Skočiť na obsah

Myšlienky z nevyspatej hlavy


game

Odporúčané príspevky

zrejme to robí nevyspatie ... nie zrejme, určite, mám to odskúšané nejeden krát, aj tak ma to vždy prekvapí, ako divne rozmýšľa mozog, keď nedostane svoju dávku spánku ...

 

sedela som dnes chvíľu v čakárni u lekárov ... plagátov plno, o všetkom možnom , jeden z nich ma celkom zaujal, lebo tam písali čosi o tom, ako má zaspať ten, kto zaspať nevie ...

 

ale hromada takých, kde boli žily, oči, cievy, bolesti všelijakého druhu ... beztak príliš často premýšľam nad podobnými vecami, ale ten nevyspatý mozog je nevyspytateľný ... bolí ma hlava, a premýšľam nad tým, koľko energie, vynachádzavosti, pokusov omylov muselo nastať, aby sme fungovali tak, ako fungujeme ...

 

zblázni sa nejaká bunka, alebo nejaký velikášsky vodca, alebo tehla v múre.... a všetko vyjde nazmar ....

 

toto sú divné myšlienky v jeden divný deň, ktorý je vyústením jedného dosť stresujúceho obdobia - to je vlastne vedľajšie, podstatné je to, že zrazu tie myšlienky musia von...

 

keď si predstavím vojnu, hocijakú, napadne ma ako prvé ten zmar ... niečo príroda postavila, každý kúsok aj toho posledného vlákna v tele dala na miesto, a teraz je po tom, je to mŕtve, mozog, ktorý premýšľal, kombinoval, miloval, počítal, a robil milióny operácií, je len kus niečoho ...

 

trápime sa, myslíme na ťažkosti, špekuľujeme, upadáme do depresií, milujeme, cítime jar, pach jesene, obdivujeme snehové vločky, cítime vôňu dobrého jedla, sme sebeckí, priateľskí, chudobní, dobrí, zlí, bohatí , pomáhame si, ubližujeme si, ... a keď si nás zmar vyberie, je jedno, kto sme ...

 

 

 

nie je toto o zmysle života ... len o živote samom ... len myšlienky z nevyspatej hlavy ...

 

 

 

napadlo ma pritom to precízne zložené ľudské telo, napadlo ma detstvo mnohých z nás, ktorí sme ho pretrpeli, napadlo ma, kde sú tí, kvôli ktorým sme trpeli , ...

napadlo ma, nakoľko môže byť človek sebecký, nakoľko môže byť priateľský, ...

napadlo ma, koľko čoho človek zvládne, nakoľko sa môže rozdať, aby to ešte k niečomu bolo, ...

napadlo ma, nakoľko človek potrebuje priateľa, nakoľko môže pomôcť, aby to ešte bola pomoc,...

napadlo ma, nakoľko človek môže prijať pomoc, aby tá pomoc bola ešte prijímaná a účinná,...

napadlo ma, nakoľko je pre človeka dôležitý druhý človek, niekto, kto je tu, keď je treba,...

napadlo ma, nakoľko si dokážeme jedným slovom ublížiť, nakoľko si dokážeme mlčaním ublížiť,...

napadlo ma, nakoľko dokáže byť mlčanie, vzájomné tiché mlčanie priateľské... vzácnejšie než všetky slová sveta ,...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

čo keď svet existuje, len keď sa na neho dívam ? keď veci existujú, len keď ich pozorujem ?

keď si tu píšem s niekým, kto existuje len v mojich predstavách, lebo ho potrebujem k diskusii ?

čo keď si zhmotním predstavy a začne mi na nich záležať ? a začnem sa strachovať o ich osud ?

a čo keď nie je nič iné len ten všeobecný smútok, nie môj a nie jeho, ale všetko je jeden veľký nekonečný čierny smútok, ktorý ožíva a raduje sa v mojej mysli ? potom sa musím trápiť o svoje predstavy, lebo sú také skutočné ...

 

no zbohom ... dnes mám zasa nevyspatú hlavu :)

 

 

Cely moj svet moze zalezat len na mne, nie ja na nom.

pekné. prečo to robím celý život naopak ? :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, v predstavach sa da aj utopit, ale myslim ze to nieje najlepsim a chcenym riesenim, treba ich vnimat, treba sa z nich tesit a smutit za nimi, netreba sa im poddat, viac proti predstavam nemam nic :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten podpis co mam, je Gotheho citat z Fausta. Podla mna najsilnejsia myslienka zo vsetkych. Mozno najvacsim omylom cloveka je prehnane ocakavanie, ak sa mu jeho sen nesplni, predstava sa stava kamenom na dusi, nedokaze ho viac tesit, zacne ho hnevat, zavidi jej a stane sa podstatou jeho smutku. O tom co bude pre nas skutocne mozme rozhodovat len my.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, netrpím ani som nikdy netrpela prehnanými očakávaniami

nebol dôvod ... hviezdy ma vždy tešili svojou nádherou a nikdy som nemala náročné predstavy ani priveľké očakávania ... keď ovšem nie je prehnaným očakávnie, že čo do ľudí dám, dávam skutočne ... a aspoň malý kúsok by som chcela späť ...

 

toto

napadlo ma pritom to precízne zložené ľudské telo, napadlo ma detstvo mnohých z nás, ktorí sme ho pretrpeli, napadlo ma, kde sú tí, kvôli ktorým sme trpeli , ...

napadlo ma, nakoľko môže byť človek sebecký, nakoľko môže byť priateľský, ...

napadlo ma, koľko čoho človek zvládne, nakoľko sa môže rozdať, aby to ešte k niečomu bolo, ...

napadlo ma, nakoľko človek potrebuje priateľa, nakoľko môže pomôcť, aby to ešte bola pomoc,...

napadlo ma, nakoľko človek môže prijať pomoc, aby tá pomoc bola ešte prijímaná a účinná,...

napadlo ma, nakoľko je pre človeka dôležitý druhý človek, niekto, kto je tu, keď je treba,...

napadlo ma, nakoľko si dokážeme jedným slovom ublížiť, nakoľko si dokážeme mlčaním ublížiť,...

napadlo ma, nakoľko dokáže byť mlčanie, vzájomné tiché mlčanie priateľské... vzácnejšie než všetky slová sveta ,...

sú tie bežné predstavy a očakávania, ktoré dávam, ktoré čakám, s ktorými sa stretávam a pri ktorých neviem, či ... sú vôbec potrebné

dlho som nemala podobné myšlienky, zrkadlo bolo bokom, ale čím viac chcem dať, tým väčšie mám pochybnosti ... nakoľko som vôbec potrebná

 

 

 

tam niekde je to moje ja ... všetky tieto témy sú jeden veľký filozofujúci guláš ... myšlienky, vzťahy, predstavy, osobnosť, spoločnosť , všetko so všetkým súvisí

aj ten plafón ... a zrkadlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekedy keď spím 4 hodiny v noci a na druhý deň ma chytajú mikrospánky tak všelijaké divné veci a haluze mi behajú po rozume. Sú to niečo ako sny. Sú veľmi krátke, trvajú len niekoľko sekúnd a väčšinu z nich si nepamätám (našťastie). Ale sú to haluze podobné typu : Prečo je kvet mlieko? Lebo zajtra bude auto.

 

No chápete tomu? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, keď nedáš čas svojmu mozgu snívať v noci, musí snívať cez deň :)

 

 

 

Nokia, nie je to matrix :)

 

to, že veci existujú len vtedy, keď sa na ne dívam, bol jeden filozofický smer ... keď mi niekto povie, teória ktorého filozofa to bola, budem vďačná ... strašne dávno som to čítala a zabudla som :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game na niektore filozoficke smery mam svoj nazor

 

bolo zname ze vela filozofov bolo svojim sposobom ujetych, niektori na drogach a podobne, takze ja radsej filozofujem sam ako sa zamyslat nad teoriami inych :lol: resp mam rad logiku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na niektoré filozofické smery máme všetci svoj názor :)

 

okrem tých "ujetých" filozofujúcich teórií zatiaľ neznámeho filozofa nie sú tie myšlienky až také matrixové :) ... predstavy sa konajú, svoje životy žijeme, otázky o priateľstve či pomoci či zmaru napadnú občas každého, aj do plafóna sa občas dívame, a nevyspatý mozog je úplne nevypočítateľný ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ...

 

neviem, nie som si istá, a za svet si neviem vybaviť to meno ... spájalo sa to s jedným človekom, samozrejme mal stúpencov, ale aj tak neviem , myslím že toto bolo staršie ako existencializmus ... :lol:

 

ale zaujímavé to je ... ktovie odkiaľ čerpali námet na Matrix :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Schopenhauer, myzogýn a mizantrop, v podstate hovoril, že nás vôľa svojvolne ovláda a on sám sa nechal ovládať nenávisťou k úspešnejším kolegom, tvrdil, že vôľa je slepá, absurdná, a preto nikdy nevieme, ako sa v nás prejaví (preto ten pesimistický obraz sveta, života), je mimo nás a je ničotná, je to svetový princíp

a konanie je nevypočítateľné a my ho nemôžeme zdôvodniť ...

vidí z toho 3 východiská : samovraždu, krátky umelecký zážitok/ najlepšie hudbu / a askézu, prechod do nirvány ...

 

tvrdí, že vec osebe :

- nepoznáme ju, nemôžeme ju odhaliť ani rozumom, ani zmyslami

 

a jav :

- my vieme odhaliť iba, ako sa nám vec javí, žijeme vo svete javov, fenoménov

 

Svet ako vôľa a predstava :

- vec osebe = vôľa

- svet javov = predstava

- náš svet - svet vôle, predstavy

- všíma si človeka, kt. žije vo svete predstavy

- uvedomuje si, že svet je vôľa, kt. je za naším svetom, lebo náš svet je predstava a obracia sv. pozornosť na človeka

 

dosť mi to pripomína myšlienky z nevyspatej hlavy, musela som sa na to pozrieť, ale stále to nie je to čo potrebujem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

načala som kdesi jednu tému... len som si uvedomila, že sú to viac myšlienky z nevyspatej hlavy ... niečo ako Axelove mikrospánkové predstavy ... láka ma druhá strana zrkadla ...

ale nie je to jednoduché ... jedna vec je detský film, kde je len opačný svet za zrkadlom, druhá vec je hororová poviedka, kde niekoho nalákajú na tú druhú stranu "do zrkadla" odkiaľ nie je úniku ...

zrkadlá sú nemilosrdné ... aj pre rozprávkové postavy sú nemilosrdné...

 

ozaj, vie niekto, že keď dnes rozprávame deťom rozprávku o siedmych kozliatkach a zlom vlkovi, hovoríme im prastarú legendu o súhvezdí Plejád ?

 

že Saturn požiera svoje deti ... tak to pripadalo astronómom, ktorí túto planétu sledovali prvými nie veľmi dokonalými ďalekohľadmi ... raz boli naklonené pásy tak, že ich bolo vidieť a pokladali ich za planétky ... raz tak, že boli otočené svojou "hranou" a vtedy "zmizli" .... Saturn zožral svoje deti ...

hm... to sú veci ...

 

že pápež Leo X. kedysi vyhlásil: slúži nám dobre, tento mýtus o Kristovi...

že človek má občas pocit, že sa svet už nadobro musel zblázniť ... :lol:

 

myslím že je načase prinútiť sa spávať normálne ... hm... ale ako ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tuším som pred mesiacom už chcela začať spávať normálne ...

 

toto ani nie je nevyspatá hlava, to je hlava, ktorá ešte nešla spať

a to ešte pred chvíľou som tu meditovala o ľudských povahách a ľuďoch a kamarátoch a závislostiach a priateľoch a fórach a gamblerstve a krčmách a oslavách a šampanskom a deťoch a dospelých a strachu a odvahe a lekároch a zdraví a chorobách a obave a smrti a milovaní a láskavosti a ľuďoch a o tom, že by bolo už načase ísť spať ...

 

bolo by ... keby nebolo premýšľania , niečo zasa a znova prebudilo moje súkromné strašidlá ...

zasunuté do najspodnejšieho šuflíčka stačí spomenúť niekoho strach zo sledovania, a je tu môj vlastný dávny strach a sklamanie a dezilúzia ...

stačí pripomenúť jedného človeka, ktorého som ako dieťa mala moc rada, až kým som neprišla na to, že ... veci sa majú trochu ináč ...

 

toľko myšlienok ... ľudia okolo mňa, dnes sa úlohy vymenili ...

súkromné strašidlá ... vždy a znovu vyťahované na svetlo

občas je dobre v nich spraviť inventúru, otvoriť okná a prevetrať to tam trochu ... alebo spraviť prievan nech ťahajú preč ...

nechcú ... dobre im je vo svojich šuflíčkoch

potom niekto nečakane vo všetkej nevinnosti niečo pripomenie ... a príslušné strašidlo na človeka vybafne ... a nechce sa dať nacpať naspäť ...

 

bolí ma hlava ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zrejme to bude jedno ...

teda denný či nočný čas

nevyspatá hlava produkuje svoje zmätené myšlienky kedy chce

aj boľavá hlava funguje akosi ináč

aj hlava ktorá je plná víriacich myšlienok, ktorej uteká život, ktorá sa vysporiadava s bolesťou tela a s bolesťou duše

čo na tej nehmotnej duši bolí

 

hlava potrebuje premýšľať a mozog zrazu nemôže

povie dosť, stačilo, dočerta nechci spasiť celý svet to nejde !

 

musí byť človek pripravený kedykoľvek odísť ? je lepšie odísť zrazu, preniesť sa na druhú stranu a smiať sa trápte sa teraz vy ... ?

jedna moja spolužiačka to spravila tak ... vedela že umrie, ťažko chorá, volala k sebe svojich priateľov z vš a s každým sa rozlúčila ... jedna druhá spolužiačka mi to rozprávala, že ona k nej neprišla ... nemohla... a celá rodina umierajúcej jej nevedela prísť na meno ...

bože .. akými všelijakými si nás spravil a načo

aby sme boleli cítili plakali umierali dočerta toto bola zvlášť nedobrá noc

a potom si to niekto prečíta a bude sa pýtať prečo čo sa deje čo sa stalo je ti niečo

nič mi nie je ... len žijem

ešte trochu dýcham a bolím a to snáď znamená že žijem

 

dead, ďakujem ti za pripomenutie plafóna ... aj bez plafóna to bolo nanič s plafónom je to k nevydržaniu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

začína to tu priveľmi vypadať ako onemanshow ... dočerta, to všetci spíte ako dudky celé noci ?! nie .. ja viem

 

zasa mám obdobie že vyrábam hlúposti

čím viac chcem byť k prospechu tým viac všetko dokazím

a keď to mozog a ešte nevyspatý začne spracovávať ... premýšľať, kde dokelu som zasa spravila chybu, kedy a či budem vo svojom veľkom snažení ešte niekedy mať rozum a kedy konečne sa mi podarí nedokaziť priateľstvo

utiahnuť sa kdesi do kútika a čakať až sa gazda prestane na mňa hnevať

pozerať psími očami pán môj , veď som ani nebola taká zlá ... len som už zasa bola priveľmi snaživá dokelu dokelu dokelu

nevyspatá hlava

ďakujem za spomienku na včerajšok ... nevyspatá hlava si to oslávila sama ... ďakujem axel ... hľadením do plafóna ... ďakujem dead

žiadne pokašľané hormóny a city a tabletky a lekári a premýšľať nad hlúposťami

ten čip kdesi pod kožu ... rozhodne ... žiadne čučanie do plafóna ... vypneme sa a hotovo

keby som vedela čo alebo kto je obyčajný človek

zadať do google množinu všetkých debilov a dôležitých a snobov a egoistov a egocentrikov a bezcitných a všetkých ktorí trpia

možno tam na dne sita zostane niekoľko núl ktoré nemajú problém

čítala som o človeku ktorý vidí pod zemou mŕtvych

nedesí ho to, hovorí že neubližujú ...

ich duchovia nás chodia navštevovať ... a najradšej sa zdržiavajú na miestach kde sa ľudia milujú ... to je dosť prekvapivé zistenie

asi by sme sa mali viac chodiť milovať na cintoríny a robiť im radosť

komu ešte tak strašne beží čas ako mne

neubližuj mi pán môj , ani som nechcela byť taká zlá

ďakujem za oslavu vďaka za nevyspatú hlavu vďaka jednému človeku, ktorý ma ešte neposlal do hája, hoci by asi mal veľkú chuť ... či už je na streche sneh či nie je ...

myšlienky z nevyspatej hlavy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dočerta, to všetci spíte ako dudky celé noci ?!

nie, jeden taký dudok by ti sem aj napísal a určite celkom zaujímavo, no ten dudok nemôže na net v čase, keď tie myšlienky v hlave má :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Podle mého sedláckého rozumu - představivost - vlastní pouze lidé a tá nás dokonce dovedla na rozcestí , zda máme sestoupit ze stromu na zem anebo zůstat opicemi.Takže si jí važme a představujme si třeba lepší svět. On se potom da snáž přetvořit.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm :lol:

problém je rovnaký, ako keď sem m.s. napíše, že máme zmeniť a spasiť svet ... napíše to sem, nám, lebo je to v našej moci, my meníme svety len tak na počkanie ... hm hm ...

keď sa cicavcom sníva - a sníva sa im - je v tom predstavivosť či nie ?

keď sme sa rozhodovali ako opice, či zostať na strome či zliezť a pomohla nám v tom predstavivosť - museli sme tú predstavivosť mať aj ako opice :)

pretvoriť svet ... pekná predstava

a prísť pri tom o myšlienky z nevyspatej hlavy ? nedám ! :)

 

práve som si uvedomila, že som sa pekne dlho nevyspala poriadne ... a moje myšlienky začínajú byť čudné ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov