Skočiť na obsah

Klasické hry


game

Odporúčané príspevky

som si spomenul ako sme hrali na silvestra sach

dvaja hrali a vsetci ostatni stali nad nami a kukali :lol:

po par poharikoch to bola este vacsia sranda

ale ani raz som za 4 dni neprehral :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 45
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • valcik

    5

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

  • Sniper

    3

  • Aikaterine

    3

Top prispievatelia v tejto téme

vidím, že som vo svojom poslednom príspevku úplne zabudol na šach, treba to napraviť. v minulosti som si občas zahral, dokonca som dostal i vlastnú šachovnicu, väčšinou som hral proti bratovi a občas som nahovoril na priateľskú partiu aj suseda. často sme hrávali v krčme, keď bol dlhý, nudný večer a zlé počasie.

 

v poslednom období som sa k šachu nečakane vrátil, nehrávam síce často, no baví ma to. na to, že šach má vlastne dosť jednoduché pravidlá je to zaujímavá a veľmi náročná hra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravidla, keby ich niekto nepoznal a chcel sa naucit hrat. je tam nieco aj o notacii, cize zapise sachovej partie a na konci aj nejake obrazky, ako rozkladat kamene na sachovnici.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z klasických hier už hrávam tiež iba dámu alebo šach. Dámu som kedysi hrával často dosť často ale šach som sa učil až dosť neskoro, vlastne až asi pred desiatimi rokmi na PC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Kedysi som hrávala dámu, chodila som aj po súťažiach ale úspechy nič moc.

 

Strašne by som chcela vedieť hrať šach.

 

Ešte som strašne mala rada hru Logik. Hrali ju dvaja. Hádali sa farby. Také hríbiky to boli. Keď farba sedela na správnom mieste, dal sa biely štuplík, keď bola na nesprávnom mieste, dal sa sivý a keď farba hríbika vôbec nebola, dal sa čierny štuplík.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľudia, dobre že ste mi to pripomenuli. :-)

 

logik som hrával aj ja so súrodencami, výborná hra. a aj keď to sem nepatrí, pridám odkaz na download tejto hry, ak máte chuť trocha si potrápiť mozog a chýba vám skutočný protihráč, môžte si zahrať proti kremíkovému. program je zadarmo a je výborne spracovaný, inštalačný balík má len 1,8 MB. GUI je v angličtine.

príjemnú zábavu!

 

cybermind - free mastermind download

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Logik som hral tento víkend - bola to moja premiéra a hneď som súpera drvivo porazil, kedy on z dvoch pokusov neuhádol mnou zadanú kombináciu ani raz a ja som na obe ním zadané prišiel... Potom nejako prestal mať chuť so mnou v ten deň hrať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Keď bola teraz u nás nutrinečka tak sme prepadli Scrabble mánii :lol: sme to parili do polnoci

 

Škoda, že nechcela viacej hrať Monopoly alebo Dostihy a Sázky :) Tvrdila že som bol škodoradostný ale ja o ničom takom neviem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám rada šach... aj keď som už dlho nehrala :lol:

Kto má záujem dať si so mnou partičku? :)

teraz, keď už máme na našom fóre chat, nie je problém zahrať si partičku.

stačí k tomu len šachovnica, hracie kamene, chuť hrať a trocha času.

 

myslím, že Bc. L.E.G. von Trips ti k tomu povie viac, považujem ho za neoficiálneho predsedu FSP Šachového klubu. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľmi ma bavia kartové hry, hlavne žolík, canasta, ale nemám sa s kým hrať, akurát tak týždeň v lete keď som so sesterkou a st. matkou na chate si trošku zadrtíme... doma si ale pravidelne vykladám passians, na nete hrávam online solitaire na body, tak si aspoň takto kompenzujem nevyužitú kartovú mániu :lol:

kým sme nesadli k počítaču, netu, a podobným radovánkam

hej, toto je u mňa kameň úrazu... milovala som aj dostihy, scrabble (!!!) a odkedy mám net ani neviem, kde tie hry ležia zapadnuté prachom a či mi ich mama ešte nevyhodila :)

 

a šach som nehrala asi od 15-tich, to už si ani pravidlá nepamätám... hm hmmm... internet všetko zabíja :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz, keď už máme na našom fóre chat, nie je problém zahrať si partičku.

stačí k tomu len šachovnica, hracie kamene, chuť hrať a trocha času.

 

myslím, že Bc. L.E.G. von Trips ti k tomu povie viac, považujem ho za neoficiálneho predsedu FSP Šachového klubu. :-)

ja viem, L.E.G. už ma niekoľkokrát volal, dávnejšie...

len keď už som pekne dlho šachovnicu ani nevidela :lol: to by dopadlo veľmi neslávne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam rad vsemozne kartove hry, zolik, snaps a najviac drtim samozrejme poker :lol:

ako mensi som obluboval dostihy a sazky, investor, monopoly a podobne...teraz si na chatach zahrame scrabble, ci minuly rok sme hrali o 106 sach :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som bratovi kupila scrabble, nebolo jedineho dna kedy by som ho nehrala... nakoniec si ho zobral so sebou do zahranicia...a tak som dufala, ze nan zabudne ...a on...nezabudol :)

 

asi si kupim vlastne, ktore mi uz nikto nikdy nevezme :lol: ... je to pre mna no.1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď bola teraz u nás nutrinečka tak sme prepadli Scrabble mánii ;) sme to parili do polnoci

 

Škoda, že nechcela viacej hrať Monopoly alebo Dostihy a Sázky :) Tvrdila že som bol škodoradostný ale ja o ničom takom neviem :lol:

tak ale scrabble je super, mňa to strašne chytilo ;) škoda, že u nás doma sa to nehráva

 

a sa netvár, že o ničom nevieš, ešte aj tvoj brácho za zatvorenými dverami vo svojej izbe počul ten tvoj škodoradostný smiech :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám tie klasické hry veľmi rád, a viacmenej všetky. Ja som hravý typ človeka a kľudne si zahrám čokoľvek

Šach, karty, pexeso, Scrabble, Puzzle, ... ďalej Dostihy a sazky, Investor, Auto Europa, a samozrejme stolný hockey aj futbal.

A samozrejme ak "papierové hry" ako Meno-Mesto-Zviera-Vec (a iné variácie), piškvorky, loďky, mince, a iné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ele áno hrajú sa u nás stolové hry i keď už pomenej .................. ale z rodičmi si rád zahrám žolíka, a z kamarátmi už aj z recesie a aby sme zaspomínali na staré časy tak si dáme stolný hokej, tak isto ma baví stolný tenis je dobrý na odreagovanie, ale najlepšia hra je aj tak Detektív super hra môžem vrelo odporučiť ...................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..piškvorky, loďky

:)

 

veľké turnaje v piškvorkách sme rozbehli s jedným z bývalých kolegov v práci, keď sme mali hluché obdobie a nebolo do čoho pichnúť. hralo sa na 5 spojených symbolov, bez obmedzenia hracej plochy. zo začiatku som poriadne dostával na frak, ale o pár mesiacov som sa značne zlepšil a stal sa zo mňa tuhý oriešok pre každého piškvorkového preborníka. :lol:

 

rovnako loďky, smažili sme ako o život, dokonca aj cez firemný e-mail. prebiehali mohutné, epické námorné bitvy, krížniky, torpédoborce, ponorky či maličké míny sme likvidovali po stovkách. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme v skole hravali obdobu lodiek, ktoru by som pracovne pomenoval 'studena vojna'. Hravali sme to pravidelne cez hodiny Geografie, ked sme dostavali skolske atlasy. Ja som si rozmiestnil zakladne v Rusku, kamos v Amerike.... Princip rovnaky ako s lodkami.

Najvacsi problem bol ten, ze sme to nikdy nestihli cez hodinu dohrat, a tak sme museli zariadit, aby sme o tyzden dostali tie iste atlasy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov