovujucejsi aj pre celu Europu (ak nie aj pre cely svet)... ale do akej mieri sa mu tie plany podaria aj splnit ak to vyhra? No neviem neviem... Ale aj tak by som bol najradsej keby bola Hillary! Obama mi je ale nesympaticky ako clovek, aj ked plany ma fajn - a tie kecy ze prvy "cierny" prezident a pod. - no to je fakt strasne sleep.gif

aljak

co konkretne za dobre plany ma Obama? ma par fajn nazorov, ale o dobrych planoch som zatial nepocul ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja celkovo nechapem vyznam slova "antisemitizmus" :lol:

 

Semiti zaberaju rozlahlu oblast od Maroka (cize cela Sev. Afrika), cela Arabia, snad az po Pakistan (to neviem iste) - mozno este dalej ... tak preco antiSEMITIzmus je oznacenie pouzivane len a len ako neznasanlivost voci zidom??? :) Ved semiti su aj Arabi!!!

 

 

Nooo myslim ze z tejto temy sa budu mohutne premiestnovat prispevky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, najprv k aljakovi - antisemitizmus pocuvam z roznych stran vo vztahu k zidom, ak to tak nie je, ospravedlnujem sa za nespravnu terminologiu. ak poznas lepsie slovo, prosim navrhni.

 

Tom

ty si skor islamofil .. nepochopis, ze je maximalne dolezite nielen pre Izrael, ale pre cely svet, aby sa iranski moslimski radikalni duchovni nedostali k atomovym zbraniam a ze hlavne Izrael na tom nastojit musi, lebo sa najvyssi predstavitel nepriatelskej krajiny vyjadruje v zmysle "akonahle budeme mat zbrane, tak ich pouzijeme" ... co na tom, ze je to mozno taraj, je to vysoky statny predstavitel a jeho vyroky su oficialne a tak su aj brane. Nepametam, ze by Izrael niekedy hrozil vymazanim z Iranu mapy zeme, hoci zbrane na to ma.

 

Tusim tu uz raz niekto zidov chcel vyhladit, oni si to velmi dobre pametaju a ak sa tomu z nejakeho mne neznameho dovodu cudujes, ja urcite nie.

 

vysvetlenie, preco tu toto rozoberam - ak s politikou nejakeho statu dalsi stat maximalne nesuhlasi, prerusi s nim diplomaticke styky. Iran nie je prave stat, ktory by sa priatelil s USA, aj Ahmiho vyroky o tom nieco vravia. Nechapem preto, preco by sa mali uskutocnit stretnutia prezidentov znepriatelenych krajin, ked sa navzajom oznacuju za satanov a pod. A uz vobec nechapem, preco by taketo stretnutie mal iniciovat prezident krajiny, v ktorej (a v jej spojeneckych krajinach) islam napachal tolko zla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov