Skočiť na obsah

Zhodli ste sa na menách pre deti?


weirdo

Odporúčané príspevky

Minule som sa s kockou len tak bavil, ze ako sa budu volat nase deti (poznate to, klasicka dilema parmesacnych vztahov). Prisli sme na to, ze to bude celkom problem. Ona je za modernejsie mena, ja skor za tradicne. Nakoniec po asi hodinovom prezerani CS a SK kalendara sme sa zhodli na Lukas a Lea - podla Star Wars :lol:

 

ako ste na tom vy? riesili ste? a ked hej, dospeli ste k niecomu? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 42
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    3

  • Andulqa

    3

  • weirdo

    3

  • chlapeczjuhu

    3

Top prispievatelia v tejto téme

hej mame to doriesene :)

 

z dievcenskych : Nina, Nela, Adela, Sara

 

a ze chalanske vybrate nema, cize davam svoje :lol: Simon, Samko, Dominik, Filip

 

 

ladili sme to k priezvisku, ktore nie je typicke slovenske, ma skor nemecke korene, a vsetky mena z napisanych sa k nim hodia

 

teda, niezeby to bola najvacsia dilema :) ale aj my sme k tomu dospeli pocas takejto debaty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj my sme ladili k priezvisku, takze z dievcenskych sme sa zhodli na mene Nina

obom sa nam paci aj Saska, ale toto meno nam uz slohla jeho sestra a mieni nam ho slohnut aj moja sestra..tak to by uz bolo tych Sasiek v jednej rodine asi privela :lol:

 

z chlapcenskych sme sa zhodli na mene Tomas

 

ale malinka, ani to Nela inak nie je zle, dik za tip :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, my sa tiez nevieme celkom zhodnut :)

 

chlapcenske mame, bude to Martin :lol: a dalsie sa nam paci napr Filip

 

horsie to je s dievcenskymi :) ale zatial to bude asi Zoja, paci sa nam Ema ale to chce brat s frajerkou, tak to az ak by ho oni nevyuzili ;) Nina, Nela

 

mne sa napr paci aj Ella a Mia, ale neviem ci to nie je moc zahranicne ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no my sme sa veľmi nezhodovali, jednoducho som drahému povedala, že budeme mať dve dievčatká, Gabiku a Lenku... ale páči sa mi aj Adélka...

 

keby mi náhodou moje plány s dievčatami nevyšli, chlapec by bol Martin, Marcel, chcela som aj Michal, ale drahého brat je Michal...

 

drahý nebol proti... bol proti iba Alexandrovi, chcela som totiž Sašu, alebo Nikolaja...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja mám asi netradičný vkus na mená, keď niekedy decko a chlapec tak to musí byť Hugo !!!!

 

Ak dievča náhodou, tak sa mi mrte páči: Žaneta, Nataša, Dorota, Rebeka

 

 

cizy, samozrejme, len zalamuje rukami :lol:

Podľa jeho by to mali byť: Dejan, Goran, Zaira

 

Takže sa úplne nezhodujeme, skôr sme zhrození jeden z druhého (cizy má dokonca ku každému "môjmu" menu detailnú predstavu ako debilne vyzerá človek "s takým otrasným menom" :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hugo je krasne meno, ale to sa nepaci mojmu drahemu :) z chlapcenskych sa mi paci aj Jakub a Ronald, bohuzial mi nepresli :lol: ale Martin to je moja srdcovka, to musi byt :)

 

mne sa paci vela mien ale je strasne malo takych na akych sa zhodneme obaja ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ladili sme to k priezvisku

to je dolezite. mnohi muzi maju k priezvisku tak nevhodne vybrane meno, ze pri ich vyslovovani po sebe, ako napr. pri predstavovani, sposobuju sebe alebo inym artikulacne tazkosti. k tomu dochadza vtedy, ked na rozhrani dvoch po sebe nasledujucich slov vznikaju spoluhlaskove klastre /cluster/, ktore su pre dany jazyk neprekrocitelne. napr. [kg, dt, mb] a ich obraty, [nk], [ns], obraty su pripustne, a vsetky zdvojene rovnake spoluhlasky [kk, žž, rr, jj], atd.

 

pri zenskych existuje nebezpecenstvo tzv. hiatu /‘ιάτυς, -εος/, teda sledu dvoch, jednoducho povedane, podobnych samohlasok po sebe [aa, ae, ao].

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Leg

 

Zladenie krstného mena s priezviskom je dôležité, zas ale keď niekto si bude vyberať meno pre dieťa s veľkou pravdepodobnosťou sa nebudú riadiť s týmito pravidlami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mená nevyberám podľa priezviska, ale podľa ich nositeľov...

 

napríklad meno Lenka...

poznala som viacero Leniek a všetky boli priateľské, komunikatívne, otvorené a veselé...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Leg

 

Zladenie krstného mena s priezviskom je dôležité, zas ale keď niekto si bude vyberať meno pre dieťa s veľkou pravdepodobnosťou sa nebudú riadiť s týmito pravidlami...

no, vidno. o tom som pisal. ludia maju nikolko kriterii /κριτεριόν, -ού/, podla ktorych si vyberaju mena a tamto je kriterium, ktore nezohladnuju. pre kazdeho moze byt dolezite nieco ine.

 

pre mna to napriklad dolezite je. nemusi to zniet zrovna ako vergiliovsky daktyl hexameter /δακτύλος ‘εξάμετρος, -ου -ου/, ale nechcem si na tom rozhodne lamat jazyk. resp. musi to zniet. meheh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no však jasne, že nevieš, aspoň vidno, ako ma počúvaš  :lol: ja si pamätám, že sme sa vôbec nezhodli a zakončili sme to tým, že sme to radšej nechali tak  :)

 

ja som sa vždy s kamarátkou hádala o to, ktorá bude mať prvá chlapca, aby ho mohla pomenovať Daniel... ale momentálne mi to je úplne jedno /teda zas, som proti divokostiam/. ale z dievčenských by som bola za Emu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa pacia hlavne anticke mena (z mytologie), takze vobec sa nebranim predstave ze moje deti by sa mohli volat napriklad: Afrodita a Persefona (alebo este aj Niké, Melpomene, Thalia, Terpsichore,...), alebo chlapcenske sa mi lubia Adonis a Paris :) no som zvedavy ci sa mi toto podari presadit :lol:

 

ps - samozrejme nechcem mat tolko deti kolko mien som napisal (stacia 2), toto su len alternativy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimave, ze Hisham sa sem este nevyjadrila ohladom toho, ake mena by jej pan Bc. podla vergiliovskeho daktyl hexametru schvalil :lol:

Obom sa nám páčia podobné, i rovnaké mená, takže neni problém :) Ide o to, aby sa niečie (naše) dieťa nevolalo napr. Ľubo Zvučnosť :) , resp. aby si niekto na jeho mene nepolámal jazyk.

 

Tak napr. u nás v dedine fakticky existuje chalanisko, ktorému dali rodičia meno Ken. To by ovšem nebol problém, keby ale nemalo priezvisko Gura. Ken Gura. Akože ;) všetci ho tu volajú klokan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov