Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

raz pred rokmi som videla jeden austrálsky film, celý sa viacmenej odohrával vo vap - veľkej austrálskej prázdnote ...

začal tuším tým, / ale nedám na to krk /, že rodina cestovala cez to obrovské nič autom, a zdá sa mi, že mali nehodu, zostali samy deti, takmer dospelé dievča a menší chlapec

ich putovanie krajinou, čierne obrazy, trochu noir, stretnutie s jediným mladým domorodcom priamo z buša, akési putovanie a trápenie sa spolu, zostal vo mne len ten ... trochu skľučujúci dojem, veľká pustá krajina s jedinou prázdnou diaľnicou, putovanie a dievča, kruté, nie milostne kruté, ale kruté ... neviem či to tak skutočne bolo, toto vo mne zostalo, diaľnica, buš, prázdno a stret ... ten mladý domorodec sa na konci filmu obesil

roky premýšľam, čo to bol za film ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tak nič ...

ešte jeden film, americký a starší, možno začiatok 50. rokov, tak akosi, videla som ho niekoľkokrát, ale už dávno. v jednom čase ho dávali v tv kdekade každú chvíľu, nepamätám si, kto tam hral, to je úbohé, herečka bola typ s osím pásom, brunetka, viac než sošná postava ...

príbeh začína tým, že jeden novinár sa túla po vojnových rokoch na talianskom vidieku, a na jednom mieste zazrie skupinu dedinčanov a hlavnú hrdinku zmyselne a bezstarostne tancujúcu v ich kruhu ...

no ... podstata je tá, že sa spriatelí s týmto novinárom, a že si ju vyhliadne nejaký grófsky potomok, a ona sa do neho zamiluje. obrovská veľkolepá svadba, ona sa chystá na svadobnú noc, a jej manžel jej namiesto seba prinesie kus papiera, lekárske potvrdenie, že vo vojne utrpel nenaprtaviteľné zranenie a stratil svoju mužsnkú pýchy a mužné poklady, a odchádza. jej sa dosť zrúti svet, snaží sa z toho vylízať za pomoci toho priateľa, nie je neverná, len nevie kam z konopí.

jej manžel jej dáva tesať mramorovú sochu, jeho rodina ju neznáša, a on má dosť tajuplné reči občas o konci rodu ... a ona sa nakoniec rozhdone urobiť, čo si myslí, že sa od nej čaká. manželovi je neverná a čaká dieťa.

 

manžel vo svojej nebotyčnej paranoji a hrdosti to rieši tak, keď mu to so žiariacimi očami manželka povie, že vyriešila problém dedičstva grófskeho rodu, že ju zastrelí.

film je celý v dosť zvláštnej komornej a veľmi znepokojujúcej atmosfére

končí tak, že na pohrebe je manžel zatknutý políciou, priateľ novinár, mramorová socha ženy a nápis na pripravenom kameni che será será.

 

absolútne neviem prísť na to, ako sa ten film volal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

uz asi 2 roky patram po jednom filme ktory som videl a nik ani z mojich priatelov mi nevie poradit mozno sa to podari prave tu

 

dej sa toci okolo futbalovych fanusikov (v anglicku tusim) nazaciatku zobrazuju rivalitu fanusikov nepriatelskych muzstiev hlavne krute bitky(niekedy az na smrt) a tak, neskor sa z tych najvacsich bitkarov stanu bodyguardi v kluboch a zarabaju na tom pekne peniaze no casom sa z nich stanu ochrankari pri predaji drog a nakoniec te drogy zacnu predavat sami, film konci tym ze vsetci okrem hlavneho bitkara umru(zomrie aj jeho najlepsi priatel) a vachvate amoku si zdemoluje cely byt

viac neviem, nepoznate to niekto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem. To bude tym, že ine veci si neviem zapamätať. Mena, čisla... Niekde sa to musi kompenzovať. :lol:

No a často pomôže csfd, kde mam svoj profil kde mam ohodnotene filmy a z ktoreho čerpam, keď si nespomeniem. No a ak som film nevidel, pomôže ujo google.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

hm

nebol to Dark City ?

 

/ v slov. pod názvom Smrtihlav, česky Město v temnotě, 1998 /

 

Je tu město. Fantaskně bizarní, věčně zahalené do tmy. Jsou tu lidé. Šediví a lhostejní, kteří se každou noc přesně o půlnoci ponoří do hlubokého spánku, aby se probudili se zcela novými vzpomínkami. Jsou tu Oni. Starobylá umírající rasa, která ovládá město a v bizarním experimentu noc co noc mění realitu i vzpomínky všech lidí. No a pak je tu John Murdoch. On jediný neusíná a vidí, jak přímo před jeho očima mizí domy i ulice, aby se místo nich objevily jiné. Nepamatuje si na nic z minulosti a navíc zjistí, že jej hledá policie kvůli několika brutálním a bizarním vraždám. Prchá ulicemi, kterými se pohybují mrtvolně bledé postavy v dlouhých černých kabátech, připomínající armádu zombie, a pomalu si začíná uvědomovat, že je obdařen schopností měnit realitu a podobně jako vládci města. Uvědomuje si, že vše co si pamatuje jsou jen uměle vytvořené implantáty a chce vědět proč. Na své pouti se setkává nejen s dívkou , která tvrdí, že je jeho manželkou, ale také detektivem Bumsteadem, který sice plní své povinnosti, ale začíná pochybovat o realitě světa ve kterém žije, a také doktorem Schreberem, který toho ví mnohem víc než všichni ostatní lidé dohromady. Společně s nimi se krůček po krůčku přibližuje pravdě a rozhodujícímu střetnutí s rasou ovládající město.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

dokument o infiltrovaní sa medzi fanúšikov Chelsea

novinára sa dokonca aj

nasťahoval do bytu nad jedného "fanúšika", dal tetovať, . . .

 

chlapík tam opisuje, kade všade musel ísť,

aby sa dostal na zápas - tuším do Kodane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

neviete ako sa vola film, ktory vysiel priblizne v rokoch ako E.T mozno neskor tiez o mimozenstanoch zase su tam deti, ktore sa o ne tusim staraju, ale uz si to nepamatam tak dobre, jedine ze tam bola scena z americkeho statu kde je tak vela veternych elektrarni v pusti, a viac si nepamatam uz strasne dlho nad tym rozmyslam a neviem si spomenut na nazov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to neviem ci boli tak vysoky, mne sa zda ze boli nizsi a ono mi to cele prislo ako lacna kopia E.T. alebo si to uz tak nepamatam fakt neviem preto to chcem zistit, ale daj nazov mozno je to ono

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ešte jeden film, americký a starší, možno začiatok 50. rokov, tak akosi, videla som ho niekoľkokrát, ale už dávno. v jednom čase ho dávali v tv kdekade každú chvíľu, nepamätám si, kto tam hral, to je úbohé, herečka bola typ s osím pásom, brunetka, viac než sošná postava ...

príbeh začína tým, že jeden novinár sa túla po vojnových rokoch na talianskom vidieku, a na jednom mieste zazrie skupinu dedinčanov a hlavnú hrdinku zmyselne a bezstarostne tancujúcu v ich kruhu ...

...

absolútne neviem prísť na to, ako sa ten film volal.

 

včera som úplne náhodou v pozerala jeden dokument o jednom z najvýznamnejších kameramanov minulého storočia, menom Jack Cardiff, okolo filmu pracoval viac než sedemdesiat rokov, a bol ako jediný kameraman ocenený Oscarom za celoživotné dielo ...

jeho optiku a spôsob videnia prevzal v niektorých svojich filmoch Scorsese a x ďalších legendárnych režisérov

 

mimoriadne zaujímavý dokument, medzi iným ukážky z jeho filmov, a ako blesk zrazu film, ktorý som tu hľadala

/ a ktorý predtým išiel na x tv strašne veľa krát, odkedy som ho hľadala, som na neho nenarazila ani raz - až včera úplne náhodou /

 

takže film je z r. 1954 s Avou Gardner a Humphrey Bogartom - The Barefoot Contessa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Svoje nadeje vkladam najmä do game.

 

Hľadam jeden kriminalny asi serial (pravdepodobne britsky? z asi 80-tych rokov), ktory som videl pred mnohymi rokmi. Pravdepodobne ešte za sociku ale isty si nie som. Pamätam si (možno nie uplne presne) len uvodnu "zvučku", začinalo to vždy tak (každa epizoda), že kamera z pohľadu prvej osoby postupovala z vonku do nejakeho vidieckeho honosneho sidla až do kupelne, kde bola v sprche zavraždena žena. Pôsobilo to na mňa (aspoň vtedy) dosť desivo. Už neviem o čom to bolo, v pamäti mi utkvel len ten uvod. Nespomina si niekto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praveže na nič ine si nespominam. Keby ano, tak to už najdem ľahko. To s tym postupom do kupelne to bola uvodna znelka, teda začinala tak každa epizoda. Bolo to typicke vidiecke anglicke sidlo, veľka vila. Kamera postupovala od brany až do domu niekde na poschodie. Končilo to zaberom na krvavu sprchu a mrtvu ženu v nej. Do toho znelka a titulky. Ani neviem, koľko časti to malo, či to bol epizodny serial, alebo serial/film s jedenym pribehom na pokračovanie. V mysli my utkvel len ten uvod, lebo bol (vtedy?) dosť desivy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zdravim, nasiel som nahodne tuto stranku a som v koncoch potrebujem pomoct , neviem vobec meno filmu , ani mena celebrit co tam hrali viem len a pamatam si trosku ze vo filme boli postavy ktore sa volali David a Linda prosim vas NEVIETE NIEKTO ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov