Skočiť na obsah

Máme čas na premýšľanie?


Ronja

Odporúčané príspevky

...občas pozorujem, že keď je nejaká anketa a ľudia majú vysloviť svoj názor ne nejakú problematiku - často hovoria: "ešte som o tom nepremýšľal, prípadne - na toto vám neviem odpovedať..."pritom sa jedná o základné otázky...

...akoby sme žili v neustálom pokluse, akoby sme sa báli byť chvíľu sami - v tichu, a len tak premýšľať...a formovať si svoj názor, vytvárať si svoju filozofiu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Ronja

    4

  • game

    2

  • arwiel

    1

  • Nokia

    1

Top prispievatelia v tejto téme

...myslim, ze nazory na zakladne otazky by mal clovek mat jasne priblizne okolo 25 veku zivota - aspon tak je to v odbornych knihach, ale je pravda, ze milo ma prekvapili svojimi myslienkami i ovela mladsi ludia...ale praca na sebe samozrejme pokracuje cely zivot...vzajomne sa obohacujeme a ucime a verim ze k tomu prispievaju a rozne diskusne fora...R:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...občas pozorujem, že keď je nejaká anketa a ľudia majú vysloviť svoj názor ne nejakú problematiku - často hovoria: "ešte som o tom nepremýšľal, prípadne - na toto vám neviem odpovedať..."pritom sa jedná o základné otázky...

...akoby sme žili v neustálom pokluse, akoby sme sa báli byť chvíľu sami - v tichu, a len tak premýšľať...a formovať si svoj názor, vytvárať si svoju filozofiu...

nemám ilúzie o hlbokých myšlienkach ľudí tak všeobecne ... témy typu čo zasa spravil komu šéf, kam na dovolenku, čo zasa po nás chce za plnenie plánov zamestnávateľ, prípadne čo kto vypil, čo kto povedal na koho, kde kto bol na dovolenke, čo kto komu kedy povedal, koľko je komárov a nezaprší a nezaprší, prišiel nábytok ... aj také treba, patrí to k životu, ale občas ich mám dosť ...

našla som tu ľudí, ktorých som nenašla inde alebo ich mám len zriedkavo, ľudí, ktorých by som bez tohto tu nepoznala, ktorých mám rada pre ich názory, mám ich rada pre to, že premýšľajú ... a nepremýšľajú ľahko

to si na nich cením, urobia si čas na premýšľanie

 

v tom citovanom prípade si myslím, že sú na vine skôr tie ankety, rýchle, instatné, strčia ti mikrofón pred nos, rýchlo rýchlo, večer vysielame ... či zajtra či hocikedy - to je o čase na anketu, nie o čase na premýšľanie

keby ma niekto zastavil na ulici s tým, či si myslím, že treba znovu zaviesť trest smrti áno či nie, s rizikom, že večer v tv správach to niekto pustí do éteru, veľmi pravdepodobne by som povedala neviem alebo by som jednoducho ušla

to, že hromada ľudí absolventov základných a stredných škôl okolo základného vzdelania len prebehla, je iný problém ... to sú ľudia, ktorým stačí ich malý veľký svet, zarobené peniaze, dovolenka, a ešte kdečo, ale premýšľanie k tomu neveľmi patrí ... nepotrebujú vedieť veci, ktoré pre nich nie sú podstatné ... s takými ľuďmi, s mnohými, sa stretávam chcem nechcem každý deň

preto si dovolím vyberať si ľudí, ktorí premýšľajú ... a naprávajú mi veci v hlave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...to game...rozumiem čo chces povedat, ale utek nic neriesi...

...Slovensko potrebuje ako sol rozumnych ludi - osobnosti, ktorí su moralnymi stlpmi spolocnosti hlavne v dnesnej konzumnej dobe zameranej skor na mat ako byt...potrebujeme hlasy, ktore nas prebudia z letargie, akosi nakopnu spravnym smerom...ono viem, ze je pohodlnejsie len tak vegetovat a splynut s davom, neriesit, zavriet sa a mat len svoj svet - ale na druhej strane sme zodpovedni za stav spolocnosti, pretoze ju my sami tvorime...

Takze nadavanie nam nepomoze, problemy treba riesit - skusme zacat od seba...prajem ppekny den...R:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...no, to anketu som spomenula len namatkovo, chcela som len poukazat ze mnohi ludia nemaju vytvoreny vlastny nazor na zakladne zivotne otazky...

...ale ktohovie, aj nejaka sucasna malickost - co sa zda ze nic neriesi moze priniest nieco pozitivne...R:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

V názve témy je dovetok "som už zrelý?" To mi pripomenulo môj slalom medzi nástrahami členstva v KSČ. Po naástupe do zamestnania 23 r., ma hneď lapili - vybruslil som s tým, že ešte nie som zrelý na takú zodpovednosť.To sa opakovalo skoro každý rok, keďže som zmenil niekoľko krát pracovisko - k obligátnej vete o zrelostí pribudlo ešte nové prostredie a p. - o všetkom bol doslovný zápis.

Keď som mal 36 r. prišiel ku mne smutný predseda strany Dano a ukazuje mi štos zápisov hovoriac: pete, dostal som od šéfa úlohu prehovoriť ťa - ale ku.va, ak mi v skoro 40ke zasa povieš, že n i e s i z r e l ý , tak ťa zastrelím, za necelé 2 roky bol od nich pokoj. Ten večer s Danom, je do témy Tvrdý alkohol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktosi raz povedal, ze "ludia si svoje nazory formuju velmi povrchne, ale neskutocne odusevnene ich obhajuju".

Doba je velmi dynamicka a asi nemame vela casu sa zamyslat nad vecami. A je tak pohodlne prebrat vseobecne rozsireny nazor.

 

Vyhodu mavaju ludia s dobre rozvinutym analytickym myslenim, ktori dokazu najst suvislosti aj tam, kde by ich ini nehladali. Ale musia to byt spravne suvislosti, lebo inak vam niekto moze obratit celu kauzalitu (tu by som napriklad odporucal pozriet debatu Tutkova-Pietruchova, ktora bola sucastou jedneho cyklu na sme.sk). Dolezite je ale mat aj urcite vedomosti. A myslim, ze rovnako dolezite je aj veci spravne pomenovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do istej doby som bola akoby stroj...žila som nejaký nalinkovaný život,ktorý ma škrtil...dusila som sa,ale myslela som,že tak sa má žiť,hnať sa za niečim,čo tu vlastne ostane,len šetriť a zhrňať,konzumnosť...ukryť si pak svoje svedomie za falošnú vieru..nevedieť vypnúť...a stále sa báť,že čo bude ,ak...

..až som ochorela...zdlhavo som chorlavela a zmenil sa môj pohľad na život...oslobodila som sa od svetských vecí a citov..a aj ke´d žijem teraz rýchlo..viem zastať a uvažovať..zakloniť hlavu medzi ponáhľajúcim sa davom a pozerať k oblohe...netrápiť sa,čo bude ak..čo zajtra...čo mi chýba...sme tu len okamih...len chvilku tu žijeme..a tak veľmi sme si ten život skomplikovali...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Premýšľať určite treba.A ak na to nie je čas,tak si ho treba nájsť.Je to v náš prospech a hlavne v prospech nášho okolia,lebo existuje spätná väzba - ak prospejem svojmu okoliu,tak sa mi to vráti.

U mňa takéto premýšľanie neprebieha,že si sadnem do fotelky s kávou a fajkou a začnem hlboko premýšľať.Prichádza to samo pri rutinnej práci,pri sledovaní nezujímavej TV relácii a hlavne mám na to vynikajúci stroj - bicykel.

Myšlienkami sa nezaoberám ani tak sebou,ale mojou osobou v súvislosti s inými osobami,či skupinami.Aké vzťahy mám naviazané,aké problémy sú a ako ich najcitlivejšie poriešiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov